Jump to content

IZBORI, GLASANJE, danas.....


Recommended Posts

  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

prikazivao je i HRT - "Oluja nad Krajinom", onaj film o ubistvima Srba po gradovima (Osijek, Zadar, Zagreb), u emisiji Latinica cesto imas pricu bas o zlocinima koje su hrvatske snage pocinile nad Srbima. ja redovno citam Feral, zbog njihovih textova je pokrenuto i nekoliko istraga, npr. spaljivanje 19 Srba i 1 Madjara u crkvi u Paulinom Dvoru, sve sto se desavalo u splitskoj Lori... naravno sve koji se u Hrvatskoj bave zlocinima nad Srbima tamo "domoljubi", razne HVIDRE i ostali koji se osecaju prozvanima nazivaju cetnicima, placenicima etc. etc. - zvuci poznato?

jel hrvatima neko prisiva etiketu zlocinaca zbog toga ? jel pokusavaju da im razviju tu vrstu kolektivne svesti ? da li se od njih trazi da se nekome izvinjavaju ili osecaju krivicu ? ne za njih je to i dalje velika pobeda.

na slovenackoj drzavnoj televiziji je prikazan onaj snimak gde slovenacka TO ubija vojnika JNA koji se predao i mase belom zastavom.

da li je iko ikada bio osudjen za to ? da li su slovenci ikada ikome platili odstetu za to? da li je od njih trazeno da se izvinu ? da li su sami svoju naciju zvali zlocincima zbog toga ?

b92 je takodje prikazao i "Oluju nad Krajinom" i "Vukovar - poslednji rez", kao i onaj poslednji snimak pripadnika hrvatskih Mambi tokom Oluje, ima jos stvari ali mrzi me sad da kopam.

da ali i pored toga Srbi su im za sve krivi i zlocinci i procenat prikazivanja takvih snimaka je veoma mali + treba uzeti u obzir kolicinu sranja koje prosipaju kandicka, biserko i ostali tamo.

interesantno je kako retko ko u Srbiji primeti filmove, textove i svedocenja gde su zrtve Srbi, ali zato na sve ostale odmah krece hejt u stilu "IZDAJA, PLACENICI, ONI NIKAD NISU PRIKAZALI SVOJE ZLOCINE..."

interesantno je kako neki odma kenjaju i prave se pametni. oni mogu da prikazu sta god oce, prikazivali su i najgore zlocine ali niko od njih to nije shvatao na nacin na koji se to shvata ovde. to su njihove vojne pobede, uspesi , oni ne krive svoje vojne komandante i ne optuzuju ih za ratne zlocine, pokusavaju da ih zastite na sve moguce nacine a ne kao ovde da od ljudi koji su heroji pravimo najvece krivce.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

zasto tu nema jednakosti, zasto se prikazuju samo zlocini koje je nasa strana radila, jel oce da kazu da ostali to nisu cinili ? da smo samo mi zlocinci ? ostali su nevine zrtve ? DA oni zele to da kazu. DA oni zele takvim da nas predstave svetu a i svojoj naciji. pa nek mi popuse kurac svi zajedno (b92 + finansijeri + pristalice + ceo svet koji u to veruje).

zasto ni jedna druga televizija u ostalim drzavama ex yu ne prikazuje zlocine koje su radili pripadnici njihovih oruzanih paravojnih formacija ? zato sto nisu debili , dovoljno su pametni da takve stvari pokusavaju zataskati a ne sami sebe pljuvati. zasto b92 ne prikazuje zlocine koji su cinjeni na srbima ? zasto niko to ne prikazuje ? mi smo narod koji ima jednu divni naviku da sere sebi usta. narod koji guta propagandu lansiranu protiv njega samog od strane raznih lokalnih i svetskih organizacija. narod koji radi na tome da unisti i ispljuje i predstavi sebe u najgorem svetlu. pa gde jos to ima ?

