Jump to content

NOVOST !!!


Recommended Posts

realno ckras i fshost :) prvi je oko 40e, drugi skoro 50. arena7 je isto odlichna, pogotovo za 19eura koliko koshta. shto se tiche game-hostinga mislim da se ne isplati jer ako vec dajesh preko 30eur onda mozhesh da dash i 37-38 koliko je ckras. ima servera iza 13-14eura ali nisu preterano kvalitetni. no stvarno mislim da pored nitrada i arene nema potrebe da se uzima bilo shta skuplje kao shto se ne isplati uzimati ni jeftinije.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vidim da je neki admin obrisao moj post, tipa nedozvoljeno...ideja jeste komercijalna a cilj je da omoguci mladim klanovima da zakupe svoj server i da vezbaju taktike i skill a mozda se time i malo ozivi ova ucmala CS scena ! Posle placete kako nam je propala CS scena a sputavate svaku novu ideju koja bi MOZDA pomogla!

svaka cast adminima, mogao si odmah delete/lock temu

Stvar je veoma prosta, i pokusacu da je sto prostije i objasnim. Odredjeni provajder reklamira svoje usluge putem naseg foruma od kojih planira da ima direktnu korist tako sto ce od klanova inkasirati kesh za iznajmljivanje servera, i to po nesto visim cenama nego sto bi bilo realno (ali to nije sada vazno). Samim tim taj isti provajder zeli da ima besplatnu reklamu, a da putem ovog sajta (izmedju ostalog) sebi pridobije korisnike koji ce za nesto platiti. To tako prosto ne ide niti je u skladu sa bilo kojim pravilom poslovanja.

Potpuno je nepodesno "sakrivati se" iza ideje da se pomogne mladim klanovima i pravdati sklanjanje linka "ucmaloscu" cs scene. Pa ako bas toliko hocete da im pomognete i da napravite da se nesto pokrene, onda izvolite pa im dajte te servere za dzabe, nemojte preko ovog sajta i foruma pokusavati da za sebe ostvarite direktan profit a ne zeleci da za to ista platite.

Isto tako, ti si igi otvorio veliki broj topica oko ip adresa servera, liga, hepeninga i tome slicno i nijedan ti nije modifikovan niti obrisan, jer su to stvari od kojih komuna mozhe da ima koristi (iako je i to svojevrsna reklama), stoga mislim da nisi ispao fer svojim postom.

Link to comment
Share on other sites

Kontam, malo ne mogu da verujem, al ajd, nemam ja sta da se bunim, tvoj forum, tvoja pravila, al mogao si mi PM poslati ja bih promenuo, ne volim kad mi neko edituje post.

E sad recimo da si u pravu jer je ovo tvoj forum ali bezze je razmisljanje da se krijemo iza ideje ucmale cs scene i malo bolje razmisli o tome da ako zelimo da pokrenemo cs scenu da damo ljudima za dzabe servere....evo neke cinjenice:

1 igrac na cs serveru provideru uzima 64Kbit. 10 igraca trazi 640 Kbit, 3 servera, skoro 2Mbit.

Pazi to terra placa druze, i to Telekom Srbija optika, raspitaj se koliko kod njih kosta 1 Mbit mesecno optike...a terra nije gigant i nema ukupno ni 10 Mbit, tako da veruj mi da to malo para sto ce uzeti je cisto da se isplate racunari koje ce kupiti za to. A i cena jeste visoka, to je bio predlog, definitivno ce biti niza, nema sta.

igi pa shta si ochekivao, plati reklamu pa se reklamiraj do mile volje :)

@sale npr http://www.nitrado.de/ serveri su odlichni a koshtaju 18e mesechno. kad bih placao serv verovatno bih to uzeo.

hehe, eto zasto nasa drzava propada, niko nece nase da plati, svi bi strancima da ostave pare...tuzno :(

Link to comment
Share on other sites

Uf, uf, dosli smo sada i do drzhave koja propada zbog stranaca :) Pa pazi, ja recimo uvek volim da podrzim "kupujmo domace" akcije, i recimo da u dnevnim potrepstinama 90% cine domaci proizvodi, ali ne vidim nijedan razlog da neko kupuje kod terraneta za 30 evra, a preko daju za 18. Niko ne moze biti toliki patriota da placa toliku razliku niti je to normalno.

Sto se tice posta, izvini ako ti ne volis da ti edituju post, ali je to najnormalnije desavanje unutar jednog foruma, kao i stvar sa kojom si se ti slozhio kada si se registrovao na forum.

Ja znam koliko provajderi placaju i sa tim se mogu slozhiti, znam da telekom voli da lupi cenu, i razumem da morate da platite troskove, ali je to sad sekundarna stvar. Vi sigurno ne radite "na nuli" taj server, kao cisto da pokrijete telekomu link, pa cak i da radite, imate korist od reklame i promocije. Prosto, reklamirate komercijalnu delatnost od koje vi ostvarujete profit a ne zelite nista u to da ulozhite. Nije da sam ja zeljan para, niti od rura zgrcem milione (sta vise, ne zgrcem skoro nista a troskovi su veliki) ali to ne znaci da ne postoje pravila koja se moraju postovati. Nisam siguran da bi te pustili da odes na radio (ne mora tv, mozhe radio) i kazes "e sad vi dajte meni reklamu na radiju, ja hocu da reklamiram ove moje servere i mog provajdera, a sve to za dzabe, a ja cu od toga vec uzimati igracima 30 evra po klanu".

