Jump to content

Prebacivanje zoo vrta u Surčin?!


Recommended Posts

Imo ovo mesto gde se sad nalazi i nije TOLIKO LOSHE, ali u svakom sluchaju da se nalazi na recimo 2-3km dalje bi bilo idealno. Mada, troshkovi izgradnje novog vrta i prenosa zivotinja na novu lokaciju su za upravu vrta metak u glavu, a i kakva je ova nasa zemlja po brzini delovanja u bilo chemu, ta akcija bi trajala jedno dobrih 5 godina.

I sta vrede te peticije kad 90% ljudi koji potpisu istu ni ne znaju za sta je, druga stvar bi bila kad bi se okupilo par hiljada ljudi ispred skupshtine/zoo vrta i protestvovalo za poboljshanje uslova zivota zivotinja koje se nalaze u vrtu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bio je chlanak pre neki dan u politici...koji je napisan u skladu sa mojim prethodnim mishljenjem, da je vuk bojovic odavno prestao da brine o tim zhivotinjama i da je pretvorio taj zoo vrt u svoju sopstvenu cash-gain akciju koja bi bila mnogo uzdrmana prebacivanjem u surchin =o)

funny enough on bi HTEO da se prebace na VRO, josh jedan pokazatelj kako lepo chovek zna da planira sa tudjim novcem =o)

Link to comment
Share on other sites

A sto je pa sad Vuk bojovic bogom dan da vodi zoloski vrt? Zbog onih pateticnih emisija i njega po kafanama u drugim? Wtf?

Stos je, a mozemo pitati druga arhitektu koji se skolovao za to, sto se urbanizma tice, da li iko pri cistoj svesti treba da drzi zoo vrt u centru grada. Tada kada je to tamo sagradjeno, beograd je bio objektivno mali i moglo je da prodje. Sada je malo drugacije koliko mi se cini.

Druga stvar su te kukavne zivotinje. Em smrde nevidjeno u centru kakve takve metropole, em je tesno tamo gde su.

Izmestanjem na drugu lokaciju dobili eliminisali bi se gore navedeni problemi, verovatno bi neko drugi vodio vrt *do jaja*, bio bi uradjen atraktivnije, nov, moderan, funkcionalan, covecan prema zivotinjama *rezerva prema covecnosti generalno*. Time bi imali para, ljudi bi dolazili, mogli bi da odvale za kartu, unutra bi bila gomila kapitalistickih mamipara i slicno. Kao u zlom svetu. A ovo sada, pa mrzi me da pravim anketu kada je ko bio poslednji put u zoo vrtu. Sentimentalnosti ovde nema mesta jer gomila logicnih razloga stoji protiv svega toga na kalemegdanu, istorijskom spomeniku, tvrdjavi, koju vecina gradova po svetu NEMA. Tu bismo mogli da naplacujemo ulaz turistima npr. Valjda ce dolaziti neko. Ima sta da se vidi, ali daj da se sredi kako treba.

Edited by nickwood

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Kako to, Vuk kaže da se životinje u stresnim uslovima ne razmnožavaju, a kod njih ovde to nije slučaj?

Zoki kaže.... [:)]

Hm... Meni je od zadnje posete vrtu u pamćenju ostala puma koja je besomučno trčala u krugu površine 5 m2 koji je formirala u svom concrete+wire kavezu koji ima 6m2. Ne znam je li to bio stres ili ushićenje što me vidi. [:)]

Isti slučaj je i sa nekoliko vukova koji su zbijeni u par betonskih kvadrata. Možda ja nisam kompetentan da govorim o tome ali mislim da nekom divljem predatoru to nije dovoljno.

Jednostavno, nedostaje prostora i priridnog okruženja. Činjenica je da se o ostalim stvarima vodi računa.

Link to comment
Share on other sites

Chinjenica je da je skuchen prostor na kome se vrt nalazi. Jedino mogu za recimo patke da kazem da imaju prostora i za majmune, al za najDivLJije zivotinje kao sto su tigrovi, vukovi i sl. prostor je premali da bi one uopste mogle da dishu jedne od drugih.

I onaj jadan krokodil, mislim da je on mrtav vec jedno 2 godine od trovanja metala u onoj barushtini punoj sitnisha koji deca bacaju na njega...

Link to comment
Share on other sites

Joj citam ova proseravanja vecjine mud[r]aca i ne mogu da verujem kako lupetaju,ljudi PUSTITE VODU iza sebe.

