Jump to content

utisak nedelje


Recommended Posts

Kad bi na svetu bilo sve crno-belo kako vidim vlada opste misljenje, ne bi bilo mnogo problema, odnosno, bilo bi problema, ali koji su vec identifikovani. Pre ce biti da cela prica oko medija-publike(mase)-politike, nije tako jasna i jednostavna jer ce uvek biti ljudi kojima se manipulise, onih koji manipulisu i onih koji su tu negde izmedju da ispune kvotu.

hm. to sto si rekao je nesto sa cim se u potpunosti slazem.

medjutim ja kao primaran problem vidim kolicinu tih, kako si ti rekao, manipulisanih ljudi i manipulanata, koja je dosta iznad neke "normale". kad kazem normala mislim na takodje postojanje manipulisanih i manipulanata ali u nekoj manjoj varijanti.

e to smatram pogubno. te vezujem i te koji su manipulisani i one koji ih manipulisu istom vezom. podjednako ih, takoreci, krivim.

69869493_l.jpg

i fuck my fans.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kad smo vec kod degenerichnih medija.... El gleda neko "MTV Adrija",

znaci kada umre, Rej Koks ce se definitivno okretati u grobu jer od

onakve underground muzicke televizije nastale na energiji beskompromisnog

zvuka, MTV je uspeo da dodje do vremena kada lici na cirkusijadu

prepunu nafrakanih kurvica poniklih na sablonskoj produkciji, gej lobista,

nabildovanih crnja koji klate jaja u pozlacenim Hummer2 vozilima i

pevaju o teskim pocecima u getu i 28 metaka koje i dan danas nose

negde u predelu ledja, a da ne pominjem kretenoidne emisije u kojima

se mladi spustaju najnize zarad nekih sitnih materijalnih koristi i sl...

Gde je tu dobra muzika uopste i kuda ide ovaj usrani svet ???

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

jaoo, ali to sa chivavom...jbt...i ta crnokosa frogerka koja vodi tu usranu emisiju...

...i ona nosata iskomplexirana Isidora koja se shatro baguje nad potresnom prichom

o usranom psu....pa poslo bi im oma Detroit Animal Police posle emisije da uhapse

nesavesnu vlasnicu :)

A tek kad sam video ono jadno nejako detence koje u zanosu peva cecinu pesmu u nekoj

decjoj verziji grand show-a, tu mi je zaista bilo tesko da poverujem da neko od malena

moze tako nesavesno da truje malo dete tim djubretom i oseca se spokojno...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

i zelim da cujem od svih zasto toliko hejtuju pink!?

zato shto shtancuje milione (ne hiljade nego milione... i brojevima, 1 000 000 *x) zombija, istih zombija koji su stvarani u toku 60-tih, 70-tih i 80-tih, samo sa razlichitim glasom koji ponavlja jedno te isto u tim malim-zombi mozgovima. glas sada ponavlja izova i iznova da si gladan za kichom i shundom i shljokicama i govnma koja mirishu.. ako ti toga nisi svestan znachi da si zombi, bez neke lazhne koreknosti ili shta vetj...

hahha zbogom svete... Darijane... nije zheljko omnipotentni finansijskomarketinshki genije, jednostavno ga je usralo to shto smo mi imbecilan narod...

upravo... i kolko aj znam u isto vreme kad je pink nabavio opremu, misteriozna je ista nestala iz studija B...

tralala

generalno si u pravu mada mislim da greshish oko procenata :D... to jest, nadam se