Zasto se ne prikazuju dokumentarci kako su americki, ruski, engleski i josh mnogi drugi vojnici ubijali, silovali, masakrirali jadne nemce? Pobednik pise istoriju. Ja ne znam koji je vama k ponasate se ko da ste pali sa grane i kao ne kapirate osnove funkcionisanja sveta danas. Kamo srece da ste tako svesni i za ostale probleme ljudske rase u svetu nego kad neko protestvuje protiv ubijanja kitova vi ga napushite ... e pa i treba da vam nabijaju na tvu na nos svaki dan kad ste isti digli u oblake.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

da li to znaci da je to istina ako oni tako kazu ? mozda jeste nekom ameru koji ni ne zna o cemu pricamo ili nekom ispranom mozgu ovde. meni nije. niti ce ikada biti . i naravno da cu uvek da kenjam protiv toga.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

interesantno je kako neki odma kenjaju i prave se pametni. oni mogu da prikazu sta god oce, prikazivali su i najgore zlocine ali niko od njih to nije shvatao na nacin na koji se to shvata ovde. to su njihove vojne pobede, uspesi , oni ne krive svoje vojne komandante i ne optuzuju ih za ratne zlocine, pokusavaju da ih zastite na sve moguce nacine a ne kao ovde da od ljudi koji su heroji pravimo najvece krivce.

u prvom postu si rekao da ex yu republicke televizije nisu nista prikazivale od "svojih" zlocina, sada kazes da prikazuju i najgore zlocine, ali kao svoje pobede - budi malo konzistentniji ako neces i ubuduce da tako menjas misljenja.

shvatanje zlocina je jednostavno i tamo i ovde - imas ljude koji (makar precutno) podrzavaju te vojne komandante koji su naredili da se sranje pravi, imas ljude koji su za to da se isti osude, ovih drugih je svuda manje. mene nervira to sto se ljudi, i tamo i ovde, vise bore za to da "sacuvaju" svoje ratne komandante, da od njih naprave nekakve heroje i mucenike, nego da osude sve zlocince i da sve zrtve dobiju makar neko zadovoljenje.

Bolje 10 godina student, nego 10 godina penzioner!

Link to comment
Share on other sites

u prvom postu si rekao da ex yu republicke televizije nisu nista prikazivale od "svojih" zlocina, sada kazes da prikazuju i najgore zlocine, ali kao svoje pobede - budi malo konzistentniji ako neces i ubuduce da tako menjas misljenja.

shvatanje zlocina je jednostavno i tamo i ovde - imas ljude koji (makar precutno) podrzavaju te vojne komandante koji su naredili da se sranje pravi, imas ljude koji su za to da se isti osude, ovih drugih je svuda manje. mene nervira to sto se ljudi, i tamo i ovde, vise bore za to da "sacuvaju" svoje ratne komandante, da od njih naprave nekakve heroje i mucenike, nego da osude sve zlocince i da sve zrtve dobiju makar neko zadovoljenje.

e ae ne mudruj ako nisi shvatio sta sam od pocetka hteo da kazem lepo sam ti pojasnio u drugom postu. smesno je mali procenat ljudi koji to osudjuju u drugim zemljama i to njima niko ne nabija na nos, precuti se i skrene tema. da li si ti normalan u svojim poredjenjima ? al kaida na kosovu i u bosni a srbi teroristi ? hrvati uvoze oruzje od madjara jos dok su u sklopu sfrj a srbi hteli rat ? prvo postavi stvari na realno mesto pa onda diskutuj o necemu, mada pretpostavljam da su i za tebe srbi poceli rat i bili zlocinci.

ex yu televizije su naravno pokazivale te zlocine ali kao svoje pobede. ne znam sta ti tu nije jasno. za hrvate je oluja velika pobeda, muslimani su prikazivali mnoge snimke dela mudzahedina na svojoj televiziji. ne secam se da je iko osudjivan zbog toga ni sa njihove strane ni od strane medjunarodne zajednice.

nauci da definises razliku izmedju zlocina i necega sto to nije. npr : da li je ratko mladic zlocinac ? ne on je heroj srpskog naroda. da li je juka prazina zlocinac ? da jeste.

danas se desava da se tom ratku mladicu nabija na nos da je zlocinac upravo iz razloga koji je mohi rekao, ameri su pobedili oni nam pisu istoriju. zasto niko ne juri juku prazinu ? cekua ? zato sto su ortaci sa pobednicima.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

ne prikazuju u istoj meri. i kada prikazu to nije kao kod nas gde to bude na b92 kada su svi gosti iz istog politickog kalupa pa svi imaju jedan stav koji se publici predstavlja kao jedino pravilan. Kada se nesto prikaze na latinici o delovanju ustasha onda uvek bude barem pola gostiju iz "Hvidre" i ostalih domobranskih organizacija (koje su konstantno na tv-u i imaju cak i svoje ministarstvo dok se kod nas izgleda svi stide i ljudi koji su casno otishli i branili nashe ljude u krajini) niti voditelj ima pristrasan stav koji projektuje auditorijumu kao standard ponasanja i razmisljanja.Kada si poslednji put video na tv-u nekog predstavnike, neke organizacije nashih ljudi ili barem ratnih vojnih invalida/veterana iz ratova na tlu sfrj?

