Jump to content

performance problem :(


ogisha008

Recommended Posts

Plz ljudi pomagajte, nikako ne mogu da nateram WoW da radi iole posteno na sledecjoj mashini:

1.8 GHz

512 MB RAM

ATi Radeon 9550

Maxtor 40GB

Probao sam da smanjim detalje na minimum, ali u svakom slucaju hard drlja kao luud... jer mogucje da hard crkava ili sta, igra secka kao luda cim se pocnem kretati ili bilo sta... probao sam skoro sve moguce(virt. memorija stoji na 2000 mb, dma nece da mi se upali iako sam podesio "dma if available"), ima li mi pomoci ?? [:(]

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako... problem ti je do win-a. Mada ne bi skodilo jos 512 MB rama

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

btw meni komp radi lose isto nnisam formatirao vec 11 meseci ... jebote ne mogu vishe da upalim doom 3 q4 wow i operu i winamp istovremeno T_T sada moram bez dooma :))) jbg morace neki formac c :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Plz ljudi pomagajte, nikako ne mogu da nateram WoW da radi iole posteno na sledecjoj mashini:

1.8 GHz

512 MB RAM

ATi Radeon 9550

Maxtor 40GB

Probao sam da smanjim detalje na minimum, ali u svakom slucaju hard drlja kao luud... jer mogucje da hard crkava ili sta, igra secka kao luda cim se pocnem kretati ili bilo sta... probao sam skoro sve moguce(virt. memorija stoji na 2000 mb, dma nece da mi se upali iako sam podesio "dma if available"), ima li mi pomoci ??  [:(]

u orgrimmaru nema :"(

Link to comment
Share on other sites

Napisa da ti DMA nije ukljucen ili nije podrzan za HDD. To nikako nije dobro jer se dodatno opterecuje procesor ali za pomenutu konfiguraciju to ne bi trebao da predstavlja problem ukoliko je igranje wow-a u pitanju.

Ono sto obratis paznju je na procese koji su aktivni pri pokretanju wow-a. ctrl+alt+del pa vidi sta ti vuce CPU vremena i kolicinu MB RAM-a koji koristi. Komandom " msconfig " pri start-> run -> startup poiskljucuj sve zivo sto ti ne treba. Ako ti radi neki antivirus tipe kaspersy/norton disable-uj dok igras igricu ali firewall obavezno nek stoji ukljucen. Za pocetak ne stavljaj nikakve add-one a sad predji na in-game opcije. U samom meniju imas Video opcije a u tome prebaci sledece

rezoluciju spusti na 1024x768 pri 85MHz na 16b/16b odabiru boja i dubine istih. Terrain teksture i ostala cuda na low skroz spusti a level of detail bi ipak pozeleo da ostavis :) Vertex shading i ona cuda pogasi jer je ovo proba dal ce da ti radi sve ok. Vertical sync je skoro uvek off ali ovaj put ukljuci, trilinear mozes trenutno iskljuciti ali svakako posle ukljuci jer je razlika ogromna. Probaj sve navedeno pa rekni kakva je situacija :D

cheers

Link to comment
Share on other sites

Da. to se deshavalo u CS-u ranije, ali je tamo FPS bio vazniji od izgleda [;)]

Zato sad nove graficke podrzavaju double i tripple buffering, pa nema frke oko krzanja textura kad se iskljuci Vsync (osim na TFT-u). Pposhto je Ogishi frka oko seckanja, sumnjam da ce Vsync da mu pomogne [:p]

[/proseravanje off]

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

Ju breeee, ovaj forum je hiperaktivan, ochekivao sam od 0 do 3 odgovora, a zateknem ovo [ok2]... hvala vam ljudi probam reinstall pa cje vam javim [:D]

Edit: Tarabash nije moj komp nego treba gazdi da pomognem za igraonicu [:D] , u svakom sluchaju WinXP Lite(onaj koji ne trazi ni serial ni nista samo s instalira), 1 particija od oko 40GB, mislim da ima vishe od 50% slobodno na hardu... ostale igre (CS i W3[:D] ) rade dobro

Edited by ogisha008
Link to comment
Share on other sites

imam potpuno isti problem... chak sam maxtora (40giga) zamenio za novi hdd od 120 koji je skoro ceo prazan i dalje me jebe u mozak. kad nisam u wowu radi normalno.. chim udjem u igru i krenu razna uchitavanja dok idem iz oblasti u oblast, sedam na ptice, sretnem alliju... da ne pricham o battlegroundsima, hdd krene da renda opako. em se chuje em vidim kako ona simpatichna crvena lampica ne prestaje da svetli.

zbog toga sam i prestao da igram.

p.s. i windows sam reinstalirao i nishta.

Link to comment
Share on other sites

Page file pomerish na drugu particiju (ili HDD ako imash 2) na kojoj imash barem 5Gb slobodno i uzivash.

Isto je i meni bilo, dok nisam to odradio. Od procesa (Kad igram WoW) nemam nishta osim sistemskih i Zone Alarm-a.

Kanta je AMD 2400+ (2Ghz)

512Mb (raspale) 333Mhz memorije.

System 80Gb, Storage 160Gb.

