Jump to content

Prethodna vlada Srbije


Recommended Posts

VOJISLAV KOŠTUNICA (smirenim, nazalnim glasom): Otvaram sednicu Vlade Srbije povodom tendera za izbor privatizacionog savetnika za NIS. Verujem da svako od vas...

DRAGAN KOJADINOVIĆ (ravnogorski odlučno ustaje): Predsedniče, ne moram da objašnjavam koliko mi je neprijatno što vas prekidam usred tendera, oduvek znate koliko mi je drago što sam ministar u Vladi čiji ste vi najdraži predsednik, ali sam juče nehotice obećao javnosti da ćemo, kao, raspravljati o napadu novinara na našeg Velja, mislim, bio bi red da se odredimo i da tu stvar zaključimo, nadam se da sam bio jasan...

VELIMIR ILIĆ (dobacuje): Ma, mogu da mi puše kurac, pizda im materina, serem im se u novinarstvo!

VOJISLAV KOŠTUNICA (skida naočare): Plašim se da nisam obavešten o čemu je problem...

VELIMIR ILIĆ (hladnokrvno): Problem je u tome što mogu da mi se napalapaju jaja, ako sam bio jasan...

MLAĐAN DINKIĆ (nervozno gužvajući sako): Dozvolite da primetim da mogu da razumem kolegu Ilića, juče sam pred tim istim novinarima...

VELIMIR ILIĆ (upada): Oližu mi muda, sestru im jebem plaćeničku!

MLAĐAN DINKIĆ (nastavlja mirno):... govorio kako naš Velja radi «genijalan posao» i kako nije fer da jedan spontani incident bude povod za napad za našeg najboljeg ministra, bez obzira što se u kulturološkom smislu može reći da...

VELIMIR ILIĆ (besno ka Dinkiću): Nabijem te na kurac kulturološki na koji si mi se već odavno popeo! Zabole me šta radiš u svom Ministarstvu, nemoj da te čujem da mi se mešaš u pos'o, jesi čuo? A te fore – da radim genijalno, naravno da radim više od svih vas, pizda vam materina – ostavi za Labusa. Znamo se, prijatelju. Nemoj samo da počnem da serem o parama i akcizama...

MIROLJUB LABUS (šireći ruke): Nemojte tako, gospodine Veljo. Eto, Predsednik ne zna o čemu se radi...

VELIMIR ILIĆ (ledeno): Radi se o tome da me jebu, o tome se radi, pička im materina da im pička materina...

VOJISLAV KOŠTUNICA (uznemireno): Kolega Iliću, izvinite što pitam, ali šta se, u stvari, desilo? Nisam imao prilike da se upoznam sa slučajem o kojem govorite – da li je štampa o tome pisala?

VELIMIR ILIĆ (sladostrasno): Nekom ću jebati sestru u pičku.

MIROLJUB LABUS (zgrožen): Nemojte, molim vas.

VELIMIR ILIĆ (ljut): Ti da ćutiš, nemaš prava da se javiš dok ne budeš imao «ić» u prezimenu, a, uzgred, pojebaću ti sve ove ženske portparole, jesi li me čuo?

VOJISLAV KOŠTUNICA (izvinjavajući se): A možda da nam kolega Velja objasni šta se to dogodilo?

VELIMIR ILIĆ (smireno): Ništa se, bre, nije dogodilo. Mi na Kopaoniku, otvaramo ski-lift...

DRAGAN KOJADINOVIĆ (neoprezno): Ski-lift u avgustu?

VELIMIR ILIĆ (okreće se ministru kulture): A da mi malo popušiš kurac u ski-liftu, ti i Vuk, zajedno sa Danom, a?

MIROLJUB LABUS (zgrožen): Nemojte, kolega, molim vas, još jednom.

VELIMIR ILIĆ (nastavlja): Mi na Kopaoniku sa Austrijancima koji hoće da ulože deset stotina milijardi dolara u dva ski-lifta...

MLAĐAN DINKIĆ (crven od ljubomore): Jesu li obavešteni o PDV?

