Jump to content

-WoW- Pricajte


killYg0r

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to sto si ti najinteligentniji u obdanistu treba da te zabrine, pogotovo sto imash dvocifren broj godina ;o)))

deca su ukras sveta i ne zelim da odrastem ... ionako zadovoljavam sve kriterijume kod lepih vrsnih vaspitachica ... tebe su morali da kickuju ... jbg nisi svi podjednako obdareni ...

kk gg no re .

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

elem odluchio sam se ...

Plan je josh poodavno bio da napravim 2 alta i nastavim da igram sa ovim palom kao mainom ... medjutim sada sam se odluchio da napravim umesto blood elf paladina i drenai paladina :

Paladina i shamana ... i jedan i drugi drenai ...

Elem sada paladin ce da bude najverovatnije tanking speced protection no to nije bitno za to mi ne treba pomoc ...

Za sta mi treba jeste shaman ... neiskusan sam imao sam low lvl shamane do lvl 40 i to jako jako jako davno ... i sada on ce da bude pve dmg spec dual wield recimo ...

http://www.worldofwarcraft.com/info/classe...000000000000000

Ovako izgleda moj build . Koliko je dobar ... i argumentovano iznesite koji talenti nisu na mestu da bi mogao da se lepo raspravljam :P

http://www.worldofwarcraft.com/info/classe...311005000000000

Ovo je alternativni caster build ... isto tako mi deluje primamljivo ... najvishe se postavlja pitanje sto se mene tiche :

Domet na lighting spelove ili 2 crit na healing i lighting spelove ...

thx

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

aman

ne budi zhena

tj ne budi totalno gej iako igrash paladina

shaman se igra ele i nistza drugo (sem resto za gild) ali enhanc je nublar akcija 280%..zaboga miloga...

jbt ti forum na kome su admini/moderatori trollz :P

ajde sada ozbiljno lepo sam pitao ...

Sto se tiche dual wield dpsa video sam dual wield dps sa najboljom opremom u igri ... aka naxx oprema sa servo armom i josh nekim imba stvarima nabijao je 600 dps ... ja sa palom mogu da nabijem opusteno 500 ... medjutim nije poenta u dpsu nego u nekim drugim stvarima . Ko igra samana znace ... tj

kada dodje expanzija judgment of wisodm koji ima proc chance 50 % pri udarcu ... mozete misliti samo kakva ce to simbioza da bude wind fury + taj skill .... dakle nikad nece moci nikako shaman da ostane bez mane ...

Jedan od mojih boljih drugova u WoW-u je šaban i igrali smo MNOGO zajedno razne stvari. Njegov DW damage je bolestan. Tačnije bo-le-stan. Pošto nisam igrao sa šabom, neću da "analiziram" talente, ali mogu mirne duše da ti kažem da je čisto bacanje i proćerdavanje neuzimanje 2H talenta. Kada lik ima 2H u ruci i usere ga proc, to skida po 60% helta, ja to nikad nisam video, bukvalno.

Eto ti najbolji deo ... dakle tebi za pve ne treba user nego nesto sto je mnogo pouzdanije ... to je dual wield ... jednom u 100 god da se windfury desi i da ubije nesta iz prve to je za pvp stvar ... sto se tiche pvea dual wield je uvek bio bolji i ja to 100 % razumem .

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

poslednjih 200k [:(] !

i sramota koliko je av u stvari pve :D

sinoc sam dobio fazon 40k expa od av kvestova (10k main q)

i dobio frienly rep posle 2 pobede i kad uradi q za trinket 6k expa i jos

sledeci rank trinketa jos 6k itd

i naravno sve partije av je pobedila horda

ali mi nikad nece biti jasno zasto je horda toliko bolja

od kada igram wow horda je uvek bolja u pvp-u i uvek pobedjuje horde pug

Link to comment
Share on other sites

zavisi od servera .. horda pobedi av svakih 100 partija jednu ... ab uvek pobedi pug ... wsg je ujednacheno ...

