Jump to content

Kultne igre


grdja

Recommended Posts

Slazem se za MaxPayne. Takodje moram reci da je TotalWar serijal postao klasik....Medieval definitivno i Shogun. Ovo ostalo je vec postalo komercijala ali i dalje su odlicne igre.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Max Payne je malkice stariji, nemogu sad da guglam, al mislim da je 2001.

Ok, MTW:Rome je fin, ali bas nesto mi ne deluje toliko sega mega, komp retard a multija nema.

GTA3... Necu, necu da komentrasiem. Igra jeste bila bolesno popularna. Ali... cisto i besmisleno izivljavanje i klanje po kucama. GTA 1 i 2 su imali neki smek, stos, sta vec.

Dawn Of War je jako jako dobra igra, ali se kod nas i nije nesto bas primio, a i uopste gledano, igra ga jako malo ljudi. Dzaba sve inovativne stvari i mega dojajni efekti i animacije, kad je mutli toliko imaba ta nema komentara. Redovno posle svakog patcha se sve pretumba, i kad je jedna rasa upotrebljiva to se proglasava balansom, 1-2 broken ili imba jedinice po strani balanisraju isto toliko zabagovanih i preslabih...

Moj jedan mali predlog, Hearts of Iron?

Link to comment
Share on other sites

Valjda smo se ogranicili na 2002 pa na ovamo?

Max Payne jeste kultna al je izasla pre toga. Dvojka je izasla u ovom periodu.

Doom 3 je ocekivan godinama, i ma koliko su je neki popljuvali, drugi se kunu u nju ko mi u FO :P

WoW hm, inoventnost nula, ali broj igraca? Broj napaljenih do maximuma? Vise nego dovoljno za status "kultnog".

Sto se tice igara kod nas, i koje se igraju i koliko, lep primer je Sudden Strike. Igralo ga je na Zapadu, a i dalje igra, dosta ljudi (ne mislim na samo par stotina nekih zaljubljenika), a kod nas znam samo 2-3 coveka da su probali u multyplayeru. Modove nekih FPS igara ne bih ni pominjao, ali se vidi ocigledna ogranicenost naseg igrackog tela na CS. Cini mi se da je razlika u "ukusu" vise u dostupnosti internetu nego u nekoj razlici poimanja kvaliteta, i cini mi se da ce ta razlika biti sve manja i manja sa vremenom.

Sve u svemu, stvar licnih ukusa. WoW je za mene smece, ali to je subjektivno misljenje, objektivno je totalno suprotno. Sa prethodnim spiskom, pokusao sam da se ogradim od tog subjektivnog.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Ju dzi sto mi napljuva mafiu pa to je po meni genijalna igra, jedna od retkih koje sam presao 5+ puta. Sjajna prica i muzika i verno preneta atmosfera je ono sto po meni izdvaja mafiu od slicnih igara. Sada da li je to kultna igra ne mogu da procenim stvarno je nesto tako tesko uraditi. WOW je recimo sigurno kultna igra ako nista drugo onda po neverovatnom broju pretplatnika koji stvarno niko nije ocekivao.

Link to comment
Share on other sites

Gothic 1 i 2 definitivno spadaju u kultne igre. KOTOR1 takođe, ne zbog gameplaya nego zbog odličnog scenarija. Ima još i Freelancer, Max Payne 2, Warcraft 3...

Problem je što su sve ove igre izašle u periodu 2002-2004. Posle toga ništa.

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

Gothic 1 i 2 definitivno spadaju u kultne igre. KOTOR1 takođe, ne zbog gameplaya nego zbog odličnog scenarija. Ima još i Freelancer, Max Payne 2, Warcraft 3...

Problem je što su sve ove igre izašle u periodu 2002-2004. Posle toga ništa.

Freelancer, mislis "relativno dobra igra kojoj ne radi zvuk na 99.99.99.99%%% kompova" ? :) Jbg, chuchi mi disk u polici, nemam zivaca da preoravam teh internets da nadjem metodu spasa.

Link to comment
Share on other sites

jeste, najbolje da 50 igara ima kultni status :)

Cek pa tu spadaju sve BethSoftove igre i svi dodatci za WoW [:D]

Kultna igra od 1999. do 2006. je Far Cry, a za 2007. cemo videti ako se nekim slucajem na pojavi 31.12.2007. u 23.59 Fallout 3 koji će sigurno biti kultni, jer

jedan je fallout
Link to comment
Share on other sites

hahah, bravo voodoo

mafia, definitivno kultna igra

wow je pokrao sve najbolje od uspesnih frp i mmo igara i to stavio u jedan kosh, malo izmenio imena i izgled i napravio da sve od vaznosti traje sto godina kako bi se igralo sto duze i placalo sto vise pretplata. za to imaju sjajan tim i to im se isplatilo. mogla bi im se dodeliti titula najboljeg oprotuniste i plagijatora sa odlicnim skillom da se to zamaskira tek da ih ne mogu tuziti, ali to tesko ima veze sa topicom :) to mi je pre primer dobrog gejming menadzmenta.

Znaci, neko treba da napravi mmo naslov od nule, bez ikakvih vec proverenih funkcija koje su danas standard u mmou tog tipa, a wow je postavio taj standard ujedinivshi neke stvari koje valjaju. Ocesh sve originalno, nevidjeno, to je isto kao kad bi trazio od neke nove auto kompanije da napravi auto koji levitira za serijsku proizvodnju zato shto su tockovi copyrighted, a nisu ?

