Jump to content

tesla hrvat


Recommended Posts

e sad ce da mi bace ovaj topic ko zna gde, al dobro

cuo sam na hrt vestima da su hrvati ulozili oko 1.000.000e za obnovu kuce gde se rodio tesla itd. kao ponose se njim ....

mislim on se rodio u lici, sto je hrvatska sada, ali ta teritorija hrvatske je uvek bila dosta diskutabilna (a kralj nas je posle I sv.rata bas sjebao, al sad nije tema), ali tesla je srbin 100%. mislim nije sad da kao oni ne treba ni da ga pominju a mi da se hvalimo, supci smo i mi i oni, da nije bilo amera ne bi on nista uradio. otisao je tamo i jedino oni mogu da kazu nesto

i

ovde opet smo mi pokazali kako hrvati uvek moraju da budu napredniji i pametniji od nas

jbg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tesla se osećao najviše kao amerikanac, a obrazovanje je stekao u austriji.. to što je po genima srbin ne znači ništa, da je ostao ovde, umakao bi hleb u govna kao što to i danas rade ljudi njegovog kalibra koji nisu bili dovoljno pametni da zapale negde..

krajnje je licemerno s naše, a naročito sa hrvatske strane da ga svojatamo kada mu ništa nismo pružili, osim neke bedne penzijice kada je već bio dokazan i poznat (i propao)..

da je bio veliki čovek, bio je, a da je srbija na bilo koji način zaslužna za to -- nije.

Link to comment
Share on other sites

stvar je u tome da mi to nikada nismo dovodili u pitanje.za nas je on srbin iz hrvatske.hrvati su se s druge strane oduvek neshto premishljali te ejste te nije,sad su se samo bacili u akciju.pominjale su se tu josh neke stvari oko prebacivanja teslinih radova u cro o chemu mislim da mogu samo da sanjaju ejr sumljam da ce se ameri kao i mi odreci istih.teslin pepeo se takodje nalazi u beogradu .inache nishta ovo nije sluchajno.sledece godine tj 2006 se navrshava 150 dina od njegovog rodjenja.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

ovde opet smo mi pokazali kako hrvati uvek moraju da budu napredniji i pametniji od nas

jbg

Pa nisam siguran kako su to oni ispali pametniji sto mu obnavljaju kucu. Sta mi sad treba da mu obnovimo muzej? :) Muzej je, koliko ja znam, u prilicno dobrom stanju, lepo izgleda, dobro ga odrzavaju (valjda zato sto nije tako veliki), na finom je mestu i tome slicno.

Link to comment
Share on other sites

Jesi ti svestan sta si lupio !!! [xx(]

Procitaj jos jednom svoj post jbt ...

Da nije bilo Amera,niko danas ne bi znao za "nasheg" Teslu !!!

nikako da se otresem ovih... shta se kachish za mene bre?

NIKO NJEMU NIJE NISHTA DAO, sam je sebi stvorio sve, i to je uspeo u Americi jer je tamo jedino i mogao. A to shto je u USA vetja sloboda i shto chovek ima ima vishe mogutjnosti je tako samo sticajem okolnosti, nisu jadni ameri "ni krivi ni duzhni" shto je to tako.

Link to comment
Share on other sites

Hrvati smatraju Teslu za Hrvata, pored toga shto mu je keva bila srpkinja, cale srbin i to pravoslavni sveshtenik, a i sam on se izjashnjavao da je srbin kao i amerikanac. Amerika mu je ponudila kopanje po rovovima i americhku tajnu sluzbu koja je unishtiavala i krala projekte. Sve u svemu tesla je bio genije, tako

da poshtovanje za sve nacije koja poshtuju njegov rad. Mislim ceo svet se ponosi teslom poshto je on jelte napravio standarde na kojima danashnja struja radi. Obnavljanje njegove kutje u hrvatskoj odma mora da povuche prichu prichu koje je nacionalnosti Tesla bio. Mislim da se on nije ponosio niti svoje nacionalnosi kao

ni bilo koje druge.

