Jump to content

Kad smo kod mozgalica..


Recommended Posts

Ispravljam se.

Pod jedan ne radi 100%.

1. dan 0

2. dan neko, ne isti od 1. dana, baci na 1

3. dan novi ne dira

...

Ako se neko ponovi do reseta, on ne dira prekidač, jer nije reset. Čekamo reseta.

...

Ovaj način, nakon resetovih n-2 ulaska u sobu ne garantuje 100% da su se svi ostali izređali. Nikako.

Ako bi reset u

Edited by oveRk1nd
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

NEma pomoci... Starbak ti je odgovorio.

Pitanje je bila teoretka mogucnost postojanja izlaza.

Kao sto pishe u uslovu, zatvorenici imaju odredjeno vreme da se dogovore kako bi to izveli pre nego sto pocnu jednog po jednog da ih uvode u sobu sa prekidachem.

Oni se dogovore sledece-

Prvo se prebroje koliko ih ima.

Jedan od njih ce biti brojac.. i onda:

Prvi koji udje u sobu, sa 0 prebaci na 1. Sledeci kad udje, ne dira ako vidi da je na 1. Tako sve dok ne dodje Brojach koji vrati na 0, i sebi pribelezi da je jedan zatvorenik prosao. I tako za sve ostale... kad dodje do predposlednjeg (buduci da je Brojach poslednji) on moze da kaze sa 100% sigurnosti da su svi prosli kroz sobicu barem po jednom.

btw, zadatak se ne bavi verovatnocom sa kojom ce N zatvorenika proci kroz sobu, nego problemom stvaranjem logichkog algoritma

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Na jedan prebacuje onaj koji po prvi put ulazi u sobu. Ma kada to bilo... Ostali ne diraju ni

Edited by oveRk1nd
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Aaaaa svatio sam :))) kako dobro!

Svaka cast za ovog sto je provalio =) ajde daj jos neku?!

edit: A kako ce brojac znati da su svi prosli? Mislim rekao si da nema reda po kome ce ici,neko moze vise puta da udje, kako ce on biti 100% siguran da je bas svako bio u sobi? mozda su nekoga namerno nisu stavljali u sobu!?

ili sam jako retardiran ili sam pametan [:D][:D][:D]

Edited by Atelas
Link to comment
Share on other sites

Prvi, brojač, baci na nulu.

Na keca stavlja lik koji nije stavljao na keca ranije. Ako posle njega uđe brojač, vrne na nulu, TO RADI SAMO ON, i idemo dalje. Ako uđe neko po prvi put, i vidi keca, iskulira se, čeka da uđe i vidi nulu. Tek onda baci na keca. Na taj način brojač vraća na nulu ukupno onoliko puta koliko njih ima. Računajući i prvi put kada je to uradio. Nakon toga poslednjeg vraćanja idu kući.

Traje mnogo, ali radi 100%.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Aaaaa svatio sam :)))  kako dobro!

Svaka cast za ovog sto je provalio =) ajde daj jos neku?!

edit:    A kako ce brojac znati da su svi prosli?  Mislim rekao si da nema reda po kome ce ici,neko moze vise puta da udje, kako ce on biti 100% siguran da je bas svako bio u sobi? mozda su nekoga namerno nisu stavljali u sobu!? 

ili sam jako retardiran ili sam pametan  [:D]  [:D]  [:D]

Nemoj da edituje

Edited by oveRk1nd
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

A kako smo resili originalnu poziciju prekidaca? Kako znamo kako je prekidac stajao pre nego sto je prvi zatvorenik usao, jer niko od zatvorenika ne zna da li je prvi.

Dogovore se da onaj koji uđe prvi, a to je sutradan, stavi na nulu. Ili ga ostavi na nuli ako je već takav.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Rofl! 

Ajde pesmo jel imas jos neku?

Imam ja ali je glopa [xx(] ,jer je laka...a ko zna neka precuti :)

Sin je ubio oca,i sin ode na sud i sudija kaze

"zao mi je,ali ne mogu da osudim svog sina"

Ko je sudija?

Ko zna neka cuti? Pa ko ce onda da ti reshi mozgalicu? [:)]

Ja znam ali necu da kazem da je to majka.

Link to comment
Share on other sites

Ima ona stara i jednostavna...

Bio jednom jedan kalif i imao dva sina blizanca. Nazhalost, zbog administrativne greshke, nije se znalo koji je par minuta stariji, te su se njih dvojica chitavog zhivota takmichili da bi se dokazali ocu i dobili vetji deo nasledstva i titulu.

Kada je otac preminuo, doshao je trenutak otvaranja testamenta u kom je pisalo: 'Poshto toliko volite da se takmichite, idite na stazu iza palate, odaberite svako svoju najbolju trkachku kamilu i trkajte se. Ali! Pobeditje onaj chija kamila stigne poslednja.'

Opreme se njih dvojica, sednu na kamile i stoje na startu, stoje, stoje, stoje i vide da tako ne ide... Okache post na forumu i sachekaju PM od forumskog mudraca.

Chim su dobili PM, obojica otrche na stazu, pripreme se, sednu na kamile i krenu da se trkaju najbrzhe shto mogu.

Shta je pisalo u PM-u?

(sorry ako je bilo, ali bile su vetj i sve ostale mozgalice, pa shto ne bi i ova? ;) )

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...