Jump to content

keepDsmile :) serveri


Recommended Posts

keepDsmile serveri:

Quake4

keepDsmile #1 (klasichan q4)

82.117.194.235

keepDsmile #2 (X-Battle mod+dodatne mape)

82.117.194.235:28005

Quake 3 Arena

keepDsmile #1 (OSP mod, podrzava sve tipove igre)

82.117.194.235

ESL duel (OSP mod, server samo za 1na1)

82.117.194.235:27961

keepDsmile #2 (OSP mod, podraza sve tipove igre)

82.117.194.235:27962

Team Speak

82.117.194.235:9090

FTP

82.117.194.235:21

--------------------------

QUAKE 4 serveri

--------------------------

Brrb :)

1. Quake4 server sa pogashenim BOBovima za kretanje (ne trebaju nikakvi dodatni modovi, mape samo chista instalacija quake4):

82.117.194.235

2. Quake4 u XBattle modu, server:

82.117.194.235:28005 ---> proveravati poslednji post ove teme sa naznakom 'ukupno sve shto je potrebno za drugi server' zbog chestih promena !

*x-battle mod mozete skinuti odavde, svega 100kb, on 'farba' sve skinove u zelenu boju tako da se igrachi mogu jasno razlikovati na mapi (zelena boja po nekom q3 obichaju :))..

**na X-Battle mod dodane su i pro-q3tourney4_q4, odq3dm6_beta2 i FPS map pek originalne mape s kojima bi trebalo da na slabijim mashinama dobijati vishe fps gashenjem dodatnog osvetljenja na mapama:

pro-q3-tourney4_q4 (7mb)

odq3dm6(18mb)

fps map pek (22,7mb)

Da bi mogli na X-Battle mod server da se nakachite sigurno bez problema potrebno je da:

-skinete x-battle mod i raspakujete u direktorijum igre (npr. iD Software/Quake4 tako da se mod nalazi u iD Software/Quake4/battle)

-skinete sva tri pak fajla sa mapama i raspakujete tako da se *.pk4 fajlovi nalaze u iD Software/Quake4/q4base

-potom na server udjete klikom na server preko The All-Seeing Eye, programa za pretrazivanje igrachkih servera, Quake4 ce sam pokrenuti mod i uci na server - link za podeshavanje ASE (The All-Seeing Eye), za ostale varijante ulaska na server pogledajte sledeci post ove teme.

-napomene:

Pro-q4tourney4 i odq3dm6 su radne verzije mapa i mozete imati jako losh fps na njima.

Da bi FPS map pek imao efekta morate smanjivati osvetljenje sledecom komandom kucanjem u konzoli (konzolu dobijate, "spushtate", pritiskom kombinacije tastera CTRL+ALT+tilde, gde je tilde taster sa znakom ~ bre broja 1 na tastaturi):

r_lightdetaillevel "0"

(0 je pochetna vrednost, osvetljenje degradirate do broja 9, preporuchene su vrednosti od 3 do 5)

Ako vam se mapa uchini tamnom nakon te komande probajte:

r_gamma

r_brightness

Za vishe detalja o fps paketa u zip fajlu paketa pogledajte readme fajl.

Za Quake 4 internet podeshavanja pogledajte ovu temu.

OBAVESHTENJE:

Na server na drugom portu cu redovno stavljati poslednje verzije X-Battle moda (ili nekog boljeg moda sa istom funkcijom, ako se pojavi OSP..).

Takodje poslednje fps map pekove i kopije najpopularnijih q3 mapa.

Poshto je potrebno da imate te pakete na ovoj temi ovog foruma cete moci da pratite sve promene.

--------------------------

FTP server

--------------------------

Sve shto vam fali od paketa za Quake 3 Arena i Quake 4 servere mozete naci na ftp serveru. Tu se nalaze i neki volpejperi, dodaci, konfig fajlovi, demoi sa turnira, filmici i tako dalje.

Adresa FTP servera je:

82.117.194.235

korisnichko ime: ftpquake

lozinka: ftpquake

Na FTP server mozete da aplodujete vashe demoe :).

Direktorijum za apload je /pohrana, bilo kakva zloupotreba ce se sankcionisati pazite shta radite.. :P

Apload je namenjen za domace demoe, filmice i konfige koji ce potom biti prebacheni u odgovarajuce direktorijume. Postoje naravno i prostorna ogranichenja ali se za sve probleme obratite meni.

FTP-u mozete pristupiti preko nekog FTP server pretrazivacha, preko Windows Explorera, Total Commandera (mozda najkomfornije Net/FTP Connect)..

