Jump to content

Apelujem na pomoc


exile

Recommended Posts

Mora da neko od vasi ima neke veze ili iskustva sa nekim dilerima i cenama, pa bih vas najlepshe zamolio da mi pomognete oko sastavljanja moje perfekt konfiguracije...

Znaci, cena neka bude do 600 evra recimo, max 650, ali dajte i neke primere do 700 evra.

Treba mi sledece stvari:

Procesor

Ram (1 giga)

Matichna

Grafichka

+ neko random kuciste, da nije previshe skupo a da valja.

Ostalo (hard, monitor etc.) imam, tako da mi samo te komponente trebaju.

Znaci planiram da bude uglavnom gaming mashine..

E sad da iskazem neke moje povrshne zelje , ne znam da li spadaju u cenu , pa vi nekako saberite oduzmite sa nekim vasim predlozima:

Athlon 64 3000+

Neki kingston 1 giga ddr na primer

Neka matichna sa 939 socketom

Radeon X800 Xt na primer (mislim da on nije sad vise od 250 evra ili greshim)?

+ znaci neko kuciste.

Da li bi ova moja zelja izasla negde do tih 600 evra ili vishe, i koje vi preporuke imate ?

Link to comment
Share on other sites

1GB DDR 400MHz Kingston, 2x512MB....................................103.84

DFI LanParty UT NF4 Ultra-D.................................................142.78

AMD XP Athlon 64 3000+ 939Ppin BOX Venice,.......................147.50

HIS ATI Radeon X800XT, 256MB, DVI, VIVO, PCI-Express.......525.00

Chieftec 410W LBX-01..........................................................110.90

-----------------------------------------------------------------------------------------------

..........................................................................................1032.02 e [:D]

Edited by AyS
Link to comment
Share on other sites

MSI RX800XT Platinum -VTD256E 256MB ViVo AGP 448.40 PC PRIME D.O.O.

011/3067.582

MSI RX800XT Platinum -VTD256E 256MB ViVo AGP 513.30 PC Project d.o.o.

011/190.029

MSI RX800XT Platinum-VTD256E (AGP 8x, Radeon X800XT, 256 MB DDR, Video In/Out) 526.00 Phoenix System

011/2.432.632

MSI RX800XT Platinum -VTD256E 256MB ViVo AGP 528.60 A Maze d.o.o.

011/24.30.621

Microstar ATI Radeon RX800XT-VTD256E 530.23 PC Impuls

011/328.37.27

MSI RX800XT Platinum -VTD256E 256MB ViVo AGP 531.00 Info centar

021/426.592

MSI ATI RX800XT Platinum -VTD256E, 256MB, VIVO 548.00 Microsystems

011/32.83.007

MSI RX800XT Platinum -VTD256E 256MB ViVo AGP 548.12 1st Team d.o.o.

011/26.91.728

MSI RX800XT Platinum -VTD256E 256MB ViVo AGP 556.00 Eurolink Team

011.382.13.73

MICROSTAR RX800XT Platinum VTD256E 256MB ViVo AGP 570.00 MILSoft Computers

011/243.00.39

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ono sto je Ays naveo, ali ploca

ABIT KN8 nForce4 , S.939, PCI Expre, SATA RAID 150 ,GLAN , IEEE1394a, 8CH AC975, NVidia Firewall , 97.94

A za graficku u smislu slicnog, ali jeftinijeg resenja je svakako u toj klasi neka GeForce 6600GT kartica, recimo:

/PCI-E/ ASUS EN6600 GT/TD/128MB 188.80

Sto ti sa ovim ostalim dodje nesto malo manje od 650 evra, a to je jelte i bio cilj :) Eventualno mozda uzmes malo jeftinije kuciste ako ti treba jos ustede.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sto ti sa ovim ostalim dodje nesto malo manje od 650 evra, a to je jelte i bio cilj :) Eventualno mozda uzmes malo jeftinije kuciste ako ti treba jos ustede.

