Jump to content

Final Destination 3 i Hostel


Lucky

Recommended Posts

U'vatih nesto slobodnog vremena juce, pa sam pogledao ova dva filma, naizgled razlicita a toliko slicna ;)

Final Destination 3

Moram da kazhem da je meni prvi deo ovog filma zaista jako dobar, od same priche, preko nachina na koji likovi umiru itd itd. Nije cak ni bio loshe ocenjen, tako da je za mene jedna fina celina. Onda je stigla dvojka koja je prilicno povezana sa kecom (cak i po pitanju nekih od glavnih aktera), ali je sto se svega ostalog tice dosta slabija. Jedini hajlajt dvojke je jedna od pocetnih scena na autoputu o kojoj sam vec i pisao, a koju je radio lik koji je radio iste te scene na autoputu u Matrixu, tako da to sve izgleda zaista jako dobro.

Medjutim, treci deo nema nikakve veze sa prva dva (osim naravno otkrica glavnih junaka trojke da se nesto slicno desilo i pre par godina a obradjeno je u kecu), pa je sa te strane to mozda i dobro. Scene smrti su i dalje ok, doduse neke manje neke vise, ali donekle smara to sto je sve CGI-ovano a i doduse prilicno jeftino, pa se lako provali da je u pitanju kompjuterska animacija.

Malo doduse smara citava ta prica u kojoj glavna junakinja stalno zna sta ce da se desi ali kada treba da reaguje (osim naravno u finalnim scenama) ona se zablokira i nista ne radi. Sa druge strane, za sve fanove tinejdz horora FE3 je dosta dobar jer je u tipicnom fazonu svi se super zezaju i dobro im je, ribe okolo shetaju gole, postoje one standardne grupe - pametna riba, glupa riba, zajebant, crnac koji je nadrkan, dark metal goth likovi itd itd.

Sve u svemu, s obzirom da traje nesto kao sat i dvaes' minuta, dobra je zabava za "ulozen novac", a cak je i dobio solidnu ocenu na imdbu - 6.1/10.

Hostel

Ovo je vec film koji sam zaista zeleo da odgledam dosta dugo, a nikako da stignem. Sve u svemu, trojica momaka zapiche put Slovachke jer su bili na proputovanju kroz Evropu. Krenu u Bratislavu jer su saznali da su tamo do jaja ribe i da hoce da se karaju. Kao jedno od opravdanja je u tome sto je u Slovackoj bio rat (?) i tako da su ostale samo ribe a ne i tipovi.

Odmah sam se setio da su se Slovaci nesto bunili zbog filma, pa sam i sa tom mislju gledao desavanja. I sad, zaista, Slovacku su predstavili kao neku selendru najgoru u kojoj zive ruzhni, raspali ljudi i cigani, gde se vozhe stari sssr automobili i slicne stvari. E sad, sto se same priche tice, tri momka zaista nadju taj Hostel u kojem je kao ludo zezanje, i zaista se smuvaju sa te neke tri ribe. I onda jedan po jedan pocinju da nestaju.

Scene ubijanja i mucenja su ok, ima tu cak i nekih inovativnih stvari. Medjutim, problem na koji sam naleteo tokom gledanja filma jeste opravdavanje takvog ubijanja i razmisljanje na temu kako su uopste oni uspeli da dodju u situaciju da budu ubijeni, i da li je moguce da zaista postoji nekakva "masinerija" koja se time bavi. I sve dok se tu situacija skroz ne rascisti, sto ce biti poznato u poslednjih 15ak minuta filma, gledalac ima solidan problem da skapira o cemu se u filmu radi, i opravda njegovo postojanje. No nakon sto sve povezhete, film poprima potpuno novu dimenziju i zapravo ispada dosta zabavan. I onda vam mozhda i postaje jasno, zasto su se Slovaci bunili, pored naravno onih prvih stvari o kojima sam vec pisao.

Ima preporuku za gledanje, ako nemate sta da radite, naravno ukoliko vas interesuje ovakav zanr. Zivo me zanima kako ce ispasti drugi deo filma, koji bi trebalo uskoro da se pojavi.

Link to comment
Share on other sites

A glavni slovak je Rade Sherbedzija :))

SPOILER ISPOD

-=-=-=-=-=-=-

FE3 nisam gledao ali Hostel nije nishta posebno. Mislim fora platish 50 000 dolara ili tako neko sumu da ubijesh/muchish choveka/zhenu i da za to ne odgovarash chisto kao zabava.

+ extra fora je shto svi zhele da ubiju Amere pa su oni "na ceni" [:D]

Sve u svemu nothing special 6/10 moja ocena.

Edited by Lucky

Got some minuses for free?

