Jump to content

Ghotic 2


overkind

Recommended Posts

Instalirao sam i "Ghotic 2" i "Night of the Raven". Chini mi se da sada ne mogu vishe da igram original nego samo ekspanziju? Ima li neko ideju?

Dijalog sa onim magom na pochetku u sobi sa pentagramom se malo razlikuje sa i bez ekspanizije, ali mi se chini da mi je original umro.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

OK, a shta kad predjem?

Ako onda dodam exp?

Nishta. Onda mozesh ponovo sve iz pochetka, ali ovaj put sa NotR-om. Kao shto reche voodoo, ne funkcionishe kao shto je to uobichajeno sa exp. pack-ovima. NotR se neprimetno integrishe u G2 kao njegov neotudjivi deo koji umnogome obogacuje i proshiruje svet...

... i zahvaljujuci onome shto se verovatno jedino moze objasniti kao 0 sati playtesting-a od strane idiota iz "Jo Wood"-a potpuno te onemogucuje da igrash kao mage ukoliko instalirash pomenuti NotR. Sjajan rebalans, seronje.

Shta god radio, ukoliko instalirash NotR ne pokushavaj da igrash kao mage.

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ako neko još igra osnovnu dvojku, možda će ga interesovati da na gcw-u postoji patchić koji se primeni na krkovani .exe koji dolazi na diskovima, i onda je .exe potpuno očišćen (u protivnom trebaju vam dva fajla i pritom igra, iako je očišćena od copy protekšna i dalje cdcheckuje disk). Mislim, ne može da škodi (a i glupo je igrati sa diskom u drajvu).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

^ ovaj patchić je sranje, čim krene neko peglanje u toku igre, ispadne "copy protection error" poruka (koja, istina, ne utiče na funkcionalnost igre, al zauzima ceo ekran i smeta). Tako da jeb'ga.

/edit

Al ne lezi vra

Edited by voodoo_nbgd
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

... i zahvaljujuci onome shto se verovatno jedino moze objasniti kao 0 sati playtesting-a od strane idiota iz "Jo Wood"-a potpuno te onemogucuje da igrash kao mage ukoliko instalirash pomenuti NotR. Sjajan rebalans, seronje.

Shta god radio, ukoliko instalirash NotR ne pokushavaj da igrash kao mage.

Moze li malo objasnjenja na sta tacno misis. Nasao sam konacno malo vremena i odigrao keca, kao mag. Ok je bilo. Sta ovde nije u redu sa dvojkom? El bas toliko losa situacija?

thnx

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Kontam ja to 100%,ali me zanima sta to tacno ne valja sa expanzijom? Volem magove, pa mi se ne bleji par desetina sati uz igru da bih otkrio da je nemouca za prelazak. A ne bih da igram bez expanzije...

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Stvar se, ukratko, sastoji u sledecem: ljudi su se zalili kako su magije/magovi preterano jaki, pa su oni kao odradili rebalans. I to su ga tako lepo odradili da vishe ne mozesh da igrash kao mage.

Come chapter 3 i vishe nishta ne mozesh da ubijesh sa magijama (a nije ni pre toga bash sjajno, fajtacesh se u melee mnogo vishe nego shto bi hteo/trebao). Ispucacesh celu manu i u zavisnosti od protivnika, skinuti mu 10-30%. Imam verovatno i dalje save sa pochetka treceg chapter-a, mogu da ti poshaljem ako ga nadjem, chisto da vidish o chemu pricham. Ako si ultra iskusan sa Gothic-om mozesh verovatno da dobijash sve na melee* i da se nadash da je na kasnijim chapter-ima magija jacha.

Problem je u osnovi u retardiranom magijskom tier sistemu koji je vezan za chapter-e. Shto znachi, chapter 1 = tier 1, chapter 2 = tier 2 itd. s' tim shto je u originalnoj igri bilo tako da su magije na nizim tier-ima bile korisne a na vishim bash preterano jake, pa su oni to kao "sredili". Dakle, sistem je takav da napredak tvog lika direktno zavisi od napretka priche tj. ne vredi ti ako imash sp-ove za tier 4 ili 5 ako si na trecem poglavlju. Shto ce reci, ne vredi ti da exploit-ujesh mostic u drugom poglavlju, probao sam, cimao se par dana oko toga i nevidjeno smorio, uleteo u chapter 3 sa 50-70 sp-a (ne secam se tachno)... i dzaba. Seeker-i (jel' se beshe zovu tako?) ce te odvaliti opushteno koje god magije da uzmesh. Iste Seeker-e koji su bez NotR-a padali od 3-4 fireball-a sada jedva ogrebesh kad ih pogodish sa 10. Takodje je problem i shto magic damage u igri nema modifier kao shto npr. melee ima strenght tako da nemash ama bash nikakvog prostora za manevrisanje...

