Jump to content

Upoređivanje veličine svemirskih brodova iz filmova i serija


Lucky

Recommended Posts

Pri vrhu gore imate veličine nekih brodova iz "stvarnog sveta", čisto da steknete neki utisak o veličini ovih drugih.

Steta sto nisu ubaceni brodovi i iz Evea, znam da bi drugari to gotivili, a i sećam se slične ovakve slike baš iz te igre, kao upoređivanje veličine EVE brodova. No šta sad, neka ovo bude za TV i filmske fanove :)

comparison.gif

Link to comment
Share on other sites

Hm, po prvoj slici ispada da je Enerprajz iste velicine kao i Dookoova solarna barka. U Clone Wars se jasno vidi Dookoo u odnosu na barku, u nju moz' da stane jedno 20-ak ljudi, u Enterprajz ih toliko ima samo na bridge-u...

PHANTOM MENACE VEHICLES & CREATURES CHARTS:

post-8025-1167646147_thumb.jpg

post-8025-1167646272_thumb.jpg

post-8025-1167646388_thumb.jpg

post-8025-1167646442_thumb.jpg

post-8025-1167646494_thumb.jpg

post-8025-1167646547_thumb.jpg

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

omg, ne citam pravila pazljivo:)...a sta ako je originalni topic nestao...aha, nashao sam rupu u zakonu:)

btw, ajde da ne off-topicarim u novoj godini:)...jel gledao neko crtanu seriju space battleship yamato, kada od olupine yamata naprave svemirski brod i peglaju neke vanzemaljce...blesavo:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da sam gledao nesto tipa "thundersub" ono 87me-8me kad sam otkrivao robotech =o) elme bila je podmornica koja je i spaceship pa imaju misjie malo gore malo dole...veselo bilo...japanska fascinacija ogromnim mashinama je mnogo cool =o)

takodje iz ove lakijeve slike smo zakljuchili sta? da onaj ko je pravio sliku ne postuje hana i milenium falcon...kao i da darth vader ima najmanju pishu ;oP

Link to comment
Share on other sites

tako je to kad uzimash pare gikovima neprestanim izdavanjem knjiga u kojima stoje drugachiji navodi =o) kao sto enterprise e varira od 600 do 1800 metara tako i ssd varira od 5 do 20 km in size =o) evo na kalijevim slikama je 12.5, na lakijevoj je 17+...ono

+ fale i carrier i battleship iz SC ;o)

Link to comment
Share on other sites

kole jel ti to mene namerno lozhish:))

naravno da ne, a sam kulturan dechko ;o)

da te lozhimrekao bih "e dule sad prichasmo na RHHu da treba da igramo malo starkraft, ocesh svratish?"

naravno, ovu rechnicu chuvam za ono kad se stilgar preseli da bi ti doshao i gledao zasto si ushao u najnoviju kladionicu u kraju ;o))

takodje fali im HW mothership ;o)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

zavisno od raspolozhenja meni v-ger nekad deluje manji a nekad veci od tih 2 au...ona dajsonova sfera (brod sagradjen oko sunca) u koju enterprise uleti ili veca ili otprilike te velichine, ali tamo se zna, imash sunce u centru = povrshina morabiti udaljena od njega toliko i toliko da bi moglo da se zhivi unutra...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...