Edited by sTaLjin
Link to comment
Share on other sites

Pa nisam siguran kako su to oni ispali pametniji sto mu obnavljaju kucu. Sta mi sad treba da mu obnovimo muzej? :) Muzej je, koliko ja znam, u prilicno dobrom stanju, lepo izgleda, dobro ga odrzavaju (valjda zato sto nije tako veliki), na finom je mestu i tome slicno.

ja ne verujem da je on znao da postoji muzej nikole tesle..

kao što sam i pretpostavio, ovo je materijal za klejbezable.

Link to comment
Share on other sites

Hehehehe,to su ti Hrvati,obavezno prisvajaju ono sto nije njihovo,ali u svetskim naucnim udzbenicima vec godinama pise da je Tesla hrvat,iako se rodio u selu gde je zivelo 90% Srba,i kao sto je vec receno u postovima roditelji su mu bili takodje Srbi.

Mislim da ne treba da se cudimo,s obzirom da su Nemci vec patentirali sljivovicu,

Slovenci ajvar,a hrvati Teslu,treba bre da dignemo revoluciju protiv vlasti koja se ne buni kad se ovako nesto desi.

btw da li ste znali da je po Hrvatima i Ivo Andric bio Hrvat (iako se rodio u bosni,a ziveo u Bg-u)

ko zna,mozda su i Isak Njutn,Albert Ajnstain i ostatak ekipe takodje Hrvati...

Edited by Rancid Blade

Obito.jpg

What?! The land of the free? Who ever told u that is your enemy

Link to comment
Share on other sites

Tesla je sam govorio da se ponosi svojim srpskim poreklom i hrvatskom domovinom. Politichki odgovor, ako mene pitate, no ko ce mu zameriti?

To da ga je Amerika majchinski privila na grudi je BS, jedina razlika je shto tamo nije bilo shanse da njegov genij ostane nezapazen, kao shto bi ovde verovatno bio sluchaj.

A hrvati su ljigavi, no to nije nishta novo.

Edited by Wulfgar

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

a mi smo krivi sto ne reagujemo da se zastiti lik i delo nikole tesle.

i shta mi imamo od toga?

Ma daj kao da je bitno... Ja licno verujem da je on Srbin ali takve raprave:"Yes it is! No it isn't" treba zaobici

Bolje da su tih valjda milion evrica ulozili da naprave fax gde ce izaci jos neki Tesla...

ovo isto mislim i na nas... posto ima xyz pametnih i inteligentnih ljudi koji bi trebalo da obrazovanje steknu ovde a ne preko okena... medjutim drzava ima pametnija posla od gradnje modernog fax-a i istrazivackog centra

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

nikako da se otresem ovih... shta se kachish za mene bre?

NIKO NJEMU NIJE NISHTA DAO, sam je sebi stvorio sve, i to je uspeo u Americi jer je tamo jedino i mogao. A to shto je u USA vetja sloboda i shto chovek ima ima vishe mogutjnosti je tako samo sticajem okolnosti, nisu jadni ameri "ni krivi ni duzhni" shto je to tako.

dala mu je slobodu ako nista. ali dala mu je mnooogo vise...

nego, tesla je pre svega bio covek jer je svojim izumima izmenio zivot covecanstva...

a da li je bio srbin ili hrvat, manje bitno... uopste po meni podela na nacije je zvezebe ali jbg

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

naravno da moramo da branimo lik i delo tesle koji je srbin koji je rodjen u hrvatskoj! a to naravno da ima uticaja i na vas! samo sto je to tema koja bi prevazisla obim ovog topica.

a sto se tice ulaganja milke u skole ili kucu pa sad postoje sredstva za ulaganje u spomenike i sredstva za skole i to je stvar budzeta drzave.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...