Jump to content

Baldurs Gate II shadows of amn


dvnityCker

Recommended Posts

  • Replies 219
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pricate da ne moze berserk da se kontrolise, al zar bas toliko da napada sve oko sebe?? pa minsc pod berserkom je vise puta mene ubio nego neprijatelja.. jel ima neka fora, ili samo treba da bezim sto dalje od njega dok je pod berserkom?

i da, napravio sam jednu veliku glupost. pravio sam novog kensaia (dobio sam 90 u kockicama [:)] ) i nagurao sam 16 INT Kensaiu s namerom da ga dualujem u maga kasnije. i sve bi to bilo kul da sam izabrao humana, al ja sam izabrao half-orca :(( e sad posto me mrzi da se vracam nazad i uzimam humana, ostacu dozivotno kensai ali mi treba neki mod / program da skilove sa INT prebacim na harizmu, posto nemam koristi od njih na int-u...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

kreni ispocetka, nemoj da koristis te programe. ako bas zelis imas shadow keeper program koji mozes skinuti sa neta.

najvise prednosti u igri imaju neutralni likovi jer imaju mogucnost da dobiju i good i evil questove.

pazi berzerker ti je mac sa dve ostrice. koristi ga oprezno i retko.

dakle vs mind flayera koristi obavezno, vs nekih jakih magova isto, ali u fazonu gurnes ih u centar bitke, ostale povuces malo nazad i onda aktiviras berzerk, kad pocne da ludi... bezi!

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

nemoj monka da uzimas, iz prostog razloga sto ne postoje predmeti za njega, suvise je slab u bg-u

Pa osim Gauntlets of Crushing (+4 thaco i +4 dmg pesnicama) i nema nijednog pravog itema za monka, al i nisu mu bas potrebni kad se nabudzi preko 15 levela. Udara kao +3, ima dmg 1-20, ima quivering palm, preko 50% magic resistance, ne treba mu haste. Ovo mi je bilo sasvim dovoljno da bez ikakvih problema predjem igru uz neki prosek party.

Link to comment
Share on other sites

Aj jedno parazitsko pitanje. Da nema neko BG 1 i 2? [:D]

I, naravno, hoce da ustupi iste.

Edited by [oveRk1nd]
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

minsc-a dok je berzerk ne mozes da kontrolises, ali korgan nije imun na mind spellove dok je berzerk.

to moze samo minsc

dakle vs mind flayera minsc je genijalan.

beeep! wrong! postoje razne magije i predmeti koji stite od mind spellova.

ostajem pri tome da je minsc najbolji fajter u bg2 ne racunajuci sarevoka koji je ipak sin boga.

to je subjektivno misljenje zasnovano samo na simpatijama prema liku, i ja to postujem. medjutim, po statistikama Minsc je najloshiji fighter u BG2.

mene korgan jako iritira. minsc je mama mara... uvek mi je minsc bolje prolazio u fajtovima, ima bolji ac od korgana, sto znaci da ima veci dex od korgana. korgan mozda ima veci const, ali realno gledano const i nije toliko bitan, uvek je dex bitniji

wrong again. minsc nema veci ac od korgana, a ac je bitan koliko i constitution. protiv bilo kog opasnijeg protivnika ac ne znaci nista jer ce on uvek pogoditi. tu se onda stvari svode na to ko moze vise udaraca da primi.

inace sad sam se setio. najjaca klasa ti je wild mage. sa njim sam dostigao 40ti lvl i naucio sam sve magije koje se u igri mogu pronaci :)

Mogao si samo nauciti onoliko magija koliko ti inteligencija dozvoljava. U svakom slucaju nisi mogao sve, jer nema mesta u spellbook-u.

