Jump to content

obrati paznju


Recommended Posts

2. kada ne bi bilo vere, nasilje bi bi bilo zakon (zakon jacega), posto logicki niko ne bi imao razloga da prasta/trpi/okrece drugi obraz

Ok drasko, el mozes sada pod punom pravnom i materialnom odgovornoscu da kazem na ovome svetu u kome zivimo ne vlada zakon jaceg i da aklo si jaci ti odredjujes zakone?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ok drasko, el mozes sada pod punom pravnom i materialnom odgovornoscu da kazem na ovome svetu u kome zivimo ne vlada zakon jaceg i da aklo si jaci ti odredjujes zakone?

pa o tome se i radi. neki zakoni su usvojeni da bi stitili slabe od jacih, a neki da stite jake (koji su i doneli te zakone) od svih ostalih. to je logicno, i nije za ocekivati da ce se u dogledno vreme svest ljudi promeniti u pravcu pravednosti. medjutim, prava mera uticaja morala (ili 10 bozjih zapovesti) je upravo kolicina i kvalitet onih zakona/pravila ponasanja/shvatanja koji su uspostavljeni od strane jakih da stite slabe.

sad zamisli kako bi bilo kad se niko ne bi pridrzavao zakona. npr. dodjem ja i izlemam te iz samo meni znanih razloga, tvoja jedina sansa je da budes gori od mene pa sledeci put da dodjes sa jos trojicom ili sa bejzbolkom ili sa utokom pa da se naplatis.

danas je takvo ponasanje nezamislivo sbog svesti ljudi koja je razvijana na osnovu "ne ubij", "ne ukradi"...

znam da ces reci da je to mizerija i da se tice samo nas malih miseva, dok zaista mocni i dalje rade sta hoce. ali, sustina je u tome da oni neprekidno moraju da iznalaze nacine da opstanu, jer su njihovi postupci u suprotnosti sa opsteprihvacenim pravilima. u suprotnom, izgubice vlast, ili ce dopasti zatvora, ili ce morati da beze i da se skrivaju.

@Vuki: [roflmao]

Vuno! [:)]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

smatras da su verodostojni zapisi starih Indijanaca koji su smatrali Bogove vanzemaljcima, dok ti Stari, Novi Zavet i Kur'an izgledaju kao "opijum za narod". po cemu verujes jednima a ne drugima?

tom logikom SVAKA religija sluzi manipulisanju masa, pa i one prastare. bar je tako Marks rekao.

poenta svega je da prihvatajuci bilo koji koncept bozanskog gubis svaki argument da tvrdis da su ostale religije izmisljotina. onda se sve svodi na veru (u Astronauta, Manitua, Alaha, Boga, Zevsa,...), a kad si na tom polju, obicna logika argumentacije ne vazi.

prvi pasus: pa veruje jednima zato sto ti jedni otvoreno govore o vanzemaljcima (materijalisti kako ti kazes:) a drugi govore o bogu kao totalno drugom pojmu (najblaze receno nesto spiritualno i duhovno)

drugi: heh pa ja mislio da svi misle da je religija i nastala kao jedna vrsta kontrole i vlasti nad narodom. A to sto je Marks bio jedan od ljudi koji je tako okarakterisao... sve je receno :)

treci: e sad ovde se gubim. Kolko sam ja skapirao on nije prihvatio koncept bozanskih vanzemaljaca.. vec samo vanzemaljaca ;)

@Therion: Izvini el ti postujes 10 bozih zapovesti? Evo ja cu da ti kazem ne nepostujes ih!

Jer si 100% "ukrao"  ili OS ili muziku ili filmove koje imas na hardu. I sta sada? A da li ti pada na pamet da roknes nekoga na ulici iz cista mira? Pa naravno da ne... Tako  da i sa tih 10 bozih imaju isti uticaj na ljude da budu posteni i dobri ko i onaj paket pefeksa u mom kupatilu...

ccc.. iskreno od nekog poput tebe ovo nisam ocekivao. Kao kad ja kazem drugarici nemoj da citas Svet i gledas Grand to te kvari a ona kaze ma jok i vrati mi povratnu slicnu ovoj sto si ti dao Therionu [:D] . Pa tih 10 zapovesti postoje jako dugo i jako dugo su bile jedini zakon i jedino sto je covek slusao kad smo vec kod toga. Tokom tih milenijuma morala se ta filozofija primiti u coveku svo do danasnjih dana kad imas jaku drzavu (mislim pravno) i sisteme vlasti i reda koji takve osnovne stvari makar drze pod kontrolom.. pored svega toga imas x/y puta veci pristup informacijama nego sto su to imali ljudi pre 100 godina a kamoli pre 1000.

