Jump to content

[Pitanje] Ucenje stranih jezika


Recommended Posts

Vec neko vreme hocu da ucim nemacki jezik. Ali nikako nisam nalazio vremena da odem do neke skole stranih jezika.

Ovih da sam video reklamu na tv-u za www.pons-yu.com

Pa me interesuje da li neko ima iskustva sa ovim programom ucenja.

I sta mislite da li je bolje upisati neki kurs ili uciti ovako preko racunara?

Ne interesuju me neki sertifikati i diplome, vec znanje...tj. da mogu normalno da komuniciram sa ljudima (bez da masem rukama i papirima : )

-It is said that the first time Takamatsu saw Judo he was horrified. This was because they bend their backs during their techniques.

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi od tebe, ako zelis da se pomucis nije problem ni preko internet kurseva da naucis, ali bih ti ja ipak preporucio da te osnove nauci neki profesor a onda da se ti dopunjavas putem interneta, tako je po meni najbolje i najekonomicnije.

Ko zeli da radi i da uci nije problem ni preko neta da nauci od pocetka :)

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

salu na stranu, imam jednu malu koja drzi do jaja casove za ok kesh :))

bezobrazna profesorka. oooouuu yeeeee:))

edit. dupli post posle 10 min, pa to treba znati;))

Edited by urgh

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

I sta mislite da li je bolje upisati neki kurs ili uciti ovako preko racunara?

ovo sto rece cali u malo izmenjenoj varijanti, bukvalno bi naucio vise nemackog da odes 10 dana tamo nego da se ganjas tri meseca (standardna duzina kursa) kod nas. Jeste da ovde sve ucis po pravilima, ali opet. No, kako je internet cudo a bogami i kablovska televizija je tu, samo uz ove kurseve sto ces skidati/pohadjati nadji vremena da jednom dnevno odes na pokoji news sajt na nemackom i gledaj rtl i eto rezultata.

Link to comment
Share on other sites

kao buduca profesorka

moram da kazem da je pons dobar samo za pocetni kurs,ali mislim da je bolje da uzmes da ucis bar preko cd-ova ako vec neces da ides u skolu stranih jezika.

Ali, da bi dobro znao pravila,izuzetke,naucio vise reci,bolje je da ides u skolu stranih jezika.

Ti kratki kursevi su vise nekako usputni i sluze samo za neko "osnovno snalazenje" ili da na brzinu obnovis znanje.

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pocheo da uchim Francuski na kompu pre par nedelja, i mogu ti reci da mi lepo ide, mada bi mi bilo mnogo lakshe da idem na neke chasove... Ni meni nije bitan neki certifikat, vec znanje, ali mnogo je lakshe kada te uchi neko ko to vec zna, nego da ovako sam da se drndash. Ja planiram za par meseci da krenem i sa chasovima, chisto da bi sve to bolje shvatio...

I sta mislite da li je bolje upisati neki kurs ili uciti ovako preko racunara?

A shto se ovog pitanja tiche, shta znam... Pitanje je i koliko brzo ti zhelish da nauchish taj jezik. Naravno da je bolje da upishesh kurs. Ali ako nemash vremena/para za to dobra je i ta varijanta na kompu...

All I've got... All I've got is insane...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

mog'o si bar u code tag da stavis. u svakom slucaju ce ti izbrisati post.

kapiram da su ok ovi kursevi, mozda probam da nadjem nesto interaktivno za italiano...

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...