System na 2x 40Gb (jedan particija win, druga igre)

Storage 60Gb i 100Gb (Page file na ovom od 100, gde ima prazno nekih 8Gb)

Sve na medium/low setovanjima nema da secne, a hdd se ne cuje osim u orgrimaru kad neko zabode onyxiu, pa se skupi bagra od lvl1 - 60 [:D])

Watafak!

Link to comment
Share on other sites

Page file pomerish na drugu particiju (ili HDD ako imash 2) na kojoj imash barem 5Gb slobodno i uzivash.

Isto je i meni bilo, dok nisam to odradio. Od procesa (Kad igram WoW) nemam nishta osim sistemskih i Zone Alarm-a.

Kanta je AMD 2400+ (2Ghz)

512Mb (raspale) 333Mhz memorije.

System 80Gb, Storage 160Gb.

System na 2x 40Gb (jedan particija win, druga igre)

Storage 60Gb i 100Gb (Page file na ovom od 100, gde ima prazno nekih 8Gb)

Sve na medium/low setovanjima nema da secne, a hdd se ne cuje osim u orgrimaru kad neko zabode onyxiu, pa se skupi bagra od lvl1 - 60 [:D])

imam 1 hdd sa 2 particije, particija sa windowsom i programima ima 15 giga free, a druga sa wowom, muzikom, slikama.... ima 45 giga slobodno.

a poshto sam ja nufi za kompove moratje neko detaljnije objashnjenje za taj page file (kako se pomera i shta je koji kurac [:D] )

i josh jednom, ovo je moj apel uputjen tebi (i drugima koji se razumeju)... dajte neko objashnjenje step by step shta gde i kako da uradim da bih poboljshao performanse. ovako mi u AB-u seche ubija.. na svake 3 sekunde vidim shta se deshava. ako sredim taj problem vratjam se wow-u ozbiljnije (makar do proletja [:D] )

Link to comment
Share on other sites

Pokusaj malo optimizovati Windows (kao sto su gospoda iznad preporucila) .. samo kad se sjetim da sam na svojoj "mashinki" svojevremeno uspio dici piratski server (wowemu) u pozadini radi kaspersky a save world je isao svakih 5-10 minuta i nikada nisam primjetio trzanje (sem kad je isao save world, tj. 0.0001 sek) .. rezolucija 1024*768 ... WOW ne zahtjeva previse rasursa hardware

Mashinka je AMD Athlon 850Mhz, 256 SDRAM-a, GeForce 64 MB (socijalka)

Savjet dana: Nemoj slucajno da ti padne na pamet da iskljucis antivirus zarad bolje grafike i sl.

Link to comment
Share on other sites

Napisacu step by step tutorial (mozda sa slikama), ali ako napravish warlock-a i izlevelujesh ga do 40-og lvl-a(minimum) [:p]

edit: kako si bre uspeo da od 120Gb imash 60Gb prazno -Oo-

Ja sve ukupno imam mozda 40Gb mesta[:D]

daj ne zajebavaj :D pomagaj bre

imam 60 giga prazno zato shto nishta ne igram vishe a i nemam nijedan film na kompu... chak sam i muziku ochistio.

Pokusaj malo optimizovati Windows (kao sto su gospoda iznad preporucila) .. samo kad se sjetim da sam na svojoj "mashinki" svojevremeno uspio dici piratski server (wowemu) u pozadini radi kaspersky a save world je isao svakih 5-10 minuta i nikada nisam primjetio trzanje (sem kad je isao save world, tj. 0.0001 sek) .. rezolucija 1024*768 ... WOW ne zahtjeva previse rasursa hardware

Mashinka je AMD Athlon 850Mhz, 256 SDRAM-a, GeForce 64 MB (socijalka)

Savjet dana: Nemoj slucajno da ti padne na pamet da iskljucis antivirus zarad bolje grafike i sl.

auuuu.... pa reci kako da optimizujem? ti imash duplo goru mashinu i kazhesh da ti radi ko bombona uz sve to na kompu... O.o

Od programa koji rade u pozadini wow-a dovoljan je jedan firewall... sve ostalo je nepotrebno

samo imam jedan firewall i upaljen, blackice.

Link to comment
Share on other sites

Da. to se deshavalo u CS-u ranije, ali je tamo FPS bio vazniji od izgleda [;)]

Zato sad nove graficke podrzavaju double i tripple buffering, pa nema frke oko krzanja textura kad se iskljuci Vsync (osim na TFT-u). Pposhto je Ogishi frka oko seckanja, sumnjam da ce Vsync da mu pomogne [:p]

[/proseravanje off]

dunno, meni bez te opcije sve radi normalno u wowu iako imam samsungov syncmaster tft monitor, kada ukljuchim tu opciju ne vidim razliku. r.rate je na 75.

Link to comment
Share on other sites

da mogu rreci i da se meni raspada hard,znaci kad udjem orgrimmar kad krenem na pticu ili bg,znaci uzas jedan cekam 2 minuta da drnda nesto...po deset minuta llutam gradom da bi dosao do ah i tako te gluposti

kad se penjem na bs u ab-u komp rikne svaki put ne samo prvi put kad udjem u ab

a komp nije nesto al treba da sljaka

2500mhz

512ram

9550 ati

i imam oko 30g prazno na hdd

znaci hard reze li reze

cak pogaosim sve ali sve i opet rezi

T_T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...