Jump to content

Omiljena knjiga


Recommended Posts

ja prochito 30 knjiga (knjiga, ne stripova, slikovnica ili nekih smejurija od 50-100 strana) i imam omiljenu knjigu

SHTA CESH SAD

Neeeeee, buraz ne nasedaj na provokacije :)))))

Samo ti nastavi sa onako dojajnim opisima ;) povratio sam volju za cxitanjem i sada sam "mean mashine" tako da mi xtra dodju preporuke ;)

A i ti Starbak(Starbacxe [:D]) delujesx kao neko ko je nacxitan tako da umesto sxto trosxisx energiju na nevazxne stvari kao sxto je rasprava ko je koliko cxitao, bolje mi daj par hintova za cxitanje, ok? Mojne da si sxtekara :)))))

fml

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Orvel nije pisac ispred svog vremena, jer su se pre njega ljudi bavili problemom autoritarnosti - npr "Gvozdena peta" Dzeka Londona. prva potpuna anti-utopija je "Mi" Jevgenija Zamjatina, posle chega ide "Vrli novi svet" Hakslija, pa tek onda 1984. Orvel ima najkompletniji pristup, to svakako, ali nikako nije prvi pisac koji se bavi temom, naprotiv...

jbg ti si iskusniji ;)) sva sreca pa imam nesto novo da naucim od vas ;)))

cak mislim da sam vrli novi svet procitao ali ga nemam u glavi,ali skroz sam siguran da sam ga procitao u davnoj mladosti :)))...

e da,jedina lektira koja mi se kolko tolko svidela je Kad su cvetale tikve ali i nju sam procitao davno pre nego sto sam saznao da je to u stvari skolska lektira...

@Ivan_Tm

PROCES

Tipa u'vate drotovi bez razloga i drkaju ga kroz celu knjigu i na kraju ga sjebu do koske.

Jebes mi zivot.

@Ramirez

znaci brate,stvarno,mene toliko ubijaju te skolske lektire,nema te koja me je odusevila...

Edited by gruja

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

@Ivan_

Ti si mala sisica i nemoj da se mesas i spamujes.

@Starbak

Ma skapirao sam te ja, nego mi je dobro doslo da kazem sta smtram za razliku izmedju omiljnog i kvalitetnog. I zato sam rekao da covek i ako je procitao vise od dve (bilo koje) knjige moze dai ima omiljenu. Al' necemo vise da se Ivan ne naljuti, znas...

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ah,da glavni hit, ne znam zasto ljudi toliko gotive tu knjigu,meni je tako smor

Zato sto je 'Da vinci' bog za mene ;)) lol

Dopada mi se knjiga jer 'Da vincija' smartam za.... ma ne bitno,ti gledas americke filmove samo sta ima tebi da pricam ne bi skapirao uopste...

Obito.jpg

What?! The land of the free? Who ever told u that is your enemy

Link to comment
Share on other sites

Zato sto je 'Da vinci' bog za mene ;)) lol

Dopada mi se knjiga jer 'Da vincija' smartam za.... ma ne bitno,ti gledas americke filmove samo sta ima tebi da pricam ne bi skapirao uopste...

Odakle ti ta ideja da gledam americke filmove !!!!????

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

[bezrazlozni hejt u 3 ujutru] omiljene knjige imaju ljudi koji su prochitali dve pa im se jedna vise dopala [/bezrazlozni hejt u 3 ujutru]

Demian, od Hesse-a  razlozi:

1. Demi(j)an je extra ime, ako budem imao sina, zvace se tako jednog dana

2. Ateisticno, oslobadjajuce, bas kako bih i ja to voleo...

2Starbak - zat navedi samo pisce svaka knjiga je dobra na svoj nacin ..

Hese

Gabrijel Garsija Markes

Solohov

Lajos Zilahi

Erik Marija Remarh

2millancche [:I]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...