Jump to content

Da li se isplati pocinjati WOW sada?


Grocka '92

Recommended Posts

Zainteresovan sam za WoW i razmisljam da li se isplati sada poceti sa igrom...?Izabrao bih Undead Priesta posto su mi ortaci rekli da im treba jedan u gildu...Ali kada razmislim koliko treba da se ''gilja'' da bi postao 70-ica malo se pokolebam u svojoj nameri...Kazu mi oni da ce mi pomoci koliko budu mogli da zbudzim lev. ali opet...Da li da pocnem ili ne???

Link to comment
Share on other sites

=o)

odlichan topic

sve zavisi od tvoje definicije rechi "isplati" u smislu sta ochekujesh od vremena koje se spremash da ulozhish u igranje igre...

da, trebace ti minimum 10 ingame dana, verovatnije 15-20 sa prvim likom da dodjesh do 70og nivoa, no sa druge strane to vreme mozhesh da se odlichno zabavljash u igri, a mozhesh i da se smorish najgore. takodje, 20 ingame dana do 70og nije nista, igranje wowa se meri mesecima ingame i godinama irl, ingame vreme tek pochinje da raste kada dodjesh do maksimalnog nivoa... tako da razmislish sta ochekujesh/zhelish i sam odgovorish na svoje pitanje

Link to comment
Share on other sites

Ako igraš samo da bi došao do sedamdesetog, onda nemoj ni da igraš. Mislim, nikad mi neće biti jasni likovi koji koji brže-bolje standrljaju lika do maksimuma i onda kao "uf al smo sad jaki, uf!"

Igraj WoW polako i opušteno da vidiš "sveta" i uživaš u igri. Jebeš levele.

Link to comment
Share on other sites

I 10-19 WSG. Ne zaboravite 10-19 WSG. [:D]

btw ako ti je ~3 nedelje mnogo da bi nabudzio lika na maksimalni nivo... to je nishta, realno, u poredjenju sa nekim drugim igrama. U WoW-u treba da se cimash da ne dobijesh nivo, a ne obrnuto...

Vudi, jel' se ti igrash ili si i dalje u onom loshem tripu - ispiti, stvaran zivot itd. ;D

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

raelno nikad nije kasno ali ono ono ljudi su pocinjali pre 3godina

pa ako probleme sa time sto 90% ljudi vec napredovalo 3000000 puta u odnosu na tebe onda nemoj da igras

kao ni jedan mmo :D

cisto iz iskustva pricam posto te poremecaje su imala moja 2 druga koja su prestala wow

ne znam tacno kako se zove bolest ali je strasna xD

Link to comment
Share on other sites

Evo da se nadovezem na temu da ne otvaram novi topic,kao sto znate da sam "bio" prestao da igram WoW proslog leta,i da sam po forumima uglavnom pricao kako je bolji IRL etc, da bih nekako sebeubijedio da i jeste bolje al nisam uspeo,evo se razmisljam da opet pocnem da igram igru .Sto se tice mene licno uglavnom volim PVE,stao sam na lvl 61,gear mi je na t2 etc.E sad mene interesuje da li vredi se vratiti i da li je tesko stici hard core gilde ako budem opet igrao 18/24 il tako nesto lupam sad al znate na sta mislim il da nastavim sa RL?

btw ozbiljno pitanje nije da se zezam sad.. :)

Link to comment
Share on other sites

RL definitivno veruj mi. [angel]

Posto je ovo samo jedan zivot i iskoristi ga maksimalno. Ja sam bio No-life tezak slucaj (19h/dan). Onda mi je prdnulo iz dupeta u glavu da probam malo zivim ovaj zivot. Dao 11 ispita, promenio 2 devojke, uzivao...

Uvek mozes da igras kao casual ;)

Edited by dripatz

ex-CS player, ex-EVE player, ex-WoW player...

Noob overall! :)

Link to comment
Share on other sites

Evo da se nadovezem na temu da ne otvaram novi topic,kao sto znate da sam "bio" prestao da igram WoW proslog leta,i da sam po forumima uglavnom pricao kako je bolji IRL etc, da bih nekako sebeubijedio da i jeste bolje al nisam uspeo,evo se razmisljam da opet pocnem da igram igru .Sto se tice mene licno uglavnom volim PVE,stao sam na lvl 61,gear mi je na t2 etc.E sad mene interesuje da li vredi se vratiti i da li je tesko stici hard core gilde ako budem opet igrao 18/24 il tako nesto lupam sad al znate na sta mislim il da nastavim sa RL?

btw ozbiljno pitanje nije da se zezam sad.. :)

Definiši "teško" prvo. Realno, kao i u starom WoW-u, samo ti treba vreme uloženo u igru i malo mozga. Nema šanse da ti čim izleveluješ uletiš u BT gildu, ali ako se posvetiš i igraš non-stop, možeš za relativno brzo vreme (koliko ti treba da se gearuješ na normal/heroic/crafted levelu) da uletiš u SSC/TK gildu, ali to je baš posvećivanje.

