Jump to content

problemi sa igranjem q3-a preko neta .pomoc!


Recommended Posts

ovako.. nisam nasao nesto slicno ovde na forumu pa rekoh da pitam

zelim sa drugom da igram q3 1na1. on kuci ima kablovski sbb 256kbps ja iamm sezamov adsl 256 kbps.

kad koristimo program hamachi koji pravi virtualnu mrezu, bez obzira ko da napravi server za lan, kad smo obojica u igri, meni istog momenta pukne veza i moram da se rekonektujem na net.

kad sam napravio dedikejtid server, prijavljuje invalid cd key, a kad ubacimo razlicite cd keyeve koe btw, naso na netu, onda kaze misstyped key iako q3 kaze kao da su ok..

kaaaako ja da igram q3 1 na 1 sa druuuugoooovima?

Link to comment
Share on other sites

Igrajte na domacim inet serverima kojih ima dovoljno,

sva uputstva za podeshavanje ces naci ovde:

- quake 3 instalacija i podeshavanja

http://www.serbiangamers.com/forum/index.php?topic=80.0

- pretrazivachi servera

http://www.serbiangamers.com/forum/index.php?topic=94.0

- lista svih domacih servera

http://www.serbiangamers.com/forum/index.php?topic=76.0

Cd kijevi i originali nisu potrebni ni za jedan od kvejkova (chak i za q4 ima reshenja..).

Potpuno je suludo koristiti hamachi za q3, osim ako nemate privremene ip adrese (sbb ih dodeljuje, za sezam nisam 100% siguran).

Za dedicated je potrebno samo pogledati koja je ip adresa igracha koji dize server (ako vam je komplikovano na kompjuteru mozete i na sajtu tipa: http://www.whatismyip.org ili http://www.whatismyip.net ) pa se kachiti na njegov ip (pod uslovom da je privremeno dodeljen ili fiksan kao kod sbb-a).

Takodje, potpuno je suludo igrati 1v1 preko neta sa ortakom, tako da je jedan korisnik dedicated server, jer onaj kod koga je server ce imati ping 0 i time apsolutnu prednost u igri (u odnosu na onoga koji se kachi, koji ce imati bar 40-120).

Tek na inet serveru bi imali fer odnos pingova.

GL i pozdrav!

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

pa sa svih onih sbb servera me izbacuje ... ne znam da li ima veze sto ja nisam preko sbb-a.... takodje vazi i za eunetov.

a inace ne mora da znaci da bismo mi igrali samo 1na1 ali za sad tako stoji... inace ip znam kako da pogledam i desava se ono sto sam gore vec napisao...

Link to comment
Share on other sites

Ako te svi serveri izbacuju, pod uslovom da ti net normalno radi za ostale igre, onda ti je losha instalacija ili ti fali neshto od fajlova.

Zato sam ti dao link do:

- quake 3 instalacija i podeshavanja

http://www.serbiangamers.com/forum/index.php?topic=80.0

Pa proveri prema tome da li je sve na mestu.

Mistyped cd kij, mozda nemate istu verziju igre a najverovatnije ste instalirali i ostavili ukljuchen punkbuster.

To ces proveriti tako shto ces uci u obichan kvejk bez ikakvih modova (baseq3), zatim u Multiplayer i u gornjem desnom uglu ti stoji punkbuster: enable/disable . Bitno je da bude disabled.

* CD kij je apsolutno nepotreban za servere kod kojih PunkBuster zashtita nije ukljuchena i to polje treba da ti ostane prazno.

Verzija kvejka mora da bude ista, poslednja je 1.32.

Ispis verzije dobijash u donjem desnom uglu konzole, kada spustish konzolu pritiskom tastera tilde ~ (taster pre broja 1 na tastaturi).

Takodje, kada se kachite jedan na drugog onaj koji pravi server nek' iskljuchi opciju server pure na off (multiplayer/next), naravno i punkbuster off.

Za internet server vam treba i OSP Tourney mod verzija 1.03a itd. necu dalje da ponavljam sve ono shto ima na gornjim linkovima, samo pogledaj..