A najjednostavnije preko vasheg inet pretrazivacha, gde ukucate samo:

ftp://82.117.194.235

potom korisnichko ime i lozinku.

Tu onda mozete lepo sejv ez ili da dodajete fajlove u fleshget, getrajt ili shta vec koristite za skidanje fajlova.

--------------------------

Team Speak server

--------------------------

TimSpik, za one koji ne znaju, je program koji omogucava glasovnu komunikaciju igracha u igrama, krajnje je jednostavan za korishcenje i mozete ga preuzeti sa adrese:

http://www.goteamspeak.com/downloads.php

Ovaj server je namenjen samo kvejkerima.

Treba vam klijent za Vindovs ili Linuks, kao i mali mikrofon.

Kada instalirate klijent (next/next/next), kliknete na:

Connection

Quick Connect

u polje server adres upishete:

82.117.194.235:9090

u polje nickname vash nadimak,

ostala polja ostavljate prazna i kliknete na Connect

Sva ostala podeshavanja nameshtate u Settings

(da li zelite da prichate dok je pritisnuto dugme ili da sam program detektuje glas, kombinacije tastera za obracanje samo odredjenoj grupi ljudi na serveru, koliko od veze ce da vam program troshi za komunikaciju - tj. koji kodek za pakovanje signala i slichno).

Kad ste povezani na server opcijom Create Channel mozete praviti vashe kanale (sobe) za chet, tu mozete odmah definisati lozinku, temu i kodek (protok veze) koji zelite.

--------------------------

IRC kanali

--------------------------

Mozete nas naci na

server: quakenet.org

kanali: #yugo.q3, #quake4.scg, #esl.scg, #esl.emi

Treba vam klijent za IRC poput mIRC-a.

--------------------------

Quake 3 Arena serveri

--------------------------

keepDsmile #1 (OSP mod, podrzava sve tipove igre)

82.117.194.235

ESL duel (OSP mod, server samo za 1na1)

82.117.194.235:27961

keepDsmile #2 (OSP mod, podraza sve tipove igre)

82.117.194.235:27962

Vishe informacija o Quake 3 Arena serverima na rur forumima mozete naci na ovom linku.

Podrshku za Quake 3 Arena servere mozete naci ovde, informacije o serverima, instalaciji i povezivanju, saveti za pushtanje demoa i varijante ulaska na server.

Eto toliko od mene za sada. :)

GL&HF!!!

Edited by Niko

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Shortkati i varijante ulaska na server.

Postoji mnogo varijanti, potrudicu se da ih opishem shto vishe mogu. hiihih :)

Na pochetku izdvajam tri najjednostavnija.

|preko igre, grafichki

Pokrenete igru. Izaberete opciju Multiplayer, zatim Game Browser, nakon toga Join Ip Address

Tu ukucate pod address ip adresu servera i kliknete na Connect.

U nashem sluchaju:

za prvi server: 82.117.194.235

za drugi server: 82.117.194.235:28005

|preko konzole

Spustite konzolu i ukucate sledece komande. (nezaboravite ENTER nakon svake komande ;) konzolu "spushtate" pritiskom kombinacije tastera CTRL+ALT+tilde, znak ~ obichno pre broja 1 na tastaturi)

connect 82.117.194.235

ili connect 82.117.194.235:28005

*Kada je server na standardnom portu, kao u nashem sluchaju 28004, nije potrebno kucati i broj porta, dovoljna je samo ip adresa.

Ovo vazi za prvi server.

Ako je server na nekom drugom portu, recimo 8080, onda se mora posebno naznachiti razdvajanjem sa dvotachkom nakon unesene ip adrese.

Takva komanda izgleda ovako:

connect 82.117.194.235:8080

|preko pretrazivacha

Instalirate pretrazivach servera za Quake, poput GameSpy 3D ili The All-Seeing Eye. Kada podesite program na server ulazite klikom misha na naziv servera a da se pritom pokrece i vash cfg.

KeepDsmile servere mozete izdvojiti u listu omiljenih servera (favorites) dodavanjem ip adresa na listu, npr. 82.117.194.235.

Tako mozete u svakom trenutku koriscenjem komande refresh videti stanje servera i listu igracha.

Na ovom linku cete naci uput za podeshavanje ASE-a (The All-Seeing Eye).

|preko ikonice

ikonice

Nachin da se nakachite na server a da ne morate stalno da ukucavate adresu je da skinete sledeca tri fajla (samo za windows):

ftp://ftpquake:ftpquake@82.117.194.235/keepDsmile%20%231.lnk

ftp://ftpquake:ftpquake@82.117.194.235/keepDsmile%20%232.lnk

Ti fajlovi predstavljaju linkove do igre sa podeshenim automatskim ulaskom na server po pokretanju igre.

