Jump to content

www.pancevojemrtavgrad.co.sr


Recommended Posts

Ovde jedna stvar mora da se ubaci : ko je ranije smeo da otvoreno kenja protiv Miloseviceve eksploatacije nafte u Srbiji odjednom bi se nasao u 29om kako "svira klavir" . A kad su imbecili od Gimnazijalaca pokrenuli akciju protiv zagadjenja, niko nije ni mislio na 10.000 zaposlenih koji bi tim potezom izgubili sredstva za izdrzavanje porodica.

Sa jedne strane je Ivan potpuno u pravu : svi se bune tek kad nemaju sta pametnije da rade i sve sto umeju jeste da kidisu na one najnize na lestvici. Niko ne primecuje da se ni jedno konkretno ime ili prezime odgovornih ne pojavljuje, vec da se svuda kaze "oni glavni", "oni sto vode" itd.

Sa druge strane : zagadjenje je bilo 5.5 puta manje zastupljeno pre bombardovanja. Od 1999. ptice su pomenile svoju migracionu rutu: vise nemamo ni trecinu golubova, vrana, gavranova i vrabaca koji su nekad u jatima i po sat vremena sledila pravu liniju selidbe. Zemljiste je postalo zagadjeno tek nakon one kise koja je usledila kada je rafinerija pogodjena (ljudi, to se ne zabopravlja : smedje-crni oblaci koji pice nenormalno brzo) i mrtvi vrapci koje smo  posle skupljali u dvoristu. To je nepodnosljivo.

i btw. : Lazo, ne seri preterano za rak pluca : ako bas insistiras, postani pusac.

totalno taj rad.word.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

kako ste zaguljeni bre... ne mora da izgubi posao 10k ljudi da bi jebene budale stavile neke filtere i radile i zagadjivale u dozvoljenim granicama.... to je samo pitanje koliko su spremni da investiraju u osavremenjavanje i u nesto sto ne vraca pare a i te kako znaci zdravlju citavih gradova... dupe moje bi tako radili da su u francuskoj ili nemackoj ili bilo kojoj zemlji iz EU gde tako zeljno trchimo... jebene budale...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne lupetajte gluposti, ko placa ove khmm osobe da kenjaju po juznoj zoni, kapiram da je opet neka nevladina organizacija, eno tako su srali za zagadjenje pa kad je doshao US Steel onda niko vishe ni ne pominje zagadjenje tamo, policija ne sme ni da udje itd...

Kapiram ja da svi volite samo da kenjate po necemu a ne znate ni osnovne stvari, u tim fabrikama rade hiljade ljudi, to su hiljade porodica, zatvaranjem istih vi povecavate stopu nezaposlenosti i uskracujete budzet zemlji.

Ako nekome nesto nije jasno samo RNP obrne za mesec dana 40 miliona evra, da 40 miliona, najmanje ode u ekologiju i u podizanje ekoloskih procesa na veci nivo, nego sve ode na popunjavanje minusa u drzavnu kasu.

Neko ne kapira da kuca na pogresna vrata, ne treba se obratiti rafineriji, petrohemiji itd, vec vladi...

Obratite se Labusu tj. posto on treba da da 40 miliona dolara za obnovu, RNP na primer moze sama sebe da obnovi ali joj uzimaju svaki dinar da pokriju njihove silne minuse.

Sto se tiche filtera to je opsta glupost, ne postoje filteri vec zatvoren proces proizvodnje, zasto dolazi do zagadjenja, pa zato sto uglavnom ima dosta radnika koji lade muda pa sjebu nesto i onda sve u vazduh, kupovinom postrojenja za zatvoreni proces obrade bi se sve znatno reshilo, ali vlada nece da da kesh, tj. uzima taj kesh od fabrika, objasnio sam zasto.

Tako da idite pa serite po vladi a ne po fabrikama, vase dede i babe bi imale kurac penziju da nema tih fabrika i tako dalje!

A ovi pederi neka samo seru, ne kontam sta radi BIA, oni sluze da se ratosiljaju ovih pedera koji su decu izvodili na ulice da idu tamo do fabrika da seru a Pancevo zivi od toga, ukinite fabrike i Pancevo ce postati mrtav grad pa vi vidite.

Edited by De1Rekt0n
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

i btw. : Lazo, ne seri preterano za rak pluca : ako bas insistiras, postani pusac.

To, za rak pluća nije moja ideja. Samo sam citirao, hajlajt zabrinutih građana koji su do pre par godina 'ladili jaja.

kako ste zaguljeni bre... ne mora da izgubi posao 10k ljudi da bi jebene budale stavile neke filtere i radile i zagadjivale u dozvoljenim granicama.... to je samo pitanje koliko su spremni da investiraju u osavremenjavanje i  u nesto sto ne vraca pare a i te kako znaci zdravlju citavih gradova... dupe moje bi tako radili da su u francuskoj ili nemackoj ili bilo kojoj zemlji iz EU gde tako zeljno trchimo... jebene budale...

