Jump to content

Samurai Champloo


Recommended Posts

Ima jedan Cali, mnogo odlican momak, zaista, koji mi je dao ovu seriju (26 epizoda) da odgledam. Evo nekih utisaka.

Nauzivao sam se gledajuci ovu seriju. To mi je najvaznije generalno, bilo sta da gledam. Radnja se desava u Japanu sredinom 19. veka. Glavni likovi su Fuu - devojka koja pokusava da nadje samuraja koji mirise na suncokret, mnogo prica i mnogo jede, Jin - ronin koji luta u potrazi za necim, majstor svoj dodjoa, skroman, smiren, i Mogen - hmm, za njega nemam jednu rec da bih ga opisao, odmetnik koji ne priznaje nikakav autoritet i veoma je dobar u koriscenju svoh maca, ogromne zivotne energije zbog koje non-stop upada u probleme. Ova tri glavna lika su odlicno napisana i razvijaju se tokom cele serije.

Crtez je odlican, borbe su takodje odlicne, lepo smisljene i bez puno preterivanja. Ovo je prica o Japanu i nema specijalnih moci i ostalih gluposti, postoje samo mac i misao. Nekoliko epizoda su povezane sa Japanskom istorijom i prepricane na svoj nacin, ono sto je super to je prevod koji je zaista iscrpan i koji objasnjava sve pojedinosti vezane kako za kulturu i tradiciju tako i za specijalne pojmove koji se ne mogu prevesti u jednoj reci.

Za kraj, poslastica. Muzika u filmu je nesto nevidjeno dobro i odlicno prati svaki segment epizode, kada su situacije ozbiljne, kada duhovite, kada tuzne a kada srecne. Ako uspete da nabavite ovaj anime obavezno odgledajte, necete se pokajati.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...