Jump to content

problem sa torrentima


peja_

Recommended Posts

ovako:

do pre jedno nedelju dana uspesno sam skidao torrente koristeci utorrent.u cetvrtak kada sam hteo da skinem novi lost :) nije htelo da predje preko 1 seeda i download je bio 0.001kb/3 dana.pitam ja ortaka, kaze da ni on ne moze i da je "torrent puko". onda mi ivan posle par dana kaze da je skinuo sa mininove i posalji mi taj torent fajl, ali kod mene ni on nece da radi.

zatim sam skinuo neki random torrent i probao sa njim.ista situacija kao i sa lostom.iscimam ortaka da on proba taj da skine i on ima 30/30 seedova, ja 3/3...uzmem i obrisem utorrent, pocistim sve iz registrya, skinem 1.3 verziju i opet isto sranje.

omg help ?

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

prvo se raspitaj da nije tvoj provajder na neki način onemogućio ili usporio torrente (kaže stator da je neobee uradio upravo to), pa ako nije to, probaj sa drugim klijentom, promeni incoming port, čačkaj nešto.. :)

probaj i 1.4 verziju utorrent-a, samo ograniči brzinu u properties-ima torenta (a ne u options/preferences).

Link to comment
Share on other sites

1. sto se tice provajdera: i ti si isto kod sezama koliko sam skapirao, tako da nije to. osim ako meni nisu zakinuli nesto, a tebi ostavili :)

2. probao sam drugi klijent i isti problem, dl stoji na 0.1kb/sec :)

3. do sada je ok islo na ovom ( uvek mi stoji isti, nisam stavio onaj randomize ), ali sam ga kao promenio ( i dalje je iznad 10k, pise u faqu za utorrent da treba da bude i da ne bude izmedju 6x.xxx-6x.xxx zaboravio sam ). sad mi je na 3x.xxx .

sad sam ponovo pustio dl losta, i seed se popne na 9 pa padne na 3...sad je 3of21. a peer mi je 5 of 284 :( i dl je od 2kb/sec do evo sad 12 ! . mislim da cu ga ostaviti da skida to 5 dana i boga moliti da se sve skine kako treba :)

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

za lost je manje-više normalno da se vuče, jer ima previše leechera..

nego, jesi ti otvorio taj port koji spominješ? imaš adsl ruter ili modem?

ako ti je port otvoren, probaj ovaj torent, uzeo sam za probu, meni radi punom brzinom.

Link to comment
Share on other sites

inače, miliću, utorrent ima 130 KB :)

ebiga tad kad sam vrshio to istrazivanje on nije postojao =)

inache to malo nije se odnosilo samo na velichinu nego i na ceo opis proga tj bez mase dodatnih opcija kao u ostalima .. mada sudeci po velichini ovoga kapiram da je ista stvar i kod njega :D

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Možda te je tracker zapamtio kao leechera... Kada sam skinuo prvu sezonu ST: Enterprise, i ugasio seedovanje, download ST: DS9 Season 1 je išao na oko 2-3 KB/Sec. Onda sam, ipak, prvo obavio seederske dužnosti, pa nastavio sa downloadom, i hop-la, 45 KB/Sec :)

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

ja u poslednjih nedelju dana imam ogranicenje dl-a.na 4 kb uploada 14dl-a,5uploada 17 dl-a.i to sa totalno razlicitim trackerima.bas ogranicenje,znaci crta dla je ravna na 17 i nesto.

koristim utorrent i takvih problema nisam imao u proteklih 3 meseca,nikad ranije nisam primecivao da upload utice na dl(a stalno sam cackao jer mi je dl cesto bio "skakovit").na beotelu sam,ali kapiram da to nema veze jer limeware idalje ide 26 kbps

uopste mi nije jasno

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje koristim Bittorrent i zadovoljan sam ... nema puno opcija, ali taman onoliko koliko mi treba, a najvaznije ne puca puno kao ostali programi, da kucnem u drvo. Mada sam i ja primetio neko smanjenje brzine, a bit prijavljuje kao da sam iza firewalla/nata, ali nije nista tako drasticno. Desava se da vucem i neke bas slabe torrente, al' zato sezamu adsl opet danas nije radio u par navrata. Taman onako da te lepo smore da odustanes od konektovanja, da "ne bi skinuo previse".

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

imam slican problem.

treba mi properties torenta, posto ja ne znam nista o tome.

maximum upload rate (kB/s): sta da stavim?

maximum download rate (kB/s): ---||---

number of upload slots(kB/s): ---||---

da li na seed while da stavim on ili off?

other settings:

initial seeding - on ili off?

enable DHT - on ili off?

peer exchange - on ili off?

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

ovih prvih par zavisi jedino od tvoje veze..

treba za upload speed da staviš otprilike 75% maksimalnog uploada koji postižeš, download ostavi neograničen, a broj slotova podesi tako da svaki može da izvuče 2-3 kb/s (u prevodu, ako si UL ograničio na 10 kb/s, stavi pet slotova)

dht i peer exchagne upali, a initial seeding nemam pojma šta je

ako ne znaš koji ti je max upload, probaj neki od onih sajtova za merenje bandwidth-a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...