Link to comment
Share on other sites

al ovaj laki shto voli da otvori poseban topik za svaki svoj rivju umesto da koristi jedan topik kao svi ostali..SHTA TI MISLISH DA POSEDUJESH OVAJ FORUM!!!?23

ovaj kali ... uvek funny :) Pa ja taj topic dozivljavam onako, samo da se baci kratko sta je ko gledao i to. Ne bih da smaram taj odlicni topic sa ovolikim postovima, znas kako je :) A i ne moramo bas da sve tu guramo, zamisli da se jos povede diskusija oko nekog filma i sve :)

Link to comment
Share on other sites

SADRZI SPOJLER!!

Bash sam sinoc odgledao Hostel.Ono sto sam ocekivao je vishe scena mucenja i tako toga.Tj. mislio sam da ce recimo prvih pola sata da se oni zezaju i tako to i onda kad ih uhvate da ce prostalih 1h filma biti mucenje njih i opsta agonija.Takodje sam mislio da je to mesto za mucenje u recimo nekom podrumu Hostela jer se tako film zove.

Josh mi se nije svidelo to sto garishi odseku dva prsta i on opusteno trci i sve obavlja , cak je i rukavicu navukao.Iskreno ne zelim da znam kako je kad ti odseku dva prpsta ali neka moja predpostavka je da te mnogo boli i da bi verovatno iskrvario do smrti ako ne bi primio pomoc u roku od nekih 1h ili bi se bar onesvestio.Njemu je samo tako odjednom stalo krvarenje.

Josh jedan deo kad sam se zamalo usrao od muke koliko je jadno i Americki je kad on sad jedva uspeva da se izvuce sa onom njegovom jadnom rukom i cuje onu zenu kako vristi i on se sad kao vraca.Mislim jao ajde mars u picku materinu , koliko je to bilo skrnavo ja nemam reci.Pa zamisli da se nadjes u toj situaciji i sad kao cujes nekoga koga znas 1 dan i idesh da ga spasis pored 20 onih gorila i josh ko zna cega.

VRH VRH deo price je to sto se on na kraju sveti.Prvo mi je bilo skrnavo sto on sad kao ne bezi nego ide da se sveti ili sta vec.Ali carina ih je sve pobio koji su mu namestili , samo mi je zao sto onog dedu nije josh malo mucio i ispitivao STA KAKO ZASTO , jebesh mi mater , pa posle onoga sekao bi mu prst po prst.

E da , film mi se vishe svideo nego sto nije , recimo 7/10 , ako se josh necega setim editovacu.Recimo bolji film na slicnu tematiku je TESTERA , preteran film.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Josh mi se nije svidelo to sto garishi odseku dva prsta i on opusteno trci i sve obavlja , cak je i rukavicu navukao.Iskreno ne zelim da znam kako je kad ti odseku dva prpsta ali neka moja predpostavka je da te mnogo boli i da bi verovatno iskrvario do smrti ako ne bi primio pomoc u roku od nekih 1h ili bi se bar onesvestio.Njemu je samo tako odjednom stalo krvarenje.

a jel si snimio kako "nekada" nema tri prsta, a "nekada" nema dva? :))

Josh jedan deo kad sam se zamalo usrao od muke koliko je jadno i Americki je kad on sad jedva uspeva da se izvuce sa onom njegovom jadnom rukom i cuje onu zenu kako vristi i on se sad kao vraca.Mislim jao ajde mars u picku materinu , koliko je to bilo skrnavo ja nemam reci.Pa zamisli da se nadjes u toj situaciji i sad kao cujes nekoga koga znas 1 dan i idesh da ga spasis pored 20 onih gorila i josh ko zna cega.

Ahaha, tacno ... a jos se ja pitam tamo na polovini filma, sta bre on pricha to oko tih vriska i cika, i onda se setim, ma mora da ce to kasnije upotrebiti u filmu, kad ono eto :)

mucio i ispitivao STA KAKO ZASTO , jebesh mi mater , pa posle onoga sekao bi mu prst po prst.

Pa sta ima da ga ispituje kad je stvar jasna? Dash kesh i mozes da ubijas ljude. A lik posto mu se tresu ruke i nije mogao da bude hirurg, on je platio kesh da bi mog'o da secka ljude i zabavlja se.

btw, sad tek videh da sam ovde najavio SAW III, pa da c/pujem iz onog pricajte topica.