Jel znate bre nasta je licio zoo vrt pre nego sto je dosao Vuk.NE ZNATE jer da znate ne bi srali ko grlice,ocajno stanje ,ofucane zivotnje mali broj njih neigijena [:D],zapustenost itd.Od kada je Vuk postao upravnik sve se promenilo uspeo je od onog otpada da napravi do jaja vrt i morate da mu skinete kapu,hteli ili ne.Da nije njega u zoo vrt ne biste ulazili ni u dekontaminacionom skafanderu.Ovaj grad nikad nije ulozio ni dinara u zoo vrt ,zato sto nisu mogli da ucjare,i sad su se setili da posle 10+ godina izigravaju dusebriznike i kao gistro zao im zivotinja,jes penis malo,videli su kesh u tome.Ovo znam zato sto moji matorci znaju Vuka dugo i pricao im je kako u gradskoj upravi nailazi na nerazumevanje kada je potrebni novac za prehranu zivotinja u pitanju.Taj isti Vuk bojovic koga vi pljujete sam hrani te zivotinje , razmenom zivotinja,daju neku zivotnju stranom zoo vrtu a oni im za uzvrat daju hranu.A sto se tice vukoj..surcina kao lokacije za buducji(pu pu pa da se pomerim s mesta)samo cju recji FFS i OMFG.Slazem se da je na kalisu sad postalo tesno ali bolje da je zivotinjama tesno ali da ima neko ko brine o njima,koliko moze nego da su na veliko prostori,pod upravom grada koji bahato mlati pare a za zivotenjime im sevaju paje.pre nego sto lupite "add reply" razmislite da li vasa misao ima smisla.

U jaslicama mi se diz'o,sa 5 sam ga drkao,prvog dana skole mi je pusila na odmoru,u drugom razredu sam jebeo prvi put-i to dve drugarice,u trecjem sam jebao profesorku,kita mi je 25cm u ladnoj vodi,jebem svaki dan-a nekad i cescje....Imas ista iskustva? pridruzi se http://forum.klanrur.rs "cuz we fuck on first date"

Link to comment
Share on other sites

Joj citam ova proseravanja vecjine mud[r]aca i ne mogu da verujem kako lupetaju,ljudi PUSTITE VODU iza sebe.

Jel znate bre nasta je licio zoo vrt pre nego sto je dosao Vuk.NE ZNATE jer da znate ne bi srali ko grlice,ocajno stanje ,ofucane zivotnje mali broj njih neigijena [:D],zapustenost itd.Od kada je Vuk postao upravnik sve se promenilo uspeo je od onog otpada da napravi do jaja vrt i morate da mu skinete kapu,hteli ili ne.Da nije njega u zoo vrt ne biste ulazili ni u dekontaminacionom skafanderu.Ovaj grad nikad nije ulozio ni dinara u zoo vrt ,zato sto nisu mogli da ucjare,i sad su se setili da posle 10+ godina izigravaju dusebriznike i kao gistro zao im zivotinja,jes penis malo,videli su kesh u tome.Ovo znam zato sto moji matorci znaju Vuka dugo i pricao im je kako u gradskoj upravi nailazi na nerazumevanje kada je potrebni novac za prehranu zivotinja u pitanju.Taj isti Vuk bojovic koga vi pljujete sam hrani te zivotinje , razmenom zivotinja,daju neku zivotnju stranom zoo vrtu a oni im za uzvrat daju hranu.A sto se tice vukoj..surcina kao lokacije za buducji(pu pu pa da se pomerim s mesta)samo cju recji FFS i OMFG.Slazem se da je na kalisu sad postalo tesno ali bolje da je zivotinjama tesno ali da ima neko ko brine o njima,koliko moze nego da su na veliko prostori,pod upravom grada koji bahato mlati pare a za zivotenjime im sevaju paje.pre nego sto lupite "add reply" razmislite da li vasa misao ima smisla.

Dodje sve na red, vrt nije bas bio prioritet za reforme ali eto dodjoshe i do njega, a to sto vuk za sebe prica da je tvorac srpske nojeve barke zasluzhuje smeshak i odmahivanje rukom ... Btw ne bih da ispadnem surovi kapitalista ali sta ima grad da donira vrtu? Isti mora biti dovoljno profitabilan da moze da priusti makar hranu zivotinjama, a trebalo bi i jos stosta. E zasto je nas zoo profitabilan isto kao kabanica u pustinji moraces da pitas vuka lichno i to josh na takvoj lokaciji.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Zeki jebem te u dupe! Stalno od tvog avatara mislim da je Mudoman postovao jer je on furao verziju toga dugo vremena. Taman sam hteo da bacim hejt, ali sam sad odustao kad sam shvatio da si to ti jer si mi gotivan!11

btw Central Park je fazon kao pola beograda ? =)

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Zeki i Mohi, to su srca dva.

hahaha. ;)

Zeki jebem te u dupe! Stalno od tvog avatara mislim da je Mudoman postovao jer je on furao verziju toga dugo vremena. Taman sam hteo da bacim hejt, ali sam sad odustao kad sam shvatio da si to ti jer si mi gotivan!11

btw Central Park je fazon kao pola beograda ? =)

Hehe ;) I ja tebe gotivim. Love ya ! :)

4 km x 800 m...nista posebno veliko, ako ne i ista povrshina donjeg grada ispod kalemegdana

Pa ne bih bas rekao da je isto, a i da nije veliko. 3,4 km kvadtrana nije malo. Druga stvar mi pricamo ovde o velicini zoo vrta i na kakvom je mestu i u cemu zive zivotinje. Ovde ne zive u betonskim kavezima 3x2 metra.

V

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...