Jump to content

Druid and you!


Recommended Posts

NWO

a to kada si tankovao Ony, ona je bila uveliko farm jel tako? healers su vam imali dobar gear a dps je znao sta da radi? na vaelu imas indefinite mana pa je spam healera moguc za razliku od mana- sensitive fights, u kojima je jako tesko healovati druida. barem do sada.

ti gledas theory previse, i to vrlo jednostrano. ja sam healer, znam razliku izmedju mece i warra. kao sto vrlo dobro znam razliku izmedju loseg i dobrog warra. nije problem, moze meca da se healuje, ali je jednostavno teze (na nekim bossovima) - teze u tom smislu da tesko mogu da zamislim da bismo uspeli u prvom killu sa medvedom onakve opreme kakva je dosada bila.

recicu jos jednom: problem sa druidom-tankom je na UCENJU novih bossova. u cemu bi ti na primer UCIO da main-tankujes Huhu? ima 2 leather +nat res dropa, a pitanje da li bi ih dobio. u crafted gear? Mauro gear?

neke fights su vrlo zajebane za druida OSIM ako ih average raid gear ne prevazilazi. lako je tenkovati bilo sta ako je na farmu i ako je dps dobar a healeri mogu ne gledajuci da te lece.

magic damage je druidov ogroman problem. mi moramo da sacrifice mnogo stats za +res iteme. dok se ovo ne resi nekom itemizacijom, druid ce tesko biti "dedicated" mt. ako vidis da blizz ne pravi +res gear napravljen SPECIJALNO za tank druida, to je dovoljan znak sta misle o druidu kao o MT. sto ne znaci da ono sto blizz kaze poslednja rec, ali dovoljno znaci da svesno sprecavaju neke stvari.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

shadow priest je trenutno jedna od najkorisnijih klasa za imati u grupi. dok je dps em sto lepo bije(itemizacija ftw), em sto lekaru i casterima puni manu(paladinu manu puni i vamp embrace i vamp touch), em sto ima CC kada za to ima potrebe, em sto na bossovima na kojima je potrebno moze da bude assist healer. stamina&shadow resistance buff su nesto korisno kada je vec tu.

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako ... za 5 man instance , jednsotavno je previshe imati 2 healera cista healera , ili premalo imati samo jednog healera ... za ozbiljne instance , tu ti priest dodje kao pola healer pola dps , sto je savrsheno .

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Kako ste tuzni , niko ne spominje najosnovniju cinjenicu u celom jebenom WoW-u i celom jebenom svetu , a to je NACIN NA KOJI ODREDJENA LJUDSKA JEDINKA OBAVLJA ODGOVARAJUCI ZADATAK.

Postovi tipa : " Ja sam dual-wield for fun , i osecam kako ko drzi aggro " mogu dobiti sledeci odgovor: Dacu ja svojos sestri da tankuje C'thuna , i kad vajpuje pokrenuce se diskusije kako je warrior shit tank ?

Citajte jebene F O R M U L E kako je igra P R O G R A M I R A N A i odatle izvlacite zakljucke.

CINJENICA : 1 maul na buffovanom druidu > 5 sundera.

I prekinite vise da se se raspavljate , jedino sto se delom slazem je da je lakse leciti warriora nego druida , i to je sve. A ako si retard neces umeti ni T8 tenka da lecis.

Tako da , sve zavisi od onoga ko sedi sa druge strane ekrana..