Svaka cast stvarno pametno...to je i moja teorija vec dugo godina...Smisljen je savrsen nacin da se manipulise nacijama...90% ratova se vodi na verskoj osnovi..

pa i nisu ratovi toliko na verskoj osnovi ali se razlike medju kulturama sve vise i vise produbljuju sto dovodi do ksenofobicnosti i olaksava posao nekom "preduzetniku" da zapali iskru rata zbog nafte/rudnog bogatstva/zemlje/uskoro i vode... itd

Link to comment
Share on other sites

prvi pasus: pa veruje jednima zato sto ti jedni otvoreno govore o vanzemaljcima (materijalisti kako ti kazes:) a drugi govore o bogu kao totalno drugom pojmu (najblaze receno nesto spiritualno i duhovno)

drugi: heh pa ja mislio da svi misle da je religija i nastala kao jedna vrsta kontrole i vlasti nad narodom. A to sto je Marks bio jedan od ljudi koji je tako okarakterisao... sve je receno :)

treci: e sad ovde se gubim. Kolko sam ja skapirao on nije prihvatio koncept bozanskih vanzemaljaca.. vec samo vanzemaljaca ;)

vanzemaljci koji su spasili zemlju i koje su Inke poimali kao bozanstva (jer nisu znali za bolje).

e sad, ljudi i dalje veruju u Boga/bozanstva, samo znaju da su ono bili vanzemaljci, a ne bozanstva. Bog je shvacen kao duhovno, a ne materijalno bice.

poenta je da ne mozes osporavati postojanje Boga (u danasnjim okvirima) dokazivanjem da je Bog za Inke bio astronaut.

zapravo, potpuno je bespredmetno da se vodi rasprava o Bogu izmedju vernika i nevernika, jer jedni VERUJU, a drugi NE VERUJU, a u tim okvirima nema zajednickog logickog imenitelja.

pa i nisu ratovi toliko na verskoj osnovi ali se razlike medju kulturama sve vise i vise produbljuju sto dovodi do ksenofobicnosti i olaksava posao nekom "preduzetniku" da zapali iskru rata zbog nafte/rudnog bogatstva/zemlje/uskoro i vode... itd

ovo je tacno sto i ja mislim.

ratovi su se uvek vodili zbog strateskih resursa, ili osvajanja, a religija je zloupotrebljavana da ih opravda. zato i treba praviti razliku izmedju vere i religije.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

smatras da su verodostojni zapisi starih Indijanaca koji su smatrali Bogove vanzemaljcima, dok ti Stari, Novi Zavet i Kur'an izgledaju kao "opijum za narod". po cemu verujes jednima a ne drugima?

tom logikom SVAKA religija sluzi manipulisanju masa, pa i one prastare. bar je tako Marks rekao.

kazu Inke i Maje da su bogovi izginuli (aj' nisu besmrtni, jer su vanzemaljci) spasavajuci zemlju od ognja koji je padao. Hriscani kazu da je Bog poslao sina da otkupi grehe covecanstva svojom patnjom, pa je i on umro. zajednicko za obe religije je zrtva, ali se razlikuju u stvarima koje se spasavaju (materijalno i duhovno).

poenta svega je da prihvatajuci bilo koji koncept bozanskog gubis svaki argument da tvrdis da su ostale religije izmisljotina. onda se sve svodi na veru (u Astronauta, Manitua, Alaha, Boga, Zevsa,...), a kad si na tom polju, obicna logika argumentacije ne vazi.

Citirati Marksa oko religije je veoma riskantno, jer 99% ljudi zna samo poslednju recenicu koja je sama po sebi veoma protiv religije, ali kada se pogleda ceo pasus vidi se da je Marksov stav bio nesto drugachiji :

"Religious suffering is, at one and the same time, the expression of real suffering and a protest against real suffering. Religion is the sigh of the oppressed creature, the heart of a heartless world, and the soul of soulless conditions. It is the opium of the people."

Dakle religija jeste sredstvo kontrole i pritiska na narod, ali ne samo to. Ja nisam vernik ali mi je tesko da tek tako otpisem religiju sve dok nauka ne moze da odgovori na pitanje - kako je nastala materija. Objasnjenje ne mora i najverovatnije nece biti u skladu sa svim religijama ali ni nauka nema resenje za to.

