Jump to content

Kvalitetan proizvod kod nas?


Recommended Posts

Boli ga dupe, navatao se para od raznih veverica koje se lože na urbane brendove. Imam ortaka koji je u srednjoj pucao po 15K dinara u Jaggeru, u fazonu "jao jebote gledaj kakve pantalone samo 5K". A to je bilo pre jedno 5-6 godina.

Imam ja ortaka koji kupuje po tim fensi radnjama...i izvalio sam da Jagger uopste nije skup u odnosu na ostale marke koje fenseri furaju...

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

o cemu ti pricas migsha? ovo je tema o domacim proizvodima, ne o usranom milki veju.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ovaj... za frikom nije hrvatski? a delta grcka? a next je kupila coca cola, i sad ce da nam serviraju zapadna sranja a nashe sokice da prodaju po zapadu za 20 puta vece pare... btw coca cola je prvo pokushala da progura cappy vocne sokove u srbiji kao i svuda u nasem komsiluku ali su silno ispusili zbog velike konkurencije sa boljim kvalitetom a nizom cenom, za razliku od hrvatske turske bugarske etc... pa su zato kupili next koji je ispusio jer je digao ogroman kredit a nije ga iskoristio pravilno za unapredjivanje proizvodnje vec samo za reklamu (izmedju ostalog su tako i kupili nagradu za najbolji sok, i bocu)... tako da su djordjevici ispusili (next, srpski sinalco, Su voce sokovi)... sto je najsmesnije oni su ispusili jos pre godinu dve jer su dugovali svim dobavljacima u srbiji po dva tri miliona din. minimalno ali njima je vazno da su bili glavni sponzori EP u kosarci i da su se sepurili po pinku i samoproklamovanim dzetset emisijama.. politika? ma neeee....to samo u srbiji moze... ovo kazem jer moja firma vise od decenije saradjujem sa doticnim kompanijama...

btw zuta osa kao rakija meni licno se ne svidja... kao clan porodice koja vise generacija proizvodi prirodnu rakiju mogu da kazem da prava domacica razbija zutu osu...

generalno gledan kvalitet u srbiji je na poslednjem mestu, i niti ima koga da ga kontrolise (mislim na neku validnu drzavnu instituciju koja ne podleze mitom u obliku rucka ili gajbe piva) niti potrosace nesto preterano interesuje kakav je kvalitet vec im je lakse da se okrenu stranom proizvodu jer su stranci kao kvalitetniji... tuga... zato mozemo i da nabrojim samo 20ak proizvoda za koje se kaze da su kvalitetni (a i to je diskutabilno)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ovaj... za frikom nije hrvatski?

ali cekaj, sta onda tacno podrazumevamo pod domacim proizvodom? Tom logikom pola proizvoda je strano? Recimo, plazma keks. I sad, to je do danas domaci i kul, a sutra bambi kupi nestle recimo i od tada to vishe nije nas proizvod i ne mozhemo ovde da ga nabrajamo? Mis'im, cisto me interesuje, diskusije radi, o cemu mi tacno govorimo, i jel proizvod koji pravimo kod nas, sa nasim ljudima i materijalima strani (u ovoj diskusiji, ne tehnicki i prakticno) ako je direktor iz Izraela?

Link to comment
Share on other sites

ali cekaj, sta onda tacno podrazumevamo pod domacim proizvodom? Tom logikom pola proizvoda je strano? Recimo, plazma keks. I sad, to je do danas domaci i kul, a sutra bambi kupi nestle recimo i od tada to vishe nije nas proizvod i ne mozhemo ovde da ga nabrajamo? Mis'im, cisto me interesuje, diskusije radi, o cemu mi tacno govorimo, i jel proizvod koji pravimo kod nas, sa nasim ljudima i materijalima strani (u ovoj diskusiji, ne tehnicki i prakticno) ako je direktor iz Izraela?

razlika je u tome sto je frikomovo sve sada po stranoj recepturi, oni se praktichno ne bave vishe razvojem sopstvenih proizvoda nego sve dobijaju iz centrale. Na taj nachin se smanjuju troskovi. Dok je plazma po nashoj recepturi.