*Vudi mi je prichao da je neki njegov ortak preshao G2/NotR kao mage, ali mi je takodje isprichao da je taj lik frik za tu igru i da je preshao xy puta... pretpostavljam da ima "1337 skilszs" kad je u pitanju Gothic melee combat sistem... koji je po meni retardiran i za koji ja nisam imao/nemam nimalo strpljenja.

I koliko je glupo da kobajagi igrash kao mage, a da se vishe bijesh u melee nego shto bacash magije!? I pritom si gimp-ovan shto se tiche oklopa i oruzja... zajebi, bolje pikaj fighter-a i pravi se kako je igra do jaja.

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Igra jeste do jaja, ti si manijak i nemoj neko da ga je shvatio za ozbiljno. Od svih RPG-a koji su izasli u tom periodu G2 vrh. Cik neko da mi navede igru koja je bila bolja od G2 za to vreme. Na drugu stranu sto ljudi koji rade za JoWood su grupa najgorih mentola nastalih brakovima u istoj familiji *unistili su G3 sto se mene tice*

edit: Ha, sad sam se setio da je u isto vreme izasao i Dungeon Siege koji je bio za poen slabiji od G2. A sistem borbe u Gothicu je zajeban za one koji su navikli na Diablo izvedbu kilk-klik-klik-klik-kill-klik-klik-kill ... blah. Ko je igrao nek se samo seti osecaja na pocetku kada te obicna ptica ubije a posle 15min igranja tu istu pticu ti olesis od batina da bi naleteo na vuka koji te opet olesi, pa prodje jos 30min pa ti olesis njega i tako. Javno kazem da su sve igre koje koriste automatski sistem podesavanja tezine protivnika u zavisnosti od vestine igraca a ne mesta u prici zivo govno najgore.

Edited by Seth Fix

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Pazi meni grafika i ostalo vezano za izgled malo znace. U igri trazim stabilnost i tecnost pri igranju. Mene je Morrowind nervirao zbog konstantnog ucitavanja kad je izasao. Sve je to lepo sto si se ti potrudio da nabudzis igru da bi prodao najnoviju Nvidia/Ati karticu ali ostavi da mogu i ostali sa starim kartama da se igraju. Gothic 3 je dobra igra unistena tehnickim problemima. Sto postaje sve ucestaliji slucaj medju naslovima. Lepa igra ali radi ko mrtav konj.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

*Vudi mi je prichao da je neki njegov ortak preshao G2/NotR kao mage, ali mi je takodje isprichao da je taj lik frik za tu igru i da je preshao xy puta... pretpostavljam da ima "1337 skilszs" kad je u pitanju Gothic melee combat sistem... koji je po meni retardiran i za koji ja nisam imao/nemam nimalo strpljenja.

I koliko je glupo da kobajagi igrash kao mage, a da se vishe bijesh u melee nego shto bacash magije!? I pritom si gimp-ovan shto se tiche oklopa i oruzja... zajebi, bolje pikaj fighter-a i pravi se kako je igra do jaja.

NotR je sasvim igriv sa mageom kad se malo naviknes. Sto se tice melee borbe u Gothic-u 1 i 2, po meni je savrseno izveden. Glavna caka je da se koristi samo tastatura. Mis ostavite sa strane i koristite ga jednom dnevno, cisto kad hocete malo da korigujete kameru u tunelima. Kad protivnik prilazi lockujete ga sa control tasterom (koji drzite tokom cele borbe kako bi protivnik ostao lockovan celo vreme, tako da u slucaju napada vise protivnika uvek imate u fokusu jednog odredjenog). Preporucujem koriscenje 1H oruzja, koje je znatno brze od 2H. Tokom borbe je vazno koristiti blok i izabrati pravi trenutak za zadavanje udarca protivniku. U stvari, ako koristite 1H oruzja onda ni blok nije neophodan (ovo je najveca mana borbe jer su 1H oruzja suvise mocna i izbacuju igru iz balansa) dovoljno je samo udarati protivnika kad on krene u udarac, a posto je vase oruzje uglavnom brze onda ga na taj nacin udarite i istovremeno "interaptujete". Dovoljno je ovo ponavljati i nema sanse da zaginete. Na ovaj nacin na samom startu igre mozete da ubijate orkove [:D]

