Jump to content

Teorija cRPG/FRPa


voodoo_

Recommended Posts

zanimljivo nikada nismo ovo pokusali, al evo sad prilike, videh vuduov post i eto ideje

dakle postujte linkove (i komentare, naravno) ka kojekakvim textovima, clancima koji razmatraju sta je rpg, sta ga definise, sta ga cini toliko zanimljivim, specijalnim sto ga toliko odvaja od ostalih gejmerskih zanrova... ne moraju biti vezani samo za rpg uopste vec naravno i za pojedine naslove koji su vama licno prijemchljiviji od ostalih

posto jelte meni fallout najvise lezi ja cu se posvetiti doticnom, pogotovo sada kada je pitanje da li ce bethesda u svoj nastavak staviti ista sto zapravo istice fallout od ostatka igara, te stoga prenosim sjajne linkove sa nma i dac, sa vrlo informativnim tekstovima, sta je fallout, i zasto ga njegovim fanovi toliko cene vole i zasto su toliko destruktivni kada im neko dira njihovo cheljade :P i sta se i zasto uopste ocekuje od treceg dela

part 1 http://www.nma-fallout.com/article.php?id=34542

part 2 http://www.nma-fallout.com/article.php?id=34629

duck and cover se vise okrenuo onome sta je fallout, sta je njegova esencija [:D][:D] (pri tome se moze zakljuciti sta je sustina rpga, po mom misljenju)

http://www.duckandcover.cx/content.php?id=84

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Role-playing game

From Wikipedia, the free encyclopedia

A role-playing game (RPG, often roleplaying game) is a type of game in which the participants assume the roles of fictional characters and collaboratively create or follow stories. Participants determine the actions of their characters based on their characterization, and the actions succeed or fail according to a formal system of rules and guidelines. Within the rules, players can improvise freely; their choices shape the direction and outcome of the games.

A role-playing game rarely has winners or losers. That makes role-playing games fundamentally different from board games, card games, sports and most other types of games. Role-playing games are typically more collaborative and social than competitive.[1] A typical role-playing game unifies its participants into a single team, known as a "party", that plays as a group. Like serials or novel sequences, these episodic games are often played in weekly sessions over a period of months or even years, although some gamers prefer playing one session games

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Brate G!!!, upravo sam procito sva tri dela sa NMA i jos dosta sa strane i mogu ti reci da je situacija sranje, sto verovatno i sam znas. Na drugim forumima smo (mi, hard core fans) pljuvani. Nubovi i idioti urlaju da hoce Oblivion with guns, a NMA pokusavaju da predstave kao cinicne budale.

Bojim se da smo overwhealmed. *tear*

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

ma kakvi :P

mada ne kapiram te bethsoft zealote , mislim imaju oblivion nek se drndaju sa njim, sta se kace koji q. za fallout koji je totalno u drugoj dimenziji kao rpg

a bethsoft ne sme da pokaze nista od fo3 jer zna da ce biti zestoko popljuvan, kao sto je popljuvan svaki put kad je izdao novu igru, al avaj ako je neko doktorirao marketing hype to su upravo oni :(

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne shvatam sta im je trebalo da kupuju fallout licencu kad deca koja se budu lozila na oblivion with guns nisu ni culi ni igrali prva dva dela. Mogli su jednostavno da naprave igru i nazovu je drugacije a fallout prepuste troici. pederi

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...