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

jbt ti forum na kome su admini/moderatori trollz :P

ajde sada ozbiljno lepo sam pitao ...

Sto se tiche dual wield dpsa video sam dual wield dps sa najboljom opremom u igri ... aka naxx oprema sa servo armom i josh nekim imba stvarima nabijao je 600 dps ... ja sa palom mogu da nabijem opusteno 500 ... medjutim nije poenta u dpsu nego u nekim drugim stvarima . Ko igra samana znace ... tj

kada dodje expanzija judgment of wisodm koji ima proc chance 50 % pri udarcu ... mozete misliti samo kakva ce to simbioza da bude wind fury + taj skill .... dakle nikad nece moci nikako shaman da ostane bez mane ...

Eto ti najbolji deo ... dakle tebi za pve ne treba user nego nesto sto je mnogo pouzdanije ... to je dual wield ... jednom u 100 god da se windfury desi i da ubije nesta iz prve to je za pvp stvar ... sto se tiche pvea dual wield je uvek bio bolji i ja to 100 % razumem .

Ja nisam skapirao da ti treba striktno za pve i za nikad ni

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, imam jedan problem. Kupio sam wow i trebaju mi patch-evi a imam jebeni dial-up..tako da je nemoguce skinuti ih pa ako neko ima ovaj najnoviji patch i pre njega sta treba jel moze da mi nareze i posalje ili da se nadjemo negde u bg-u, svejedno....hvala unaored...javite na pm ili ovde

pozzzzzzzzz

Link to comment
Share on other sites

elem odluchio sam se ...

Plan je josh poodavno bio da napravim 2 alta i nastavim da igram sa ovim palom kao mainom ... medjutim sada sam se odluchio da napravim umesto blood elf paladina i drenai paladina :

Paladina i shamana ... i jedan i drugi drenai ...

Elem sada paladin ce da bude najverovatnije tanking speced protection no to nije bitno za to mi ne treba pomoc ...

Za sta mi treba jeste shaman ... neiskusan sam imao sam low lvl shamane do lvl 40 i to jako jako jako davno ... i sada on ce da bude pve dmg spec dual wield recimo ...

http://www.worldofwarcraft.com/info/classe...000000000000000

Ovako izgleda moj build . Koliko je dobar ... i argumentovano iznesite koji talenti nisu na mestu da bi mogao da se lepo raspravljam :P

http://www.worldofwarcraft.com/info/classe...311005000000000

Ovo je alternativni caster build ... isto tako mi deluje primamljivo ... najvishe se postavlja pitanje sto se mene tiche :

Domet na lighting spelove ili 2 crit na healing i lighting spelove ...

thx

Prvi build koji si izabrao je tzv. suicidal enh/ele build koji sluzi za pravljenje odlicnog dmg-a ali po cenu survivability-ja koji je skoro ravan nuli. Nemas nature swiftness, nemas healing focus, ne nosis shield -> imas oko 3k armora, mozes da se oprostis od hilovanja samog sebe u pvp-u i uvek moras da imas healingbot-a. Za pve ovo je odlican spec, imaces 80-90% dmg roga i neverovatan grinding potencijal.

Sto se tice talenata nema nikakvih velikih zamerki, ali ja bih pre u enh grani uzeo 2h talenat umesto 3/3 improved lightning shield-a koji je iskljucivo za pvp. Kad si vec enh saman grehota je nemati 2h i mogucnost da jednom u 6 meseci opaucis nekoga WF triple critom od >3k.

U elemental grani si uzeo 4/5 reverberation sto je opet PVP talenat - ako se fokusiras na pve bolje je da uzmes 3/3 elemental warding i tako hilerima u raidu olaksas posao.

Btw JoW i WF se nece stekovati onako kako ti mislis - WF je sada zuti a ne beli dmg i to je jedan a ne tri udarca, tako da otpada varijanta trostrukog vracanja mane kada WF procuje zajedno sa JoW. Mada skupe shockove i boost dps-a obezbedjuje shamanistic rage - DW + nabudzeni AP -> eto 50% mane nazad za 30 sec.