Link to comment
Share on other sites

arena sat dnevno ftw

"You may go if you wish. But remember this: walk away now and you walk away from your crafts, your skills, your vocations; leaving the next generation with nothing but recycled, digitally-sampled techno-grooves, quasi-synth rhythms, pseudo-songs of violence-laden gangsta-rap, acid pop, and simpering, saccharine, soulless slush."

Link to comment
Share on other sites

@ Support

Evo, mislim da si ispustio nekoliko znakova uzvika, ili ti je ponestalo na lageru, pa reko da ti pomognem -------> !!!!!!!!111!!!!onone!!!1!!!shift!!!

E sad elaboriraj coveku cemu taj tvoj stav i misljenje a ne samo lupiti i nadati se da ces ispasti cool.

BTW za OT, ja licno uzivam u levelovanju i otkrivanju novih stvari. Sada kada bih trebao da pocnem, opet bi bio nub, koji nista ne zna i kome je sve neverovatno i zanimljivo, a to mozes samo jednom u ovoj igri :) Uzivaj u tome, bar znam da bi ja uzivao. Zato me i ne mrzi po deseti put da levelujem nesto, sve se nadam opet ce biti onaj filing ko na pocetku.

Edited by kalky

"A te io canto una canzone perche non ho altro..."

Link to comment
Share on other sites

@ Support

Evo, mislim da si ispustio nekoliko znakova uzvika, ili ti je ponestalo na lageru, pa reko da ti pomognem -------> !!!!!!!!111!!!!onone!!!1!!!shift!!!

E sad elaboriraj coveku cemu taj tvoj stav i misljenje a ne samo lupiti i nadati se da ces ispasti cool.

BTW za OT, ja licno uzivam u levelovanju i otkrivanju novih stvari. Sada kada bih trebao da pocnem, opet bi bio nub, koji nista ne zna i kome je sve neverovatno i zanimljivo, a to mozes samo jednom u ovoj igri :) Uzivaj u tome, bar znam da bi ja uzivao. Zato me i ne mrzi po deseti put da levelujem nesto, sve se nadam opet ce biti onaj filing ko na pocetku.

Pa dao si mu u svom tekstu odgovor na pitanje da li da pocinje ili ne"sve se nadam opet ce biti onaj filing ko na pocetku".

Edited by support
Link to comment
Share on other sites

Hm ovo mu dodje k'o da si pisao magistarski/seminarski/doktorat/whatever a ja dosao da ga branim mesto tebe :)

Pazi da me ne shvatis pogresno, ali hocu da ti njemu svojim recima lepo kazes sta je to toliko lose u WoW-u da ga sada ne vredi zapocinjati. I prvi put kad je*es ti je upravo to - prvi put. Moze da bude extra dobro a moze da bude i extra lose ali se definitivno pamti. Eto, meni je bilo extra dobro, a ti sad izvlaci paralele kad te vec mrzi da nakucas nesto ;)

"A te io canto una canzone perche non ho altro..."

Link to comment
Share on other sites

Vidi... WoW je najbolja igra koja trenutno moze da se igra...

Nije nikad kasno da pocnes ako ne ocekujes previse od igre.

Hoces da startujes undead priesta? ok.

Tips&tricks

0-31 - upoznavanje sa igrom, probaj da sto vise upoznas osnovne stvari u igri, pitaj drugare SVE STO TI NIJE JASNO

31+ www.wow-pro.com nadji Joana Horde guide i prati ga. Vecina questova ce biti dovoljna da upoznas sve sto ti je bitno iz igre i da se brzo levelujes. Idi u instance samo da bi uradio questove ne da bi se power levelovao

Napravi 2 alta, odvedi ih u neki glavni grad (nemoj u Ogri zbog brzine logovanja na njih) i salji sve sto ti ne treba na njih. treba ti Bank Alt i AH alt

Od profesija uzmi

1 -herbalizam ili mining

2 - skinning

Idi na profession forum WoW Europe i skini spisak stvari koje su ti potrebne za powerlevel tailoringa, salji na bank alt sve sto ti je potrebno za powerleveling a na AH alt sve sto ti apsolutno ne treba i prodaj na AH.

Za obican leveling priest ne zavisi mnogo od opreme - focusiraj se na leveling a ne na kupovinu opreme sa AH nemoj trositi pare na opremu koju ces zameniti za 3-4 levela

Sa ovim setupom ces imati dovoljno para da na 40om i 60om kupis mounta kao i na 70 normal flying mount. Za to vreme ces imati verovatno dovoljno para da zapocnes leveling Tailoringa. na 70 digni tailoring na 375 i napravi frozen shadoweave set, girdle of ruination, bracers of havok, i spellstrike set (zavisno od bank alta i stvari koje si poslao na njega ovo moze da te izadje skuplje ili jeftinije)

Sa drugarima farmuj heroic slave pens dok ne dobijes trinket od zadnjeg bossa, farmuj heroice dok nemas dovoljno bedzeva za idol of silver crescent.