Ono kinesko od 15 jura :)))

Bolje da ne sxtedi na kucisxtu, ipak za sve to treba pristojno napajanje ;)

A? Oces da se igrasx Milosxe?

fml

Link to comment
Share on other sites

@Zwerko

Ta plocha je odlichna ja mislim, nju sam ranije video ali nisam mogao da se setim koja je , tako da mislim da bi mi to najbolje reshenje bilo...

I da, primetio sam da mi svi preporuchuju 6600 .... Ali da li ce to da traje i koliko ?

Mislim znam da je to pitanje relativno ali opet, ne bih bas voleo da mi zastari za godinu dana...

Na primer onaj G force 3 ti 200 mi do dan danas traje, a uzeo sam ga novog pre 4 godine :)

mislim aktivan je bio jedno 2-3, sve igre je pokretao, ali sad je vec stvarno zastareo... Pa bih voleo takvu investiciju da napravim opet.

Ono kinesko od 15 jura :)))

Bolje da ne sxtedi na kucisxtu, ipak za sve to treba pristojno napajanje ;)

A? Oces da se igrasx Milosxe?

Reche mi neko da mi treba isto dobro napajanje za ovo sve kad bi uzimao.

Da, ocu da igram ove nove peshovanske igre, nisam odavno nista valjano igrao, pa reko ajde sad :)

Dosta sam se raspadao sa ovom mojom kantom :)

Link to comment
Share on other sites

Ono kinesko od 15 jura :)))

Bolje da ne sxtedi na kucisxtu, ipak za sve to treba pristojno napajanje ;)

Mislio sam na manje kvalitetno kuciste u smislu da ne mora bas da uzme najveceg i najskupljeg Chieftec-a. Sto se napajanja tice moze da uzme i to kinesko od 15 evra pa da u njega stavi napajanje od 60, i sto se napajanja tice ima bolju varijantu od Chieftec-a, a za 50 evra manje. Naravno ja kod kuce drzim Chieftec iz prostog razloga sto mi je tada bio najlepsi, a i volim malo fise funkcionalnosti kad treba da prckam po unutrasnjosti.

I da, primetio sam da mi svi preporuchuju 6600 .... Ali da li ce to da traje i koliko ?

Mislim znam da je to pitanje relativno ali opet, ne bih bas voleo da mi zastari za godinu dana...

Na primer onaj G force 3 ti 200 mi do dan danas traje, a uzeo sam ga novog pre 4 godine :)

mislim aktivan je bio jedno 2-3, sve igre je pokretao, ali sad je vec stvarno zastareo... Pa bih voleo takvu investiciju da napravim opet.

Prvo, preporuke ovde se uglavnom odnose na 6600GT modele, na to posebno obrati paznju. Nemoj uzimati 6600 (obican), a pogotovo nemoj uzimati 6600LE. Dakle GT je ono sto ti treba kao jedna od najboljih mid-range kartica danas. Ta kartica je otprilike ekvivalent tom GF3Ti200 od pre par godina, ili GF4Ti4200 nesto kasnije, znaci najbolji odnos cena/kvalitet a trajace ti sigurno jos par godina.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Hm...

Kakva je ta DFI LanParty plocha ?

I da li postoji mogucnost da sa nekom od tih navedenih plocha (u tom price range-u) moze da se stave dve 6600-tice, ko sto smo imali na RUR standu na WCG-u, Zwerko se seca.

Ne znam da li su tamo bile bash TE kartice zajedno? Znam da nam nisu radile obe zbog napajanja.

Link to comment
Share on other sites

Hm...

Kakva je ta DFI LanParty plocha ?

I da li postoji mogucnost da sa nekom od tih navedenih plocha (u tom price range-u) moze da se stave dve 6600-tice, ko sto smo imali na RUR standu na WCG-u, Zwerko se seca.

Ne znam da li su tamo bile bash TE kartice zajedno? Znam da nam nisu radile obe zbog napajanja.

