Jump to content

Interesantno zapazanje


Ste

Recommended Posts

poenta da albumi imaju svoju priču (greater than the sum of their parts fazon) mu je validna, to je jedina stvar sa kojom se slažem, i lično slušam 95% vremena ili albume ili setove (za koje bih rekao isto jer su niz pažljivo izabranih pesama i definitivno imaju svoju priču)

E da ga jebem, meni je ova prva stvar koja me je u tekstu iznervirala, i za koju mislim da je neviđeno glupa i netačna. Ne kažem da ne postoje albumi koji predstavljaju jednu umetničku celinu, ali su jako, jako retki...

Album u 95% slučajeva nastaje tako, što se pravi garnirung za 2-3, maksimalno 4 dobre pesme. Upravo pojava mp3-a i prenosnih uređaja za isti, pa i prodaja muzike preko neta "na komad", tj. po pesmi, je nanela težak ali vrlo pozitivan udarac muzičkoj industriji, jer je dala mogućnost da odabereš da slušaš ono šta ti se zaista sviđa, a ne da preslušavajući albume veštački, prihvatiš i ostatak. Ja sam jedan od onih koji pojedu šniclu, a bezukusni list vansezonske salate, lepo isečenu šargarepu, i naseckan peršun posut preko istih, ostavim u tanjiru. Birajući pesmu po pesmu, i tako sastavljajući svoju listu ili disk, zapravo otvaramo jedan mali kreativni proces koji nas više zbližava sa muzikom i pospešuje interakciju sa njom. Stvaraš liste po raspoloženjima, po stilovima, rastuće tenzije, itd...

Evo npr. pogledajte dva albuma koja su prilično blizu tome da kao predstavljaju tu celinu, Rolling Stones - Emotional Rescue, i Balašević - Dnevnik starog momka, sve vrlo površno. Kakve veze imaju pesma She's so cold, All about zou, sa recimo Indian girl? A kod Balaševića imate taj veštački namknut akronim sa nazivima pesama, i sve kao govore o nekoj cici, i to bi bilo to od povezanosti... Isto i sa Elephant-om strajpsa...

Sa druge strane, Bossa n' Stones je zaista celina, ali zašto? Pa ima jedna bitna naznaka na disku - "Various Artists by Various Artists", što znači da je upravo umetinčki proces započeo od te ujedinjujuće ideja, ta jedna nit koj drži album, upravo ono što se radi kada se pravi sopstvena lista.

Uhh... smorio sam, da skratim, iPOD ima 1001 negativnu osobinu, ali je ovaj lik promašio sve...

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

My space (kao i vecina slicnih projekata) je izgubio odavno pocetni smisao ... sad je to skladiste takvog bullshita i skupa tinejdzera da to nije normalno. Realno, sajt koji proizvodi lazna prijateljstva je los in so may ways.

... da je sve ostalo na nivou nekog informativnog druzenja, i davanja informacija ljudima koje znam, my space bi bio cool space, sad je samo crap space.

iPod je item za omladinu/ribe, i na tome ostaje ... a to da ljudi slusaju jednu pesmu od nekog benda, i kazu kako su fanovi je prisutno najmanje 10 godina.

Licno obozavam da slusam 30 razlicitih pesama i da pravim svoje playliste svih mogucih smerova, ali mogu da kazem samo za par bendova da su mi omiljeni i da mogu da saslusam ceo njihov album.

btw, taj lik je maddox wannabe kao sto su vec pre mene rekli a takve retarde ja ne citam ... eto sad sam se zajebao al ajde :) Najlakse je pisati hejt.

Edited by Nikola_

sex, drugs and bio food!

Link to comment
Share on other sites

@ klinac

rispekt, ti si od retkih koji nije progutao ovako jeftino serviranu prichu, a zatim krenuo sa licemernim hejtom koji nema veze sa mozgom.

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Lol ja sam prestao da slusam maidene kad je izasao 7 son, najgluplji album do tada.

Inace, mnogo palamudite oko ovakvih + politickih tema sto sve navodi na zakljucak da omladina puca od snage koju ne kanalise nit ucenjem nit rmbanjem u rudniku/na njivi. Sve bi ja vas na ORA-u.

Neko rece da ipod ima 1001 losu stranu. Voleo bih da cujem sta je to lose kod ipoda? Meni se bas svidja.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Normalno je da takva megakomercijala, kao što je Rollingstones i Balašević, tako sastavlja izdanja.

A postoji i nešto što se zove konceptualni album, s tim što se to ne nalazi se na "pop" polici čim uđeš u CD shop.

Nego na "Metal" pretpostavljam? Hajde da ne počinjemo tu priču...

Imam ortaka koji se ložio na neki disk koji se zvao "Asian groove", čini mi se, i on je kao mnogo urban itd... A taj disk je pravi pravcati Grand show-u instrumental, eeee, al' Grand nije urban, a B92 jeste...