VELIMIR ILIĆ (sibirski hladno): Odjebi, bre, Dinkiću... i usred te konferencije neka ženska sa B92 počne da me pita o Marku Miloševuiću! Marko Milošević, da vas podsetim, u životu nije uradio ništa protivzakonito, jedino što je šamarao Zorana Milovanovića. Sve se svelo da se zadrži optužnica tog Milovanovića, jednog dečaka koji nema od čega da živi, kojem sam drugarski savetovao da oprosti Marku....

DRAGAN KOJADINOVIĆ (inspirisan): E, to je bio jedan od povoda da se javim...

VELIMIR ILIĆ (nervozno): Možeš da mi se javiš i zakažeš kad ćeš da mi se napaseš jaja....

VOJISLAV KOŠTUNICA (oprezno): Nastavite, Iliću, da čujemo.

VELIMIR ILIĆ (razložno): Rekao sam: «Mi smo ovde došli na jednu investiciju veoma ozbiljnu. Gospodo sa B92, gde god da odete, napravite haos»

DRAGAN JOČIĆ (sanjivo): Tačno.

VELIMIR ILIĆ: «Vi ste bolesni, vi ste za psihijatrijsku kliniku, vi treba da se lečite kolektivno».

DRAGAN JOČIĆ: Tačno.

VELIMIR ILIĆ: «Vama treba tretman na Kopaoniku, napravićemo jedan centar za vas, da vas zbrinem. To vam ja obećavam, evo pomoći ću vam, vašeg velikog stručnjaka Verana Matića da dovedete da ljudi gldaju poslednje idiote u Srbiji».

VOJISLAV KOŠTUNICA: Ne vidim u čemu je problem.

DRAGAN KOJADINOVIĆ: Ako dozvolite, šefe, problem je u medijima, ne u Iliću, mada...

VELIMIR ILIĆ (opasno besan): Mada ti ja malo jebem mater, da ideš u četiri lepe pizde SPO materine...

MIROLJUB LABUS (zaprepašćen): Nemojte tako, kolega!

VELIMIR ILIĆ (oštro): A da mi ti malo oližeš jaja, profesore?

VOJISLAV KOŠTUNICA (neobavešteno): A šta mi sad treba da radimo?

MLAĐAN DINKIĆ (oprezno): A da slučaj Marka Miloševića pripišemo Čedomiru Jovanoviću, otkrijemo da je Jovanović posećivao Marka u Šilerovoj ulici, pomenemo Bebu Popovića i povežemo ga s Mirom, sve svalimo na leđa Zorana Đinđića...

VELIMIR ILIĆ (anksiozno): Taj Čeda mi odavno ide na kurac...

PREDRAG BUBALO (neočekivano): A šta ćemo sa NIS-om?

VELIMIR ILIĆ (ogorčeno): Neka ti NIS puši kurac, mamicu ti jebem naftašku... dok se odlučuje o meni ti sereš o privatizacionom savetniku...

VOJISLAV KOŠTUNICA (okreće se Dejanu Mihajlovu): A da objavimo saopštenje u kojem otkrivamo da LDF stoji iza napada na Velja?

MIROLJUB LABUS (gramatički umorno): Na Velju.

VOJISLAV KOŠTUNICA (semantički): Na Velja, tako se kaže u Čačku.

VELIMIR ILIĆ (odsutno): Nabijem vas sve na kurac u obe varijante!

DEJAN MIHAJLOV (umorno): A šta kažete na ideju da u ljubavnu vezu dovedemo novinarku B92 i Čedomira Jovanovića? «Kurir» bi nam to objavio na naslovnoj strani, «Srpski nacional» podržao, «Evropa» bi nam se pridružila, «Večernje novosti» ne bi zaostale, «Nin» bi pratio, Ilića niko ne bi pominjao!

VELIMIR ILIĆ (užasnut): A hoćeš da me eliminišeš, mamicu ti debelu nataknem na kurac, da me se rešiš, neće moći, pička ti materina da ti pizda materina pančevačka...

MIROLJUB LABUS (potpredsednički): Nemojte tako oštro, Iliću...

VELIMIR ILIĆ (ogorčeno): Je li vi 'oćete moju ostavku? Da vas ostavim bez telefona, puteva, aviona... Vladika Jovan gleda u mene kao u patrijarha Pavla, pizda vam materina, da onaj avion nisam iščupao iz njinih ruku...i to mi je hvala da me jebe Labus, mamicu ti se najebem szguza, jesi li čuo?