G!!! srpski sinalko (voda voda) nije pukao. Next je prsao ali nije bio u nikakvoj vezi sa sinalkom, osim rodbinskom preko direktora. Sinalko ima veci problem sto ima krsh sokove, cak i gazirane u poredjenju sa koka kolom ili pepsi. Ja ne znam nikoga ko sedne u kafic i kaze - dajte mi sinalco kolu.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ne znas, al' to je poslednje mesto gde sinalco prakticno juri da se umuva. Pogledaj konferencije za stampu iz vlade Srbije na primer. Pa onda bacis pogled na raznorazne sportske dogadjaje, konferencije, velike firme koje imaju Sinalco u svojim "kafe barovima".

A ovako se sigurno kupuje, jer je jeftiniji nego koca i pepsi, pa kao, umesto frutele :)

Link to comment
Share on other sites

razlika je u tome sto je frikomovo sve sada po stranoj recepturi, oni se praktichno ne bave vishe razvojem sopstvenih proizvoda nego sve dobijaju iz centrale. Na taj nachin se smanjuju troskovi. Dok je plazma po nashoj recepturi.

G!!! srpski sinalko (voda voda) nije pukao. Next je prsao ali nije bio u nikakvoj vezi sa sinalkom, osim rodbinskom preko direktora.  Sinalko ima veci problem sto ima krsh sokove, cak i gazirane u poredjenju sa koka kolom ili pepsi. Ja ne znam nikoga ko sedne u kafic i kaze - dajte mi sinalco kolu.

cek sad... u srpskom sinalcu vecinski vlasnik vise nije djordjevic vec neki nemac.. znaci pukao je ali nije pukao kao brend jer sinalco kao nemacki brend mnogo jak, do pre ww2 bio najjachi proizvodjac bezalkoholnih napitaka u evropi, posle su ih ameri pokopali iz svima poznatih razloga... dakle gosn djordjevic ima bar 5 firmi... SISI promet (koji je u blokadi zbog pomenutih dugova), SISI spedicija, Sinalco doo, Gorki list doo i Voda Voda... covek sada sva sredstva komotno moze da prebacuje iz blokirane firme u ove 4 koje to nisu, srbija i biznis cudna kombinacija ::)

eh da necete verovati koliko se sinalco pije van beograda... znaci ubijali su cocu i pepsi (doduse pepsi se kod nas samoubio zbog nekih skandalozno losih novih proizvoda), zbog cene naravno... pa meni su se ovi predstavnici cocacole zalili kako nemaju odgovor na sinalcove sokice... pepsi fabrika treba da se zatvori u skorije vreme u srbiji...

a sto se tice nexta njega je drzao rodjeni brat (zaboravih imena) djordjevica koji je bio vecinski vlasnik srpskog sinalca... mislim da u srbiji ne treba veci povod za malverzacije od najrodjenihe rodbinske veze :)

btw ja ne smatram domacim proizvodom ako je nasa fimra u srbiji a kupljena je od neke mega korporacije... sta sad da intel otvori fabriku kod nas mi bi rekli woow imamo srpski procesor... mada sve je to pitanje globalizacije i velikih korporacija, ali utisak je jasan da ce strane firme koje i dodju ovde sve kvaltetnije proizvode plasirati napolje a nama ce ostajati jos veci skart nego da sada....

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

(doduse pepsi se kod nas samoubio zbog nekih skandalozno losih novih proizvoda), zbog cene naravno... pa meni su se ovi predstavnici cocacole zalili kako nemaju odgovor na sinalcove sokice... pepsi fabrika treba da se zatvori u skorije vreme u srbiji...

za taj pepsi mi nije ni cudno sto ce da se zatvori. mis'im, dali su za sve ove godine kod nas jedno 3 reklame, imali onu nesrecnu promociju po autobuskim stanicama, i to je otprilike sve. Prodaju se tek na ponekom kiosku stampe. Od koce sa druge strane ne mozes da se odbranis.

sta sad da intel otvori fabriku kod nas mi bi rekli woow imamo srpski procesor...

pa ne, to je upravo suprotno od onoga sto sam ja rekao. Isto kao sto eto postoji Koka Kola fabrika kod nas, ali niko ne govori da je to nash proizvod. Sa druge strane Metalac posudje jeste kod nas i napravljeno je kod nas, i za mene je to i dalje nas proizvod, cak i ako ga kupi neki ABC international sa kajmana ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...