Jump to content

Sta mislite o ovome?


Nezki

Recommended Posts

Ljudi planiram malo da upgradeujem muziku pa me interesuje vase misljenje.

Prva kombinacija mi je da uzmem TS-W255F Pioneerov vufer (250w RMS Free Air) i da ga stavim na zadnju dasku pored 2 Blaupunkt gtx132 (35w RMS) koje vec posedujem. Taj vufer bi gurao Blaupunkt GTA-275 (na bridge-u 210w RMS) pojacalo. Frka mi je moram free air da uzimam posto mojima treba gepek. E sad ne znam kako ce sve to da zvuci i da li ce daska moci da podnese tu tezinu. To bi me kostalo 60e-70e + ugradnja, posto mi je ortak obecao za novu ili vufer ili pojacalo gajbi ima oba neotvorena skupljaju mu prasinu.

Druga kombinacija je da uzmem elipse nazad Pioneer 6911 (80w RMS) i njih da nakacim za to isto pojacalo (2x75w RMS) sto znam da bi daska mogla da podrzi. To me otprilike isto dodje kesa.

Sve bi to islo preko Pioneer Deh-4800MP u Corsi

E sad neznam sta da izaberem pre bi ovo prvo ali se plasim da ne bude mnogo primamljivo lopovima i da mi nepukne daska. U svakom slucaju sam mislio da presvucem necime preko da se ne vidi ali ni to nije neka preterana pomoc.

P.S. Imam neke slicice kako bi to trebalo da izgleda ali ne znam kako da ih okacim [:(][:(]

Link to comment
Share on other sites

Free-air vuferi su sranje, posebno sto je to desetka (25cm).

Ako je vec frka za mesto u gepeku, uzmi neku (aktivnu) bazuku, pa je vadi iz kola kad ti ne treba. Dobra je fora i sto se lopova tice.

Pazi treba mi iskljucivo za licno slusanje znaci ne da me cuju u celom kraju i da idem na takmicenja... To sa aktivnim me smara stalno da skidam vracam (a i sta bi mogao da uzmem u nekom low-range budzetu? Jel imash neki predlog?) Kapiram da ce taj free air ipak izvlaciti vise basa nego ove elipse, samo me stvarno plasi celokupna tezina zbog daske

Link to comment
Share on other sites

^ Pioneer TS-W206A aktivna bazuka ce za 16.000 din svaki free-air vufer napraviti smesnim. I ne samo ovaj model, vec bilo sta slicno i od drugih proizvodjaca. Dobra kutija je zakon. Evo, procitaj ovde:

http://www.speed-industry.com/articles.php...ta=5&id=194

A to da neces da te cuju u celom kraju i da ne ides na takmicenja - to sam i ja govorio. :) Naravno, jos uvek ne zelim da me cuju kad dolazim kolima, ali popizdim kad ponekad cujem distorziju i na 130-135 dB. Ono, covek uvek zeli vise... videces, uostalom i sam. :)

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

^ Pioneer TS-W206A aktivna bazuka ce za 16.000 din svaki free-air vufer napraviti smesnim. I ne samo ovaj model, vec bilo sta slicno i od drugih proizvodjaca.

Ono, covek uvek zeli vise... videces, uostalom i sam. :)

Da sve je to cool, ali ta kombinacija me kosta 200e a ova 70e [8D] znas nije bas za poredjenje

slazem se da covek uvek zeli vise ali mi je to trenutno mnogo.

Ovo sam ja planirao jel imam lika koji bi mogao da mi napravi zadnju dasku a za takvo nesto do 100e max da dam mi nije frka ali duplo...

Jos jedna stvar cuo sam da free-air mogu da se pakuju i u neke kutije. Jel to tacna informacija? I sta mislis o ovoj drugoj kombinaciji ts-a6911 preko Blaupunkt GTA-275

Link to comment
Share on other sites

^ Da, mozda ti je onda ta druga varijanta sa elipsama bolja. Ono, stvarno neces mnogo toga dobiti sa free-airom, a ovako sa elipsama ostavljas mogucnost da naknadno stavis vufer koji valja.

Nekada su ljudi stavljali free-air vufere u kutije, ali su one bile relativno glomazne. Posle su ih zamenili vuferi C-tipa, pa redom svi ostali... Pazi, super ti je cena za taj pionir free-air, ali em privlacis paznju sa svim tim zvucnicima na dasci em, jednostavno, to nije to. 'bem li ga, to je neko moje misljenje.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sta bese imas sada trenutno u kolima?

Pa napred imam componente nisam siguran koje (posto ne znam kako da skinem onaj tapacirung sa vrata sve je iz jednog komada!!) ali su stvarno dobri ja sam se odusevio kad sam ih prvi put cuo i stvarno sam zadovoljan njima, a nazad imam neke shit fabricke koje smanjim preko fader-a. Super se cuje ali kada pojacam na npr. 23/30 na HU cuje de distorzija a kada smanjim bass na EQ cool je. Ostavio sam pioneer deh1600 a planiram uskoro da uzmem deh4800. Ono smor mi je sto nemogu da pojacam bass na EQ, a da se ne cuje distorzija.

Znas za tihu-srednju voznju je kul, ali kada cujem neku cool rep pesmu i upojacam smorim se

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...