Jump to content

ADSL ili Wireless


Recommended Posts

da ne bude monoton topic, ja cu da kazem wireless [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

ma i ja sam za adsl, al da bude neshto od topica, glupo je kad se svi slazemo [:D]

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

jedino sto po meni wireless izdvaja od adsla (doduse, ne znam dal' svi wireless operateri to postuju) jeste to sto je odnos uploada i downloada 1/1 sto je zaista zgodno ako neko cesce prebacuje fajlove na net, jer je onih adsl-ovih 64k bas malo (pod predpostavkom da vecina ima 256 adsl). Sa druge strane, wireless ume da bude zgodan i zbog lokalne mrezhe tj. huba za download, koji obicno ima ogranicenje brzine na 1mbit pa cak i 2. (ovo nudi i sbb na svom kablu).

No i pored toga, ja bih uvek pre bio za varijantu adsla :)

Link to comment
Share on other sites

tesko da je nesto bolje od sbb-a za igranje na bnetu.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Sta fali kds-u? Imam ga oko godinu dana, discovi su prava retkost...

[13:00] <GM`JessicaBiel> neko drzi blokce sa pikovima i banovima a neko sa kevama

[23:11] <srs[razer]Baja> ne volim da me neko gleda

[23:11] <srs[razer]Baja> dok jebem

[01:40] <@Xeo|Baja> ko da ti ja kazem pitaj mareta kako mu cale suri odbojku

[01:40] <@Xeo|Baja> i on ti kaze moj cale nema ruke

Link to comment
Share on other sites

cena i to sto nema hub

A radi malo bolje od sbb.

Definitivno PTT KDS je najbolji po pingu, a jako los po dodatnim uslugama (tj nema ih) i ceni.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

nema sigurnog odgovora na to pitanje. sve zavisi sta tebi ustvari treba i koji izbor imas. kod wireless-a je lose sto faktor srece ima preveliki uticaj i u principu se ocekuje da se malo bolje razumes u celu pricu. mislim da je adsl u startu jeftiniji (setup i oprema). ne znam kako je kod adsl-a, ali kod wireless-a je skoro nemoguce promeniti ISP-a. sa wirelessom cesto ne moze da se hostuje (cenim da je to opasan bedak)

ja sam na wireless-u dosta dugo. ping na bnet je <150ms (trenutno je "stabilan" na ~60ms). brzina je 1/1Mbit. kosta me ~1500din mesecno. internet protok se meri, local je dzaba. cak imam toliko srece da kad pozovem ISP-a i kazem "sta je bre ovo, laguje mi ceo dan" oni znaju sta sam reko :)))) ne bi prelazio na adsl jer ovakvog paketa nema u ponudi. doduse ja nemam ni tehnicke mogucnosti za isti :)

u svakom slucaju adsl je dosta bezbednija opcija. wireless ili neki TV kabal uzimas samo ako ti prvi komsija ima isti i mozes svojerucno da probas kako to radi.

Link to comment
Share on other sites

prporucujem: wireless preko puta (100-300m) provajderskog predajnika protok downstream 2mb upsream 512kbs,znaci radi a ako igras wow ili w3 trazis da te provajder spaja na intger mrezu (ako dobro platis spojice te) ping ce ti biti u wow-u do 20ms u istanci do 25ms a u w3 do 40ms gl

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

nije poenta imati samo veliki protok u lokalu vec da imas i sta da skidas a sbb-ov lokal je razvijen imba jako samo na bg hubu ima oko 60.00 terabita sharovano a da negovorim jos 20-30 ns i ko zna koliko kragujevac i nis....

a kds je krsina imo sam kds od 2000-2004 godine cable leti net samo ono limitiran si sa downloadom i nemas hub nemas prakticno nista osim tog malo boljeg pinga

Ma Pusite Ga KraLjU Vladici Ekekekke :D :P :

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...