Jump to content

Apple iPhone otkljucan i u Srbiji !


fatboy

Recommended Posts

Ja, sam po sebi, imam ostre kriterijume u vezi mnogih stvari, tako da, ne zamerite mi :)

I naravno da se ne bih bunio da mi neko tutne jedan ajfon, nisam zeleo da ostavim takav utisak, medjutim teshko da moja izbirljivost ovde moze da opravda neke stvari. Jes' da svaki fon ima svoje mane, ali za jedan telefon koji (zasad) kosta 500+e, kol'ko god bio lep i shashav, lista nedostataka je katastrofalna.

:-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

u potpunosti se slazem za mobiler, pa svako ko ikad kupuje telefon iskljucivo tamo cita opise i informise se ..mozda meni nije interesantan lupam organajzer i smara me sto ga je Toliko detaljno opisao ali nekom jeste, i to je odlican sistem..

realno reklama za iphone jeste smarala i davila i forsirala ali to rade skoro svi kad izbacuju nov telefon..samo sto je ovo eplu prvi put pa su se ljudi verovatno izlozili..ali eto samo pogledaj pre-reklame za n95 - pa niko normalan ne bi toliko ocekivao od jedne naprave, bar zasada..u najavama je bila sveopshte ludilo a posle su samo krenule mane..gps ne shljaka dobro,bagovi sa javom,gubljenje brzine bez razloga..blabla..ali to je opet sasvim dojaja aparat.ja samo ocu da kazem da je svakom fonu lako naci manu i pljuvati..s tim sto ne vidim dovoljan razlog da je ovaj drugaciji pa njega treba extremno posrati..osim sto je epl i sto je reklama isla vise puta dnevno nego za naprimer n seriju..setite se samo da li je ijedna naprava u zadnje vreme koja je bila pompezno najavljivana ispunila bas sva ocekivanja (kroz glavu mi je prosao ps3) - uvek se ljudi razocaraju u neke detalje,nema savrsenosti..i na to smo navikli i koristimo ono sto dobijemo..i to je skroz normalno.zato kazem da nema razloga da sad iphone predstavimo kao malo bolji digitron..

Link to comment
Share on other sites

-No musical ring tones

toliko o ozbiljnosti ove liste... ne kazem da je to naj mob fon (i nije, ovo je

visenamenski uredjaj sa akcentom na mp3&video player pa tek onda browser i mob fon)

ali najlakse je ismevati nasiroko... Uostalom, kada ga budemo uhvatili u ruke

i isprobali reci cemo svako svoje.... a do tada peace&respect!

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Moj post koji si quotovao se odnosi na prethodni tj vuduov, mozda nisi primetio.

Limes ove funkcije kada x-> œ je 0. Limes je 1 samo ako x->0. Ili si lose protumacio moj post ili su te ucili pogresnu analizu? :)

Lose procitah sta si napisao, pa mi se ucini da si rekao da nije tacno da je lim=1 kad x->0. A Merkleova Analiza rece suprotno takodje. My mistake, sorry. Sto je najgore, sad gledam svesku sa predavanja i 'ladno nema tog x->0... Bolje da bude moja greska, a ne onog koji je to pisao i dokazivao. [:)]

Link to comment
Share on other sites

toliko o ozbiljnosti ove liste... ne kazem da je to naj mob fon (i nije, ovo je

visenamenski uredjaj sa akcentom na mp3&video player pa tek onda browser i mob fon)

ali najlakse je ismevati nasiroko... Uostalom, kada ga budemo uhvatili u ruke

i isprobali reci cemo svako svoje.... a do tada peace&respect!

taj muzicki uredjaj ne moze da stavi mp3 kao zvono, ne prduckaj crnjo :)

Link to comment
Share on other sites

Da ali poenta price je da svakom uredjaju mozes da nadjes neke debilnosti ... i u 90% slucajeva te debilnosti ni ne koristis ... ja recimo fon koristim kao telefon i kao mp3 , kamera mi ne treba , dok opet nekom drugom mozda vishe treba kamera i sms vishe nego mp3 i samo telefoniranje itd itd ... Da jeste precenjen ali uvek i jeste tako pogledajte samo graficke karte , pa ljudi daju 200e vishe za par miliona tranzistora bonusa . Potrosacki mentalitet ftw .

