Jump to content

trazenje torrenta


Hide

Recommended Posts

torrentz.com

Torrentz.com is a BitTorrent search engine that indexes hundreds of BitTorrent trackers and dump sites. Same torrents on different trackers are grouped together as one. Dead torrents are not included. Torrents from verified places are highlighted. For accuracy statistics are refreshed every other hour.

Edited by n'Lad
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel ima neko problema sa torrentima na adsl. Ovo mi je shesti put da nalazim na torrent koji nece da predje 6kb download. Pushtao sam upload na max smanjivao ga na 2kb, ali jednostavno netje da se makne sa prokletih 6kb [probano kod ortaka koji ima 512 adsl, torent koji kod mene pravi problem, njemu skida 50-55kb u sekundi]. Download radi normalno, veza se ne baguje, spyware-a nema sigurno, ali samo zeza torrent. Jel' ima neko ideju?

Edited by stalja
Link to comment
Share on other sites

A koji torrent client koristite?

Imao sam i ja slichne probleme sa BitComet-om i Azureus-om, ali otkako sam preshao na Microtorrent radi sasvim solidno.

Nekad je osim smanjenja uploada potrebno i da se poveca broj konekcija u preferences.

Za one sa 256kbDownl/64kbUpl ADSL vezom - parametri :

global upload = 4kB/s

upload per torrent = 2kB/s

global download = 32kB/s (nekad radi bolje sa 30kB/s ili 28kB/s)

download per torrent = 26kB/s

broj konekcija po torrentu ~ 50-200 (ovde sami eksperimentishite)

Naravno, sve ovo podrazumeva da ima dovoljno seedera i da oni imaju dobar upload.

edit: E, da, kada se konektujete ubacite "/IP" da biste dobili IP koji vidi tracker

npr. username/ip@provider

Edited by n'Lad
Link to comment
Share on other sites

imao sam Azureus, BitTorenet, sad imam BitLord. Apsolutno mi je svejedno ali u ovom slucaju, sto jednostavnije to bolje (mrzi me da se dr*am previse)

@n'lad

meni je i dl i ul 1:1, kako onda podesavanja da namestim (maksnet rula)

Edited by Hide
Link to comment
Share on other sites

@n'lad

meni je i dl i ul 1:1, kako onda podesavanja da namestim (maksnet rula)

Hmm, nisam ja bash neki struchnjak, ona podeshavanja su iz lichnog iskustva.

Za tvoju konekciju mogu samo da nagadjam, ali evo npr.:

global download = max

download per torrent ~ 85-90% max (mozhe i 100% ako je samo 1 torrent)

global upload = X (X=???)

upload per torrent = 50%X

br konekcija po torrentu ~ 50-200

Anyway, ako nemash dobar download rate probaj da smanjujesh upload rate postepeno, dok ne dobijesh neku pristojnu vrednost za download (cilj ti je da sprechish da upload gushi download).

("Razlog smanjivanja download-a kad krene upload je u samom tcp/ip protokolu koji kada radi upload mora kroz download da dobije povratnu informaciju da je isporuceni paket stigao na odrediste. Resenje kod p2p programa je da ogranicite upload i time koliko toliko smanjite rasipanje download-a" - uputstvo sa Beotela [barf] )

Sve u svemu - eksperimentishi sa ova 5 parametra koja sam naveo.

takođe uTorrent, al verzija 1.3, ova poslednja ima neki limit za dl ako ne stavi
Edited by n'Lad
Link to comment
Share on other sites

Ja sam probao i Azereus i nTorrent, i jedno vreme je ovaj prvi radio ok, ali od pre nekog vremena je pocela da puca adsl konekcija na oba. Krene da skida i samo pukne, sto je bas glupo i potpuno gasi uzitak svezeg jutarnjeg cekiranja sta je "sislo" sa mrezhe. Probao sam da ogranicim konekcije po ivanovom savetu ali nije pomoglo. Onda sam se vratio na BitTorrent koji radi ok, nema tih problema, desilo se samo jednom da pukne dl, ali zato nema ni puno dodatnih opcija.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam probao i Azereus i nTorrent, i jedno vreme je ovaj prvi radio ok, ali od pre nekog vremena je pocela da puca adsl konekcija na oba. Krene da skida i samo pukne, sto je bas glupo i potpuno gasi uzitak svezeg jutarnjeg cekiranja sta je "sislo" sa mrezhe. Probao sam da ogranicim konekcije po ivanovom savetu ali nije pomoglo. Onda sam se vratio na BitTorrent koji radi ok, nema tih problema, desilo se samo jednom da pukne dl, ali zato nema ni puno dodatnih opcija.

Mogu da pobegnu seederi, pa da zato stane dl, ali da pukne veza zbog torrent clienta to josh nisam chuo. Pre ce biti da je provider odgovoran za pucanje veze.

Meni se par puta desilo da sam skidao vecje torrente (~1-2GB) i da seederi pobegnu, a ja na 97% ... da se ubijesh [:(]

Inache, BitTorrent je bio moj prvi kontakt sa torrent svetom, ali sam ga brzo otkachio jer je prilichno loshe radio (a i tada nisam josh znao da podesim parametre kako treba) [8D]

edit: Eh, ovo vec postaje offtopic

Edited by n'Lad
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...