Jump to content

Au koliko hejta :D


Mario^^

Recommended Posts

Ajaoj, a ja bash neshto razmisljam ovih dana ( iako se nisam raspitao do kraja ) da odustanem od chekanja cable/adsl-a na Mirijevu i da uzmem wireless na SBB-u... Sad sam se malo bacio u potragu za neshto vishe informacija o svemu ovom i tako googlajuci naletim na ovo :

http://forum.sbb.co.yu/viewforum.php?f=52

Izgleda je ozbiljnost ljudi iz SBB-a na "nivou" chitajuci postove ovih jadnih ljudi... Btw, vidim po postovima ovih ljudi da im to bash i ne radi kako treba, a i postovi bash i nisu najsveziji pa bih voleo da se javi neko ko ima iskustva sa SBB wirelessom i da podeli iskustvo sa nama wannabe SBB wireless userima ;)

Vidim da je prikljucenje na isti besplatno, ako korisnik ima svoju opremu... dakle taj router valjda, antenu i shta sve treba za wireless... Dakle, idemo... ja bih uzeo ovaj 128 kb flat paket koji koshta 1.500 din. mesechno... Koliko bi me otprilike koshtala sva ta oprema, a da to radi kako treba, ( kako treba = da mi ne puca veza i da ne pada transfer neshto mnogo nisko... ) dakle sve ukupno ?

Sad, chitajuci njihov forum sam naleteo da nemaju taj neki kao LAN gde je brzina download mnogo veca... shto bi jelte trebalo da bude loshe ;)

Hvala na odgovorima unapred i ako sam neshto pogresno napisao, ispravite me i dodajte jos neshto shto bih trebao da znam, a neznam :)

Link to comment
Share on other sites

* AP PheeNet WL-118C+ Wireless-to-Ethernet Bridge ili SENAO SL-2611CB3 PLUS mada je po meni bolji "finet".

* HyperLinkGrid24, 24dBi usmerena antena

* coaksialni kabl, uticnice,kutija za AP, UTP kabl Belden ili Draka(cinimi se)

* eventualno strujni kabl (ili sto bi neko rekao kabel:) ako AP nije samo-napajajuci

Ukupno: izmedju 150e i 250e (polovno/novo)

- hub ti nije potreban osim ako ne panira jos neko da se prikaci.....

i naravno neko da montira (20-40e)

To je to, ako nisam nesto zaboravio....e da! I zivci kao sajle jer ces biti na SBB-u [:D]

Ma bre javi mi se (obavezno) ovih dana uzimam i ja wi-fi.....

Edited by DeuS I M@XImuS
6.jpg126132.jpg
Link to comment
Share on other sites

Hmm, to bash i ne zvuchi jefitno Maximuse, mozda cu ipak sachekati sredinu Decembra kad bi trebao da uleti neki kesh :)

@Lucky :

Pa shta znam jbt, nisam se nesto bash raspitao, ali evo chitam na ovom forumu ( Link koji sam ostavio u prvom postu ) da ima jos i KBCNET i ARTCOMMUNICATION... E sad, recimo sam chitao post jednog lika vezan za ovaj KBCNET i kaze lik ovako:

Ne znas ti sta je STRAHOTA... kad vec spomenu prokleti KBC net:

Uzeo sam 256 Kbit/s od njih i imao sam download od 2 Kb/s. Da, DVA KILOBAJTA U SEKUNDI.

I jos su me baronisali da je nesto kod mene lose,kao nisu nista blokirali. A onda sam video na forumima da su prevarili pola grada.

Mislim da KBCnet ne zasluzuje da se naziva "provajderom",jer to nisu.

Namamili su ljude u promotivnom periodu, jer su jedino tada radili.

Da smo normalna zemlja SBB bi bio najgori provajder i propao bi,

a ovi iz KBC neta bi bili u zatvoru.

E sad, to je jedino shto sam nashao o njima... Neki ljudi su rekli i da im lepo radi i da imaju ovaj kao LAN... O ovom ARTCOMMUNICATION-u nishta neznam...

Jel' zna neko jel' valjaju ishta ova 2 providera ?

Hteo sam da kupim svoju opremu jer to savetuju na ovom forumu korisnici zato shto valjda oprema koju iznajmljuje SBB i nije bash neka, a ako iznajmish njihovu opremu, placas prikljucenje na mrezu koje takodje koliko sam obavesten nije toliko jeftino... jeftinije je od kupovanja opreme, ali kako ce to raditi, plus vam ne ostavlja opciju da menjate providera, to jest ostavlja, ali onda opet morate da puknete kesh, ako ocete da ga promenite...

Link to comment
Share on other sites

Mario wi-fi je skupa zajabancija.....Zato sam se lomio mesecima sta da radim...Oprema koju sam Ti naveo je zaista extra i samim tim povlaci kesh...Uvodim Beogrid jer je to jedini wireless koji da kazemo valja (pogotvo zbog hub-ova odnosno lan-a koji ovih dana povecavaju na 3Mg/bts-a) Pricam jer znam 20-tak ljudi koji ga koriste i slusam njihova iskustva vec 1,5 god.Idem ovih dana do njih pa ako hoces raspitacu se da li imaju neki AP kod Tebe....

6.jpg126132.jpg
Link to comment
Share on other sites

Mario wi-fi je skupa zajabancija.....Zato sam se lomio mesecima sta da radim...Oprema koju sam Ti naveo je zaista extra i samim tim povlaci kesh...Uvodim Beogrid jer je to jedini wireless koji da kazemo valja (pogotvo zbog hub-ova odnosno lan-a koji ovih dana povecavaju na 3Mg/bts-a) Pricam jer znam 20-tak ljudi koji ga koriste i slusam njihova iskustva vec 1,5 god.Idem ovih dana do njih pa ako hoces raspitacu se da li imaju neki AP kod Tebe....

Aha, ok, ali tek krajem Decembra cu biti u mogucnosti to da uzmem... Ja sam pre par meseci malo trazio po netu i naishao sam bio na taj beogrid, ali na njihovom site-u jedva da ima ikakav info... znachi nigde nisam nashao ni kakve pakete imaju ni cene ni bilo shta shto bi me navelo na ideju da oni uopshte izdaju net... Znachi samo su prichali o wirelessu kao da su neka nevladina organizacija koja uchi ljude shta je ustvari wireless, a ne kao da su firma koja to radi :D

Jedino shto sam nashao na njihovom site-u je bila jedna rechenica gde kazu da stanovnici Mirijeva mogu imati Wireless ako su okrenuti ka nekom brdu... e stvarno se ne secam kako se zvalo to brdo, samo znam da mi to nije pomoglo jer neznam kako se zove ni jedno brdo u okolini Mirijeva :)

Nishta, kad budesh ishao tamo, samo ako te ne mrzi pitaj da li je moguce imati net na adresi Mirijevski Venac 14.. ako im neshto pomaze, terasa je okrenuta prema C marketu ( ako te bash budu pitali... ) ako im ni to nije dovoljno info-a... nema veze... da te ne cimam bez veze...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...