Drugi build bi trebao da bude elemental pve build sto je samo po sebi problematicno. Elemental build sa ovakvim high tier talentima (totem of wrath i lightning overload) nema mesta u pve-u zbog toga sto su LO i ToW totalno smesni za pve. Moguce je da ce neke gilde imati elemental shamana u raidu zbog ToW-a ali nema sanse da ce takav shaman raditi DPS; znaci ocekuj da ces uglavnom da pobacas toteme i hilujes. Ako se zanemari ta 'sitnica' build je ok.

Elemental build ce i dalje biti jak pvp build narocito zbog komboa trinket+nature swiftness+elemental mastery (sto mu dodje kao '3 min' magovi).

A evo i klasicnog elemental pvp build-a (my favorite)

http://www.worldofwarcraft.com/info/classe...050005010000000

Btw, ukoliko zelis uber pve/pvp build specuj se u resto, uzmi earthshield i bices neunistiv.....tuzno ali istinito.

Edited by salac
Link to comment
Share on other sites

Kole, rekao ti SS da si troll ... A trollovi nemaju paladine :((

pa dobro...jedini problem je to sto me ON kvalifikuje kao trola, inache trolovi imaju moje omiljene non-suknja klase tako da smo cool, a i realno bolje biti u drustvu sa kremilekom, kha i naravno migshom nego sa njim =o))

Link to comment
Share on other sites

Prvi build koji si izabrao je tzv. suicidal enh/ele build koji sluzi za pravljenje odlicnog dmg-a ali po cenu survivability-ja koji je skoro ravan nuli. Nemas nature swiftness, nemas healing focus, ne nosis shield -> imas oko 3k armora, mozes da se oprostis od hilovanja samog sebe u pvp-u i uvek moras da imas healingbot-a. Za pve ovo je odlican spec, imaces 80-90% dmg roga i neverovatan grinding potencijal.

Sto se tice talenata nema nikakvih velikih zamerki, ali ja bih pre u enh grani uzeo 2h talenat umesto 3/3 improved lightning shield-a koji je iskljucivo za pvp. Kad si vec enh saman grehota je nemati 2h i mogucnost da jednom u 6 meseci opaucis nekoga WF triple critom od >3k.

U elemental grani si uzeo 4/5 reverberation sto je opet PVP talenat - ako se fokusiras na pve bolje je da uzmes 3/3 elemental warding i tako hilerima u raidu olaksas posao.

Btw JoW i WF se nece stekovati onako kako ti mislis - WF je sada zuti a ne beli dmg i to je jedan a ne tri udarca, tako da otpada varijanta trostrukog vracanja mane kada WF procuje zajedno sa JoW. Mada skupe shockove i boost dps-a obezbedjuje shamanistic rage - DW + nabudzeni AP -> eto 50% mane nazad za 30 sec.

Drugi build bi trebao da bude elemental pve build sto je samo po sebi problematicno. Elemental build sa ovakvim high tier talentima (totem of wrath i lightning overload) nema mesta u pve-u zbog toga sto su LO i ToW totalno smesni za pve. Moguce je da ce neke gilde imati elemental shamana u raidu zbog ToW-a ali nema sanse da ce takav shaman raditi DPS; znaci ocekuj da ces uglavnom da pobacas toteme i hilujes. Ako se zanemari ta 'sitnica' build je ok.

Elemental build ce i dalje biti jak pvp build narocito zbog komboa trinket+nature swiftness+elemental mastery (sto mu dodje kao '3 min' magovi).

A evo i klasicnog elemental pvp build-a (my favorite)

http://www.worldofwarcraft.com/info/classe...050005010000000

Btw, ukoliko zelis uber pve/pvp build specuj se u resto, uzmi earthshield i bices neunistiv.....tuzno ali istinito.

Aaa salac ... ja sam se zajebao sorry ... jer nisam napomenuo da su buildovi iskljucivo PVE orjenitisani za max dmg i relano gledano neku korist u raidu ... sto se tiche dmga i buffova itd .