@bolkonski

u pravu si za to da je odnos masmedija i publike jako nedefinisan i shodno tome podlozhan raznim manipulacijama i uzurpiranjem od strane onih koji to mogu, a mogu upravo oni koji drzhe te iste masmedije a koji misle da rade u svom interesu dok u samoj osnovi osudjuju i sebe i svoju krv, i neke druge osobe do kojih im je (mozhda O.o) stalo na zhivot zombija... ili u najmanju ruku na zhivot medju ispranim mozgovima. Kolko god neko pokushavao da ih sakrije iza epiteta marketinshkih genija ili velikih kapitalista oni u biti ostaju goli dripci... koji nemaju mnogo prostora za manevar, to jest ne mogu oni pobetji sa ove planete koju nastanjuju sa svima nama kojima manipulishu dok je unishtavaju (ne mora da znachi da su manipulator i unishtavach planete jedna-te ista osoba). I shta na kraju ostaje? oni zaradjuju goleme pare koje im mozhda trenutno znache ili bi im mozhda znachile da oni u njima uzhivaju u isto vreme dok manipulishu... ali uglavnom to nije tako, i shta god da rade ostaje to da netje to raditi vechno i ako su toga svesni, jedino mogu da se mole nekim svojim bogovima da se to netje desiti za njihovo vreme, stitji tje ih isti ti zombiji koji tje se okrenuti prema svojim bivshim gospodarima (dusha, jer na papiru oni i ne poseduju nishta drugo od drugog choveka, a dusha je josh ne definisana) i koji tje ih rastrgnuti bez milosti, i njih i sve shto ima veze sa njima, bilo to nevino ili ne... i uraditje to sa besom pravednika... iako mozhda nisu spremni na istinsko samoupravljanje i mozhda posle tog pochishtjenja dodje do vratjanja na status quo.

Link to comment
Share on other sites

svako ko ima toliki kapital nije za vredjanje nego samo za postovanje. kad budem imao vise od njega, mozda, ali M-O-Z-D-A cu moci nesto da mu kazem lose, ali za sada - samo respect.

1. kod mene se poshtovanje ne kupuje, vec zasluzhuje.

2. zheljko mitrovic jeste uspeshan chovek.

3. o tome kako je stigao do uspeha ne zhelim da pricham..

Link to comment
Share on other sites

sa programskim shemama koje se nikad nisu poshtovale ( tipa film koji treba da pochne u 22.00 pochinje u 00.20 i slichno)

jooooooj kad se samo setim koliko sam pizdeo....

brandstack.com/users/portfolio/logos/gligorov \\ behance.net/gligorov

99designs.com/people/gligorov \\ twitter.com/MarkoGligorov \\ upstack.com/

Link to comment
Share on other sites

Kao chovek koji je krajem '90-ih saradjivao sa nekoliko televizija mogu da vam kazem sledece:

1. Koshava i Pink nikada nisu imali problema sa parama - znachi dodjem do ortaka koji radi na Koshavi (dok je JUL bio na vlasti) i on mi se hvali kako su prekjuche dobili 10 novih kompova od po 5000 maraka svaki + novi net na 2 mbita + sve shto ti srce pozeli (iz razgovora sam shvatio da i Pink "zivi u chokoladi")

2. Odem posle do Beogradjanke u Studio B da se dogovorim oko pushtanja jedne svoje reklame, sede direktor marketinga i finansijski direktor i raspravljaju o tome shta da rade da kamionom paprika i guz papira koji su im dovezli umesto para za pushtanje reklame...

3. Treba imati u vidu da su plate tehnichkog osoblja i na Pinku/Koshavi i u Studiju B bile iste! Ono shto odlikuje "velike" srpske (i ne samo srpske) biznismene je to da su svi j*beni eksploatatori...

4. I poslednje - ZM je chovek koji je uspeo da iskoristi momenat i zaradi gomilu para na tudjoj nesreci. Ono shto je zalosno je to shto ga posle 5 oktobra nisu lishili tih para i oduzeli mu tako mocnu propagandnu mashinu kao shto je Pink...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Nije valjda stvarno umrla sekina ciuaua? :(

R.I.P.

P.S Svaka rasprava o pinku je zaludna. Na toj TV stanici ima jedna emisija gde dvojcice od 5-6 godina na stiklama i minicima mrdaju straznjicama i uvijaju, a jedan chika se znoji i crveni dok ih gleda (i verovatno ispod stola masturbira) i kaze im "duso, ajde pokazi cika saletu jos jednom taj pokret". U svakoj normalnoj zemlji taj chika bi bio u zatvoru.

