Jump to content

Ascension to the Throne


voodoo_

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Jel zna neko išta o ovome? Ovo bi trebalo da je još jedna ruska interpretacija Heroja, s tim što je Reloaded izbacio igru još u maju, a na netu nema nijedne recenzije. 1.35 GB zauzima, vredi li skidati uopšte?

OMG, da li verujes da mi je to danas bilo u kesi kad smo se videli :-) Ali mislio sam da imas vec, posto imas brz net i sl :-)

Probao sam pet min i odbilo me samo tako, mada malo je pet min. Grafika je nekako bezveze, borba takodje, a lik se krece po mapi, verovali ili ne, SMESNIJE od Bezimenog iz Gotika 2, ukoliko je takvo nesto moguce, a izgleda jeste, eto, ovde...

EDIT aj sad cu install, pa do ponoci neku kompletniji review, so hold thy kilobytes-per-second, za sada je sa etiketom "ne skidaj"

Edited by Milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Evo, pikao sam par sati, pa sad moze malo vise da se kaze o igri.

Dakle, igra kombinuje kretanje i neki opsti look Gothica 2 sa poteznom borbom u stilu Heroja 3 (sa sve hex gridom u combat modu). Ipak, njen G2 element daleko je ispod nivoa igra G2, a i poteznoj borbi ipak nedostaje smek i privlacnost borbe u H3. Ipak, ukoliko volite i jednu i drugu igru, ova simbioza bi mogla da vam bude zanimljiva.

Prica je generic “bio sam kralj i ekstra heroj pa me nesto ne znam ni ja sta zeznulo, izgubio sam fajt, oklop, vestine, sve, i obreo se teleportovan u nepoznatoj zemlji, gde krecem sa jebanjem keve od nule.” I tu nema stvarno vise sta da se kaze.

Dobro u igri je to sto, eto, kombinuje dva razlicita nacina igranja. Mapom se krecete u stilu Gothica 2, sa sve slicnom land mapom i sistemom teleporta. Deluje fino, ali je grafika ispod standarda, a pri tom prilicno zahtevna. Meni je u pocetku manijacki seckalo na A64 3000+, giga rama i X800 sa 128MB, a isto se nastavilo srozavanjem skoro svih detalja, da bih posle malo vise zongliranja po, inace siromasnim, video opcijama, provalio da je jedini razlog seckanja trava, pa sam je iskljucio, i sve je glatko radilo na 1024x768 i sve na high (ukljucujuci i teksture, iako je graficka 128 MB).

Ostali, non-Gothic 2 elementi igre dosta podsecaju na Heroes 3. Dakle, krecuci se mapom dolazite do zgrada u kojima mozete regrutovati vojsku za zlato i authority (ovo drugo raste pobedama i levelovanjem, mislim), stupiti u potezne borbe na odredjenim mestima, a najlepsi trenutak je bio kada sam naisao na kovceg u sumici, i imao da biram da li cu da zadrzim zlato, ili da ga distribuiram vojsci za authority. Sweet! :-) Takodje je dobro sto igra, u tehnickom smislu, ne deluje nedovrseno – dakle, fino radi, izuzev tog problema sa travom, a nisam za par sati primetio nikakve bagove niti je bilo izletanja, niti revise svapovanja.

E, sve ostalo je lose i nedovrseno! Muzika moze da se slusa, ostali zvucni efekti jedva da se primecuju (u borbi, recimo), a glasova nema apsolutno nigde. Dijalozi su linearni, i ne bas narocito zanimljivi (mada, u lepom secanju mi je ostalo kada gomili peasanta lik objasnjava da napadnu sa levog flanka, pa onda sta je flank, pa da li sa naseg levog, ili protivnickog…)

Eto, to je to. Po mom misljenju, igra moze da prodje, cak i da se nekom opasno svidi, ukoliko trazi mesavinu Gothica i Heroja. U suprotnom, mozda je ipak bolje paralelno pikati one verzije Gothica i Heroja koje vam najbolje odgovaraju/komp moze da potera, a ako bas hocete sve u jednom, ovo je jedino takvo sto se moze naci. Smeo pokusaj, i bas je mogla biti vrh igra.

E, da, kad lepo namestite kameru, mozete da vidite boobs & pubes oskudno odevenih zenskih likova. Suh-weet!

:-)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nekako i predjoh ovo cudo, ne znam ni sam zasto, i to onako, na preskoke... U sustini, jeste njesra, ali ima jedna stvar kod nje koja mi je bas legla, a to je borba. Jeste prelaka i ne narocito zanimljiva, ali ipak mi se svidja sistem... Da razradim...

Mozda sam vec napomenuo da me kod Heroja opasno nervira to sto jedan stack predstavlja jedna figura u borbi i broj koliko ih ima, i da mi je taj sistem mega glup. Ovde je to reseno na krajnje fin nacin: kao i u Herojima, i ovde ima 8 slotova za vojsku, od cega je jedan rezervisan za heroja, a ostali za jedinice; jedan slot moze biti popunjen sa max 10 jedinica jednog tipa. Kada se udje u borbu, onda se na polju pojavljuju sve pojedinacne jedinice, iz svakog stacka onoliko koliko ih ima, okupljene na susednim hexovima oko svoje zastave, i ovakva grupa reaguje zajednicki na izdatu komandu.

Ako imate, recimo, 5 strelaca, i gadjate 5 ili vise peasanata, gde je jedna strela dovoljna da ubije jednog peasanta, tada svaki strelac gadja i ubija po jednog peasanta; ako gadjate nesto za sta trebaju dve strele da pogine, tada se opet pogoci grupisu radi maksimalne elminacije protivnika-dve strele u jednog protivnika, dve u drugog, i jedna polovi HP trecem. Ovo bi bilo dobro mozda dopuniti mogucnoscu da se naredi da jednice, umesto elminacije, maksimiziraju broj jednica kojima ce naneti dmg, pa da posle neki magovi slabijim, ali masovnijim magijama dovrse posao. Kod melee borbe stvari se dodatno komplikuju, jer jednu jedincu moze udariti max 6 napadaca, i to po uslovom da je toliko hexova slobodno oko nje-tako je bilo prilicno kul ubijati medveda tako sto ga okruzim sa desetak peasanata, on ubije jednog , drugi dodje na njegovo mesto, i tako zastitim heroja i skuplje jedinice.

Razlog sto sam ovo napisao je sto nas iz iste kuhinje ceka jos par slicnih igara, King's Bounty i... jos nesto... :-) i ocekujem da vidim ovaj sjajni borbeni sistem u nekoj lepsoj i zanimljivijoj igri. (mada, meni je sve u poteznoj ili RT borbi "sjajno" ako nema figure sa brojem pored...) Ako im ovo bude za nauk, mislim da ce Rusi posle ovoga napraviti nesto stvarno dobro... recimo da je to neki predosecaj...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...