Jump to content

Big Brader


G!!!

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@gruja

kako nisam proshao? igram wow od reatail-a malte ne. dobro, imao sam velike pauze, ali itekako dobro poznajem celu tu prichu :]

i sad ti meni kazhesh da sam lupio jer nisam proshao kroz to, a onda tvrdish neshto iako verovatno nemash 2 sata povedena u toj igri. ne pricham napamet za taj engleski. em imam drugara nkina i ovom forumu nepoznatog mihajla, koji su totalni duduci za engleski bili. pa kad su bili primorani na svakodnevnu komunikaciju na eng, da vidish kako su se popravili posle par meseci. pa chak i za sebe mogu da kazhem da sam se dosta popravio sa jezikom jer pre wow-a nisam imao priliku da ga pricham ili da se dopisujem sa nekim u realnom vremenu. ne rachunam kad naidje neki stranac prijatelj jednom u godinu-dve dana.

i kao shto rekoh vetj par puta, a i neko pored mene... nije wow uzrok mnogih upropashtenih shkolovanja, wow je povod!

Link to comment
Share on other sites

@longli

nisi glup od vb-a, nego ne zhelish da razmishjash poshto mislish da dovoljno znash o temi. ne koristish svoj potencijal shto bi rekla moja profanka srpskog :]

i nemojte se zavaravati, ja mogu do kraja sveta da ponavljam da nije wow uzrok tih problema ako budete insistirali da jeste.

a kako da objasnim ovo za degradaciju inteligencije via bb show... pazi, ljudski um nije statichna stvar. statika ga dovodi do otupljivanja, dinamika do pooshtravanja. vb prozivodi tu statiku. e sad, da ne duzhimo o tome da vb nije jedini koji pozivodi statiku. ali dodaj na to vetj pomenute sporedne pojave, pa pored statike dobijash i degradaciju u amebu, u kulturoloshkom smislu. jer, zaboga, ti gledash desetak ljudi (as in, pripadnika ljudskog roda) koj su dobrovoljno pristali da ih drugi ljudi zatvore u kutiju shibica i odseku od sveta, i koji 3 meseca lupetaju najgroznije gluposti i idu jedni drugima na nerve. kolko uzvichnika treba da stavim da bi vas ovo dotaklo kao strashna stvar.

zar smo dotle stigli kao vrsta?

za inteligenciju si donekle u pravu. tachno je da se inteligentan rodish ili ne, ali nije to bash tako fiksno. i to se mozhe vezhbati i poboljshati, samo ne verujem da moderna nauka ima metod za odredjivanje potencijala inteligencije svake osobe.

shta vishe, moderna nauka nema metod za odredjivanje socijalne inteligencije neke osobe, a to je diskutabilno najbitniji aspekt. socijalna inteligencija i jeste nekim delom sposobnost snalazhenja u zhivotu.

a ta socijalna inteligencija se najvishe i menja (u odnosu na ostale aspekte, ne drastichno sama o sebi) kroz dinamiku zhivota. e sad, uzmi za primer 2 osobe koje su rodjene sa istim potencijalom inteligencije, pa jednu stavi da posle shkolovanja prozhivi zhivot gledajutji u zid, a drugu pusti da zhivi zhivot normalno. shta mislish kakav tje biti ishod u vidu njihovog iq-a? :]

i nemoj da si u zabludi da ja ne znam da vb postoji kao vid zabave (jel moram da crtam zaista, poshto previdjate kad napishem po tretji, chetvrti, peti put). ali sam vetj ranije napisao da postoji vishe nivoa zabave. ovo je najprizemniji.

izvini Rami,mislio sam da nisi nolajfer :)))

imam ja svoje momente :>

pa i coka je samnom igrao onomad. u stvari nije igrao, slacker. nego smo migsha, saint, rambo i ja mukotrpno ubijali karakondzule u bfd-u, a coka je ladio testise na drugom kontinentu, i malo malo pa govorio "EVO ME, DOLAZIM, TU SAM VETJ" ;[

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

iz dosade si se zabavio kao kreten... ali nije u tome stvar... ovo je TIPICAN primer izvestacenog posta... nemas tv kuci... nisi citao topic pre postovanja, na ulici nisi nikoga cuo da pominje vb-a, ili ne izlazis napolje... toliko si "kao" neupucen da ne znas da imaju samo dva tipa i jos si smisljeno u stilu pravog hard core cs-era stigao da napises: gibanica - tako nesto... ovim putes izrazavam gadjenje prema tvom postu, koji je imao za cilj da nama ostalima dokaze koliko si kul i ineligentan decko... ali avaj u signi se pominje CS...

kako si me sad uvredio , dobro ti nije !!1

i ja jesam kul ! pitaj kal1mera !!