P.P.S Sem Niggera, mene i jos par ljudi koji se secaju, uzalud je i pokusati objasniti kolicinu besa koju je koshava/pink izazivala u to vreme. A tek kad su preuzeli taj omrazeni b92, i pustili kao prvu pesmu hari-mata-hari.

I uopste mi nije jasno zasto pored neta gde bar covek ima ogroman izbor, neko gleda te retose na TV. Juce sam video na pinku u nekoj emisiji Karleusu, bacio pogled malo (izgledao sve bolje, ako se glava ne gleda :) ) i ribetina je izjavila : "<ime necije> nite vi ti koji trebate da...."

Jebote kolko gresaka u pola recenice !

Link to comment
Share on other sites

Darijane prekini da seresh !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lokirajte topic

sad ti quotujem lakija:

Nisam siguran da bi neko ovde trebalo da trazhi lock, ako ja mogu da nastupim sa jedne distance :) Zasto? Pa zato sto je to jedan od stavova koji postoje u ovoj zemlji, ali nije radikalan kao recimo da je otvorio topic "treba pobiti sve pedere" ili nesto tome slicno. To vec ne mozhe naci mesto na forumu i protivno je pravilniku.

Druga je stvar sto Darijan mozda gresi u svojim stavovima, i sto ne znam kako mozhe da kazhe da je Zeljko Mitrovic uspesan biznismen kad je bio u JULu, tada napravio Pink pa jos posle bio i kandidat na izborima, svi se secamo tih bilborda. Dajte i meni u startu takvu poziciju, pa cu lako napraviti DVD fabriku i otvoriti Pink u Bosni i Makedoniji. Drugo, Pink nije televizija, nego skup nabacanih reklamnih dzinglova, grand hitova i trach partija bez ikakvog reda i redosleda, sa nepreciznim programom i tolikom kolichinom kesha da nazalost upravo oni kupuju nove serije, pa ih svi posle jurimo u razdoblju od 20 do 24h, kako im se cefne.

Dalje, Darijane, ma kako tvoji stavovi nekad bili interesantni i zabavni, ne znam da li primecujes, ali mnogima ovde "stajes na zulj". I ne to zato sto si sjajan novinar-voditelj pa ih "pogadjas u metu" (da ne shvatis pogresno), vec zato sto imas stavove koji pre dolikuju gostovanju u Magazinu In nego postovanju na ovom forumu. Morao bih da ti skrenem paznju na to da malo spustis loptu. Nov si, ja licno dajem dosta lufta novima da pokusaju da se dokazu i opuste i onda promene dosta svojih stavova koje stvaraju cisto kao posledicu "e ja cu biti drugaciji". Licno nemam nista protiv tebe, ali je "sila u naroda snazhna" i nemoj dozvoliti ni sebi a samim tim ni meni da prerastes u problem.

Sto se tice utiska nedelje, predlozi su zaista bili fantasticni ... boze koliko gluposti na televiziji, zato i gledam dve emisije i dve serije otprilike. Ajde sto je Seki Aleksic umrla Chivava, kao da nekome seva, ali kada se ministar za kapitalne i baja iz narodne kancelarije onako prozivaju, to je tragicno.

I jos nesto - dozvolicu da nastavite postovanje na topicu ali u kontrolisanim uslovima. Svako ko misli da ima nesto _pametno_ da kazhe na topic i njegovu temu, a to je, da podsetimo, Zeljko Mitrovic i Pink, kao i utisak nedelje, neka se javi. Prozivanja bilo kakvog tipa, jos gore vulgarnosti i psovke bice trenutno sankcionisane nagradnim suspend paketitjima.