Da bi fajlove prilagodili vashoj instalaciji potrebno je samo da prepravite u fajlovima putanju do q4 direktorijuma.

Ovde podesene putanje su:

C:\Program Files\id Software\Quake 4\

Prekopirajte ikonice gde vam odgovara da ih drzite, recimo na desktop.

Ako vam je Quake instaliran u taj direktorijum onda ste potpuno mirni i ne morate nishta vishe da podeshavate.

Ako je vasha putanja drugachija:

-desni klik mishem na ikonicu

-opcija Properties

-kartica Shortcut

prepraviti:

-pod Target

umesto

"C:\Program Files\id Software\Quake 4\quake4.exe" +set com_allowconsole 1 +connect 82.117.194.235

upisati vashu putanju, recimo

"C:\Igre\Kvejk 4\quake4.exe" +set com_allowconsole 1 +connect 82.117.194.235:28004

-pod Start In

umesto

"C:\Program Files\id Software\Quake 4\"

upisati vashu putanju, recimo "C:\Igre\Kvejk 4\"

I to je to. :D

Ili jednostavno samo izvucite shortkat od OSP moda i dodajte liniju:

+connect 82.117.194.235:28004

trebalo bi da mozete isto i liniju sa pokretanjem vasheg cfg fajla:

+exec niko.cfg

takodje mozete da dodate i liniju koja omogucava "spushtanje" konzole na stari nachin pritiskom samo tastera tilde (~) umesto kombinacije tri tastera:

+set com_allowconsole 1

Ekstremna varijanta je da taj link prekopirate u startap direktorijum Windowsa tako da odmah ulazite na server chim se Windows ukljuchi.

preko binda u igri

Mozete da ubacite bind za kachenje na server u cfg (primer za taster F1):

bind F1 "connect 82.117.194.235:28004"

*kada se komande unose u konfig fajl suprotna kosa crta / ponishtava funkciju komande

Konfig snimate komadnom WriteConfig.

Potom se pritiskom na tasterF1 se kachite na server, razume se da ste u Quakeu prvo pokrenuli vash konfig (npr. u konzoli exec niko.cfg).

Taster F2 za drugi server namestite:

bind F2 "connect 82.117.194.235:28005"

Pa se pritiskanjem tastera shetkate izmedju servera kako vam odgovara..

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

nemoj nek' ostanu, sredicu ih za nedelju-dve kad budem imao vremena..

@remedi nisam siguran za fps map pek, server je stavljen na pure 1 tako da predpostavljam da da, ako vam to stvara problem mogu da ugasim a sigurnosti radi da ukljuchim punkbuster?

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

Da Niko, ja mislim da je to to! ;)

Danke!

Jedino sto imas gore dva puta pobrojane Quake 3 servere, pa ne znam jel to nekako treba tako ili ne + sto nisam primetio da si stavio druge quake 4 server? OK, nemas puno veze sa njima a i ne znam ni da li rade, ali cisto treba imati na umu da bi i njih trebalo staviti, ako postanu stabilni, jer bi (po meni) trebalo napraviti neki allaround tekst za kacenje na domace servere a ne samo SBB, mada je iovako ok, da ne bude da mi nesto smeta :)

Link to comment
Share on other sites

ma da ponovio sam q3 dole o5 ali uz linkove za uputstva..

ostali serveri, pa jbg ni ostali nisu pominjali moje servere u svojim postovima pa sam tom logikom zaobishao,..

mislim da nema potrebe pominjati jer imaju u posebnom pinovanom topiku nabrojani ostali serveri sve shto neko treba da uradi je da potrazi i zameni ip adresu, ja naravno ovde dajem prednost svojim serverima :) jer mislim da su bolji, ipak sam ja kvejker, fjuzovac, i pratim deshavanja, znam ljude :D :)

po tvojoj opomeni sam izbacio bilo shta shto bi mogla da bude reklama, sad cu ako mi odkljuchate i iz ostalih pinovanih tema..

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

OK onda, nemoj da ubacujes druge servere, ako ih vec ima na drugim topicima, meni je prosto nekako bilo interesantnije da sve stoji na jednom mestu, ali i ovako je kul ... razumem potrebu da dodatno promovises tvoje servere u odnosu na one druge. Tako da, good work u svakom slucaju, kao sto rekoh tamo iznad!