Kod nas je bila opsta histerija kada je bilo 10 godina od srebrenice, sto je prihvatljivo, ali je neprihvatljivo da mi pravimo od sebe gresnike kada hrvati slave Oluju kao casnu antiteroristicku akciju u kojoj kao da niko nije izginuo. Ajde sto drugi ne priznaju nase mrtve, nego se i mi izgleda stidimo i izbegavamo da se prisetimo koliko je nashih sunarodnika nestalo u Sarajevu, Krajini

Uopste porediti odnos medija i ljudi generalno u Srbiji prema desavanjima na tlu sfrj sa odnosom koji imaju ljudi iz hrvatske, slovenije, bosne je smeshno ....

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

nauci da definises razliku izmedju zlocina i necega sto to nije. npr : da li je ratko mladic zlocinac ? ne on je heroj srpskog naroda. da li je juka prazina zlocinac ? da jeste.

zlocinci su i jedan i drugi. po naredjenju prvog je pobijeno preko 7000 ratnih zarobljenika, sa jos oko 50 zena i dece, a drugi je kriv za ubistvo, mucenja i otimacinu nepoznatog broja srba u sarajevu (pretpostavlja se preko 2000).

eod

Bolje 10 godina student, nego 10 godina penzioner!

Link to comment
Share on other sites

zlocinci su i jedan i drugi. po naredjenju prvog je pobijeno preko 7000 ratnih zarobljenika, sa jos oko 50 zena i dece, a drugi je kriv za ubistvo, mucenja i otimacinu nepoznatog broja srba u sarajevu (pretpostavlja se preko 2000).

eod

eto vidis koliko ne znas i koliko lupas. srebrenica je kao i markale jedna velika namestaljka. trenutno sam na poslu pa ne mogu detaljnije da se raspisujem o tome ali kao sto rekoh ti si progutao sto su ti servirali.

to eod mami stavi kada diskutujes sa njom, kada razgovaras sa mnom ja odlucujem kada je to gotovo a ne ti.

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

eto vidis koliko ne znas i koliko lupas. srebrenica je kao i markale jedna velika namestaljka. trenutno sam na poslu pa ne mogu detaljnije da se raspisujem o tome ali kao sto rekoh ti si progutao sto su ti servirali.

to eod mami stavi kada diskutujes sa njom, kada razgovaras sa mnom ja odlucujem kada je to gotovo a ne ti.

izvini, nisam znao da si tako opaq lik. cekacu da dodjes sa posla, lepo mi objasnis kakva namestaljka je u pitanju, a onda cu sacekati tvoju dozvolu da zavrsimo diskusiju. [:p]

p.s. jel ti to er maks dvojka?

Bolje 10 godina student, nego 10 godina penzioner!

Link to comment
Share on other sites

cekaj drale ne kapiram te

hoces da kazes da antinacionalisti guraju pricu da je ceo narod zlocinacki iako izdvajaju zlocince..?

nestro je tu kontradiktorno;)

па о томе и причам управо.

;)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije zato lupeta gluposti a nema pojma o cemu se radilo, moj stric je tada bio general-pukovnik tako da imam informacije iz prve ruke, pa cak i u onoj emisiji na b92 je bilo to da su se Sloba i Tudjman dogovorili da podele BiH, na kraju to neko nije dao, a znamo ko nije dao, pa su Hrvati resili da proteraju sve Srbe odatle, to da smo mi cistili Hrvate je velika laz, nasa vojna interesna sfera je bila sredjivanje stanja u BiH.

