Jump to content

Moja Ljubav


Guest

Recommended Posts

dosadno mi je pa odgovaram, nemoj ovo shvatiti kao flejm.. današnji autmobili ionako liče kao jaje jajetu, i izbor je na nivou subjektivnog utiska i ličnih preferenci..

a SUV-ove ne volim generalno. nisu vrhunski na putu, a van njega tek nemaju šta da traže. porsche 911 je i meni jedan od omiljenih automobila, veoma bih voleo da posedujem makar i najslabiju verziju, ali SUV bih vozio samo ako me neko natera :)

jbga, istina, samo sto ja te farove obozavam :-)

realno, taj SUV je MORAO izgledati kao Porsche, to je jednostavno u skladu sa tradicijom koju Porsche, iako je dosta mladji od vecine drugih kompanija, ipak najvise postuje- pa njihova 911 iz '63ce se realno zaista jedva malo  razlikuje po obliku i dizajnu uopste od najnovijih carrera i turbo modela- to je ono sto mene tera da ih gotivim

koreni tog dizajna sežu malo dalje od prve 911-ice, zapravo je ferdinand porše dizajnirao hitlerov narodni auto (a ideje ukrao od čeha), pa tek onda napravio (maltene za svoj gušt) sportsku verziju tog automobila.. osnove tog dizajna nisu okrugli farovi nego zaobljena karoserija, točkovi na samim ćoškovima i vazduhom hlađeni bokser iza zadnje osovine. prema tome, kajen nema ama baš nikakve veze sa nasleđem poršea, napravljen je da poentira na dobro poznatom i priznatom vizuelnom identitetu novijih poršea. pri tom, meni se dizajn kajena sviđa, i da sam prinuđen da vozim neki auto tog tipa, verovatno bih njega izabrao. samo se ne bih tripovao da vozim porše, bio bih svestan da je to prepakovani vw..

pa pogledajte koliko Mercedes menja dizajn svetala, recimo- pa svakih nekoliko godina je neko novo resenje-te okrugla, te pravougaona, te zaobljena te uspravan pravougaonik, te polozen...Porsche-ova su onakva 42 godine!

1. ti uzimaš mercedes kao etalon dobrog dizajna?

2. šta fali dizajnerskim inovacijama

Dakle Cayenne je bio predodredjen da onako izgleda, iako sam ubedjen da su i Porsche-ovi inzenjeri znali kakav to potencijalan rizik nosi sa sobom, pa ipak su se drzali tradicije (e sad istina da SUV bas NIJE deo tradicije, ali od necega mora da se zivi, jer je Cayenne odigrao ulogu koju je Boxter pre 10tak godina odigrao, tj. da spase finansijski kompaniju koja je realno suvise mala da bi sama poslovala, barem na nacin koji je u skladu sa njihovom, je li, tradiciom:-)

onda nisi čuo da je pre nedelju-dve baš porše bio taj koji je kupovinom solidnog paketa akcija spasio "veliki" vw? :)

To sto je Cayenne ustvari vecinom svoijh delova Touareg je samo pozitivno, jer mora se priznati da Porsche bas nema neko iskustvo sa ovakvim vozilima, i da su krenuli od nule, ko zna sta bi ispalo na kraju...

tuareg je dizajniran od nule, a kajen zajedno s njim :)

istina, vw je imao audijev quattro pogon, i par godina ranije su napravili kvazi-terensku varijantu a6 karavana, ali opet im je to prvi SUV.

I motor je Porsche-ov, i to kakav motor!

nisam 101% siguran, ali ne bih rekao da je poršeov motor..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Ivanov prvi pasus:

Lepo sto si podelio sa ostatkom foruma malo Porsche-ove istorije, dodacu da ne bude zabune, da je taj narodni auto, naravno, 'Buba', a to za kradju od Ceha nisam znao... Uglavnom, i ja sam 'gadjao' na vizuelni identitet, koji je morao Cayenne zadrzati koliko je moguce, da bi se mogao nazvati Porsche-om, a ostalo (npr bokser pozadi:-) je ipak bilo nemoguce:-) I ti prvi 356 P.-i su mi gotivni, kako bih se rado vozio u nekom od tih kabrioleta, maaan! Zanimljivo je (jbg, brate, i meni je dosadno:-), kad si vec pomenuo Hitlera, da je P. dva puta konkurisao sa svojim modelom tenka za hitlerovu 'konjicu', ali su oba puta odbijeni, u konkurenciji sa popularnim 'Tiger'-om-kazu da je valjda jednom zaista bio opravdano losiji P.-ov tenk, dok su drugi put bile na sceni neke zakulisne radnje, kada je,valjda 'Super Tiger' neopravdano izabran... Covece, kakav bi to tenk bio, ala bi picio :-)

@drugi pasus

1.Nekako su mi prirasli za srce novim dizajnerskim resenjima, a pre su me nevidjeno nervirali-anyway, samo sam ih uzeo za primer, nista vise, mogao je posluziti bilo koji drugi proizvodjac...

2.Naravno, nista :-) , samo cenim tvrdoglavu Porsche-ovu privrzenost tradiciji, that's all. Ne verujem da postoji i jedan model automobila koji je toliko sacuvao od svoje originalne pojave, i koji se tako (relativno) malo promenio u zadnjih 40 god. kao sto je 911. Ustvari, da li neki drugi model uopste poziveo toliko dugo?

@treci pasus- jbga, rekoh da sam sad slabije obavesten... Krenulo ljudima, i drago mi je! Secam se da je potraznja za Cayenne-om u vreme oko premijere nekih 4-5 puta premasivala planirane godisnje kapacitete, pa otvorise i onu fabriku u Lajpcigu, gde se, valjda, samo Cayenne sklapa... Stvari dosle na svoje mesto, vidis...

@cetvrti pasus:

Ipak su imali nesto experience-a vise :-)

A sto se tih farova tice, ti rece 'stari'... daaa. Eto vidis, zamenise ove extremno jebozovne 'suze' sa tradicionalnim 'buljavim' (kako ih moj ortak, BMW freak, naziva). Mngo su mi lepse bile 'suze' , ali oni ocigledno furaju svoj fazon-a to je nesto sto ja moram da poshtujem....

@dovlagsi:

Perverzija! Moraju se zasukati rukavi :-)

I aj' stvarno da vise ne smaramo covekov topic, jbg, ja morao da odgovorim na Ivanov uvredljiv komentar (kad mi diras Porsche:-) sad nas obojicu treba warnovati! al nemojte...

Dakle, bese Nissan neki... ja svoje rekao- a o Porsche-u ovde niko nista ne zna, jasno? Bice topica i o njemu, polako, bas sam i mislio da predlozim da se otvori ovakav deo foruma, sve pohvale, svaka cast, sila ste...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...