Edited by SabijamZivot
Link to comment
Share on other sites

NWO

a to kada si tankovao Ony, ona je bila uveliko farm jel tako? healers su vam imali dobar gear a dps je znao sta da radi? na vaelu imas indefinite mana pa je spam healera moguc za razliku od mana- sensitive fights, u kojima je jako tesko healovati druida. barem do sada.

ti gledas theory previse, i to vrlo jednostrano. ja sam healer, znam razliku izmedju mece i warra. kao sto vrlo dobro znam razliku izmedju loseg i dobrog warra. nije problem, moze meca da se healuje, ali je jednostavno teze (na nekim bossovima) - teze u tom smislu da tesko mogu da zamislim da bismo uspeli u prvom killu sa medvedom onakve opreme kakva je dosada bila.

recicu jos jednom: problem sa druidom-tankom je na UCENJU novih bossova. u cemu bi ti na primer UCIO da main-tankujes Huhu? ima 2 leather +nat res dropa, a pitanje da li bi ih dobio. u crafted gear? Mauro gear?

neke fights su vrlo zajebane za druida OSIM ako ih average raid gear ne prevazilazi. lako je tenkovati bilo sta ako je na farmu i ako je dps dobar a healeri mogu ne gledajuci da te lece.

magic damage je druidov ogroman problem. mi moramo da sacrifice mnogo stats za +res iteme. dok se ovo ne resi nekom itemizacijom, druid ce tesko biti "dedicated" mt. ako vidis da blizz ne pravi +res gear napravljen SPECIJALNO za tank druida, to je dovoljan znak sta misle o druidu kao o MT. sto ne znaci da ono sto blizz kaze poslednja rec, ali dovoljno znaci da svesno sprecavaju neke stvari.

Prva stvar - moja prica ne bazira se na tome koliko je lako leciti druida, ali do sada nisam video borbu u kojoj healeri ostaju bez mane jer moraju vise da lece druida nego warriora tako da taj prigovor za healere ne stoji, ako je to ono sto hoces da kazes posto spominjes infinite mana. Ovo posebno nije slucaj na Onyxiji cak ni u fazama ucenja ako znas koliko tu lecenja zapravo treba.

Ne znam kakve si ti druid tankove lecio tj. sta su nosili od geara tako da je tesko zakljuciti bilo sta iz toga, ali objasnio sam vec da je po mnogim healerima lakse leciti druida koji ima mnogo vise healtha i prima dosta ublazene udarce u odnosu na warriora jer je lecenje takvog tanka ravnomernije i stabilnije i pored toga sto je ukupno potrebno vise efektivnog lecenja, a i efikasnije jer manje lecenja ode na overhealing. Ako druid tank nema odgovarajuci gear ne treba ga ni porediti sa dobro gearovanim warrior tankom sto se tice toga.

Ono o cemu ja prvenstveno pricam je mit o tome da druid nekada (bez obzira u koliko dalekoj proslosti) nije mogao dobro da drzi aggro.

Ako sam cak i kao full restoration bez talenata za dodatni threat uspeo da istankujem Onyxiju koja je medju najosetljivijim bossovima po pitanju stabilnosti aggroa zbog knockbacka koji radi a koji su zapravo wing buffeti poput onih iz BWL-a i skidaju threat main tanku, a sve to pored DPS-era koji su nabavili ogromne upgrade na damage u odnosu na vreme kada ona nije bila na farm - to je primer vise da je tim pre druid mogao oduvek da drzi aggro i onda kada su damage klase pravile mnogo manje threata jer nisu imale taj damage dostupan, dakle vremenu kada onyxija nije bila na farm.

Sledece cini mi se da nisi shvatio sto sam vec napisao, ali ja sam u toku redovnog progresa svoje gilde bio tank pri ucenju i prvom killu sledecih bossova : Vaelstrasz, Broodlord, Firemaw, Ebonroc, Flamegor, Prophet Skeram, Vem, Sartura, Fankriss i Princess Huhuran. Svi ovi bossovi sa mnom kao tankom ubijeni su ako ne iz prvog pokusaja kao Broodlord i 3 zmaja u BWL-u, a onda istog dana ili nedelje kada smo ih prvi put pokusali.

I fire i nature resistance gear mi je bio odlican i dovoljan za to, a skupio sam ga mnogo pre nego sto smo i stigli do tih bossova tako da ne mozes da kazes da resistance gear za druida nije postojao. To da nije bio obilan ko warriorov i sa toliko statistika kao warrior jeste istina, ali moglo je u njemu da se tankuje, a full resistance gear sam koristio uvek na svim borbama u kojima boss pravi pretezno magic damage da bi imao maksimalni mitigation tog damagea.

