Jump to content

Nindze VS samuraji


Guest

Recommended Posts

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kada sam rekao mocnije, mislio sam na kvalitet, a ne na izgled/velichinu.

» Click to show Spoiler - click again to hide... «
However the forging method in the manufacture of the katana results in a extremely hard Martensite edge with a soft but flexible Pearlite core and spine, results in a blade with exceptional impact resistance and sharpness, something not possible to do with a straight edge blade. In tests a traditionally forged katana was able to deflect a 9mm round from a hand gun with out sustaining damage (with the bullet itself splitting in half), and managed to withstand 7 direct hits from a 50 caliber heavy-machine gun before shattering. The same blade also proved impenetrable to an iron-cutting machine(before being shot).Feats due to the sword’s hard but flexible martensite/pearlite structure.

All I've got... All I've got is insane...

Link to comment
Share on other sites

two handed sword od 20 kila je najgluplje oruzije ikad napravljeno

pazite

evropska oruzija su oruzija za kasapine, za ta oruzija nije bitno gde ga udaris i kakav on oklop ima, jednostavno mu smrskas kosti ispod oklopa i to je to.

dok recimo istocnjacka oruzija se vise gledaju na tehniku, dok evropski vitez jednom ne zamahne svojom macekanjom ti ga udaris vec par puta na odredjena mesta sa katanom ili skimitrom ili stagod. i ta velika oruzija je lako izbeci zbog njihove velicine i tezine, dok su "tehnicka" oruzija prave masine za ubijanje.

takodje realno gledano

bilo koja mrcina moze uzeti ogromnu macekanju i u punom oklopu ici u bitku ako je dovoljno jak

dok za tehnicka, istocnjacka, oruzija covek mora da bude majstor u borbi prsa u prsa sa godinama treninga.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

aha, a za cvajhender ti ne treba nimalo skila, niti je zajebano drzhati balans sa svim tim

a inache, ako si do jaja tehnichar, onda samo jako brzo idesh i poshto su svi evropljani mnogo gluplji - jako lako izbegavash mach od 20 kila i 2 metra tako shto skachesh i saginjesh se jako brzo i onda ga bockash u ona mesta koja ne pokrije armor i tako ga ubijesh

aj ne prdite

jedna stvar koju sam zapamtio dok sam gledao izvesnu emisiju je chinjenica da u istochnim drzhavama nisu pravili takve armore niti cvajhendere jedino zbog mnogo manje kolichine rude gvozhdja koja je bila pristupachna, tako da su se oslanjali na ono shto su imali

dakle malo metala + no armor = potreba za mnogo brzine i tehnike, a nimalo snage, izdrzhljivosti itd (nimalo u odnosu na evropljane)

e bash bih voleo da vidim 100 samuraja na konjima vs 100 vitezova na konjima

oh kako bih vam se sad smejao

+ ono samuraju umre uchenik i gari se skenja usred fajta jer nece imati vishe koga da jebe

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Pazi i samurajska konjica je furala koplja (yari) tako da bi bila ok protiv evropljana.Jedino sto bi "nasima" daalo prednost je stit, koj japaanci nisu koristili.

@zagovornici teorije "mali mac rula"

1. grci su preferirali koplja

2. rimljani su prvo bacali po nekoliko piluma pa su tek onda afurali macevima

3. jezgro pesadije aleksandra velikog je bila falanga-gomila baja naoruzani OGROMNIM kopljima u zbijenoj formaciji.Poenta dugog koplja je da nekoliko prvih redova moze odjednom da se pegla i da mogu da te dohvate pre nego sto ti njih dohvatis.Cak su imali protivteg na kraju koplja da bi mogli da ih lakse drze horizontalno.

kople ftw!!

