Jump to content

Tesla - Master of lightning


Recommended Posts

Ljubaznošću Sa1Nt-a koji je obezbedio prostor i Ivana_ koji se iscimao uspeо sam da okačim onaj fenomenalni dokumentarac o kome sam pričao.

Otvorio sam ovde temu, jer je ona Tesla hrvat... prilično zamrla a i ko se nov priključi neće očekivati da tamo nađe ovako nešto.

Film je na engleskom, u produkciji američkog PBS, slika i zvuk su jako dobrog kvaliteta. Traje 1 sat i 25 minuta, a pokriva jako detaljno i opsežno ceo Teslin život, od rođenja do smrti.

Saznaćete neke stvari koje niste znali, i neke koje niste ni očekivali da ćete saznati! Film nije rađen u visokostručnom naučnom maniru (iako je prepun sasvim preciznih i tačnih podataka) tako da nije ni malo dosadan iako je dokumentarni.

Pozivam ljude da skidaju u što većem broju, nailazi 150. godišnjica Teslinog rođenja a velika većina nas i dalje jako malo zna o njemu. Ovaj film, iako je relativno kratak, je jedna dobra lekcija, a nadam se i podstrek za još dublja interesovanja o tom velikom čoveku!

Tesla - Gospodar munje

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao, a kad si pitao? Rekao sam da sam gledao i u temi Tesla hrvat...

Inace kako mislis sat i 25 minuta, dobrog kvalteta da smestis na mnogo manje?

A ako imas flat, kakve veze ima koko je, skinuce se za noc.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

evo ja sam stavio da mi dluje samo zbog respecta prema coveku...

i ako nisam neki zaludjenko naukom ali ipak je covek bio cudo :P

mada meni pise da ce da ga dl-uje 10h :) ima da riknem :D

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

lol

E stvarno su smesni komentari.

700 mb za sat ipo filma je standardni standard, sasvim solidan kvalitet, nishta ekstra.

na drugim topicima se svi hvale kako uvode adsl i ostale dzidzabidze, a sad odjednom niko ne moze da skine.

A za tjiru: brate.. stvarno odrasti malo.

sori za hejt, nadrkan sam strashno

PS. pohvala za hosting, konstantno 400kb/s download :)

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ne laze poceo da je ownuje wow  [:)]

btw poceo sam da skidam ovaj film tako da cu da javim komentar [:p] ,posle gledanja sa caletom ,posto je on odushevljen Teslom  [:0]

btw2 Nemaju svi 4mb konekciju kao ti Pajo nod.gif

Pa dobro, ni ne ochekujem da imaju, ali ono, ako se tip vec toliko iscimao da sve organizuje, ne verujem da su mu potrebni negativni komentari.

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

stavio bih da se skida, al' mi se javlja da bih mozda nekako lakshe mogao da dodjem do tog materijala, pa sad razmisljam ;)

Može sa SBB-ovog Elite HUB-a, ko ima SBB :), IP je 10.200.200.10, ja se tamo zovem Kapetan_na_belu_ladju, na vezi sam od 00-24, ko Loki! :) Mmmmmmm... Loooki.... [pljeska]

A drugi načini, pa ne znam... ;)

@Therion

Lepo je da neko sa ovog foruma i čita nešto osim foruma! :)

Možeš da preporučiš najbolju od tih kojje si pročitao?

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...