Link to comment
Share on other sites

Q4 podeshavanja

Nadjoh par uputa za sve koji se muche sa fps-om, mozda im neki pomogne:

fps konfizi za razlichit kvalitet slike i razlichite kartice

uputi za q4 (10 strana, od obichnih podeshavanja do objashnjavanja konzolnih komandi za grafiku)

isti kao gore pomenuti uput samo za doom3

mod sa q2 muzikom za kvejk4, odnosno pak fajl, izbacio ga je rejven:

ftp://ftpquake:ftpquake@82.117.194.235/mo...04/q2%20muzika/

Edited by Niko

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

------------------------------

1. SBB keepdsmile ;) CPL/WCG ( 82.117.194.235:28004 )

(verzija q4 je 1.1 final patch)

fajlovi potrebni za kachenje na server:

1.1 final patch

windows:

ftp://sbbquake:sbbquake@82.117.194.235/dodatno/Quake%204/windows/Quake4_1_1_Patch.exe
gnu/linux:
ftp://sbbquake:sbbquake@82.117.194.235/dodatno/Quake%204/linux/quake4-linux-1.1.x86.run.gz
q4max mod verzija 0.73 TMP map pek (fps+balansirane mape) CPL mapa - pro-bliptourney1 CPL mapa - Galang CPL mapa - Phrantic id software dodatni map pek sa 3 nove mape CPL mapa - Monsoon (mapa koja ce na CPL-u znameniti pro-bliptourney1) TMP map pek za CTF (fps+balansirane mape *ako ste imali starije verzije Q4Max moda najbolje je da obrishete ceo /q4max direktorijum i instalirate nove fajlove iz 0.73 verzije 2. SBB keepdsmile ;) ClanBase/ESL ( 82.117.194.235:28005 ) (verzija q4 je 1.1 final patch) fajlovi potrebni za kachenje na server: 1.1 final patch windows:
ftp://sbbquake:sbbquake@82.117.194.235/dodatno/Quake%204/windows/Quake4_1_1_Patch.exe
gnu/linux:
ftp://sbbquake:sbbquake@82.117.194.235/dodatno/Quake%204/linux/quake4-linux-1.1.x86.run.gz

xbm mod verzija 0.22

TMP map pek (fps+balansirane mape)

CPL mapa - pro-bliptourney1

CPL mapa - Galang

CPL mapa - Phrantic

id software dodatni map pek sa 3 nove mape

CPL mapa - Monsoon (mapa koja ce na CPL-u znameniti pro-bliptourney1)

TMP map pek za CTF (fps+balansirane mape

*ako ste imali starije verzije XBM moda najbolje je da obrishete ceo /battle direktorijum i instalirate nove fajlove iz 0.21b verzije

****u sluchaju da imate problem sa preuzimanjem fajlova sa FTP servera probajte drugi od sledeca dva ftpnaloga:

korisnichko ime: ftpquake

lozinka: ftpquake

korisnichko ime: sbbquake

lozinka: sbbquake

DODATNO

Na serverima je ukljuchen autodownload, automatsko preuzimanje mod fajlova i mapa sa servera.

Autodownload se aktivira kucanjem komande net_clientdownload "2" (enter nakon toga) u konzoli (konzola se dobija pritiskom kombinacije tastera alt i ~, tzv. tilde - taster bre broja 1 na tastaturi).

Edited by Niko

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Instalirao sam sve sto si rekao za q4 obican. Verzija je ona koja se instalira sa CDa, neupdateovana. Sve mape (pak4) koje si naveo sam prekopirao u q4base dir. Q4max mi nije bilo jasno kako se instalira pa sam pak4 fajlove isto stavio u q4base dir u koji sam stavio i modes dir od q4max. Igru sam pokrenuo sa sledecim shortcutom:

"C:\games\Quake 4\Quake4.exe" +disconnect +set com_allowconsole 1 +set fs_game q4max

Posle cega mi je u root-u q4 dir-a sam napravio i q4max dir i stvarno pokrenuo q4max mod. Medjutim, kad ukucam ip adresu tamo gde treba on se poveze sa serverom i idalje mi prijavljuje da mi fale neki fajlovi a da server ne podrzava skidanje. Sta sad?

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

edit: bila je moja greska zaboravio sam da prebacim jednu mapu. Nek stoji gornji post u slucaju da neko ne zna kako nesto treba instalirati.

E sada pitanje: zasto je nema nikog online sem mene? Ja sam ocekivao da ce server biti pun...

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

Auh, zar se u ovoj zemlji q4 toliko slabo igra da na skoro jedinom serveru nema nikog nego morate da se dogovarate preko irca...

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...