Znam i ja da bih bio najveća urbana faca kad bih rekao da slušam južnoafrički underground kwaito, al' jebiga, nisam "individualac", ja sam ti čovek mase, nemam svoj fazon po kome me prepoznaju, čovek agricola, agricolae...

Balašević nikako nije komercijala (a ja pod komercijalom ne podrazumevam i dobre stvari koje su i relativno tržišno uspešne). O stonsima može da se raspravlja po periodima... Ponavljam, hajde da ne idemo tim putem, je l' ne možeš da se izdigneš iz svog muzičkog ukusa i posmatraš stvari na višem i opštem nivou?

EDIT: E jebiga, otišao sam da ručam u sred pisanja posta pa si mi pokvario pretpostavku pominjanjem Iron Maidena...

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Vidiš, razlika je u tome što sam ja pomenuo ono što slušam, kao negativne primere, za ono šta hoću da dokažem, voleo bih kada bih ikada tako nešto čuo od metalca...

iPOD kao i svi njegovi preci, vokmen, cd plejer, podstiču za početak otuđenje, ali da ne počinjemo i o tome...

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

kaze se preDci

Ajde pls asto vokmen dovodi otudjenju?

Ja sam recimo 87-me kad sam dobio svoj prvi filips vokmen bio prilicno omiljen par dana.

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Kao neko ko je slušao Balaševića duže vreme veoma intenzivno, nalazim se kompetentnim da sudim o njegovom radu. To je sisa koja je u zadnjih 6 godina prsla s mozgom, a muzika mu je hevi reciklaža starih pesama koje su zapravo valjale nečemu. Da ne spominjem nove fensi spotove koji su glupi kao i pesme za njih.

I da, posmatranje stvari "na višem nivou" ne znači da treba da pričam pozitivno o svemu, već da realno sagledam stanje u savremenoj muzici, a realno stanje je da je savremena muzika golo govno.

muzika je evoluirala u nesto sto mnogi ne razumeju

meni se svidja vise nego bila sta pre toga... (govorim o elektronici)

Link to comment
Share on other sites

Evo par stavova za koje sam do krvi ubeđen da su potpuno tačni, dakle apsolut istine:

1. Ko sluša do 2 "žanra" muzike (ne računajući podžanrove) nije prodro u suštinu muzike, i propušta nešto najlepše što je čovek ikada stvorio.

2. Evolucija podrazumeva napredovanje, dakle istorijski razvoj i napredak nisu isto, te to što je elektronika "najmlađa" ne znači i da je evolutivni korak, naprotiv! Elektronika je džinovski korak stepenovan na 27, unazad.

I eto, opet odosmo u circulus vitiosus žanrova...

EDIT:

Pa šta ako sam rekao crnja? Je l' to odmah znači da ne volim jevreje i crnce?

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Sto bi rekao Bora u ko to tamo peva, "ljudi pa ovaj covek je neunistiv!!!"

Inace, ako mozes kazi sta znaci circulus vitiosus, jer ja crnac em sto ne znam latinski, em sto su mi se slomile naocari.

Mislim probaj da se spustis na nas (ili moj) nivo, ja ne razumem tvoje misli.

Mislim drugar, "do krvi ubedjen, dakle apsolut istine"

Inace "korak stepenovan na 27" je i dalje korak jer 1^27 je i dalje jedan.

To je takodje apsolut istina ili sto bi mi crnci sa naocarima rekli aksiom ;)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ko sluša 20 žanrova, ne sluša ni jedan kako treba.

E u tome je štos, ne sluša se žanr, nego muzika!

Sto bi rekao Bora u ko to tamo peva, "ljudi pa ovaj covek je neunistiv!!!"

jer ja crnac em sto ne znam latinski, em sto su mi se slomile naocari.

Ahahahaa, patosirao sam se... [roflmao]

A circulus vitiosus je nešto kao začarni krug, pozitivna povratna sprega, tj. rasprava koja će imati tendenciju da se sve više širi i nikada ne završi...

Mislim drugar, "do krvi ubedjen, dakle apsolut istine"

Inace "korak stepenovan na 27" je i dalje korak jer 1^27 je i dalje jedan.

To je takodje apsolut istina ili sto bi mi crnci sa naocarima rekli aksiom ;)

Korak jeste jedan, ali rastojanje koje njime pređeš nije = 1 To je kao kada bih ja napisao u zadatku, neka dužina l na 27, pa valjda to l ima neku vrednost majku mu...

A ja kada sam pričao o evoluciji, jelte pre svega sam mislio na put koji je elektronika prešla unazad.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

haha, lupio si i ostao ziv. to sto je ta velika vecina retardirana je druga stvar.

izvini tata kruko.

nisam rekao da je tebi i meni teško da nađemo muziku, ali ti i ja ne činimo većinu populacije, za koju je ipak zajebano prepoznati fake fajlove na gnuteli, čekati da se slsk smiluje da skine, ili naći rapidshare link. lakše im je da upale itunes i kliknu tri puta, a za dolar ih zabole paja.

i nemoj taj ton da mi furaš, jel jasno?

a ovaj KB preterano sere.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...