Jump to content

Duplirana ADSL brzina kod Telekoma


kRiK u tAmI

Recommended Posts

mogu samo da vam se smejem ja imam mbit

She's soft and warm and almost weightless.

Her perfume is a sweet promise that brings tears to my eyes.

I tell her that everything will be all right. That i'll save her from whatever she's scared of and take her far, far away.

I tell her i love her

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 438
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moj je veci ja imam ~1.3 Mb/s (768 + 512) i sta sada ? I sada ce da se javi drasko i da kaze lolnoobs ja imamm 100 Mb/s na poslu. Mislim glupost.

Ono sto mene interesuje el ima neko info da li ce i svi kablovski operateri odreagovati (iKom ptt i ostali ?)

Link to comment
Share on other sites

sa demonoid.com foruma (17.avgust)

I Find Out Today whether or not Liverpool magistrates are going to charge me with copyright infringements thanks to torrentspy I might be getting charged with 9 counts of copyright infringement

It all happened when I got a letter off my isp (orange broadband) and I ignored it like ive been told to do by numerous people and then I got another one then another before I new It I had 9 of them and I never paid much attention to them then went to use my internet one day and I couldn’t I had been cut off so I phone orange customer support and I said what’s going on and they explained that it had been reported to them I had participated in 9 copyright infringements and the BPI’s Anti-Piracy Unit are taking me to court so as you can imagine I was very shocked at this time so I got off the phone sat down with my girlfriend who is studying law and she advised me to contact my solicitor as soon as possible so I did and he told me I don’t have to prove im innocent they have to prove im guilty and I had my computer confiscated off me by the police and then I got a court date in the post for today and that’s it basically

So more news later when I find out the verdict

Kao policija mu je doshla u kucu kasnije, odvela ga u pritvor i konfiskovala komp. Na saslushanju su "ustanovili" da emailovi ne sadrze obaveno upozorenje za pravne posledice ukoliko ne prestane sa downloadom "ilegalnih fajlova". A OBB tvrdi da su mailovi fake. lol

Lika su pustili , i samo mu izbrisali filmove sa kompa. Normalno nisu mogli da ga osude, ISP nema pravo da odluchuje da li je to shto skidash sa neta legalno ili ilegalno, a ni da sniffuje pakete koje skidash. Ni u Engleskoj, a ni ovde.

Eto , ima gorih i od nas. A mozda i gorih provajdera od nashih.

p.s. opaska za torrentspy se odnosi na ovo : http://torrentfreak.com/torrentspy-ordered...lf-of-the-mpaa/

1337 , c00l ,etc. :)

P|-|3r th3 cute ones !

ftb_08.gif

Link to comment
Share on other sites

Vesti

Povećanje brzine ADL paketa

Od 1. septembra se postojeći ADL paketi zamenjuju novim, bržim paketima bez ikakvih dodatnih troškova i plaćanja za korisnike. Brzine se manjaju na sledeći način:

Paketi brzine 256/64 dobijaju brzinu 512/64

Paketi brzine 512/128 dobijaju brzinu 1024/128

Paketi brzine 768/192 dobijaju brzinu 1536/192

Promena brzine će biti obavljena za sve postojeće korisnike.

S obzirom da je u pitanju veoma obimna akcija (SezamPro ima ukupno 20.000 portova na oko 300 centrala u Srbiji) predviđeno je da cela operacija potraje do 10. septembra kada bi i poslednji korisnik trebalo da dobije veću brzinu na ADL-u.

Ovo je sa Sezamovog sajta .

Jupiiiiii :D

Mogli bi i malo cene da smanje i to je to .

Link to comment
Share on other sites

Telekom je uveo pojeftinjenje na internet generalno. Shto znachi da je dupliran protok generalno i provajderima i dsl korisnicima po istoj ceni tj do sada je cena mbita bila oko 200e ja mislim a sad je 2mbita 200e etc etc.

Tako da sbb koji platja telekomu internet link ima svaku mogucnost da duplira brzine interneta svojim korisnicima po istoj ceni jer ce i njima biti dupliran link za iste pare osim ako nisu glupi i bezobrazni pa zhele da uzmu sad malo vise para i da izgube korisnike.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Protok je dupliran samo u u downstreamu.Upload se posebno placa i zato sbb nije mogo da digne i dl i upload ali uveo je iste pakete kao sto ima telekom.

Dupliran link za iste pare ne moze da da jer telekom je povecao downstream a ne ukupan link

A za Sbb se zna da ne misli na korisnike vec im je zelja da na brizinu umu koliko god je moguce para.

Edited by weasel
Link to comment
Share on other sites

Protok downloada, a ne i uploada je dupliran na adslu verovatno zato sto infrastruktura ne mozhe bolje, a protok na optickim linkovima preko kojih provajderi kupuju net od telekoma je dupliran i za download i za upload po istoj ceni. Mislim da cak telekom u provajderskoj ponudi nema uopste asinhronu varijantu.

Stoga sbb ima svaku mogucnost da duplira i up i down ako im infrastruktura dozvoljava, a druga stvar je sto to nece uraditi jer nema potrebe i taj visak uploada se moze iskoristiti na druge nacine.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Stoga sbb ima svaku mogucnost da duplira i up i down ako im infrastruktura dozvoljava, a druga stvar je sto to nece uraditi jer nema potrebe i taj visak uploada se moze iskoristiti na druge nacine.

El se SBB bavi hostingom ? Jer ako se ne bavi hostingom ne znam bas neki preterano pametan naci da se "potrosi" upload.

Link to comment
Share on other sites

Cek ako sam dobro razumeo oni ce da menjaju ovo u subotu :P A posto to nece da se desi posto oni NE rade subotom verovatno ce nas zajebavati do ponedeljka... Barem tako mislim ;)

btw ima li neka zvanicna vest na telekomovom sajtu? (mrzi me da browzujem :P )

Edited by dripatz

ex-CS player, ex-EVE player, ex-WoW player...

Noob overall! :)

Link to comment
Share on other sites

ty Neo <3

urgh: ma znam goni ih u ... :) Dobio sam adsl 6 meseci posle potpisivanja ugovora tj. izdatog posla. Ma da dodje i do oktobra meni ne predstavlja problem.

Edited by dripatz

ex-CS player, ex-EVE player, ex-WoW player...

Noob overall! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...