Pazi meni grafika i ostalo vezano za izgled malo znace. U igri trazim stabilnost i tecnost pri igranju. Mene je Morrowind nervirao zbog konstantnog ucitavanja kad je izasao. Sve je to lepo sto si se ti potrudio da nabudzis igru da bi prodao najnoviju Nvidia/Ati karticu ali ostavi da mogu i ostali sa starim kartama da se igraju. Gothic 3 je dobra igra unistena tehnickim problemima. Sto postaje sve ucestaliji slucaj medju naslovima. Lepa igra ali radi ko mrtav konj.

Meni u Gothicu 3 smetaju jos neke stvari, a najvise to sto su u nameri da svet ucine ogromnim uspeli totalno da ga "razvodne". Igri poprilicno fali onaj smek iz prva dva dela...kada se osecas da si bas deo tog sveta. U trojci u principu imas mnogo gradova, ali non stop radis jedno te iste kvestove. U svakom gradu dozivljavas deja vu.

Takodje sam malo bio razocaran kada su Lee-ovu pricu iz prva dva dela ovde odradili samo kao sporedni kvest. Ocekivao sam da ce glavna prica da se vrti oko njegovog postavljanja za kralja. Naravno, ovo zadnje ne mogu uzeti za manu, ali ipak bih voleo da to nisu ubacili tek onako usput [;)]

Link to comment
Share on other sites

Ala ste razvezli :)

Plasio sam se da bi mag mogao da bude ubogaljen onako kako je Vudi i rekao. Volim magove, ali ne bih da se cimam bas kao ludak da predjem igru, tako da cu ga verovato zaboraviti.

OK mi je sistem borbe, nije FPS kao Oblivion i sl, a nije ni klik - klik kao vecina drugih FRP-ova. Svidja mi se.

Sto se oruzija tice nisam bas siguran da je 1H bas tata. Moras prvo da mu pridjes da bi ga uopste udario... Sto je bio problem, bar u kecu.

Mene je smorilo to sto mi se cini da neke stvari mogu da odradim samo ako se igra ubaguje - sto Gotik radi cesto. Oni orkovi samani u prvom delu u hramu ispod grada, na primer, su magovi koji svoju magiju bacaju 3x brze nego ja svoju, i paralisu me. Kao mag sam ih ubio samo zbog njihovog zaglavljivanja. Prespor sam. Ili ne znam da igram...

Ono sto mi je bilo bas bez veze je imbalans mog lika u igri. U kecu moze da se nauci skoro sve!!! Previse je sp tako da sam zavrsio igru kao mag 6 kruga koji vitla najboljim macem u igri i ima snagu 90. Nisam imao na sta drugo da potrosim sp-ove!!! Mana na 100, magije naucene, ne treba mi lokpik i dzeparenje, naucio sam i akrobatiku jer lepo izgleda. Imba...

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se oruzija tice nisam bas siguran da je 1H bas tata. Moras prvo da mu pridjes da bi ga uopste udario... Sto je bio problem, bar u kecu.

Mene je smorilo to sto mi se cini da neke stvari mogu da odradim samo ako se igra ubaguje - sto Gotik radi cesto. Oni orkovi samani u prvom delu u hramu ispod grada, na primer, su magovi koji svoju magiju bacaju 3x brze nego ja svoju, i paralisu me. Kao mag sam ih ubio samo zbog njihovog zaglavljivanja. Prespor sam. Ili ne znam da igram...

Ako ispravno koristis 1H mach, ni jedan protivnik nece uspeti ni da te dotakne u borbi jedan na jedan.

Sto se tice protivnika koji koriste magije za njih je lek crossbow (znaci ako hoces da igras kao fighter, bildaj samo strength, mach i crosbow, jer crosbow zavisi od str-a a ne od dexteritija. mada sada se vise ne secam da li su to promenili u ekspanziji ili ne, ali mislim da nisu, i da je za xbow bitan samo str. Drugim recima dexterity je u principu beskoristan).

Taktika je sledeca: stanes na povecu udaljenost od protivnika i ides levo-desno sa nategnutim xbow-om. Kad te promasi magijom ti u tom trenutku okines xbow. I ponavljas to dok ne rikne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...