Link to comment
Share on other sites

@gruja

kako nisam proshao? igram wow od reatail-a malte ne. dobro, imao sam velike pauze, ali itekako dobro poznajem celu tu prichu :]

aaaa, pa to je druga stvar! pa to znaci da si pristrasan!

@longli

i nemojte se zavaravati, ja mogu do kraja sveta da ponavljam da nije wow uzrok tih problema ako budete insistirali da jeste.

nije droga uzrok propadanja necijeg zivota, samo povod?

kad neko nema vremena za drugove, izlaske, skolu, knjigu zbog wowa, ne znaci da je wow kriv?! kriva je volja klinje od 14,15,19 godina?

ali ok, recimo u sledecem postu ti me ubedis da je tako. i ja cu tebi onda reci ok, ako wow nije kriv sto je neko pao razred, pa nije ni vb sto je neko "intelektualno degradirao i pretvorio se u amebu"

lol lol analogija

a kako da objasnim ovo za degradaciju inteligencije via bb show... pazi, ljudski um nije statichna stvar. statika ga dovodi do otupljivanja, dinamika do pooshtravanja. vb prozivodi tu statiku. e sad, da ne duzhimo o tome da vb nije jedini koji pozivodi statiku. ali dodaj na to vetj pomenute sporedne pojave, pa pored statike dobijash i degradaciju u amebu, u kulturoloshkom smislu. jer, zaboga, ti gledash desetak ljudi (as in, pripadnika ljudskog roda) koj su dobrovoljno pristali da ih drugi ljudi zatvore u kutiju shibica i odseku od sveta, i koji 3 meseca lupetaju najgroznije gluposti i idu jedni drugima na nerve. kolko uzvichnika treba da stavim da bi vas ovo dotaklo kao strashna stvar.

zar smo dotle stigli kao vrsta?

pa hajde zatvori lika u sobu da ceo zivot pika wow, drugog da ceo zivot gleda vb, a treceg da c.z. blene u zid.

iz te 3 sobe posle x godina ce izaci 3 idiota. realno

i ako gledas 10 ljudi koji su pristali zarad NOVCA da ih zatvore u kucu ne znaci da ces ti kulturoloski da postanes ameba.

jel to znaci da i ako gledas japanskog vikinga koji te intelektualno i kulturoloski ne obogacuje, u kom gledas matore ljude kako se ponizavaju, padaju u vodu, krece se, guze kad preskacu zidove i sl da ces i tada postati ameba.

pa onda postoji bezbroj stvari zbog kojih bi ti mogao postati ta tvoja ameba.

rami, ljudi neke stvari samo gledaju, ne udubljuju se u njih, ne traze zakljucak i pouku i ne traze odgovor na pitanje sta ima posle smrti, vec, samo gledaju, onako, zabave radi.

za inteligenciju si donekle u pravu. tachno je da se inteligentan rodish ili ne, ali nije to bash tako fiksno. i to se mozhe vezhbati i poboljshati, samo ne verujem da moderna nauka ima metod za odredjivanje potencijala inteligencije svake osobe.

shta vishe, moderna nauka nema metod za odredjivanje socijalne inteligencije neke osobe, a to je diskutabilno najbitniji aspekt. socijalna inteligencija i jeste nekim delom sposobnost snalazhenja u zhivotu.

a ta socijalna inteligencija se najvishe i menja (u odnosu na ostale aspekte, ne drastichno sama o sebi) kroz dinamiku zhivota. e sad, uzmi za primer 2 osobe koje su rodjene sa istim potencijalom inteligencije, pa jednu stavi da posle shkolovanja prozhivi zhivot gledajutji u zid, a drugu pusti da zhivi zhivot normalno. shta mislish kakav tje biti ishod u vidu njihovog iq-a? :]

ovo za 2 lika u sobama sam gore napisao sa 3 lika u sobama ^_^

jbg

i nemoj da si u zabludi da ja ne znam da vb postoji kao vid zabave (jel moram da crtam zaista, poshto previdjate kad napishem po tretji, chetvrti, peti put). ali sam vetj ranije napisao da postoji vishe nivoa zabave. ovo je najprizemniji.