Dakle slazem se da vecina takvih borbi gde se trazi resistance gear nije naklonjena druid tanku, sto jeste razlog da se na njima preferira warrior tank. ALI TAJ ASPEKT TANKOVANJA NIJE ONA TEMA O KOJOJ JA PRICAM VEC SU TO THREAT I AGGRO. U mom prethodnom postu na ovoj temi tu su matematicki dokazi kao i kompletno objasnjenje iz prakticnog iskustva kako je to druid, pa bio on i full restoration specovan, mogao u raidu da bude tank koji ce dovoljno dobro da drzi aggro.

Link to comment
Share on other sites

tankuje C'thuna

[:p]

Inache, on topic,

Nikad se nisam zaludjivo sa tim formulama, al' evo ovo malo sto sam proveo na 70. lvl-u u 5 man instancama, moram przinati da druid bolje drzi aggro nego ja ( ofc da nisam protection, al' opet ne znam dal' bi bilo neke razlike ) jer su jednostavno takve instance, uvek imash fightove sa vishe mobova , a tu je druid bolji od warriora, nisu neki veliki damage-i pa moze da se provuche sa bilo kojom opremom.

Al' imo, nije sve u drzanju aggra uopste... defense , shield block ( nema toliko crushing blowova , critova i uopste hitova ), parry, defensive stance, mogucnost da popijesh pot, last stand, healthstone, stance dance > armor i dodge.

Po neki druid / pala ce dobro mozda doci u endgame-u da off tankuje ponegde jer nece vishe moci sa 5+ warriora da se raiduje, al neka ozbiljnija uloga tesko...

I te priche "druid tankovo onyxiu" etc... ima film negde gde hunterov pet ( svinja ) takuje anuba, a leche ga jebiga tier3 likovi, mislim da nema smisla davati takve primere.

[:)]

Link to comment
Share on other sites

Slazem se.

Imajuci u vidu da nisi quotovo celu rechenicu, pretpostavljam da mislis da si mi ga zavuko izvlachenjem iz konteksta.

Anyways, da skratim, druid ce biti MT samo u guildu u kom je Druid guild master / raid leader, tako da svo ovo tvoje kukanje ovde ne vredi mnogo, tako da gg.

Zashto ? Sve sam ti lepo napisao u prethodnom postu.

Edited by Shakzor
Link to comment
Share on other sites

Sledece cini mi se da nisi shvatio sto sam vec napisao, ali ja sam u toku redovnog progresa svoje gilde bio tank pri ucenju i prvom killu sledecih bossova : Vaelstrasz, Broodlord, Firemaw, Ebonroc, Flamegor, Prophet Skeram, Vem, Sartura, Fankriss i Princess Huhuran. Svi ovi bossovi sa mnom kao tankom ubijeni su ako ne iz prvog pokusaja kao Broodlord i 3 zmaja u BWL-u, a onda istog dana ili nedelje kada smo ih prvi put pokusali.

1. nije tenkovanje SAMO i JEDINO threat.

2. kada kazes "druid ima threat", hum, to i nije presudno s obzirom da i warr i bear imaju +threat, kao sto i rogue i maca imaju -threat po defaultu.

samo retardirani tenkovi (obe klase) uspevaju da izgube aggro na bossu koji ne radi delimicni ili potpuni threat wipe ili threat clips. a ima ih.

3. posto tenkovanje nije samo u threatu i drzanju aggro na sebi (tenku), slede ove druge stvari o kojima ti mi govorimo: skills, gear, dps-gear, healers-gear, encounter specifics.

