Jump to content

fontovi u krive


n'Lad

Recommended Posts

Poenta cele price je da u programima koji rade vektorsku grafiku ceo tekst pretvoris u krvive, odnosno da fontove pretvoris u nesto sto si mogao da crtas i cetkicom da si hteo. To se radi zato sto se moze desiti da komp na koji odneses svoj dokument nema isti font koji i ti imas, a kada tekst pretvoris u krive on ce izgledati tako kako izgleda i kod tebe bez obzira na to koji je font koriscen. Naravno kada ga jednom pretvoris u krive vise neces moci da ga editujes tekst.

Doc ne mos' da pretvoris u krive nikako :) PDF mozes u zavisnosti od toga u kom programu ga pravis i sta pravis. Recimo ako hoces nesto iz Adobe Ilustrator-a da snimas kao PDF pre toga uradis opciju convert to curves (ili recimo tako nesto, nisam 100% siguran). U sustini se ta naznaka najvise odnosi na Ilustrator i Corel Draw, posto mislim da InDesign i Quark imaju opciju da font postane sastavni deo dokumenta.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Programi gde je moguce pretvoriti fontove u krive su: Adobe Illustrator i Corel Draw. Ako su ti svi dokumenti u .doc ili .pdf formatu teshko cesh njihove fontove pretvoriti u krive. Mogao bi jedino da odshtampash pomocu Adobe Acrobat Professional te doc fajlove u Adobe PDF (uvek je bolje davati na shtampu pdf!). Ako ti treba pomoc javi mi se PM.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

to je za one koji ne znaju za kad idesh na save > tools > save options i aktivirash embed truetype fonts i ne morash da brinesh za krive drine. sem ako nemaju word procesor [:D]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...