po tvom rezonovanju.. recimo, ja mislim da je gudra jos nizi vid zabave. a znam puno ljudi koji vaze za pametne a konzumiraju istu. no ovo su nasa subjektivna misljenja, jel?

i sta ako je jedan od najnizih vidova zabave? zabava je

Link to comment
Share on other sites

@neo

cekaj, klinac* sa svojih 14,15,16...19 (kako ko, neko i sa 23 je jos klinac) ne moze da donosi svoje odluke razumno kao jedna odrasla osoba. objasni ti svom sinu od 13 godina da batali sad igranje npr. wowa i da ode napolje da igra basket. reci ce, aha, aj zatvori mi vrata od sobe kad budes izlazio. niko njemu ne kaze ti moras igrati wow, ali to je vid zavisnosti kom kliac* ne moze da se otrgne.

nemoj se praviti glup

sto se tice ovog drugog.

ne opravdavam. on je rekao da je to najnizi vid zabave, ja sam rekao, da, zabave.

i ne opravdavam svako delanje, samo ono koje ne moze nauditi ni jednoj osobi na psiho-fizickom planu.

ali to znaci da wow ne bi trebalo da ima opravdanja... hmmmm

@starbak

realno, objasnio si.

sad je pomodarstvo hejtovati vb, jer ako vecina hejtuje, bices prihvacen od te vecine, tj. od gomile nepoznatih net ljudi. zamisli, ima li vece satisfakcije socijalnog karaktera!?

i da, da je vecina unutra nekih genijalaca, verujem da bi gledanost opala, ali da bi bilo interesantnije gledati... recimo vecini nas ovde.

Edited by a new display name
Link to comment
Share on other sites

aj da dodam na ovo shto je neo rekao.

krivi su roditelji tog klinje i drushtvo kao celina, jer mu nisu pokazali da ima zdravije alternative od celodnevnog igranja neke igre. to jest, nisu ga nauchili da ima meru u onome shto radi. klinja kao klinja nije kriv po meni. kako dete mozhe da zna i sagleda sve posledice svojih postupaka. pod decu mislim na ove ispod 18.

and again. taj shto je pao razred, bi ga pao i bez wow-a. nashao bi on vetj neki drugi izgovor i orudje da ubije vreme... misim, to je kao da krivish fudbal kao igru zato shto su neki huligani sebi upropastili zhivot. oni su ekstremi, isto kao klinci koji izgube zhivot zbog wow-a ili bilo koje druge igre.

dakle, za razliku od wow-a i drugih igrica, vb se ne koristi kao orudje od strane ekstrema da bi se degredirali. vb je upravo pokazatelj degradacije, koji opet dosta ljudi nalazi zanimljivim i smeshnim, umesto da skapiraju da treba da se uzdignu od takvog vida zabave jer je primitivniji od gledanja gladijatorskih borbi. od toliko sadrzhaja na internetu, multimedije dostupne svakom ko ima kompjuter ili televizor, ljudi su se uhvatili bash za to da troshe sat vremena od 24 chasa koji su im na raspolaganju svaki dan, i gledaju velikog brata. meni je to strashno, i bash zbog te slobode izbora koju imaju, a ipak su se opredelili za vb, ja ih smatram amebama. da ne bude zabune, tu ubrajam i odredjen broj meni bliskih i dragih ljudi :[

a za 3 lika nisi skapirao poentu. nisam ja ciljao na to da tje neko postati idiot ako gleda vb ceo zhivot, jer kao shto si sam primetio, ima gomilu stvari koje mozhesh da radish ceo zhivot i isto tjesh tako postati fah-idiot. ne, ja sam ishao ka tome da pokazhem da je mogutje usavrshiti svoju inteligenciju, i da to dosta ljudi svesno ili nesvesno radi, idutji kroz zhivot. a da bi isto tako njihov intelekt u najmanju ruku stagnirao kada bi bili ogranicheni na radjenje jedne radnje chitav zhivot. dal je to gledanje u zid, igranje wow-a, ili pratjenje vb, itd...

ono za japanske vikinge i padanje u vodu tjesh morati malo blje da obrazloshish poshto sam te ovako jedva razumeo :[

AND I LL SAY IT AGAIN

ja znam da ljudi to gledaju radi zabave. ali postoji nenormalan izbor alternativne zabave, a svako ima samo 24 chasa dnevno da potroshi. zashto bash imbecilni veliki brat onda?