*koliko sam razumeo kako hamachi radi, kada ste u mrezi preko hamachija onda vam ne treba u kvejku dedicated internet server, pa ni lan, vec samo najobichniji client server. Drugi igrach bi trebao da pronadje igru kao da je u LAN mrezi preko udp-a a ne ip adrese.

Edited by Niko

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mislim da si zbunio coveka :)

A tek mene. Pozdrav Shomy :)

Nico poslao sam ti na pvt poruku na serbiangamers ali ajde i ovde. Ja imam veriziju i q3-a i osp-a koje treba ali ipak imam isti problem sa tim mis-type cd key?

Doduse nista nisam radio po tvojim upustvima ali kontam da je to to...

Sta jos moze da me prcka?

Jedino imam ukucan CD-key ali blage nemam kako da ga obrisem sada. Mozda negde iz registrija ako znas?

Ustvari ako je jedini server koji je podignut ovaj sa portom 2 na kraju. na njega se konetktujem ali me odmah izbaci.

Edited by bakithesnake
Link to comment
Share on other sites

A tek mene. Pozdrav Shomy :)

Nico poslao sam ti na pvt poruku na serbiangamers ali ajde i ovde. Ja imam veriziju i q3-a i osp-a koje treba ali ipak imam isti problem sa tim mis-type cd key?

Doduse nista nisam radio po tvojim upustvima ali kontam da je to to...

Sta jos moze da me prcka?

Jedino imam ukucan CD-key ali blage nemam kako da ga obrisem sada. Mozda negde iz registrija ako znas?

Ustvari ako je jedini server koji je podignut ovaj sa portom 2 na kraju. na njega se konetktujem ali me odmah izbaci.

aha, jbg, ja ti bacio poruku.,..

m.. cd kij brishesh brisanjem fajlova q3key (fajl je bez bilo kakve ekstenzije u nazivu) iz direktorijuma igre i modova:

-znachi obrishite iz c:\gde_si_instalirao_igru\Quake III Arena\baseq3

-zatim iz c:\gde_si_instalirao_igru\Quake III Arena\osp

Ako nemash original/funkcionalan cd kij nije pametno drzati bilo kakav.

iskljuchiti punkbuster zashtitu:

Uci u obichan kvejk bez ikakvih modova (baseq3), zatim u Multiplayer i u gornjem desnom uglu ti stoji punkbuster: enable/disable . Bitno je da bude disabled.

obrisati glavni konfig fajl:

brisanjem fajlova q3config.cfg (fajl je bez bilo kakve ekstenzije u nazivu) iz direktorijuma igre i modova:

-znachi obrishite iz c:\gde_si_instalirao_igru\Quake III Arena\baseq3

-zatim iz c:\gde_si_instalirao_igru\Quake III Arena\osp

-BEZ pokretanja vashih konfiga ili podeshavanja komandi, bilo chega, probajte da se nakachite na server

btw uvek prvo prochitajte i sledite uputstva, jer stvarno nemam vremena da svaki put ponaosob svakom istu stvar objashnjavam; ovaj problem imate samo vas par novajlija - da li ste sa istog mesta uzeli q3a instalaciju??

(u sluchaju da ripovana, znachi neinstalirana prekopirana varijanta igre, mozda je ostao u igri instaliran neki cfg fajl, linija u cfg fajlu ili *.pak fajl koji se stalno uchitava pa zeza igra

-> ako imate original ili kopiju koja se instalira probajte da je instalirate od nule i da instalirate samo ono shto je najpotrebnije - osp 1.03a i 1.32 zatim bez pokretanja cfg-a, bilo kakvog, da se nakachite na server ako to proradi onda dodajte mape i ostalo..)

Edited by Niko

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zanimljivo, ali i ja (još jedan n00b) imam problema sa kačenjem na net, ali samo kad su u pitanju SBB ili eunet serveri. Pritom sam uspeo da igram preko Multiplayer-a kad nasumično izaberem server bez problema.

Imam oba patcha instalirana (1.32c i 1.03 OSP), ali kad krenem da se konektujem javi mi sledeću grešku:

"Loading dll file ui.

Failed to load dll. Looking for qvm.

Loading vm file vm/ui.qvm.

VM file ui compiled to 585280 bytes of code

ui loaded in 1948224 bytes on the hunk

50 arenas parsed

33 bots parsed

Initializing DirectInput...

