Jump to content

brzinsko pitanje


Paja

Recommended Posts

pricham sad neshto sa caletom o glupavim stvarima koje smo radili kao klinci, i pade mi na pamet kako bi posle shkole u osnovnoj ishli okolo i verali se po drvecu i krali ono malo zeleno voce koje jos ne sazri, jako kiselo i tvrdo sa belom koshticom.

nema shanse da se setim kako smo to zvali a na vrh mi jezika

jel se seca neko?

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koliko se secam, mi smo to zvali shljivcige.

Da bre shljivcige :))) to je taj naziv ili skraceno shljivci

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

To je vocka sa mnogo naziva. U kurshumliji je zovi dzanarike, ja je zvao, veruci se po drvecu kao mali u osnovnoj skoli shljivcige. Saznajte latinski naziv, pa da se usaglasimo. Neka se neku usudi da pita Koleta.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...