Jump to content

Cynic, 14.08 SKC


Recommended Posts

JEBEM TI ZIVOT.Pricalo se pre par meseci da ce ih dovoditi legacy ali nista konkretno,i sada iz vedra neba potvrde da ce da bude za 3 nedelje.E ovako,znaci ko drzi do sebe a slusa bilo sta sto ima veze sa prog,death ili tehnickim metalom NE SME da propusti.Nisam bio ovako ushicen jos otkad je potvrdjen agent steel/vicious rumors :D

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam jel ocekujes odgovor ili sta na tako postavljeno pitanje ali uzmi pa poslusaj ako te interesuje kako je to moguce,sta da kazem :) Takodje ne znam sta sve podrazumevas pod death metalom i da li si ga slusao nekad ali postoji ogromna razlika izmedju death metal benda kao sto je npr Cannibal Corpse i technickog progresiv death/fusion benda sa elementima dzeza kao sto je Cynic.

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

Javljaj utiske.Textures ce ti se svideti verovatno,dosta dzeza ima i instrumental je :)

Edited by Hell

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

Nije ovo toliko lose. Ali da se razumemo, u pitanju je Jazz Fusion sa primesama nekakvog metala (nekakvog u smislu da ja ne prepoznajem), bar ova prilozena pesma. Prava steta s obzirom da su me dosta podsetili na Al Di Meolu i to da deluju talentovano. Oni delovi kada iz jazza predju na metal je kao kada neko tripuje da je DJ na zurkama u osnovnoj skoli. Obratimo paznju da poslednja recenica ne govori u negativnom kontekstu o metalu niti o jazzu (licno ne volim ni jedno ni drugo) nego o kombinaciji koja je ovde napravljena. Onaj malo agresivniji bubanj dok sviraju jazz ne zvuci uopste lose. Vrlo je tesko ukomponovati stvari koje nemaju veze jedna sa drugom. Na prvu loptu jedino mi pada St Germain da je uradio u tom smislu nesto veoma kvalitetno, ali zanrovski (da tako kazem) je to bliska muzika.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

U sustini Textures je instrumental i dosta odskace od stila i zanra celog albuma.Pesma mi je genijalna iz prostog razloga sto 2 gitare na pocetku sviraju totalno nepovezane melodije ali nekako uspevaju da se uklope i to mi zvuci fantasticno.To je u metal muzici pre 14 godina bilo nevidjeno,a bogami i sad.Vudu,okaci How Could I ako ti nije problem da cuju odakle ono ''death'' :)...ne mogu da nadjem cd na kom mi je Focus.Po mom skromnom misljenju ova pesma ima jednu od najlepsih solaza negde pri kraju.

btw svaka cast za Al di Meolu,nisam ni primetio da toliko podsecaju neki delovi pesme na njegove radove.Inace,covek je bas objasnio sta je koncert kad je bio u Srbiji :)

http://www.youtube.com/watch?v=g0MQJTVYwVw < nova pesma posle 14 godina

Edited by Hell

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

Ova pesma koju je Voodoo okacio nema veze sa proslom. Jazza ima koliko i u pesmi Zeljka Joksimovica "Telo vreteno". Mada moguce je da je na mene uticalo to sto sam sa izrazitim bolom otslusao pesmu, u nadi da ce biti nesto slicno prethodnoj.

Video je EMO metal ako mene neko pita. Naravno ni trunke jazza tu nema. Mislio sam da je ovaj "metalni" glas umro sa Tu Pakom, ali izgleda da nije. U sustini da nema onako agresivne gitare i bubnja u prvoj polovini pesme, ovo je klasican rok. Ako nastave da prave ovakve pesme MTV im je zagarantovan i verovatno milioni dolara.

Prva pesma koju je okacio Voodoo je mnogo ozbiljnija od ove druge dve i samo mladalacka ludost nije dozvolila da bude odlicna. Covek ocekuje da povratak unese malo iskustva, ali avaj. Naravno, sve sto sam napisao u obliku hejta treba pripisati mom subjektivnom muzickom stavu.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...