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Brate, neke debilnosti?

Ovaj telefon nema neke debilnosti i bagove, on nema gomilu stvari koje su već standard, a najavljivan je kao najbolji telefon ikada. I ti tu ne vidiš ništa čudno?

Da je ovo Nokijin telefon, ne bi ga ni pogledao zbog svih tih nedostataka.

Ako voliš Ipod, lepo, ali nemoj prdeti kako je ovo dobar telefon, kada je potupno jasno da je suprotno.

Link to comment
Share on other sites

u potpunosti se slazem za mobiler, pa svako ko ikad kupuje telefon iskljucivo tamo cita opise i informise se ..mozda meni nije interesantan lupam organajzer i smara me sto ga je Toliko detaljno opisao ali nekom jeste, i to je odlican sistem..

realno reklama za iphone jeste smarala i davila i forsirala ali to rade skoro svi kad izbacuju nov telefon..samo sto je ovo eplu prvi put pa su se ljudi verovatno izlozili..ali eto samo pogledaj pre-reklame za n95 - pa niko normalan ne bi toliko ocekivao od jedne naprave, bar zasada..u najavama je bila sveopshte ludilo a posle su samo krenule mane..gps ne shljaka dobro,bagovi sa javom,gubljenje brzine bez razloga..blabla..ali to je opet sasvim dojaja aparat.ja samo ocu da kazem da je svakom fonu lako naci manu i pljuvati..s tim sto ne vidim dovoljan razlog da je ovaj drugaciji pa njega treba extremno posrati..osim sto je epl i sto je reklama isla vise puta dnevno nego za naprimer n seriju..setite se samo da li je ijedna naprava u zadnje vreme koja je bila pompezno najavljivana ispunila bas sva ocekivanja (kroz glavu mi je prosao ps3) - uvek se ljudi razocaraju u neke detalje,nema savrsenosti..i na to smo navikli i koristimo ono sto dobijemo..i to je skroz normalno.zato kazem da nema razloga da sad iphone predstavimo kao malo bolji digitron..

Ja se u sustini slazem s tobom, ako na ovo sto si napisao gledamo kao generalno opstu spiku, ipak chini mi se da tako prosta dedukcija nije dovoljna kao neko ultimativno objasnjenje u nekoj partikularnoj situaciji, kao npr. ovde.

Nemam ja nikakav problem sa reklamiranjem i proseravanjima pr-ova u bilo kojoj branši tehnike, ovde je problem sto se polako ispostavlja da nam apple, kao i uvek ali tek sad, u zamenu za vrsne pare nudi uredjaj koji je, po tehnichkim karakteristikama, ne 5 god. unapred, vec god. unazad u odnosu na konkurenciju.

Dakle, jos jednom, nije problem u tome shto fon nije luud k'o da je iz star treka isp'o, kao sto se reklamirao, vec obrnuto, neki nedostaci su malo preterani.

Kazes "svaki telefon ima mane bla truc", nema problema, slobodno odbij i preko 50% stavki koje sam naveo u prvom postu na konto toga, pak i dalje ces naci jedno deset stavki koje su neprihvatljive za takav cenovni rang, ne ?

Samo me jos zanima 'de vi vidite hejt, ovo je sve crno-na-belo, a i na kraju krajeva samo moje skromno misljenje, vrlo rado cu ga razmotriti ponovo, cim iznesete neke, bilo koje, kontra-argumente.

toliko o ozbiljnosti ove liste...

U pravu si, ta nesrecna konstrukcija potpuno odrazava objektivnost cele liste, zapravo ceo taj moj post je vrlo shashav i blesav, jer kome treba sve ono na fonu od 500 evara, ajfon je visenamenski uredjaj koji je vrlo lep, pomfrit klizi preko njega, nema antenu, a i omogucava ti da chujesh druge ljude.

american_dream.gif

 

ovo je visenamenski uredjaj sa akcentom na mp3&video player pa tek onda browser i mob fon

maddox.gif

ali najlakse je ismevati nasiroko... Uostalom, kada ga budemo uhvatili u ruke

i isprobali reci cemo svako svoje.... a do tada peace&respect!

