Jump to content

shta je smisao zivota?


Recommended Posts

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tacno tako, poenta je da znas da ces umreti sigurno u nekom (bilo kom) trenutku u buducnosti.

ne kazem da je to smisao, jer sam agnostik. [8D] ali, mislim da je smrt kljucna u razmatranju zivota.

bas taj deadline i cini sustinu, sve sto cinimo mora da bude podredjeno toj cinjenici.

a i to sta cinimo, takodje mora da bude podredjeno toj cinjenici.

smisao, motiv ili poenta zivota je smrt??!?! ajde drale ne bulazni...kako moze da odsustvo zivota bude ideja u zivotu. to je kao kad bi neko rekao da je dan da ne bi bilo noci ili jer ce veceras pasti noc

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

I sta onda kad nadjes to za cim si tragao?

velike su shanse da traganju nema kraja. I kad nadjesh neshto krenutjesh da trazhish neshto novo i tako u krug... mada retko ko uopshte nadje to shto trazhi.

ako se i desi da nadjesh to za chim si tragao i ostanesh na tome, t.j. ne dobijesh poriv da trazish neshto drugo ili ne uzhivash dovoljno u tom shto si vetj nashao onda nema svrhe zhiveti vishe po meni. onda si samo "ljuska" :D

da znam, u 3 rechenice sam 5 puta spomenuo traganje i 4 puta nalazhenje =)

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

I sta onda kad nadjes to za cim si tragao?

pa ne znam... umres valjda...

bedak...

bas lose...

idem ja da se ubijem...

mosha!!!

qzmo, znam da si se ponadao [:D][:D]

kapiram da je poenta u zivotu imati neki krajnji cilj koji nikada neces dostici iz jednog veoma prostog razloga: ta prava, iskonska zelja tj. ta teznja da se ostvari ili dostigne taj krajnji cilj tera svakog coveka da ide napred, da vidi ili oseti poentu svog zivljenja. u trenutku ostvarenja tog krajnjeg cilja, i poenta tvoje egzistencije se zavrsava. najvisi cilj u zivotu je ostvaren i vise nema niceg da te vuce napred. po ostvarenju preostaje ti samo da besciljno lebdis kroz more slicnih ljudi koji ili nikad nisu imali jasnu zelju ili su je ostvarili... tada ti se cini da je ceo svet bezlican. lica ljudi koja nemaju mimiku i kao da je za njih vreme stalo ne govore nista. ama bas nista... samo prolaze pored tebe kao da te nema... mozda te zista nema... onda ti preostaje samo jedno... SNOWBOARD!!! nema tu neke velike filozofije i kenjaze! samo esencija adrenalina! Kada se spustis downhill na mestu gde nema staze i pogledas iza sebe kuda si sve prosao, skapiras koliko je dobro biti ziv i koliko ti u tom trenutku nista drugo nije bitno. ko to nije probao, a mogao je, zaista ne znam sta da mu kazem. Bilo sta drugo!

moj je savet: ne razmisljaj sada mnogo, jer sta ces raditi kada napunis 70?!

AL SAM UDAVIOOOO!!! sorry [:D]

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

mejks sens to mi ;)

btw, ja i dalje ostajem pri tome da nije smisao zhivota smrt, vetj neshto za chim tragash, ili shta napravish u zhivotu... ali svo vreme imajutji u vidu taj faktor smrti koji utiche na sve bitne odluke u zhivotu valjda... chinimi se da mislimo isto ali je razlika u terminologiji ;)

mada ja generalno imam problema da se izrazim :D

tacno je da mislimo isto, s tim sto ja samo jos mislim da to za cime tragas ne mozes naci. [:D]

I sta onda kad nadjes to za cim si tragao?

onda [faga]

smisao, motiv ili poenta zivota je smrt??!?! ajde drale ne bulazni...kako moze da odsustvo zivota bude ideja u zivotu. to je kao kad bi neko rekao da je dan da ne bi bilo noci ili jer ce veceras pasti noc

dana bez noci ne bi bilo u pojmovnom smislu, jer se medjusobno definisu.

npr. kad ne bi bilo noci, dan bi ti bio normalno nepromenljivo stanje i ne bi ga definisao kao dan u smislu u kakvom ga definises kada znas da postoji noc.

uvuci ces me u gadnu raspravu bez poente. [xx(]

za to postoji Puzic.

Ne slazem se. Smrt je samo kraj zivota i nista vishe ili manje tj. granica kako neko reche. Mada opet, tvoje misljenje je takvo i poshtujem ga.

lepo od tebe, Pesmo. [:)]

postujem i ja tvoje misljenje.

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

dana bez noci ne bi bilo u pojmovnom smislu, jer se medjusobno definisu.

npr. kad ne bi bilo noci, dan bi ti bio normalno nepromenljivo stanje i ne bi ga definisao kao dan u smislu u kakvom ga definises kada znas da postoji noc.

uvuci ces me u gadnu raspravu bez poente. [xx(]

ma ne bojim se ja rasprave sa tobom. Nego da li ima nekakve veze ova tvoja teorija sa cinjenicom da si se zaposlio ? [8D]

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

ma ne bojim se ja rasprave sa tobom. Nego da li ima nekakve veze ova tvoja teorija sa cinjenicom da si se zaposlio ?  [8D]

e, ne bojim se ni ja!

[:p]

to sto sam se zaposlio znaci samo da sam sada 2x nadrkaniji [:D]

ma odlepio je

ma jok...

daces mi one tvoje zemljotresne pilule za lilule, plizplizplizpliz [:p][:p][:p]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

jao brate, donecu ti jednu, shokovi, al za vikend da popijes, jer za radni dan neces ustati. Inace, slazem se sa tobom po pitanju smrti...cek da citiram sokrata jer sam mnogo pametan, a nisam isao u gimnaziju.

"jer smrt je...kao san kad se spava i nista ne sanja...onda je ona blagodet. Ako je smrt kao neka seoba odavde na drugo mesto...kakva bi sreca mogla biti veca nego ova"

+ odlomak iz jednog tehno treka (u skracenom izdanju ;)), ali jako pametan.

"If world is a stage, then life is a game, and don't forget death, the end making sense"

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

smisao zivota je uzeti dyapetu puno para u forum warsu

ticu, da vidis sta mi je jedan uradio...

krenuo ja da napadam, spucao preko 50 turnova, nagrabio 20ak hiljada i da obrnem poslednji napad provalim da me neko razguzio i odneo oko 15ak somova [:D]

tako da je neko vec ostvario smisao zivota. [:D]

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...