Jump to content

Ubuntu 7.04


Stator

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

jedino nikako da nadjem dobar divx player a probao sam ih dosta ( Mplayer, Kaffeine, Vlc ... ).

VLC - video lan client, najbolji plejer na win/linux platformi.

Za svakog ko se pita zasto linux kao desktop...nema ni jednog razloga naravno. Jedino ako imate racunar koji neko nekada moze proveravati na legalnost. Ako imate netkafe. Ako imate poslovni laptop-desktop, a nemate potrebu za uusko specijalizovanim win programima. lepsi je stabilniji je, laksi za upotrebu i instalira se za 30 posto vremena potrebnog za windows instalaciju. Podrzava istinskih vise korisnika, i eto sigurniji je.

Realno gledano za svakodnevnu upotrebu (net i multimedija, ofis i tako to) od neke fedore 5 linux je jebeno laksi :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Nikad cuo za taj gom, probacu. Meni se VLC svidja jer ima sve kodeke, ne moram da mozgam :) A masa novih game filmica je u x.264-necemu a moj ffdshow i matroska su nesto bagovali...blabla :)

Probacemo gom :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kao alternativa Gom-u postoji josh i KM Player - po meni je bolji od Gom-a zato shto ima josh mnogo naprednih opcija (tipa pixel aspect ratio, play movies on selected monitor i josh gomilu svega shto "zivot" znachi "zajebanim" 3D dizajnerima [:D]). Njega koristim na poslu, a kod kuce Gom. Oba su zakon!

@voodoo_: ni Gom ni KM Player nemaju linux verzije, ali su zato Open Source ;) I da, oba imaju sve potrebne kodeke u sebi.

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam totemom zadovoljan, jbg. Ako te zeza, skini totem-xine... VLC koristim samo kad totem krene da stuca (sto je retko). Ljudi se, inace, kunu u MPlayer, ali on meni jedino radi samo na distroima na kojima je preinstaliran, ovako, vrlo slabo ;). Ako bas nista od ovoga, skini Kaffeine, ako nisi alergican na QT (kao sto ja jesam...)

Ja linux koristim prevashodno zbog stabilnosti, brzine i sigurnosti. Ta sloboda ti jedino znaci ako znas sta radis (ili programiras), i taj argument je pri ubedjivanju pocetnika potpuno zaludno koristiti. Uzmes Feisty i nema da te boli glava (citaj: nema ulaska u konzolu).

Link to comment
Share on other sites

Lol a ja bas suse nikako da zgotivim :)

I dalje mi je fedora naj, ali se sad ubuntu opako primakao. Naravno govotim o desktop verzijama.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

SuSe je cool, samo je zajbano kad se neshto sjebe - nema shanse da ga popravim [:D]

Dodushe ja i nisam neki linux master - znam da instaliram i namestim ono shto mi treba. Konzolu palim samo kada mi sistem ne vidi cdrom ili tako neshto ;)

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Gledam ovaj PCLinuxOS, kažu da je mega-user-friendly a izbio je na drugo mesto na distrowatchu, sad ću da ga skinem, ionako je samo 1 CD.

Plus je to jedina distribucija za koju sam našao normalne pakete za VLC. Kad sam jurio rpm za suse, upao sam u rpm hell u pravom smislu reči, to se ne zna više koliko tih dependenciesa ima... a imaju super stvari u repozitorijumu, od ATI i NVIDIA drajvera do win32 kodeka.

http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distri...7/RPMS.nonfree/

http://distro.ibiblio.org/pub/linux/distri...007/RPMS.extra/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...