Tek je jos lakse reci ovako nesto. Crnjo brate :)

Nikakvo ismevanje nije palo ni od koga, i vrlo je ruzno i nepristojno tako nesto iznositi bez razloga, ja lichno sam gledao da iznesem pure facts koje sam iskop'o s' neta, i verovatno da, kad ga i ja budem u'vatio u ruke kad-tad, ce se stosta promeniti, al' ove chinjenice nece. I sto je najvaznije, te chinjenice su mi sasvim dovoljne da znam da li bih ga pazario ili ne.  

Sam sam korisnik ipoda, i vrlo sam happy, tako da nemam potrebe da hejtujem bilo sta u vezi apple-a.

 Kol'ko se samo osecam glupo, dok ovako elaboriram sijaset gluposti, na koje, po difoltu, svaki zdrav mozak treba samo da trepne, to se rechima ne moze opisati.

I tauruse pichko, sad si me bacio u razmisljanje, ne mogu da se setim tachno, kada x->oo,1/x je onda nula-niz,sin nema limes, i onda valjda nula-niz puta sin, koji ga nema, je ponovo nula niz, il' tako neshto, i kako se zvala ta teorema, aaa me brain, pichko nijedna :))

:-)

Link to comment
Share on other sites

I tauruse pichko, sad si me bacio u razmisljanje, ne mogu da se setim tachno, kada x->oo,1/x je onda nula-niz,sin nema limes, i onda valjda nula-niz puta sin, koji ga nema, je ponovo nula niz, il' tako neshto, i kako se zvala ta teorema, aaa me brain, pichko nijedna :))

Ama u pitanju je generalizacija i ne dokazuje se, sinus sa malim argumentom se tretira kao vrednost argumenta, i onda kao nešto sa nešto isto to je jedan.

U stvari evo ga rešenje iz Merklea, strana 127 zadatak 363 (treće izdanje):

363.) Dokazati da je lim(x->0) (sinx)/x = 1

Rešenje: Polazimo od nejednakosti |sinx| < |x| < |tgx| (0 < |x| < pi/2)

koju smo dokazali u zadatku 109 (str. 36). Deljenjem sa |sinx| dobijamo

1 < |x| / |sinx| < 1 / |cosx|

ili uzimanjem recipročnih vrednosti

|cosx| < |sinx/x| < 1

Kako leva i desna strana u gornjoj nejednakosti konvergiraju ka 1 kada x -> 0, sinx/x takođe ima graničnu vrednost 1.

Link to comment
Share on other sites

Brate, neke debilnosti?

Ovaj telefon nema neke debilnosti i bagove, on nema gomilu stvari koje su već standard, a najavljivan je kao najbolji telefon ikada. I ti tu ne vidiš ništa čudno?

Da je ovo Nokijin telefon, ne bi ga ni pogledao zbog svih tih nedostataka.

Ako voliš Ipod, lepo, ali nemoj prdeti kako je ovo dobar telefon, kada je potupno jasno da je suprotno.

ja ne volim ipod niti ga imam

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

I tauruse pichko, sad si me bacio u razmisljanje, ne mogu da se setim tachno, kada x->oo,1/x je onda nula-niz,sin nema limes, i onda valjda nula-niz puta sin, koji ga nema, je ponovo nula niz, il' tako neshto, i kako se zvala ta teorema, aaa me brain, pichko nijedna :))

Ne mogu sad da kopam po sveskama a Analizu 1 sam polozio pre 2.5 godine i dosta toga se zaboravilo jer se ucilo dosta novih stvari.

Na brzaka sam nesto nakopao, ima smisla :)... http://en.allexperts.com/q/Calculus-2063/Limits-3.htm

Evo i online graphera na kome se prilicno dobro vidi da je limes=0 kad ukucate f-ju :) http://www.walterzorn.com/grapher/grapher_e.htm

edit.typo

Edited by Tauruss
Link to comment
Share on other sites

Mda, a i ja sam se izgleda zaleteo malo, mislio sam na teoremu u nizovima, da je nula-niz puta ogranichen niz i dalje nula-niz, mada kapiram da se sve to prenosi i na funkcije zbog Hajneove teoreme ... jebote ko da mi nije bilo dosta svega toga [:D] Zavaljujem duboko :)

I da ne bude skroz OT: ololo preDci.

:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...