Link to comment
Share on other sites

e sad je bitno posmatrati, kad uporedjujemo kulture ratovanja raznih nacija da li gledamo na otvoreni sukob, sukob 1-1, iz prikrajka ili sve zajedno

po meni ratovi su se najbolje dobijali kombinacijom iz prikrajka i otvorenog. potrebno je izmoriti protivnike, smanjiti im moral pa onda naleteti kao divljaci, protivnicka vojska koliko god da je discilinovana pod velikom tezinom oklopa bez odmora po nekoliko dana i zbog nocnih diverzija i bez sna i stalno na oprezu ce se razbiti.

bez formacije i odmora disciplinovana vojska ne moze da pobedi

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Zgusnuta formacija i kratki mac izgledaju superiorni na prvi pogled ali imaju par nedostataka.

- Slaba pokretljivost na bojnom polju i manevar zbog imerativa zadrznja guste formacije

- Velika ranjivost na strelce

- Nepostojanost valjane odbrane na juris konjice/kocija

Tako da se ona koristila samo kada su na malom bojnom polju bile velike vojske, jer se tada mogu anulirati neki nedostaci.

Dok na primer rastrkana formacija sa jedno-ipo rucnim macevima otklanja sve ove nedostatke ali ima neke svoje.

- Tesko komanovanje celim vodom jer pokriva relativno veliku povrsinu

- Slabije performanse sa ceonim sudarom sa zbijenom formaciom

Link to comment
Share on other sites

tako se priblizavaju, a u borbi prsa u prsa strelci nece da gadjaju jer ce i svoje pogoditi.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ne, tako i jesu "putovali" na bojnom polju... ali rim je pocheo da gubi onda kada su pocheli da koriste dugachke macheve... to je nauchno i dokazano... :) a ova taktika je razbijena pomotju teshkih oklopnih konjanika samoubica :)... samo uleti konjem i ralom medju njih i strelci obaspu paljbu i ode ceo regiment...

ono za kada je odrzhano ne znam nishta... to tju morati da proverim sa ortakom koji trenira fencing :)

a shto se tiche te borbe... generalno... sve borbe katanom traju izuzetno kratko, jer je katana i stil borbe katanom iskljuchivo napadachki... tako da su ovi likovi nashli savrshenu odbranu i taj potez je postao sveoptje popularan :)

inache @krule:

» Click to show Spoiler - click again to hide... «

nishta bez dobre taktike ;)

taktika.jpg

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ali je katana duza, pa je sa njom lakse parirati. Posle tvog napada lako mozes da blokiras udarac kratkog maca. Pozdrazumeva se da vojnik sa stitom samo taj moze da nosi jednom rukom.

Doduse, mislim da to sto se katana moze da se drzi sa dve ruke, a lagana je, otvara sirok spektar udaraca protiv kojih ni stit ne pomaze, racunajuci tu i one gde ces drzati katanu jednom rukom, jer je lagana, a dobro sece, pa ti ne treba toliko jak udarac.

nema veze sto ta katana moze da isece i taj mac i taj stit...

Haha, a i sta ja serem, covek je sve rekao [:D]

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ali je katana duza, pa je sa njom lakse parirati. Posle tvog napada lako mozes da blokiras udarac kratkog maca. Pozdrazumeva se da vojnik sa stitom samo taj moze da nosi jednom rukom.

Doduse, mislim da to sto se katana moze da se drzi sa dve ruke, a lagana je, otvara sirok spektar udaraca protiv kojih ni stit ne pomaze, racunajuci tu i one gde ces drzati katanu jednom rukom, jer je lagana, a dobro sece, pa ti ne treba toliko jak udarac.

Haha, a i sta ja serem, covek je sve rekao [:D]

Uh evo chist primer sta holivud nachini od istorije ...

katana nije nimalo laka (mozda bi za vikinga bila) ali generalno da si ikad drzao pravu katanu bilo bi ti jasno da neko ozbiljnije baratanje s njom zahteva shvartzenegerovu ruku i btw sko se ja dobro setjam svi potezi sa katanom su dvoruchni.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ih bre, pa inercija cini svoje, zaletis ga sa obe, a onda napravis neki twist sa jednom.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...