SAW II

Nije mi se nesto posebno dopao. Pored Emunuel "Vouzhej" zbog koje covek mozhe da pogleda film :) ostatak je nekako prilicno "ravan", nasuprot prvom delu. Zapravo, ona uvodna scena sa onim likom je i so so, ali ostatak mi je nekako bezveze.

spoiler

Doduse, imam utisak da su ceo film okrenuli oko toga da bismo saznali ko je zapravo amenda i sta je uradila, ali mi to nije dovoljno da bih rekao "wow"

spoiler end

SAW III

Ovaj mi se vec dopada vise nego drugi deo, a tu mi je negde u rangu sa prvim delom, jer jos vise i dodatno pojasnjava sta se sve desavalo u prva dva dela. Ima nekoliko finih scena, ali i dosta "nepotrebnih smrti", koje su tu cisto da ne kazhemo da film nije ispunio ocekivanja sto se smrti tice. Medjutim, problem koji imam sa svim delovima SAW-a je u tome sto suvishe filma zavisi od onoga sto glavni lik (pozitivac ili negativac) misli da ce se desiti, i ono se bas tako i desi. I onda kada se ta serija dogadjaja odigra bash "u sekund" kako je planirao, on krene da pricha "pa vidis, ti si ustvari bio/bila na testu, on je dosao, ubio onog tamo, sa'ce ovog ovde" tralalala, i to me pomalo smara.

spoiler

OK, sad smo sigurni da je glavni bad guy mrtav, ali nam je ostalo da ocekujemo cetvrti deo filma, sto nisam siguran da je bas pametno. Isto tako, kapiram da ce od nekoga od postojecih da se razvije upravo neki novi negativac, a i pitanje koje me bas interesuje jeste otkud liku toliko para da kupuje i pravi sve te sprave za ubijanje?

spoiler end

Link to comment
Share on other sites

Odgledo SaW 3

SaW 1 ubedljivo najbolji.

Dvojka i trojka malo zaostaju i po meni SaW2=SaW3

Jedino sto mi se nije svideo kod ove trilogije je sto nema bas sve elemente horora bar po meni.

Vecina stvari je ocekivana.Nema prevelike napetosti i jos par stvari koje jedan horor treba da ima.Ali fenomenalni zavrseci vade film :)

SaW 4 nadam se da ce biti dobar ko prva tri dela.Citao da ce Jeff da nasledi Jigsawa jer ce time da spasi cerku mada samo to su samo price :)

Edited by weasel
Link to comment
Share on other sites

Pa sta ima da ga ispituje kad je stvar jasna? Dash kesh i mozes da ubijas ljude. A lik posto mu se tresu ruke i nije mogao da bude hirurg, on je platio kesh da bi mog'o da secka ljude i zabavlja se.

Ok , znam za njega.Ja sam vishe mislio na pitanja tipa "Kako to mozes da radis drugom coveku radi svog zadovoljstva" , mislim , bolesno.

a jel si snimio kako "nekada" nema tri prsta, a "nekada" nema dva? :))

Iskreno nisam , posto je gledalo nas vishe i nisam se bash koncentrisao jer je svako pricao svoju pricu.Ja sam stalno pricao o tome sto mu je tako stala krv i navukao je rukavicu pa josh i spasio onu ribu.Drugarice su kenjale kako je odvratno i vristale , jedan drugar zajedno sa njima , ovaj drugi je govorio "ju preterano , gle kako joj visi oko!!!11" itd...Uglavnom shvatas :)

SPOILER

Jaooo , jedina stvar gora od tog spasavanja i zaustavljanja krvarenja je sto on opusteno ide sa onom ribom koja ga vodi na "UMETNICU IZLOZBU" , JAOOOOOOOO boze , koliko glupav treba biti , ali kako on naivno u filmu nju prati."gde me vodis" , "pa zar je ovde umetnicka izlzba" i tako ide on...Mislim ok , svako normalan bi otisao u centar grada u najskuplji hotel i cekao da odleti nazad u Ameriku ili odakle je dosao i da je ovo film pa su morali nekako da ga odvedu tamo , ali mogli su bolje i uverljivije odraditi...

Link to comment
Share on other sites

Ok , znam za njega.Ja sam vishe mislio na pitanja tipa "Kako to mozes da radis drugom coveku radi svog zadovoljstva" , mislim , bolesno.

Pa ja se tripujem da je on sada dosao u fazon da je malo "shenuo" i da mu vase nije vazno da se on tu raspituje i radi ne znam ni ja sta. Interesovala ga je samo osveta i nista vise. Mada ce biti zanimljivo videti u sta ce da se razvije u Hostelu 2, mozda su ovo bile samo naznake neceg krupnijeg :)

Drugarice su kenjale kako je odvratno i vristale , jedan drugar zajedno sa njima , ovaj drugi je govorio "ju preterano , gle kako joj visi oko!!!11" itd...Uglavnom shvatas :)

Ja i dalje drzhim da je zanr najbolji za gledanje u drustvu - horor, tako da te potpuno razumem :))

Link to comment
Share on other sites

Pa ja se tripujem da je on sada dosao u fazon da je malo "shenuo" i da mu vase nije vazno da se on tu raspituje i radi ne znam ni ja sta. Interesovala ga je samo osveta i nista vise. Mada ce biti zanimljivo videti u sta ce da se razvije u Hostelu 2, mozda su ovo bile samo naznake neceg krupnijeg :)

Smrdi nekako na to da ce on postati taj elitni lovac :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...