Ne, na

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

predmeti koji stite od "mind spellova" su dosta retki

magija postoji samo jedna i to clericka, koja je dosta neprakticna jer traje izuzetno kratak vremenski period i to je chaotic commands

sto se tice magija, naucio sam bio maximum koji je spellbook mogao da primi. int mi je dosta visok, mislim da je bio 20 ili 21, nisam siguran, ima tom u bg-1 koji sam importovao u dvojku i ima ona mashina u kuli koja moze da poveca statove, plus neki predmeti(nisam siguran da li staff of magi povecava int ili ring of gaxx)

jedino mi je bio problem sa magijama cini mi se 8mog nivoa, jer sam ih relativno malo nasao, oko 15tak cini mi se, davno to beshe.

voodoo_nbgd, ae mi narezhi, i bitju jako sretan! :) ako zhelis mogu ti narezati planescape torment kao zamenu. :)

psyho > ovako ne vredi, prepucavamo se bez razloga, obojica smo igrali bg vise puta, ja sam keca presao 4 puta, a dvojku nebrojeno, 3 puta sa wild mage-om(da ga nabudzim), 2x sa sorcom, 1 sa assasinom, 1 sa bardom, 1 sa shapeshifterom, 1 sa kensaijem, 1 sa undead hunterom, 1 sa clericom, bukvalno sam presao sa svim klasama sem sa monkom jer me nikad nije privlacio.

psyho > sto se tice predmeta tu si u pravu, izuzev jednog predmeta za magove, to je robe of vecna koji se kupuje u adventurers mart-u i koji je obavezan predmet za jake magove. smanjuje casting time za 4... perverzija...

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Mda, ali gde ti sreces mind flayere. Ono gde su najtezi je u Underdarku kad te zarobe a tu imas one potione, tj dve vrste njih, jedne daju mind spell immunity a druge bacaju domination na ilithide. jos posle u throne of bhaal dobijes onaj 2 handed sto je napravljen specijalno za istrebljenje ilithida.

Inace, kec sam presao sa svakom rasom i svakom klasom. Znaci krenuo sam sa humanom, pa sve klase, pa onda sa elfom pa sve klase itd, sigurno ima 100 puta da sam presao taj kec (bez preterivanja). Dok mi je dvojka vise sminkerska, ali i nju sam bar 10 puta obrno :)

Inace ni staff of magi ni ring of gaxx ne povecavaju ni jedan atribut. Atribute je moguce boostovati samo u kecu sa onim tomovima (sve po jedan, wisdom 2 il 3). Momci iz Black Isle su rekli da u dvojci toga nece biti jer previse narusava balans. Medjutim, u Throne of Bhaal ima dosta itema sto boostuju atribute dok ih nosis, mozda si na to mislio ^^

P.S.

Larus Lazarus prodaje sve magic scroll-ove koji postoje u igri, tako da ako ti nesto fali .. ^^ To je onaj lik sto drzi magic shop u TOB

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

jebote maki ti si doktorirao bg...nije tebi lako ...i onda dodjesh samo do 35og nivoa sa taurenom ccc...

no...da ne budem totalno ot - ja sam preshao samo sa dual wielding kensaijem i sa monkom...ne mogu da kazhem koji mi je miliji ali monk izuva patike =o)

Link to comment
Share on other sites

e kako da uradim backstab sa thiefom? :(

svaki put kad hocu da postavim special snare, ne uspe mi? :(

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ima li sanse da ubijem onog licha kod city gates na pocetku.. ne znam da li nesto propustam, pobacam skrolove i magije i opet me opere ko zeca...?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

98 sam rolovao u bg1 - kad ga budem preneo u bg2 bice 110 :)

al ne vidim potrebu za time, jedino ako hoces neki multiclass, ja sam sa 90 stavio mom liku 19-18-19-10-10-14, s tim sto je harizma apsolutno nepotrebna i umesto nje moze se nabudzati wis/int za dual

lichu samo sammonujes monstere dok ne istrosi sve najjache spellove. ovo je taktika koju ja koristim ako nemam scroll of magic protection

ma ubije me odmah posle time stopa, baci fire elementale valjda i neki spell koji lici na armagedon iz diabla, ubije me u sekundi, ne stignem se healovati, a pobacam scroll za fire prot i jos kastujem isto na likove i popijem potion za fire resistance

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...