1. nema lockovanja, iako taj lock trazi dete sa najboljim nickom i avatarom

2. ako nemas sta pametno da kazes, iskuliraj...

edit:

--------------------------------------------------------------------------------------------------

zato shto shtancuje milione (ne hiljade nego milione... i brojevima, 1 000 000 *x) zombija, istih zombija koji su stvarani u toku 60-tih, 70-tih i 80-tih, samo sa razlichitim glasom koji ponavlja jedno te isto u tim malim-zombi mozgovima. glas sada ponavlja izova i iznova da si gladan za kichom i shundom i shljokicama i govnma koja mirishu.. ako ti toga nisi svestan znachi da si zombi, bez neke lazhne koreknosti ili shta vetj...

hmmm da li?

da li si ti taj zombi? da li to utice na tebe? to utice na one ljudi koji hoce da na njih utice. Jer pravo da ti kazem, da mi se nesto ne svidja ja to nebi gledao (ne govorim da gledam grand show i pink, da se razumemo) i opet da mi se nesto ne svidja, a da ga gledam (mada zasto bi to radio) opet to nesto nebi moglo da me promeni jer se kosi sa mojim misljenjem (a u ovom slucaju i sa moralnim nacelima).

Pink ne stanca zombije, pink daje zombijima ono sto oni hoce. Jer ako to nebude pink radio, radice neko drugi. Recimo da pink danas stopira pustanje narodne muzike (pocne da pusta _______ stavite sta god vi smatrate za kvalitetnu muziku ako je u danasnje vreme uopste ima) mislis da se nece naci neka druga tv/radio stanica koja ce pustati narodnu muziku do besvesti jos vise i jos gore zedna para!? naravno, pink zasad gusi male televizije koje bi preplavile sve nase tv/radio kanale narodnom muzikom jer je prejaka konkurencija za sve njih. kada bi pink prestao sa tim trendom, posledice bi bile jos gore - svaka jebena televizija bi pocela sa narodnom muzikom (kad pink na tome ima milione, pa sto nebi i mi!?)

i ja (zeljko mitrovic) zasto bi ja pustao neku muziku koju nece niko slusati i ne zaradjivati kesa kad mogu obrnuto. to da li je ta muzika kvalitetna moze da se polemise do ujutru. ako cemo tako, jedina muzika koja nesto vredi je onda klasika mocarta / betovena... i zasto bih sad ja z.m. pustao 'sranje' od metala ili 'sranje' od dzeza ili bilo sta kad narod oce 'sranje' od narodne muzike (nazovimo to narodnom). Ako to ne budem uradio ja, uradice neko drugi, a zasto bih ja nekom poklanjao novac. ipak novac je cilj svih nas i svi tezimo tome. jednostavno -novac- je nesto sto pokrece svet i oko cega se svet okrece... hteli mi to ili ne... novac i samo novac... i sve za znjega i sve zbog njega.

zelim da budem bogatiji, jel to nesto lose?

i svako ko zna da se obogati zasluzuje respekt. za to je potrebno takvo umece (pogotovo u danasjne vreme) da je to neverovatno.

i nekome da das milion dolara random osobi na ulici da otvori televiziju, mozda bi 5% ljudi napravilo gledanu televiziju (ako i tolko) a pink nikada ne bi prestigli...

Edited by darijan

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

Ovaj nis ne razume,ako topic ostane otvoren,jedni te isti postovi ce se pojavljivati,i onda je raspravi kraj.

btw. nek neko baci novi topic : PINK-sranje zar ne- pa da mogu na miru da se razmasem sa hejtom

prijatelju, ti ako imas zelju za novim topicom, kolko ja poznajem pravilnik 4uma, u svakom trenutku mozes otvoriti isti. zasto bi to neko drugi radio za tebe? bojis se necega? samo napred, ionako se u poslednje vreme malo topica pojavljuje a pogotovo sa raspravom gde su ukljuceni skoro svi chlanovi 4uma (Sto mi je na kraju krajeva bio cilj - jer provokacija = svi postuju)

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

Darijane prekini da seresh !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lokirajte topic

(A i bedak je zajebavati retardiranu/zaostalu decu...)