Za titulu oportuniste si upravu, za plagijatora ne. Ako se izuzmu tvoje tvrdnje da su pokrali to "najbolje" ,ostaje samo warhammer. Moglo bi se reci da blizzard od kad radi fantasy igre neshto krade, ali nije tako. Mislim, ko moze na zelene orke da stavi copyright? Taj koji to moze je danas mrtav.

Shto se tice toga da je blizz oportunista , tu se naravno slazem, WoW od pre 2 god i TBC danas se mnogo razlikuju, igra se pretvorila u instant mmo, shto je uradjeno samo iz jednog razloga, a to je da privuce josh pretplatnika i izmuze josh para. Iskreno se nadam da skupljaju kintu za sledeci projekat, koji ce biti igriv 1-2 god :P .

objektivno WoW je kultna igra, a ja je danas ne bi igrao :P

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Freelancer, mislis "relativno dobra igra kojoj ne radi zvuk na 99.99.99.99%%% kompova" ? :) Jbg, chuchi mi disk u polici, nemam zivaca da preoravam teh internets da nadjem metodu spasa.

Probaj ovo.

Problem sa ovom igrom je što je Digital Anvil propao pre nego što je uspeo da je završi inače bi verovatno bila best game EVER. Ako je tačno ovo što sam čitao, Microsoft je rasturio Digital Anvil odmah posle kupovine, a Freelancer je napušten pošto su procenili da takva igra nema prolaza na tržištu. Posle nekog vremena, neko pametan u Microsoftu je uvideo da igra ima potencijal, pa su sklopili dogovor sa Ubi Softom da ovi završe igru. Ovima je trebalo oko godinu dana da sklepaju igru i tako je rođen Freelancer :)

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

Moglo bi se reci da blizzard od kad radi fantasy igre neshto krade, ali nije tako. Mislim, ko moze na zelene orke da stavi copyright? Taj koji to moze je danas mrtav.

Wizards of the coast

Meni ovi ljudi izgledaju prilicno zivi. Tolkien je izmislio orkove ali ovi ljudi su ih napravili zelenim, varvarskim sa velikim toljagama i sekirama.

@topic

podrzavam komandose na listu a dodao bih baldur's gate :) hmm ne znam za vas al u mom selu je Lula bila jako popularna, mozda nije kultna al sam hteo da je spomenem iz ciste ljubavi. A sta mislite od Civilisation? reko bi da je igra za listu iako licno nisam preveliki fan

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Jeste kako da nije, ideš džunglom i iskoče vanzemaljci lol

eidt: sad se setih, nisu vanzemaljci nego mutanti, al svejedno bulja. value + tilt = 0.

Q4 a bogme i Prey su jedno duplo bolji (ne duplo u smislu dvaput ništa jednako ništa :) )

A to da je Oblivion ko 3dmark može reći samo onaj ko je pretrčao glavni kvest žmureći sa zapušenim ušima. I molim da se rasprava ne skreće u tom smeru, jer možda možeš da dokažeš da Oblivion nije odličan RPG, ali da dokažeš da nije odlična igra ne možeš ni u ludilu.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Wizards of the coast

Meni ovi ljudi izgledaju prilicno zivi. Tolkien je izmislio orkove ali ovi ljudi su ih napravili zelenim, varvarskim sa velikim toljagama i sekirama.

@topic

podrzavam komandose na listu a dodao bih baldur's gate :) hmm ne znam za vas al u mom selu je Lula bila jako popularna, mozda nije kultna al sam hteo da je spomenem iz ciste ljubavi. A sta mislite od Civilisation? reko bi da je igra za listu iako licno nisam preveliki fan

e vidis tu gresis. oni nemaju trademark na orke, kao ni na elfove, varge, vampire, vukodlake, isl.

oni ih jesu modifikovali(elfovi iz tolkina, odnosno iz mitologije su "ubermanch" visi, jaci, superiorniji ljudi, a oni su ih napravili manjim, slabijim ali inteligentnijim i mudrijim) ali oni su postojali i ranije(tolkin ih takodje nije izmislio, on je ceo svoj "svet" "pokrao" iz mitologija raznih zemalja)

na sta recimo wotc imaju trademark? beholdere, illithide, drow vilenjake, odnosno na stvorenja koja nisu postojala ni u jednom obliku pre nego sto su ih oni smislili.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

e vidis tu gresis. oni nemaju trademark na orke, kao ni na elfove, varge, vampire, vukodlake, isl.

oni ih jesu modifikovali(elfovi iz tolkina, odnosno iz mitologije su "ubermanch" visi, jaci, superiorniji ljudi, a oni su ih napravili manjim, slabijim ali inteligentnijim i mudrijim) ali oni su postojali i ranije(tolkin ih takodje nije izmislio, on je ceo svoj "svet" "pokrao" iz mitologija raznih zemalja)

na sta recimo wotc imaju trademark? beholdere, illithide, drow vilenjake, odnosno na stvorenja koja nisu postojala ni u jednom obliku pre nego sto su ih oni smislili.

ne slazem se sa tobom. elfovi nisu inteligentiji od ljudi samo mudriji(zato sto zive duze) i agilniji. s moje tacke gledista tolkin je uzeo sve to i napravio crude world, a wotc je sve to refajnovo do savrsenstva svaki detalj plus sto su doneli jos mnogo mnogo vise. medjutim u ovom slucaju postoji previse usavrsavanja i novina da bi se moglo reci kako su samo ukrali tolkinov svet. oni su uzeli osnovu i iz toga izgradili nesto mnogo vise i lepse sto se za wow ne bi moglo reci u cemu je i poenta.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...