Jump to content

Da li je dozvoljeno...?


Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da, to sam i ja mislio, dok mi instruktor nije pokazao zakon u kom pise da nije.

a, najgore od svega je sto sam juce video prevrnuta kola hitne pomoci i smrskan yugo koji su se sudarili jer je hitna upalila rotaciju zbog semafora i "opusteno" prosla kroz crveno. ne znam da li je iko ostao ziv, ali na sta su licila ta kola (i jedna i druga) mislim da im se bore za zivot.

nekako mi je nelogicno da npr. hitna, cak i ako vozi bolesnika na samrti sme da ugrozi zivot drugog zdravog vozaca...

Link to comment
Share on other sites

da, to sam i ja mislio, dok mi instruktor nije pokazao zakon u kom pise da nije.

nemoguce, sva ta kola "vladine organizacije" imaju svaku prednost, naravno, pod rotacijom

+

ne znam da l' si polagao voznju, ali kada radis raskrsnice na testovima, prvo i osnovno je da propustis kola pod rotacijom

Edited by skrimke
Link to comment
Share on other sites

koliko vas je zastalo da razmisli o tome shta pricha? to shto ste nekada videli da panduri projure kroz crveno ne znachi da im je dozvoljeno. ni maloumni lemur ne bi uveo zakon u kome je vozilu koje ne podlezhe ogranichenju brzine sa upaljenom rotacijom dato pravo da projuri kroz raskrsnicu gde se vozila krecu brzinom od 60kmh pod uglom od 90 stepeni.

nazhalost nisam nashao sam zakon, ali sam nashao citat nadlezhnog lica, povodom nesrece kad je ministarski dzip ubio jednu osobu, a ranio josh dvoje.

Profesor Milan Vujanić, sa katedre za bezbednost saobraćaja sa Saobraćajnog fakulteta, tvrdi da Zakon zabranjuje prolazak kroz crveno.

- Ako se

Link to comment
Share on other sites

rotacija nema pravo da prolazi kroz crveno. overite zakon :)

rotacija im dozvoljava da imaju prednost nad pravilom prvenstva i pravilom desne strane, ali ne smeju da jure kroz crveno.

Odlicno kali; svi koji su odgovorili sa da neka pogledaju jos jednom knjigu iz koje ste spremali vozacki

Link to comment
Share on other sites

ni slucajno..svi moraju da se zaustave na crveno svetlo,nije bitno da li je rotacija ukljucena ili ne.

mada kad sam pitala svog instruktora rekao je da ne zna,valjda se kod nas to ne postuje pa su ljudi zbunjeni sta je ispravno a sta ne

dovoljno i zrno je da srce uvek puno je

Link to comment
Share on other sites

ni slucajno..svi moraju da se zaustave na crveno svetlo,nije bitno da li je rotacija ukljucena ili ne.

Relano da li ce neki pandur,bilo gde u svetu,da stane na crveno dok juri nekog begunca u kolima?Pa ni ja ne bi stao,osim ako nece ni ovaj begunac da stane i isposhtuje zakon o crvenom svetlu :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

da, to sam i ja mislio, dok mi instruktor nije pokazao zakon u kom pise da nije.

a, najgore od svega je sto sam juce video prevrnuta kola hitne pomoci i smrskan yugo koji su se sudarili jer je hitna upalila rotaciju zbog semafora i "opusteno" prosla kroz crveno. ne znam da li je iko ostao ziv, ali na sta su licila ta kola (i jedna i druga) mislim da im se bore za zivot.

nekako mi je nelogicno da npr. hitna, cak i ako vozi bolesnika na samrti sme da ugrozi zivot drugog zdravog vozaca...

Pa ne znam odakle si citao ali to nije bio zakonik, naime dozvoljeno je ambulantnim kolima da prodju kroz crveno svetlo ako imaju rotaciono svetlo upaljeno, ono zato i sluzi.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam odakle si citao ali to nije bio zakonik, naime dozvoljeno je ambulantnim kolima da prodju kroz crveno svetlo ako imaju rotaciono svetlo upaljeno, ono zato i sluzi.

I da usput zabodu par kola... nije dozvoljeno...

Edited by ZIVP
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...