2 dana suspenzije za obojicu ...

i nekome da das milion dolara random osobi na ulici da otvori televiziju, mozda bi 5% ljudi napravilo gledanu televiziju (ako i tolko) a pink nikada ne bi prestigli...

Darko :) pored onog prvog dela topica koji je manje vise ono sto su ostali rekli, ti ocigledno ne mozes bas da najbolje razumes u kakvom je okruzenju "rastao" TV pink, i to je tvoj glavni problem. Koshava je recimo dozivela neverovatnu popularnost jer je danima kada je pocinjala sa radom na cudan nacin nestao signal svim drugim stanicama slicnog tipa. Kasnije su ga vratili, ali je tada vec Marija M. poslala pokoji "telegram" Huperu, politici, novostima i ne znam kome vec sve ne, pa su oni nasiroko i naveliko pisali o njima. Isto tako je koshava (a setice se oni koji su je slusali ili znaju pricu) imala sponzore u vidu CIPa i drugih zanimljivih firmi, pa u takvom okruzenju nije bio problem uspeti. Ni Pink tu nije bio drugaciji... Ono zbog cega danas ne bi uspela televizija od milion dolara (ili bi) jeste sto je tada izbor bio suzhen i sto je tada Zeljko mogao da sa radija (kojeg je otvorio na slican fazon) povuche sponzore, dobro najavi citavu stvar i krene u pos'o slatkastim emisijama sa puno humora i zabave, pravom stvari da odgovori RTSu koji je 24h furao politiku.

Link to comment
Share on other sites

@Starbak

Shvatam sta zelis reci i upravu si sto se toga tice, stvarno pink jeste posledica, kakav narod takva televizija, ali ipak pink pravi kulminaciju tog kicha i shunda, problem je takodje sto svaka seljacina ima TV pa zato to i dolazi toliko do izraza i bode ochi...

Narod jeste stoka sa kojom svi manipulishu kako zele i to je fakat.

Ja sam samo zeleo da ukazem na to da gospodin Zeljko nije nikakav genije vec josh jedan igrac koji je imao tu srecu da uleti u pravom trenutku u pravu stvar, u zivotu mnogo stvari zavisi od situacije pa je bas tako Zeljko od situacije i profitirao...

Njegovo politicko opredeljenje bilo je tu samo kako bi uzeo kintu, ne znam sto se uopste raspravlja oko toga, niko nije sagradio imperiju za tako kratko vreme legalnim poslovima.

Starbak gresis sto se tice onih filmova, filmovi su mahom bili oni koji su se prikazivali u bioskopima, tako je i stekao prvobitnu gledanost, secam se da je pink bio kanal gde su se pustali samo filmovi i to je bilo to, posle su uveli onu muzicku emisiju, zaboravih kako se zove, secam se samo one raspale animaciju u pozadini sa nekom zelenom kuglom i necim zelenim u pozadini.

Tako da poenta svega jeste da se on obogatio na hostapleraju i na kradji, problem je sto je u ovoj drzavi kriminal legalan. tako da su vecina poslova koje je uradio sasvim legalni...

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sta bih prvo rekao i koliko bih psovao.... Ovaj mali bas nista ne zna, a resio da poraste na Rur forumu. Izadji decko, pricaj sa ljudima, ustvari slusaj ljude, ne gledaj Pink osim ako ne pusta Smolvil, grudvaj se, sad ce snega biti.

Neverovatno je kako nemas od koga da vidis i da naucis, neverovatno je kako si neskroman i nadobudan, neverovatno je kako se iskustvo ne ceni. Ponekad pomislim da treba da postoji nesto sto ce verifikovati kvalitet ljudi nekavim prostim sken sistemom i ukoliko ne zadovoljava ono sto treba da zadovoljava, tras maljem po glavi. Nazalost, to nesto sto procenjuje nikada ne moze biti made by human, a jos smo suvise primitivni da dostignemo vise sile. I nastavicemo da budemo dok ovakvi ne cute i ne slusaju i dok pricaju a nije im dato pravo glasa. Strashno.