Link to comment
Share on other sites

hehe, eto zasto nasa drzava propada, niko nece nase da plati, svi bi strancima da ostave pare...tuzno :(

chek da nam drzava ne bi propala, treba da domacoj firmi dam 25e mesechno, kad za 18e kod strane mogu da dobijem bolju uslugu?

ko je ugasio svetlo?

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam ostavio post ponovo jer ono tako je i dogovoreno bilo da se esl igra bez problema. Serveri nisu bili aktivni iz nekih njihovih personalnih razloga(BEOTEL). A beotel je i na 1.5 imao najjaci server tako da su sad ponovo aktivni(naravno mislim na 1.6 Public i Cw) i za mlade i stare BESPLATNI KAO STO SU UVEK I BILI

Poz Roka [:D][8D][:D]

Edited by Roka

Glavom kroz zid kao kamikaza,

zavrsicu u ustanovi Lazarevic Laza.

Kada namirishem cu ja sam maher kao shu,

iza ime zvu ujee, lud sam poput Crne Guje,

kao Nikola Simic u srcu sam laf

kezman1.gif

Link to comment
Share on other sites

ma obrisite sve modove ostavite samo cist server samo stavite neku normalnu skriptu za optimize na njega i sve ce da radi super i vi sto znate admina uzmite rcon i gde ces lepse a ne sa admin modom da razmisljas kad ce da zabaguje kad ce ovo kad ce ono ...

Link to comment
Share on other sites

Kako to da na cafemontenegro.com/forumi nisy skontali ovaj topic kao reklamy a ja sam tamo postovao a vi ste ovde skontali kao reklamy? :S

Brate ovde je skypo,male plate veliki rachyni morajy i oni da bydy skyplji sa hostingom?Lako je reci "Y Norveshkoj je 18eyra mesechno",jbg brate,ortak Sitronade iz clana je iz Norveshke,sad zhivi y HN ne zna ni on zashto i brate njegovi y Norveshkoj sy imali platy po 1000eyra a ovde je plata 120 eyra a troshkovi 180eyra,ne mozhesh da yporedjyjesh Srbijy i Norveshky kad sy ovde sve lopovi...Kad je meni Sitronade prichao sha sve dobijash kao Norveshki drzhavljanin ja nisam mogao da veryjem...

@all

Bet you didn't think so I command you to

Rispekt,L.

Link to comment
Share on other sites

Kako to da na cafemontenegro.com/forumi nisy skontali ovaj topic kao reklamy a ja sam tamo postovao a vi ste ovde skontali kao reklamy? :S

mozda zato sto ta dva sajta nisu ista? A i da se ne bih ponavljao, onaj ko hoce da shvati, to mozhe da uradi iz nekoliko napisanih postova, ko nece, ne vredi mu pojasnjavati do prekosutra.

Link to comment
Share on other sites

E bre muka mi od onog kao zato propada drzava sto cu da dam 18-20 eura strancima i server koji radi do jaja ili da dam terri 30 jevreja i kao zato zemlja propada, mislim da je naopacke to brate zbog takvih domacih lopova drzava propada :) Srbija [:)]

Glavom kroz zid kao kamikaza,

zavrsicu u ustanovi Lazarevic Laza.

Kada namirishem cu ja sam maher kao shu,

iza ime zvu ujee, lud sam poput Crne Guje,

kao Nikola Simic u srcu sam laf

kezman1.gif

Link to comment
Share on other sites

Kako to da na cafemontenegro.com/forumi nisy skontali ovaj topic kao reklamy a ja sam tamo postovao a vi ste ovde skontali kao reklamy? :S

Brate ovde je skypo,male plate veliki rachyni morajy i oni da bydy skyplji sa hostingom?Lako je reci "Y Norveshkoj je 18eyra mesechno",jbg brate,ortak Sitronade iz clana je iz Norveshke,sad zhivi y HN ne zna ni on zashto i brate njegovi y Norveshkoj sy imali platy po 1000eyra a ovde je plata 120 eyra a troshkovi 180eyra,ne mozhesh da yporedjyjesh Srbijy i Norveshky kad sy ovde sve lopovi...Kad je meni Sitronade prichao sha sve dobijash kao Norveshki drzhavljanin ja nisam mogao da veryjem...

@all

Bet you didn't think so I command you to

Rispekt,L.

zanimljiva logika u određenim stvarima :)

ajde onda idi zaposli se umesto da igra

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam vec rekao nisam znao za politiku foruma i prihvatio sam je, ok je,

Sto se tice usluge, ovo je samo najava, cenu smo bukvalno lupili, ali kako vidim svima je skupo pa cu probati da od gazde skontam da bude oko 15 eur, mislim da je to dosta jeftino, ali ne znam da li ce pristati jer se ne isplati zbog toga kupovati nov komp i placati net, tako da ova tema moze ili pod kljuc ili u kantu sto se mene tice :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...