OK prvi build je bio dual wield pve dmg ... na foru fury warriora ... najvishe volim stime da ga poredim

Sto se tiche JOW .. znam da je windfury zuti dmg ... medjutim cisto da ti kazem jow procuje od magija i od melee udaraca ... zato je napravljen :) tako da radi non stop ... i ima fixnih 50 % shanse da procuje ... dakle jako je velika imba ... citao sam drenai lvl 70 shamani sta kazu u vezi toga ...trenutno se stackuju i velika su imba ...

Sto se tiche drugog builda ... isto sam gledao da bude pve dmg ... naravno da je totem govno za pvp i da bi uzeo nature swiftness ... medjutim ima potencijala ceo build za dobar pve dmg kada ga ubacish sa oomkinom u grupu bio bi poprilichno jak ... pogledaj koliko tu ima na + crit shansu :P . A gledao sam i manu nekako da sredim da bude efikasniji .

dakle buildovi su pve ... i slobodno zaboravi na pvp komentare a pljuj sto se pvea tiche . ^_^

@kole ... ne bi ni ja bio stobom ... ja cu da se drzim sirnea ... zato sto volim sir a i bolji je wower od tebe /spit

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Aaa salac ... ja sam se zajebao sorry ... jer nisam napomenuo da su buildovi iskljucivo PVE orjenitisani za max dmg i relano gledano neku korist u raidu ... sto se tiche dmga i buffova itd .

OK prvi build je bio dual wield pve dmg ... na foru fury warriora ... najvishe volim stime da ga poredim

Sto se tiche JOW .. znam da je windfury zuti dmg ... medjutim cisto da ti kazem jow procuje od magija i od melee udaraca ... zato je napravljen :) tako da radi non stop ... i ima fixnih 50 % shanse da procuje ... dakle jako je velika imba ... citao sam drenai lvl 70 shamani sta kazu u vezi toga ...trenutno se stackuju i velika su imba ...

Sto se tiche drugog builda ... isto sam gledao da bude pve dmg ... naravno da je totem govno za pvp i da bi uzeo nature swiftness ... medjutim ima potencijala ceo build za dobar pve dmg kada ga ubacish sa oomkinom u grupu bio bi poprilichno jak ... pogledaj koliko tu ima na + crit shansu :P . A gledao sam i manu nekako da sredim da bude efikasniji .

dakle buildovi su pve ... i slobodno zaboravi na pvp komentare a pljuj sto se pvea tiche . ^_^

@kole ... ne bi ni ja bio stobom ... ja cu da se drzim sirnea ... zato sto volim sir a i bolji je wower od tebe /spit

Ako se dobro secam JoW vraca 70 i kusur mane kada procuje sto u kombinaciji sa SR i ap-om od ~1500 (sa BS-om, crusaderima i sl. sranjima) znaci mnogo shockova. Medjutim shockovi su toliko mana uneficient da nikada nece biti moguc konstatan spam. Evo najjaci ES ce biti 545 mane (on naravno uvek sledi iza SS-a) tako da CD od 5 ili 6 sec ne utice previse. Osim toga agro ce sugurno biti najveci neprijatelj enh shamana. Jbga, nema agro modifier-a kao kod fury warriora, nema vanisha kao kod roga, melee grupa hoce agi/wf a ne tranq totem itd.

Paladinski BoS bice od pomoci, ali sudeci po tome kako sada lako preuzimam agro i koliko moram da pazim da ne bacam shockove ubedjen sam da razlika izmedju 5 i 6 sec CD-a u pve-u ne znaci nista (a cak ES koristim jako retko zbog agro komponente koja i dalje postoji na live serverima).

Neki ljudi ulazu poene u reverberation zbog toga da bi bili sigurni da ce moci 2 puta da bace ES u 12 sec koliko traje SS debaf, ali prokleti rogovski/hanterski otrovi su nature dmg tako da nema sanse da SS potraje duze od par sekundi.