Done?

Potrosio si mesec dana i imas extra opremljenog priesta na nivou Karazhan geara da igras sa svojim drugarima

Za hiljadu evra cu sam da naucim da dizajniram ;)

Link to comment
Share on other sites

Vidi... WoW je najbolja igra koja trenutno moze da se igra...

Nije nikad kasno da pocnes ako ne ocekujes previse od igre.

Hoces da startujes undead priesta? ok.

Tips&tricks

0-31 - upoznavanje sa igrom, probaj da sto vise upoznas osnovne stvari u igri, pitaj drugare SVE STO TI NIJE JASNO

31+ www.wow-pro.com nadji Joana Horde guide i prati ga. Vecina questova ce biti dovoljna da upoznas sve sto ti je bitno iz igre i da se brzo levelujes. Idi u instance samo da bi uradio questove ne da bi se power levelovao

Napravi 2 alta, odvedi ih u neki glavni grad (nemoj u Ogri zbog brzine logovanja na njih) i salji sve sto ti ne treba na njih. treba ti Bank Alt i AH alt

Od profesija uzmi

1 -herbalizam ili mining

2 - skinning

Idi na profession forum WoW Europe i skini spisak stvari koje su ti potrebne za powerlevel tailoringa, salji na bank alt sve sto ti je potrebno za powerleveling a na AH alt sve sto ti apsolutno ne treba i prodaj na AH.

Za obican leveling priest ne zavisi mnogo od opreme - focusiraj se na leveling a ne na kupovinu opreme sa AH nemoj trositi pare na opremu koju ces zameniti za 3-4 levela

Sa ovim setupom ces imati dovoljno para da na 40om i 60om kupis mounta kao i na 70 normal flying mount. Za to vreme ces imati verovatno dovoljno para da zapocnes leveling Tailoringa. na 70 digni tailoring na 375 i napravi frozen shadoweave set, girdle of ruination, bracers of havok, i spellstrike set (zavisno od bank alta i stvari koje si poslao na njega ovo moze da te izadje skuplje ili jeftinije)

Sa drugarima farmuj heroic slave pens dok ne dobijes trinket od zadnjeg bossa, farmuj heroice dok nemas dovoljno bedzeva za idol of silver crescent.

Done?

Potrosio si mesec dana i imas extra opremljenog priesta na nivou Karazhan geara da igras sa svojim drugarima

Ja ti od ovoga preporučujem samo prvi deo - da se upoznaš sa igrom i pitaš sve što ti nije jasno. Ovo ostalo treba iskusnom wowašu koji bi počinjao ponovo, to je za početnika nakazno igranje i preterana profesionalizacija, jer te očekuju sve lepote novog chara.

Headcutter, ovaj čovek verovatno ne zna ni šta znače reči "alt" i "mount", a ti mu preporučuješ dva banking alta za powerleveling profesija i štekanje para za mountove.

Link to comment
Share on other sites

nema nista od toga... svako veruje da to moze da uspe ali veruj mi da srpski gild u wowu i posle sedme expanzije nece postojati duze od 2 meseca. iz iskustva pricam.

Jebiga wow je surov na neki nacin, kao u zivotu moras da znas dosta ljudi i da imas vezu da bi usao u jak gild. To sve ako nisi opremljen, vec moraju da te gearuju. Ako imas gear, onda ne znam u cemu je problem. Apliciras za neki gild, transfer i wow je opet divna igra :)

"You may go if you wish. But remember this: walk away now and you walk away from your crafts, your skills, your vocations; leaving the next generation with nothing but recycled, digitally-sampled techno-grooves, quasi-synth rhythms, pseudo-songs of violence-laden gangsta-rap, acid pop, and simpering, saccharine, soulless slush."

Link to comment
Share on other sites

I onda kada udjes u jaku guildu shvatis,da je tvoja prethodna guilda koja je samo radila karazan ipak 1000x bolja od ove nove koja radi SSC,ubija world bossove i ostala sranja,jer nemas pravih prijatelja u njoj.

Ja sam se uspeo ubaciti u "hard core" guildu kao tank,ali posle nekoliko raida shvatio sam da je veca radost bila kada sam sa prijateljima ubio Curatora nego sada kada skinemo nekog bossa u SSC ili sl.

A o T4,T5 i sl to me iskreno vise ne zanima,jer pre nego sto ti uspes kompletirati T5 vec ce Blizz uveliko da izbaci T8 tako da ti je sve to Carot on a stick.

Moj savet je nadji prijatelje sa kojima ces uzivati u igri,i batali jurnjavu za nekim preteskim epicima, budi pametan i uci na tudjim greskama (mojim) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...