NF4 ploca postoji u nekoliko varijanti vanila, ultra i sli. E pa 2x graficke mozes da zabodes samo u sli (zvanicno)

DFI LanParty dobija od mene 5 zvezdica ***** [:D]

Link to comment
Share on other sites

DFI lan party ultra-d, besprekorna plocha, ali samo ako planirash da stavljash hi-end memoriju na istu i bavish se klokovanjem. Da ne spominjem da za te pare mozesh da kupish sli plochu [DFI nforce4 ultra-d UT nije sli plocha nego ima dual-xpres sistem koji je drastichno oslabljen sli].

Ovako moj izbor bi bio:

EP-9NPAJ SLi - 150-140e

AMD 64 3000+ [venice ofkors] - 150e

1gb [2x 512] Kingmax ddr400 - 80e

gigabyte ili leadtek 6600gt - 150e

LC power 550w - 45e

Kutjishte CM centurion - 50-55e

Kad pochnu da ti seckaju igre turi mu josh jednu 6600gt ili ram :)

Edited by sTaLjin
Link to comment
Share on other sites

6600gt pokretje quake 4, doom 3 i F.E.A.R. na ultra max bez "seckanja"... naravno sa 1giga memorije kao podrshkom :D

Aha, a mene zovu tramvaj... Quake 4 josh nekako da shvatim, igrao sam na 6800 u 1024x768 na high (ne na ultra!) i fino radi, a F.E.A.R. bash kochi na max detalja (pogotovo sa soft shadows). O Call Of Duty 2 na max necu ni da govorim... Makina inache sa giga rama.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Znaci vredi uzimati tu DFI plochu zbog toga sto moze duple graficke da se stavljaju, znaci tacno tu sto je Rev napomenuo ? Ili ovu sto staljin reche ?

Slabo kontam ploche, zato toliko maltretiram sa pitanjima.

Prosto:

Dfi koshta 150e, a ne nudi sli vetj dual xpress sistem, koji je duplo slabiji od sli, a ako otjesh sli DFi tu tjesh morati 200e da izdvojish.

DFI sa sli

http://us.dfi.com.tw/Product/xx_product_sp...TYPE=LP&SITE=US

DFI sa dual xpress

http://us.dfi.com.tw/Product/xx_product_sp...TYPE=LP&SITE=US

Epox koshta 150e, a nudi sli.

http://www.epox.com.tw/eng/products_content.php?ps=371

@ zerbah: si probao da dodash 512 rama? :)

Edited by sTaLjin
Link to comment
Share on other sites

e za te pare koje tjesh sad dati za sli plochu, znachi bar 50eur vishe + te pare koje budesh dao za josh jednu grafichku + za pare koje bi dobio za ovu tvoju motjitjesh da kupish odlichnu karticu nove generacije tako da se nemoj zezati sa slijem, da je on tolko isplativ i praktichan svi bi ga imali...

Link to comment
Share on other sites

Aha, a mene zovu tramvaj... Quake 4 josh nekako da shvatim, igrao sam na 6800 u 1024x768 na high (ne na ultra!) i fino radi, a F.E.A.R. bash kochi na max detalja (pogotovo sa soft shadows). O Call Of Duty 2 na max necu ni da govorim... Makina inache sa giga rama.

Call Of Duty 2 je totalno neoptimizovan, a ove ostale... Shaderi, shaderi, shaderi :) Puno dodatnog posla za malo vidljive razlike :)

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

chak i 7800gt shtuca u fear-u a ne 6600gt, pricham iz lichnog iskustva

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Aha, a mene zovu tramvaj... Quake 4 josh nekako da shvatim, igrao sam na 6800 u 1024x768 na high (ne na ultra!) i fino radi, a F.E.A.R. bash kochi na max detalja (pogotovo sa soft shadows). O Call Of Duty 2 na max necu ni da govorim... Makina inache sa giga rama.

Vidish meni Ays bash reche suprotno sto se tiche bash tih igara.. Sve radi kako treba.

Iskreno, malo ste me svi zbunili, jedni kazu uzmi sli, jedni kazu nemoj, drugi ovo, treci ovo... Uh bre :)

Ne znam vishe sta da radim sa tim SLI-om, necu posle da kroz godinu dana moram opet da kupujem novo, a da sad dam 150 evra...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...