Edited by Sasa_Matic(BlindProphet)
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

izvini, nisam znao da si tako opaq lik. cekacu da dodjes sa posla, lepo mi objasnis kakva namestaljka je u pitanju, a onda cu sacekati tvoju dozvolu da zavrsimo diskusiju. [:p]

p.s. jel ti to er maks dvojka?

sad znas.

problem je sto se sa posla vracam u martu mada sama cinjenica da li je srebrenica namestaljka ili ne ne menja realnost a to je da ne razmisljas na pravi nacin. i da je to istina da li ces na osnovu jednog zlocina (pre bih rekao greske jer je to jedina ratkova "greska") izjednaciti osobu koja je spasila milione srba i najobicnijeg kriminalca koji je klao, pljackao i ubijao ?

kao sto rekoh nesto vise o srebrenici sada ne mogu pisati te cu stoga iskljuciti to kao argument bilo kakve vrste za buduce rasprave ali kada se vratim u srbiju necu ostati duzan objasnjenja.

p.s. ne to su nike karachi

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

samo nam reci jedno....da li si ikada za vreme svih ratova bio na tlu krajine/baranje/bosne na barem 50 km od linije fronta?

ako mene pitas - da. selo mi je u lici pored ogulina, zove se dreznica, tamo sam bio kad je pocela pobuna u krajini. imali smo jos jednu kucu u hrvatskoj na moru (tijesno pored sibenika), cela je opljackana i uselio mi se komsija hrvat kog je moja keva setala u kolicima dok je bio beba. dosta rodbine i prijatelja mi je izbeglo u srbiju tokom rata, neki su se vratili nazad a neki ne. nekoliko ih je poginulo.

u baranji, konkretno osijeku i vukovaru, i bosni (sarajevo) sam bio posle rata, u vise navrata.

po svim linijama u porodici sam srbin (baba i deda po caletu iz like, baba po kevi iz djevrsaka kod knina a deda iz gacka u hercegovini).

podrzavao sam slobu i seselja do '93 godine, kao i moji roditelji. mislio sam da rade u najboljem interesu srpskog naroda.

Bolje 10 godina student, nego 10 godina penzioner!

Link to comment
Share on other sites

@zola:pazi ja sam chuo da si ti zajeban leek,al nemoj to sa majkama...loshe je mnogo

ne secam se da sam ikome ista opsovao niti uvredio bilo ciju majku/bilo kog drugog clana porodice. u konotaciji u kojoj sam iskoristio tu rec mogao sam staviti bilo koga bliskog fobiji ortaka/ortakinju jer je smisao poruke da on moze da prekida komunikaciju kad oce sa ljudima iz svog drustva i koji ga okruzuju. sa ljudima sa kojima komunicira na internetu moze prekinuti komunikaciju samo sa njegove strane jer stvarno ne vidim nacin da natera bilo koga ovde da postuje ako kapiras sta sam hteo da kazem :) nije mi bila namera da mu uvredim majku a ako je on to tako protumacio izvinjavam se.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

interesantno je kako neki odma kenjaju i prave se pametni. oni mogu da prikazu sta god oce, prikazivali su i najgore zlocine ali niko od njih to nije shvatao na nacin na koji se to shvata ovde. to su njihove vojne pobede, uspesi , oni ne krive svoje vojne komandante i ne optuzuju ih za ratne zlocine, pokusavaju da ih zastite na sve moguce nacine a ne kao ovde da od ljudi koji su heroji pravimo najvece krivce.

znachi ako oni prikazuju svoje zlochine kao pobede i zlochince kao heroje trebamo i mi?

konkretno mislim na pojedince odgovorne za zlochine ne ceo vojni vrh.

nauci da definises razliku izmedju zlocina i necega sto to nije. npr : da li je ratko mladic zlocinac ? ne on je heroj srpskog naroda. da li je juka prazina zlocinac ? da jeste.

danas se desava da se tom ratku mladicu nabija na nos da je zlocinac upravo iz razloga koji je mohi rekao, ameri su pobedili oni nam pisu istoriju. zasto niko ne juri juku prazinu ? cekua ? zato sto su ortaci sa pobednicima.

a iskreno jedva chekam taj mart da se vratish da vidim shta tjesh da napishesh o srebrenici.

mladitj je srpski heroj kao shto je i sheshej vojvoda.

stavljati mladitja u istu ravan se mishitjem, stepom, putnikom, bojovitjem i ostalim momcima?

bash imash super sistem vrednosti.

Link to comment
Share on other sites

Vi kao da ste bili njegova desna ruka pa znate sta je i kako je bilo, da nije bilo takvih poklali bi nas sve, on je spasio mnogo ljudi a to sto vi gudate ono sto vam se da to je druga prica, kad budete saslusali obe strane onda cete nesto znati al evo cisto da vas pitam zasto mislite da je Ratko Mladic sramota da mi navedete lepo zato sto je to, to, i to...

Ali ne prazne price nego dokazi sta je to uradio.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...