Jump to content

Game text engine


voodoo_

Recommended Posts

Od onog šegačenja sa C64 Falloutom nešto mi pade napamet. Napraviću endžin za tekstualne igre! [:D]

A sad ozbiljno, razmišljam da za početak bude endžin za tekstualne avanture, a kasnije da ga proširim i sa rol-plej mogućnostima, sticanjem iskustva, inventarom itd.

Dakle postojao bi izvršni fajl (interpreter) i skripta sa scenarijem koja se čuva u tekstualnom fajlu sa strukturom identičnom Windowsovim .INI fajlovima (jer mi je najlakše za parsovanje). Primer:

[MAIN]

Title=Ime igre

Author=Neki Selja

Version=verzija

[Livada]

Text=Stojis na livadi, pred tobom je kuca od zidane cigle, levo potok a desno suma.

1=Ulazak_u_kucu;Idi u kucu

2=Ulazak_u_sumu;Idi u sumu

3=Odlazak_na_potok;Idi na potok

[ulazak_u_kucu]

Text=Usao si u kucu, na stolu je flasa i novine.

1=Livada;Izadji iz kuce

2=Kuca_flasa;Uzmi flasu

3=END;Zavrsi igru

...

[Kuca_flasa]

Text=...

1=...

...

[END]

Text=Kraj igre

Dakle osim sekcija MAIN i END, sve ostale su proizvoljne i kreira ih autor igre. Tekst u ključu "Text" se ispisuje kao opis trenutne situacije, a ostale vrednosti (proizvoljan broj, maksimalno recimo 9) se pojavljuje ispod kao izbor, a ono što stoji pre tačke-zareza korisnik ne vidi nego služi programu da zna na koju sekciju da skoči ako se to izabere. Moguće je vraćanje unazad, skok na bilo koju sekciju ili kraj itd. Računam da je gornji primer prilično self-explanatory.

Dajte neke savete šta bi još trebalo ubaciti, i slično. Lako je ubaciti i da se umesto teksta iscrta slika, mada ne znam ko bi se cimao sa crtanjem tolikih slika...

To što postoji samo jedna sekcija END ne znači da igra mora biti linearna, jer vi možete izvesti više krajeva u sekcijama npr. end1, end2, end3 sa prigodnim tekstom, pa iz svake na kraju skakati na END, itd.

All suggestions are welcome.

PS. Još nisam počeo da radim jer ne znam ima li opšte smisla praviti ovako nešto :) al ako ima zainteresovanih za razvoj tekstualnih igara, nije mi problem.

Edited by woods_
Link to comment
Share on other sites

Meni su kao klincu bile EXTRA one avanture u stripu gde isto tako ides kroz pricu i resavas zagonetke i tipa kad doneses odluku kaze ti idi na stranu tu i tu. To mi je onako bilo najblize point&klick avanturi.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

pa ono napravi engine, mislim da ce samo po ruru biti napravljene desetine avantura :)

posle ubacis po koju sliku, fotku, pa onda malo muzike, ma sta ja znam kao neka borba (zomg) aham! pa malo nelinearnosti tipa sa razlicitim karakterom razlicite opcije, i eto na pravom si putu do novog fallouta ili bg-a :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo je prva radna verzija. Poseduje samo najosnovnije mogucnosti interpretiranja skripte, dakle nista od eye candyja za pocetak. U paketu je i demo skripta, u toku rada na ESC dobijate prirucni meni, itd.

U sledecoj verziji bice ubacivanje skina, pozadinske muzike i zvukova.

http://xaocphoto.com/voodoo/TGE/tge.zip

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...