4. encounteri koje si nabrojao, ajmo jedan po jedan:

- vael: vazna su sva 3 tenka (valjda ga ubijete pre toga), a najmanje je vazan prvi, vaznije je kako rogues odigraju prvi switch

- firemaw, fire res gear jedini pristojan +res gear za leather. trazi dobar skill, ali positioning je sve

- broodlord, ok ovo priznajem, tank je vazan, presudan, so GJ

- ebonroc + flamegor - nije vredno pomena

- skeram, mnogo vazniji refleksi nego oprema, moze da ga tankuje i pala ako su healeri dobri

- vem, opet, vazno je ceo raid kako igra, manje vazno kako tenk

- fankris: MT na bossu je kod nas uvek bio najslabije geared tank koga su lecili najslabiji healeri. dobri tenkovi bili su na spawns

- huhu: opet, GJ na ovome.

da li si probao 2E? oni su, mislim, prvi pravi test za ceo raid, a pogotovo za tenkove.

inace, ne razumem tvoj passive-aggressive attitude... pa sta ako neki ljudi misle da su bears shit tanks? mislis da ces da im promenis misljenje ovako? ko je u min-maxing guild taj nece da se smara, dok nihilum ili conquest ili neki drugi top end guild ne bude uveo ferals u svoje raids... a onda brate, copy&paste do besvesti...

najveca greska koju je blizz mogao da uradi a sada je ispravlja jeste da napravi da postoji samo jedna klasa za tanking, samo jedna za healing i samo 2 za dps.

tenkovi druidi su tu, fali jos samo malo truda oko itemizacije pa da budu viable bez razmisljanja.

Link to comment
Share on other sites

Kako ste tuzni , niko ne spominje najosnovniju cinjenicu u celom jebenom WoW-u i celom jebenom svetu , a to je NACIN NA KOJI ODREDJENA LJUDSKA JEDINKA OBAVLJA ODGOVARAJUCI ZADATAK.

Postovi tipa : " Ja sam dual-wield for fun , i osecam kako ko drzi aggro " mogu dobiti sledeci odgovor: Dacu ja svojos sestri da tankuje C'thuna , i kad vajpuje pokrenuce se diskusije kako je warrior shit tank ?

Citajte jebene F O R M U L E kako je igra P R O G R A M I R A N A i odatle izvlacite zakljucke.

CINJENICA : 1 maul na buffovanom druidu > 5 sundera.

I prekinite vise da se se raspavljate , jedino sto se delom slazem je da je lakse leciti warriora nego druida , i to je sve. A ako si retard neces umeti ni T8 tenka da lecis.

Tako da , sve zavisi od onoga ko sedi sa druge strane ekrana..

Ma mozes ti da proucavas formule od jutra do sutra, da ceo WoW zivot provedes kao medved sto se mene tice, da citas na forumima kao 'pametni' matematicari izvode racunicu kako je druid OMGF the best tank, ali to jednostavno nije istina.

Nista ali NISTA ne moze da zameni prot warra na tankovanju.

Shakzor je totalno u pravu - kako instance rastu i kako se warrovi budze sve boljom i boljom opremom njihova prednost u tankovanju ce samo da raste.

Jednog dana kad vam Blizz da parry/block, shield wall i ostale 'sitnice' onda cete biti bolji od warriora.

Btw ne kapiram u cemu je problem vas druida - ljudi vi ste hibridi, nove raiding instance pogoduju hibridnim klasama, umesto da ste srecni sto cete raditi 2 ili 3 posla vi kukate zato sto ne mozete da budete main tankovi?

Link to comment
Share on other sites

Kako ste tuzni , niko ne spominje najosnovniju cinjenicu u celom jebenom WoW-u i celom jebenom svetu , a to je NACIN NA KOJI ODREDJENA LJUDSKA JEDINKA OBAVLJA ODGOVARAJUCI ZADATAK.

[?][V]

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam rekao ... druid war i paladin sa istim gearom su neverovatno dobri tankovi ... svaki ima svoje mane ...

Za svaki ozbiljan tanking threat je totalno glupa stvar ...

Za tanking se gleda 99.999 % mitigation of dmg ...

Tehnicki i mage moze da tankuje sa stamina opremom ... ali koliko ce trebati da se healuje .