DirectInput initialized."

I onda me vrati na glavni meni. Neki put mi pokaže prvi kadar na trenutak sa "waiting for players" iznad, ali to je sve.

Isto tako kad sam hteo da napravim 1na1 server drugar nikako nije mogao da se nakači na tu igru (koristio sam pure server i punkbuster "off " ) a nemamo isti source za instalaciju.

Ako neko zna u čemu je problem, hvala ;)

Edited by Atlantis
Link to comment
Share on other sites

ne znam tachno ali mogu pomoci u tumachenju:

-dll je ekstenzija za windows drajver fajlove

-ui je skraceno od user interface

-vm/ui se obichno odnosi na uchitavanje user interfejsa u okviru kvejka i moda (taj direktorijum /vm se nalazi i u originalnim q3 pakovima i poseban isti u osp pakovima i u njemu bi trebalo da se nalaze fajlovi za hud -> reinstaliraj samo fajl zz-osp-pak0.pk3 koji sadrzi ui fajlove)

stoga izgleda da imash neki problem sa uchitavanjem user interfacea, tachnije tog dll fajla, ochigledno..

da li si se igrao sa osp fajlovima? (npr. pravio svoj hud i slichno?)

i dalje mislim da vam nisu chiste instalacije kvejka, neshto brljate, nije to sa diska instalirano, mora da su neki zaprljani ripovi i kojeshta..

pazi, kvejk123 je jedina jeb--- ludachka igra koja radi na svakoj mashini ali radi savrsheno na netu samo ako nije petljano po pak fajlovima (instalirano 100 modova, botovi za chitovanje, programi/modovi za snimanje filmova..), chak je q3 lagometar fantastichno merilo kako ti radi net ili lan (ako znash koja linija je za shta)..

instalirao sam 100 puta ljudima i svima radi bez problema, ne valjaju vam instalacije......

ako ste na sbbu, mogu da vam sherujem original + dodatne fajlove pa instalirajte......

toliko od mene, ako ko zna shta pametnije nek' bulazni

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

Reinstalirao sam igricu (iako nisam ništa pametno menjao, samo pratio redosled za instalaciju) i za divno čudo sve je radilo najnormalnije (tj. uspeo sam da se konektujem na one SBB i EUnet servere) tako da preporučujem i ostalima koji imaju slične probleme da urade isto :)

Inače jedina razlika izmedju ove sada instalacije i one posle je što nisam primetio link za OSP 1.03 tako da mi je bio instaliran 1.01... mada nekako sumnjam da je u tome bio problem?!? :)

I da, kad smo već tu oko "q3 preko neta" može li neko da mi preporuči najbolje podešavanje za 512/128 ADSL konekciju? Preuzeo sam podešavanja sa www.serbiangamers.net i ping mi je ~60 pa ako može (rate 7000, snaps 40, maxpackets 30 timenudge -10)

edit: rešio sam problem (barem za moj slučaj): sve što treba je da se uključi \cl_allowdownload 1 jer čim sam to bio uključio nije me izbacio nego je krenuo sa preuzimanjem mape koju nisam imao. To sam probao pošto me je konektovao na sve portove SBB-a osim 82.117.194.235:27961 gde je očigledno bila neka 1na1 mapa koju nisam imao. Sad još samo da mi neko kaže kad se otprilike igra na tim serverima ili je uvek prazno? :D

Edited by Atlantis
Link to comment
Share on other sites

haa,

napokon neko ko slusha :) (chita)

mozda je najbolje da instlirash HLSW ili The All Seeing Eye pa sa njima pratish da li ima nekog na serveru:

http://www.serbiangamers.com/forum/index.php?topic=94.0

m.. malo upozorenje, nekad se desi da nema nikog jer svi chekaju da se neko pojavi na serveru pa da se nakache (shto se lako vidi kad se nakachish i sachekash malo, pa se posle 20min, pola sata nakachi brdo ljudi:) ),..

ljudi obichno igraju uveche posle 21, ali ima ih i u toku dana..

nek' ti baci msn kontakt ovde neko ako je zainteresovan, a na ircu isto mozes naci za 1v1 ( http://www.serbiangamers.com/forum/index.php?topic=84.0 )......

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...