Jump to content

knjiga, shta je to?


Recommended Posts

Izashao je Martinov 'Feast for Crows' - iako mrzim da chitam knjige na kompu, ovo je izuzetak..

E da, i mene zanima ako je na srpskom... :o)

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Den Simons ftw...

WoW Leto noci i Ukleta zima!!!

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

generalno chitam 20ak knjiga godishnje, mahom sa monitora, da toliko chitam struchne stvari do sada bih diplomirao pre 2 godine =o)

elem za SoI&F sam odluchio da chekam petu knjigu pa da spichim sve u cugu kao i za gemelovu trojansku trilogiju...ono, pa makar i chekao 2 godine ima toliko knjiga da chekanje nece biti dosadno...jedinog pisca za kog trenutno insistiram da ga chitam na papiru & u originalu trenutno je pratchett jer se gubi dosta knjige u svakoj drugoj formi...

ozbiljno u boletovom smislu izbegavam, tera me da razmishljam, a to ne zhelimo, zar ne =o)

Link to comment
Share on other sites

Realno javio sam se tek na trecoj strani topika. Cekao sam da dosta ljudi postuje da ne ispadne da sam hejter. Evo pogledajte sami, ili je SF ili fantastika ili horor/krimi. Topik o knjizi i citanju, ja sam samo postavio dodatno pitanje. Vidis koliko sam cool kada nisam preselio topik tamo gdemu je mesto.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko da cita nesto ozbiljno?

Narawno da chita... Ali te ozbiljne knjige se ne chitaju swaki dan... O takwim knjigama se razmishlja i nisu za chitanje u basu (moje omiljeno)... I shta su i koje su to ozbiljne knjige?

I da... Owaj topic nije postawljen da bi se hwalili swojim literarnim znanjem... Samo me je zanimalo da li ljudi danas imaju wremena za chitanje pored kompowa, neta i ostalih chuda tehnike... respect!!! :o)

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

Zajedljive komentare necu da... aaaa... komentarisem.

Evo ja citam knjigu u autobusu koja je ozbiljna i nije u pitanju ruski pisac vec francuski:

Zivot uputstvo za upotrebu - Zorz Perek

I uopste nisam bio zajedljiv jer poslednja knjiga koju sam procitao bila je Waylander, stoje fantazi (sto sam ovekovecio u drugom delu foruma), tako da ... <- neka zgodna prljava skracenica.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Citam kad stignem sta stignem, od cyber punka do klasike, nije mi to toliko bitno, vazno mi je sta knjiga ima da prenese. Inace najvise sam procitao knjiga iz IT oblasti pa su mi se knjige na kompu ogadile i ne mogu vise da buljim u monitor, tako da kad nemam knjigu u papirnom izdanju ja je stampam.

Inace u poslednje vreme ne stizem da citam jer moram da ucim, pa jedino sto citam su knjige za faks...

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Ruski klasici treba da imaju zaseban zanr.Bolkonski je u pravu kad vas je pitao cita li neko neshto ozbiljno.Ali to je su vec pitanja ukusa.Kako 80 4uma gotivi SciFi/krimi/Psy varijant umesto izuzetno jednostavnih a neobicnih ljudskih prica evo par preporuka:

Josh jednom toplo preporucujem sve od Zilahija ...

Za SciFi publiku: Artur Klark - Rama

Link to comment
Share on other sites

Kolega HwaLa na proswetljenju hihihi :P

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

Tragicno, ali sam procitao jedva dve knjige u poslednjih x meseci ... ono, ne znam ... a nije da sam to vreme iskoristio da gledam tv ili serije. Pratim 24ku na hrtu i to je otprilike sve. Mahom u skorije vreme cituckam neku "strucnu" literaturu, ali sad za novaka imam 2-3 knjige na par jezika da se malo prisecam / usavrsavam, pa cu na to da se bacim, pijem kakao i pored kamina gledam u vatru i bacam tek poneki put pogled na prozor koji je zavejan snegom :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...