Lepo je sve to i fino, naravno niko se nije toga setio pre tebe. Nateraj papane da investiraju, niko nije rekao da je to nemoguće, ali ja ne vidim neku

Edited by Ivan
Link to comment
Share on other sites

ja ne razumem vas dvojicu ... spominjete ekoloske procese koje treba uvesti a posle trvite oko toga kako ce izgubiti posao 10k ljudi... to nema veze jedno sa drugim....

naravno da ti TM ne vidis zelju sa tim kada nisi na 1000m od teske hemijske zone ali po meni ne opravdava tvoju ravnodusnost prema toj stvari.... da ne kazem imas stav kao poslednji seronja [:)]

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nije mi jasno zasto bio toliki problem tim kompanijama da instaliraju opremu neophodnu za preciscavanje prvenstveno vazduha ali i otpadnih voda, kad vec imaju tolike obrte. Nisam studirao ekonomiju (ali sam dobio 10 iz ekonomije na arhitektonskom, cisto da se zna [;)] ) ali chini mi se da bi to bila jedna pametna pa cak i profitabilna investicija, jer bi za nekih, recimo 2 miliona evra ulozenih u opremu, dobili efekat zdravije radne snage koja bi manje odsustvovala sa posla ili jednostavno radila u boljem zdravstvenom stanju sto bi sigurno povecalo opstu produktivnost odnosno profit.

A nije mi jasno niti zasto je ljudima panceva toliko tesko da urade nesto poput ljudi iz bloka 61 i novobeogradskog naselja Ivan Ribar, kada su culi o planovima za izgradnju romskog naselja. Blokirajte lepo glavne ulice, i chim pocnete da smetate dovoljno, primetice vas neko iz vlasti.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

sve u svemu hejteri,jednom mrdnite vasa lenja dupeta ;))...

zar vi ne kapirate da se te fabrike nikad nece zatvoriti,nece investiranje u eko-filtere izazvati otpustanje 10k ljudi,zar to ne mozete shvatiti?

A i kakva crna bre letovanja,zar stvarno mislis da ti ljudi sto se bune imaju ikakve veze sa rafinerijom i da se bune bas zato sto ove godine vise ne mogu besplatno letovati...

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Sejnte kralje tjut tu, jos je akademik Lukic govorio da se sporovi deshavaju jer jedna i druga strana pogresno shvata pojam o kome se vodi rasprava, da pojasnim po 5x...

nije mi jasno zasto bio toliki problem tim kompanijama da instaliraju opremu neophodnu za preciscavanje prvenstveno vazduha ali i otpadnih voda, kad vec imaju tolike obrte. Nisam studirao ekonomiju (ali sam dobio 10 iz ekonomije na arhitektonskom, cisto da se zna icon_smile_wink.gif ) ali chini mi se da bi to bila jedna pametna pa cak i profitabilna investicija, jer bi za nekih, recimo 2 miliona evra ulozenih u opremu, dobili efekat zdravije radne snage koja bi manje odsustvovala sa posla ili jednostavno radila u boljem zdravstvenom stanju sto bi sigurno povecalo opstu produktivnost odnosno profit.

Za tu "opremu" su vec potpisani ugovori ali nema ko da da pare, poshto RNP-u uzimaju sve pare i te pare idu u drzavnu kasu za razne namene, tj. pokrivaju minuse sa tim parama koje treba da se daju za obnovu.

A to kako ti to zamisljas to je kako zamislja mali djokica.

A nije mi jasno niti zasto je ljudima panceva toliko tesko da urade nesto poput ljudi iz bloka 61 i novobeogradskog naselja Ivan Ribar, kada su culi o planovima za izgradnju romskog naselja. Blokirajte lepo glavne ulice, i chim pocnete da smetate dovoljno, primetice vas neko iz vlasti.

Ovo isto zamisljas ko mali djokica, pa realno finansiraju se ove nevladine organizacije kako bi srale po juznoj zoni zato da bi joj pala cena, da bi lakse mogli da prodaju.

A ako neko bude kupio juznu zonu bolece ga kurac za ekologiju ima da te zagadjuje duplo vishe i imash jos da pevas a ako se budes bunio jebace ti mater, nadam se da si sad shvatio.

Moras da shvatis da svako sve radi iz nekog interesa boli svakog kurac za narod ili ti sirotinju.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

kada blokirash pancevacki most, jedinu vezu sa beogradom, onda sigurno ce biti u interesu industrijalaca da zadovolje zahteve sirotinje, koji su logichni..eto npr. da vidim da li bi iko od vlasti hteo da salje miliciju na ljude koji nece vishe da crkavaju od raka

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

kada blokirash pancevacki most, jedinu vezu sa beogradom, onda sigurno ce biti u interesu industrijalaca da zadovolje zahteve sirotinje, koji su logichni..eto npr. da vidim da li bi iko od vlasti hteo da salje miliciju na ljude koji nece vishe da crkavaju od raka

Koja svrha blokiranja mosta, pa ne vodi te ljude narod vec one nevladine organizacije nece one da udare odma u srz problema nego da podjebavaju, da stvaraju pricu, da se o tome sere naveliko kako bi tim fabrikama pala cena....

Nema ni od cega leba, trebaju da odu i da poskidaju ove pedere koji bi prodali i svoje dupe da mogu, prodali bi rodjenu kevu za shaku dolara.

Idite kod chika Labusa pa njemu recite to!

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Idite kod chika Labusa pa njemu recite to!

offtopic, al' me ovo podsetilo na dva penzionera iz trole pre neki dan. Jedan sedi, drugi stoji, i sad ovaj koji sedi ustaje da izadje, a drugi se kao krece ka sedistu da sedne. I sad izvrse "zamenu" ("sta, ja da budem baba") i prvi kao "ja da prodjem, da vam ne smetam", "ma nema problema, recite vi to onom dinkicu, sad je otisao u japan!"

Kao da im treba bilo kakva rech koju ce neko izgovoriti da pocnu diskusiju o politici :) Ovaj drugi je odgovorio "haha da", a onda ovaj prvi (ipak se malo izvukao) "a jel vam smeta sto sam to rekao?". I tu je dosla stanica.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...