Sto se tice elemental shamana opet tesko je da ce dobiti mesto u dps casterskoj grupi. . Ili ajmo ovako - DW saman radi oko 85% rogovskog dps-a, plus str/agi totemi + 10% AP baf znaci da je bolje imati enh samana u melee grupi nego jos jednog roga/fury warriora.

Elemental saman nikada ne moze da se priblizi magovskom DPS-u onako kako enh saman moze da se priblizi dps-u rogova/fury warriora, niti da tu razliku nadoknadi bafovima kojim bi postao 'must have' u casterskoj grupi.

Na kraju krajeva enh saman za bafovanje grupe mora DA BIJE za razliku od elemental samana koji ce najkorisniji da bude tako sto ce da pobaca toteme i hiluje a ne da castuje boltove i radi dps.

Najveci problemi sa kojima ces se sresti kao elemental saman su - sustained dps, mana regen, CoE/CoS i novi talenti/jace magije koje su dobili ostali casteri u TBC-u.

Ajmo redom:

Sve casterske DPS klase imaju bazicne magije koje vracaju manu osim samana (lockovi life tap, magovi evocation, oomkini innervate, shadow priestovi su takodje u TBC dobijaju nesto slicno) dok saman ima samo mana tide totem koji se nalazi duboko u restoration grani i samim tim je nedostupan elemental shamanu. Da te podsetim - za magove je evocation a druide innervate bio ono sto je mana tide totem samanu, s'tim da su ove dve klase dobile to kao bazicne spellove u raznim patch-evima.

Ovaj problem su trebali da rese unrelenting storm (mana regen/5 sec u vrednosti od 10% intelekta) i water shield, ali po beta testerima to nije drasticno promenilo situaciju - elemental saman i dalje jako brzo ostaje bez mane, a kad nema mane nema ni DPS-a.

CoE/CoS debafovi je jos jedna bitna stvar i debafovi koje vole svi casteri, ali oni se ne odnose na minor magic schools (nature/holy) -> ostajes uskracen za 10% dmga koji ce da prave magovi/lockovi/shadow priestovi.

U TBC-u casteri dobijaju talente koji im dodatno pojacavaju spell dmg, dok kod samana toga nema; jedino je resto saman dobio cross-tree talenat kojim se spell dmg pojacava za 10% intelekta, tek toliko da bi mogao nesto i da ubije u pvp-u ili dok se grinda.

Btw grupa sa elemental shamanom, oomkinom i recimo 3 maga je klimava, po meni je bolje izbaciti samana, ostaviti oomkina kao bafera i staviti 4 maga u grupu. Tako je to kad moonkin forma bafuje grupu bolje nego ToW i uz to oomkin ima dps isti kao elemental saman a pored toga i innervate (govorim o TBC-u). Osim toga casteri ce uvek radije videti resto shamana i mana tide totem nego elemental samana i ToW.

Za critove si u pravu, nema casterske klase koja moze da nabudzi vise crita od shamana. Iako je ten storms generalno sranje neko vreme sam nosio 5 delova samo zato sto sam sa set bonusom imao 30% sanse na spell critovima (jako zabavno u kombinaciji sa CL-om).

Uff....ala sam oduzio......ae poz.

Link to comment
Share on other sites

nisam ni rekao da nema sta da se radi ;)

elem, pitanje koje meni ne znaci nista, ali moze da koristi mom prijatelju stormu - koji ench staviti na 2x 1h kod shamana? posto je WF jak sam po sebi, ali nije konstantan kao FT i RB, sta bi ti koristio(ili mozda vec koristis:P )

Link to comment
Share on other sites

gz lol i ja isto dingnuo veceras oko 11,ali sam zakasnio tako da gun dobijam tek sutra u 01.00

ajde dajte pvp build za mene i killygora ,markshamship do silencing shoot-a i survival do imp wing clipa

k

btw smeshan mi je lik do jaja atm,imam manje od 500ap [:D] i 11,3 chance to crit/3300 hp itd :D ali polako

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...