MLAĐAN DINKIĆ (smireno): Taman posla, kolega, o kakvoj ostavci govorite! Ono što radite, naprosto je fantastično: putevi, podvožnjaci, telefoni, ski liftovi... sramota je ono za Marka Miloševića što vam se imputira, vi ste, svi znamo, bili na planini Jelici i krili ste se....

VELIMIR ILIĆ (klima glavom): Krio se.

MLAĐAN DINKIĆ (ubedljivo): I sad vas izrodi optužuju da ste pomogli Marku... a, u stvari, niste.

VELIMIR ILIĆ (nemoćno): Jesam.

MLAĐAN DINKIĆ (zbunjen): Jeste?

VELIMIR ILIĆ (mentalno organizovan): Naravno da jesam, jer mi je rečeno da mu pomognem, pizda vam materina. Kad sam proše nedelje razgovarao sa ministrom Zoranom Stojkovićem, rečeno mi je da probam da utičem na onog jadnog mladića, ali tako da niko ne primeti.

ZORAN STOJKOVIĆ (iz off'-a): Nisam baš tako mislio.

VELIMIR ILIĆ (ogorčeno): A da mi malo baš popušiš kurac, onako pravnički, a?

VOJISLAV KOŠTUNICA (ozbiljno): Dovoljno sam čuo da predložim neku vrstu rezolucije...

ZORAN STOJKOVIĆ (ugledno): Pravosuđe je nezavisno!

VELIMIR ILIĆ (dobacuje): Do kurca!

VOJISLAV KOŠTUNICA (smrtonosno ozbiljan): A da se Velja izvini novinarima?

VELIMIR ILIĆ (besno): Mogu da mi ga halapljivo polapaju!

VOJISLAV KOŠTUNICA (oprezno): A da se Velja izvini preko trećeg lica, recimo, da kaže da mu je žao što je bio nervozan, da će se popraviti...

VELIMIR ILIĆ (dobacuje): Neka mi novinarke popuše kurac!

MIROLJUB LABUS (nečujno): Nemojte tako, kolega...

VOJISLAV KOŠTUNICA (obraća se ministru Naumovu): Kad budeš na konferenciji za štapu, reci da je Velji žao...

VELIMIR ILIĆ (normalno): Nije mi žao, pička im lepa materina! Jebem im dete u kolevci, majku u prkno, oca u usta! Najebem im se onoliko dece koliko ih porode, da im se najebem, pizda im B92 materina!

VOJISLAV KOŠTUNICA (mirno): Predlažem da se Velimir Ilić izvini preko trećeg lica ali na takav način da Vlada nema nikakvog udela u tome...

ZORAN STOJKOVIĆ (oduševljen): Da pošaljemo ministra za energetiku da priča s novinarima?

VELIMIR ILIĆ (oklevajući): Nije on loš, sestru mu jebem.

VOJISLAV KOŠTUNICA (odlučno): Mislim da smo se dogovorili. Neka ministar za energetiku pročita saopštenje koje Ilić nije potpisao. Neka se izvini u svoje ime.

VELIMIR ILIĆ (drsko): Nemoj da vam jebem nanu ako bude drukčije!

ZORAN STOJKOVIĆ (autoritativno): Ministarstvo pravde stoji iza tebe!

VELIMIR ILIĆ (happy): Jebaću nekom majku, tek da se zna itd.

VOJISLAV KOŠTUNICA (ozaren): A sad, kad smo rešili ovaj problem koji uopšte nije bio problem – već medijska podvala Zorana Đinđića – da se vratimo nafti....

VELIMIR ILIĆ (ozbiljno): Kako nafta nije u mom vidokrugu, zabole me kurac za tender, nabijem ga na MMF. A što se novinara tiče, kad god požele – mogu da mi ga popasu do jaja!

VOJISLAV KOŠTUNICA (dramatično): Završili smo, dakle, prvi deo sednice. A sad, nafta...Da čujem komentare!

VELIMIR ILIĆ (u odlasku): Nabijem vas na oktane sve redom!

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

VOJISLAV KOŠTUNICA (ozaren): A sad, kad smo rešili ovaj problem koji uopšte nije bio problem – već medijska podvala Zorana Đinđića – da se vratimo nafti....

[roflmao]

ahahaha, stvarno je dobro, +1 rep:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...