Ma Pink je super, hajmo svi kod Sanje da aplaudiramo brzo i da se hranimo lako. Zasto ja znam kako se ona zove? Sada cu se samokazniti. Neka svi slede moj primer i mozda, mozda uradimo nesto.

Ukratko: Dete, cuti.

Edited by nickwood

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sta bih prvo rekao i koliko bih psovao.... Ovaj mali bas nista ne zna, a resio da poraste na Rur forumu. Izadji decko, pricaj sa ljudima, ustvari slusaj ljude, ne gledaj Pink osim ako ne pusta Smolvil, grudvaj se, sad ce snega biti.

Neverovatno je kako nemas od koga da vidis i da naucis, neverovatno je kako si neskroman i nadobudan, neverovatno je kako se iskustvo ne ceni. Ponekad pomislim da treba da postoji nesto sto ce verifikovati kvalitet ljudi nekavim prostim sken sistemom i ukoliko ne zadovoljava ono sto treba da zadovoljava, tras maljem po glavi. Nazalost, to nesto sto procenjuje nikada ne moze biti made by human, a jos smo suvise primitivni da dostignemo vise sile. I nastavicemo da budemo dok ovakvi ne cute i ne slusaju i dok pricaju a nije im dato pravo glasa. Strashno.

Ma Pink je super, hajmo svi kod Sanje da aplaudiramo brzo i da se hranimo lako. Zasto ja znam kako se ona zove? Sada cu se samokazniti. Neka svi slede moj primer i mozda, mozda uradimo nesto.

Ukratko: Dete, cuti.

Word.

@byp_ Svaka čast.

Link to comment
Share on other sites

Cekajte kolege stariji forumashi, morate da pokusate da objasnite momku

prave cinjenice... U kakvim okolnostima su pink i slicne televizije stekle popularnost/slavu

sta su radili, sta prikazivali, kako se ponasali i koje vrednosti velichali...

Kao sto sam to i ranije pomenuo, pink mi je bio gotivan onomad kada mu

je slika bila "sa snegom" i kada je svako jutro "trshavi" Nesha sa gomilom

klincurdije drao Sega Mega Drive igrice, posle cega su sledili mocni rangeri,

od kojim sam se kotrljao po sobi od smeha...

Ali momak verovatno ne zna da je ta televizija ostala gluva/slepa prema svemu

sto je tih kriznih godina usledilo a sto se danas pominje preko haskih optuznica.

Naravno da iritira cinjenica da se pink izvukao iz cele price bas kao i silni slobini ljudi

bez ikakvih posledica, uostalom zasto sam ja isao 96te kao bricosh na proteste u BG

da duvam u pistaljku (koju i danas cuvam) i bezim pred prenadrkanom murijom koja

nas pichi ultra extended pendrecima, a moja keva sve to gleda preko satelitske (BBC-a)

jer nema gde drugde da sazna sta se desava u BG-u, jer na pinku i palmi dragana mirkovic

upravo promovise svoj novi album kroz spot u kojem se djogani skroluje u pozadini iza nje.

Mladac je tada verovatno bio too young da bi ga interesovala guzva na ulicama prestonice,

a nije ga pogadjala ni kriza u sred studentskih dana, kada je svaki dan proklinjao sistem

i zivot koji mu je isti zamesio...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Što je najgore, pink se množi!!! Evo i BK se pretvara u pink, a MTV adria je pink svoje vrste, B92 je pink u inverziji, a da čovek ne poveruje, i Discovery zbog koga sam do sada i najčešće uključivao TV, je počeo da mi se gadi više od kretenskih reality show-ova, Brainiaca, i ostalih gluposti...

STRAŠNO! OVO JE PINKčiji GRIP! PANDEMIA JE U TOKU!

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...