Prestanite da lupate glupsti ...

Kao sto rekoh ... tankovao sam u guildu i ubili smo prvog bosa sa paladinom , i druid mi je bio offtank na midnight ...

Zasto ? Ja sma bio holy srecan sto cu da healujem samo sam random skupljao defence opremy za tanking kod paladina koje ima na pretek i likovi su rekli samo na foru ... storm go spec protection we need tank ... ja sam otishao i tankovao .

Zasto ? Jer je full tier 3 warrior zeleo da ude fury ... i naravno popio g kick ... ostali nisu bili attuned .

btw bio je first kill bez wajpova . Da ne govorim sto sam se zadnjih 5 % sam healovao .

gg no re .

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

A opet ce vam MT biti warrior ,a ti ces mozda dobiti priliku na nekom buducem bossu koji je tipa undead koji drainuje rage xD

Mislim besmislena je rasprava, svak ce da brani svoju klasu, ja kazem sta mislim i verujem da tako jeste, iako mi je dokurchilo tankovanje u mom guildu i bio bih srecan da mogu to da uvalim nekom pali / druidu :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam iz nekih topica na official forumu, ukapirao da je zamisao da warrior i dalje obavlja funkciju main tanka, zbog sitnica koje mu to omogucavaju da radi na vecem nivou nego druid ili paladin. Dok paladin bi realno trenalo da predstavlja best resenje za tankovanje vece kolicine mobova. Druid - odlican tank, sa manjim mogucnostima al opet, za offtankovanje ili podrsku, i poneki main tank je to idelana varijanta.

(za one sa jeftinim ulaznicama, kad kazem manej mogucnosti tim ne mislim manji aggro ;p)

E sad najveci plus celog burning crusada je to sto su instance sa manje ljudi, znaci mnogo vise kombinacija i uopste nije lose ako druid pici main tank ako neka guilda nema dovoljno kvalitetnog warra, ili opet moze guilda da ima uber paladina koji tenkuje sve super sa prstom u guzi.

Fora je u tome da je TBC dao novu dimenziju hybrid classovima, kao i da je ostale classove rasteretio stereotipa i istih radnji stalno u krug, i prema tome treba svi da budu srecni (kao kaze sale) a ne da se tu prepucavate ko bolje drzi agro i cili je e-peen veci nad healing metrom.

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam iz nekih topica na official forumu, ukapirao da je zamisao da warrior i dalje obavlja funkciju main tanka, zbog sitnica koje mu to omogucavaju da radi na vecem nivou nego druid ili paladin. Dok paladin bi realno trenalo da predstavlja best resenje za tankovanje vece kolicine mobova. Druid - odlican tank, sa manjim mogucnostima al opet, za offtankovanje ili podrsku, i poneki main tank je to idelana varijanta.

(za one sa jeftinim ulaznicama, kad kazem manej mogucnosti tim ne mislim manji aggro ;p)

E sad najveci plus celog burning crusada je to sto su instance sa manje ljudi, znaci mnogo vise kombinacija i uopste nije lose ako druid pici main tank ako neka guilda nema dovoljno kvalitetnog warra, ili opet moze guilda da ima uber paladina koji tenkuje sve super sa prstom u guzi.

Fora je u tome da je TBC dao novu dimenziju hybrid classovima, kao i da je ostale classove rasteretio stereotipa i istih radnji stalno u krug, i prema tome treba svi da budu srecni (kao kaze sale) a ne da se tu prepucavate ko bolje drzi agro i cili je e-peen veci nad healing metrom.

Mudro zboris djecace ...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Ofc boki! :) Pro prot tank 4ever :)

<3

a ti i dalje igrash? pa kad si online da se pojavim!

Ma naruchio sam TBC sa nekog britanskog sajta, bagra mi naplatila transport skoro koliko i za igru. Trebalo bi da mi stigne za max dve nedelje, a onda laganica locka i wara do 70.

Droga je smrt, bavite se sportom.

"Whatever you are, be a good one."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...