Jump to content

Sizofrenija


dvnityCker

Recommended Posts

Ako o necemu nemam pojma onda je to medicina i ljudski nervni sistem. Nevertheless, smislio sam interesantnu teoriju. Oni koji se malo vise razumeju u to mogu mi slobodno reci da sam glup i onda objasniti zasto.

Evo o cemu je rec, jos odavno sam mislio da sizofrenija nije bolest, nego sposobnost koju ne mozemo da kontrolisemo, a podstrek u razmisljanju u tom pravcu dao mi je moj ujak, koji inace boluje od ove bolesti. Iako uzima lekove i vecinom godine je kao i svaki drugi tokom godine dodje kratak period kad ga bas "drma". e tokom jednog od tih perioda moja keva (njegova rodjena sestra) je radila u dvoristu oko zivine koju gajimo i primetila da je pojilica pokvarena i da treba kupiti novu. Proslo tu par dana tek eto ti ujaka u autu nosi pojilicu za zivinu. navodno, ona mu je rekla u glavi da joj donese pojilicu. Naravno, ona mu to nije ni spomenula.

E sad u cemu se sastoji moja teorija. Posto je vecina mozga neiskoristena i ne znamo cemu sluzi, ja mislim da je sizofrenicar ima sposobnost da koristi te celije koje za sad ne znamo cemu sluze i moze da vidi buducnost, cita misli i tako dalje sve one lude stvari koje gledamo u s/f. Ipak, posto je ljudski intelekt jos nerazvijen i sposobnost za kontrolisanje tih "moci" je nerazvijena dolazi do konflikta sa drugim delovima mozga, tako da je vecina stvari koje covek "vidi i cuje" cista halucinacija. Kad bi se nivo ljudske svesti povecao i sam intelekt znacajno povecao, covek bi uspeo da izkontrolise te sposobnosti. eto. sta mislite?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

o tome je teshko prichati upravo iz tog razloga, ali ipak ono shto znamo o radu mozga, jeste jednostavno da su svi ndrazhaji el impulsi, el. stvara magnetna polja koja je mogutje "uhvatiti jako osetljivim instr. zbog male jachine istih. E sad kombinacije su beskonachne. Mada mislim da ono za budutjnost nije mogutje josh uvek.... ali o tome tjem mozhda otvoriti topic, poshto imam neko svoje mishljenje o vremenu i predvidljivosti istog...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bash juche nesto malo chit'o oko toga da su naucnici uspeli da provale po kom principu putuju talasi za vreme epilepticnog napada kod coveka, i kako oni unistavaju neurone. I onda su skapirali da kretanje tih talasas mogu da predvide pomocu sholastickih diferencijalnih jednacina. Al' nisam lekar pa ne znam jel ovo kakav BS :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...