Jump to content

Kad smo kod mozgalica..


Recommended Posts

Elem, nadam se da cu dobro objaniti ovo.

U zatvoru postoji neki broj zatvorenika, i nebitan broj strazara. Celije su takve da ni jedan zatvorenik ne moze da komunicira ni sa jednim covekom u zatvoru.

Jednog dana, resili strazari da se malo poigraju i skupili sve zatvorenike u jednu zajednicku sobu i rekli im sledece:

"Od danas cemo po jednog da vas uvodimo sluchajnim redom (sa ponavljanjem) u jednu praznu sobu u kojoj postoji samo jedan prekidach (on/off). Ukoliko u jednom trenutku neko od vas kaze "Svi smo prosli kroz sobu sa prekidacem" i to bude istina, pushtamo vas sve na slobodu, u protivnom vas streljamo. Imate sada dok ste na okupu vremena da razmislite pre nego sto vas vratimo sve u celije i krenemo jednog po jednog da vas uvodimo i izvodimo"

Zatvorenici ne mogu da pricaju nisakim dok idu od celije do sobe s prekidacom u pratnji strazara.

Pitanje je .... Da li zatvorenici mogu do slobode i ako mogu, kako?

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

koje je boje prekidach?

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

Meni smrdi na verovatnoću da na n-tostranoj kocki pri bacanju, sa verovatnoćom od 99,99% se izređaju svi brojevi bar jednom? Pa taj broj dana + 1 bi trebalo da je dovoljan...

N je broj zatvorenika :)

Mislim da ima smisla.

Mada mi se Starbakovo čini konfuzno. Ono prvo ne radi, jer reset ne mo

Edited by oveRk1nd
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

koliko sam ja skapirao nije fora u random brojevima (nemaju panduri kocku ili komp sa rendom generatorom, vec prozivaju zivojina pa milisava pa zivojina opet da ih zajebu ;)

ni da li ce se svi izredjati (posto hce), vec kada ce zatvorenici znati da se to desilo

a ja se ne bih pouzdao u statistiku ako mi je zivot o koncu ;)

sto duze razmisljam, sve mi ludje i zajebanije ideje padaju na pamet, idem malo da se proluftiram

:)

Gledi vamo! :)

N robija

Edited by oveRk1nd
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

slobodna procena nije reshenje. teoretski od 100 zatvorenika policija moze jednog da odvede u sobu 90 puta a da ostalih 89 ne odvede ni jednom. to nije precizno resenje. za sada cenim da nema dovoljno informacija.

probajte da pojednostavnite slucaj. a to je da resite za 3 zatvorenika, ako to resite, resicete misteriju. mada nemam vremena o tome da razmisljam

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...