@gudra

to nije bash tako crno na belo. za dosta ljudi, gudra nije zabava koliko neki ventil.

ne gledam VB, ali samo zato sto su ovde sve neki mediokriteti u kuci, pa ne nalazim nista zabavno da gledam retarde kako slazu neku pricu. svi koji pljuju po VB-u, nek se zamisle da li bi gledali 10 (jel ih je toliko u kuci) veoma inteligentnih ljudi sa razlicitim afinitetima i sposobnoscu za vrhunski hejt (to bi meni bila jedina dva kriterijuma).

da umesto retarda u kutju ubace 10 inteligentnih kul likova, to ne bi bio vb vishe. izgubila bi se poenta vb kakvog ga mi znamo.

na stranu shto 10 kul i inteligentnih likova ne bi uopshte ulazila u takvu prichu. u stvari bi, zbog novca verovatno, shto je samo po sebi opet degradirajutje. mada takvog vb ne bih hejtovao toliko.

zakljuchak,

rekao bih da je potpuno deplasirano guranje priche u ovom smeru :]

Link to comment
Share on other sites

ono za japanske vikinge i padanje u vodu tjesh morati malo blje da obrazloshish poshto sam te ovako jedva razumeo :[

http://www.youtube.com/watch?v=SUEnEGYRuz0 ovo je neki lik koji je sve uradio kako treba i oborio rekord

ali zamisli neke debele likove i sl

ju get d pikcr

AND I LL SAY IT AGAIN

ja znam da ljudi to gledaju radi zabave. ali postoji nenormalan izbor alternativne zabave, a svako ima samo 24 chasa dnevno da potroshi. zashto bash imbecilni veliki brat onda?

AND I LL SAY IT AGAIN

ukusi su razliciti

@gudra

to nije bash tako crno na belo. za dosta ljudi, gudra nije zabava koliko neki ventil.

molim te...

edit.

ramirez brate. jebo. te. wow.

Link to comment
Share on other sites

Jebote Tjiro, koji si kurac pominjao WoW :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

iz aspekta intelektualne, socijalne i kulturoloske degradacije.

a jel bi mogao da prevedesh to za nas paore ?

ma daj bre , chak i da mozhe tako da se uporedi , chemu to ?

koliko sam shvatio ramiz kazhe zajebi vb to je sranje ja igram wow , i onda neko kazhe ne wow je sranje vb je kul i onda neko kazhe ne to je sve sranje pojma nemate ...

dajte bre chemu to ?

i ko otje da me hejtuje/demantuje , nek zadrzhi to za sebe molim ... jer tjemo pocheti svi masovno da se svadjamo ...

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=SUEnEGYRuz0 ovo je neki lik koji je sve uradio kako treba i oborio rekord

ali zamisli neke debele likove i sl

ju get d pikcr

AND I LL SAY IT AGAIN

ukusi su razliciti

molim te...

edit.

ramirez brate. jebo. te. wow.

overio sam linak, i ne kapiram. kako to poredish sa vb? ovo vishe lichi na neku "igre-bez-granica" verziju zabave.

ukusi su razlichiti ne priznajem kao argument. tako mozhe sutra da bude popualrno smejati se emisiji koja izgleda kao vb samo su u kutju ubacili 10 zaista retardiranih (medicinski shto bi se reklo) ljudi. i onda ja kazhem, ovo je josh gore od onog poshlog vb, a ti kazhesh ukusi su razlichiti :[

na stranu shto nije poenta u tome da utvrdimo dal se to nekome svidja... poshto je evidentno da je popularno. svidja se ljudima i grand muzika pa je to dno dna... stim shto je vb josh gori. ne zbog toga shto ja to kazhem, vetj zbog toga shto za razliku od pesama koje mozhesh chuti iz grand produkcije, a koej su loshe pa loshe, vb kao programsku shemu ima da ti pokazhe glupave i priproste ljude (lj-u-d-e) kao zamorchitje, da se ti njima smejesh.

za gudru nema shta da me molish. to je previshe kompleksan problem da bi o njemu ovde prichali kao laici, a pritom nema znachajan uticaj na ovu raspravu.

i verovao ili ne, wow ne "branim" zbog toga shto sam ga igrao. ali to shto sam ga igrao mi daje uvid u celu prichu oko igre, pa za razliku od tebe ne pricham napamet :]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...