Jump to content

Nindze VS samuraji


Guest

Recommended Posts

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tripujesh se, nije sve kao u 13`om ratniku [:D]

vikinzi kewa! [:D]

mada aj da uporedimo to vreme i danas, rekoste ninja moze da prodje kao snajpersita... chovek bez morala, pichka etc etc... samuraj... onda? od pojave vatrenog oruzja rat je izgubio cast...:/

( [;)] )...

mrbean6hi.jpg
Link to comment
Share on other sites

e dobro si me podsetio

vikinzi su bukvalno mogli da pobiju 100 puta vecu armiju.

vikinzi su bili ogromni (najveci skelet koji je nadjen je da je butna kost velicine cele ruke prosecnog coveka mozda i veca).

plus berserk.

cast je bilo imati berserkera na svom brodu, on sam moze da pobije 200 ljudi ne oseca bol i nista ide i mlati i svoje i tudje... plus vikinski mac jedva dignes sa obe ruke a oni su vitlali sa po 2... konjine

Link to comment
Share on other sites

e dobro si me podsetio

vikinzi su bukvalno mogli da pobiju 100 puta vecu armiju.

vikinzi su bili ogromni (najveci skelet koji je nadjen je da je butna kost velicine cele ruke prosecnog coveka mozda i veca).

plus berserk.

cast je bilo imati berserkera na svom brodu, on sam moze da pobije 200 ljudi ne oseca bol i nista ide i mlati i svoje i tudje... plus vikinski mac jedva dignes sa obe ruke a oni su vitlali sa po 2... konjine

Ne preteruj, nisu to dzinovi to su ljudi... :)

All I've got... All I've got is insane...

Link to comment
Share on other sites

Bilo shta bilo vi svi ovde nemate pojma :DDD

a i ja sa vama :)

elem, shto se tiche vikinga... prokakili ste se za sve pare... to su samo bile jedne pijane budale sa rogovima na glavi i smrdeli su do besvesti ... zato su se svi povlachili pred njima :DDD LOLOLOL

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

Pravo pitanje je shta je sa roninima. Jer za vreme Edo perioda, bilo ih je mnogo, na mnogo mesta se mozhe naci da su bili karakteristichni po primeni nechasnog nachina borbe shto bi dovelo u pitanje da je ninja kult malo istorijski izmeshan sa pojavom ronina. Al' dobro, to je subjektivno mishljenje.

Sa druge strane, svi koji istichu da su samuraji chasni naj machevaoci and things, well it's not all black and white. I medju njima cete naci svakojake, pogotovo u zavisnosti od klana tj. kuce kojoj pripadaju. Lichno mislim da je kodeks je bio sidro koje ih je zadrzhalo od daljeg razvitka i prevazilazhenja nekih ozbiljnih problema (njihovog shvatanja chasti i morala). Pa jedan od najvecih machevaoca jeste potomak samuraja, ali niti je uchen u duhu samuraja, njih niti se obuchavao kod njih (paradoksalno, uchio se "na" njima), i pobedio mnoge reprezentativce najvecih tadashnih skola. Dosta devijantnih nijansi ponashanja se narochito mozhe primetiti u eri nakon Sekigehare.

Smuraji, kao i svaka slichna pojava, imali su period razvoja, procvata i manje-vishe samounishtenja. Dok za nindze stoji da zbog nepostojanja mnogo zapisa, kao shto je recheno, vecina "znanja" se svodi na "pricham ti + dodan special effects kojima bi i SW zavideo".

Link to comment
Share on other sites

Nindze me asociraju na Chaka Norisa...

+ gomila filmova sa nindzama u raznim bojama, jadno.

A samuraji su baje jer:

1. su spoj tradicionalne japanske mudrosti i skilla sa machem

2. filma 7 samuraja, gde jedan samuraj baja ulece u logor razbojnika ubija 3ojicu

i otima musketu

3. igrice na C64 Samurai Warrior gde sam klao nindze samo tako

4. zato shto su medju najhrabrijim ratnicima u ljudskoj istoriji

...

Link to comment
Share on other sites

Vikinzi nisu imali ni disciplinu ni neku strategiju ratovanja nego ono napijemo se i svi se zatrcimo na protivnika pa ko prezivi pricace. Tako da njih ne dozivljavam kao neke nepobedive ratnike..

Ovo je apsolutno netacno. Samo cu vas podsetiti da su Vikinzi osvojili i naselili Englesku i severni deo francuske (normandiju). Ljudi koji nisu imali disciplinu nisu mogli da predju Atlanski okean, naprave kolonije na Crnom Moru i u Africi. Vikinshko drushtvo je bilo veoma napredno. Zene su imale prava koja su slicne danashnjim pravima zena u svetu npr. Kultura je bila drugacija ali takodje razvijena shto pokazuju i njihova slozena poezija.

Oni su bili ratnici, ali su isto tako bili i trgovci (shto im je bilo drugo omiljeno zanimanje :)). Takodje oni su jedni od retkih koji su uspeshno sprovodili "shield wall" formaciju, i itekako su bili disciplinovani. Suprotno od mita, nikada nisu nosili rogove na shlemovima :). Neprakticno je, a Vikinzi su bili dosta toga, ali nikada nisu bili neprakticni :). Njihova "invazija" evrope nastala je zbog prenaseljenosti Skandinavskog poluostrva i neki drugih manje vaznih stvari a njihovo "opijanje" je bilo prouzrokovano teshkim zivotom i cinjenicom da je vecina odraslih mushkaraca izmedju 30 i 40 godina imalo reumu, okoshtavanje zglobova i sl.

Zamislite mrcinu od coveka, snaznih ruku i nogu koji ima nenormalne bolove u zglobovima. Zar vi ne biste zeleli da se napijete ko svinja i umrete casno u bitci pridruzivshi se svojim precima (ocu, dedu, bratu, stricu ili sl.) u dvorima Valhale? :)

Takodje postoji jedna zanimljivost, Vikinzi su mrzeli mlinove i mlinare :D.

p.s.

Ajd necu vishe da gushim topic, morao sam da obrishem pola posta, bio mnogo dugacak lol

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...