A ti stari indijci koje ti pominjesh je u stvari kultura Mohendzo Daro u slivu Inda u danasnjem Pakistanu. A teorija se zasniva samo na crtezima ljudi sa oreolima oko glavi koje se josh pojavljuju i kod Inka, za koje se misli da su pravili velike crteze u pustinji Atakama da bi se obracali bogovima koji ih gledaju sa neba. Maje i Azteci nisu imale takve bogove, mada su i njihovi bogovi leteli ili bili opiceni na svoj nachin poput boga Kvecalkoatla - "pernate zmije" za kojeg su verovali da ce doci sa zapada na splavu od isprepletanih zmija. Azteci su stoga verovali da su Spanci u stvari bogovi, pa im se nikada nisu ozbiljno suprotstavili.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

vanzemaljci koji su spasili zemlju i koje su Inke poimali kao bozanstva (jer nisu znali za bolje).

e sad, ljudi i dalje veruju u Boga/bozanstva, samo znaju da su ono bili vanzemaljci, a ne bozanstva. Bog je shvacen kao duhovno, a ne materijalno bice.

poenta je da ne mozes osporavati postojanje Boga (u danasnjim okvirima) dokazivanjem da je Bog za Inke bio astronaut.

pa sto ne mozes... zamisli da su i Isus, David, Muhamed, itd bili jedno te isto bice (ili recimo pripadnici neke tudjinske rase) a ljudi ih uzimaju za bozanstva.

Sad ti kazes: "pa i da se dokaze da su to bili tudjinci ljudi ce opet verovati u Boga..." mozda si i u pravu ali to nas samo vraca na pricu o jajetu i kokoski. Sta znaci sam pojam Boga u materijalnom a sta u duhovnom smislu. Kako objasniti postojanje Boga. Kako je svet(ceo univerzum) nastao, i ako ima inteligentnog (ili ne) zivota na vise mesta u tom svetu(univerzumu) jel isti Bog za sve... ovo su samo par pitanja od milion i jednog koje mozes da zamislis.

za pocetak svi vi (nije hejt iako mozda lici :) koji verujete u Boga preslisajte se koliko je u tom verovanju zastupljena neka religija i njena ucenja/filozofija pa kad sve to odbacite i kad ostane gola vera recite da ste vernici.

i mislite svojom glavom. Ovo je inace lajtmotiv koji bi ja svugde postavio a ne konkretno soljenje pameti tebi ignis ili bilo kome sa RuR-a [:D]

Link to comment
Share on other sites

Ramirez daj da vidimo gde se to pojavljivao, naravno verodostojne argumente i dokaze.

Ne vidim sta ti je bilo nejasno u vezi Egipta pa mislis da su im vanzemaljci pomagali, to su najobicnije gluposti i nema veze smozgom...

Da ih ima usli bi u kontakt sa nama vec odavno i tako dalje, verovatno ima zivota na nekoj udaljenoj planeti ili galaksiji a dok nash signal dodje do njih moze da prodje i milion godina tako da ne trebas da se puno nadash tome.

Da ne pocne opet neko da prica demagogije kako su Egipcani izgradili piramide, veoma lako, zapravo imali su od drveta napravljene kalupe i znali su da prave beton verovali vi ili ne, naravno samo su lili beton u kalupe i to je bilo to, nisu nosili sigurno one stencuge i penjali ih ili vukli po pustinji, to je sve notorna glupost...

Inace jedan tim arheologa je probao da to uradi sa onim orudjem koji su oni imali i uspeli su sasvim u tome, tako da te price o vanzemaljcima i uopste o bicima sa drugih planeta padaju u vodu...

Sto se tice religije i boga, nema tu sta da verujes jer boga nema, jednostavno skoci sa zgrade i moli se bogu kolko hoces ali ces opet umreti, ili se polupati ko picka...

Ja postujem nashu religiju jer su to stubovi nase kulture i dobro je brinuti se o svojoj kulturi i o svojoj istoriji jer ako ne znas ko si i sta si onda si niko i nista...

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

brate... ko je spomenuo 'ebene piramide ovde????

ako treba i citiracu sebe

U egipatskoj religiji se bog Ra, izmedju ostalog, prikazivao u letecem brodu, bas brodu ne nekom suncu ili mesecu

ako si ti ovde negde video piramide svaka ti cast.

dalje... gde si video da se ja "nadam" nekom tudjinskom kontaktu sa nama? Mislim nisam rekao ni da se nadam ni da se plasim.... samo sam izneo neku pretpostavku.

sto se zilion puta ispricane price o piramidama tice... ja i mislim da su oni sami to napravili, samo to za beton mi ne pije vodu iskreno. Nisu znali postenu ciglu/opeku da naprave a znali su beton koji se drzi do dana danasnjeg? Ma sta uopste objasnjavam... idi do piramida i vidi sam dal je to beton ili kamen.. nije tolko daleko i ni blizu tolko fascinantno kolko ljudi misle.

and last, but not the least... ja sam ateista takodje, ali kako to razmisljas? Bog postoji samo ako te pazi dok ti izigravas budalu i skaces sa zgrade? Znas postoji jedna stara izreka "Bog te pazi samo ako pazis samog sebe" [:D]

Link to comment
Share on other sites

A konkretno hteo sam da vidim dokaze prikazivanja boga Ra u "svemirskim letelicama", kontam da je bio dzedaj.

maj ok imas na crtezima u hramovima i na papirusima ljudsku figuru (valjda u hijeroglifima pise da je to Ra, ja sam citao samo prevod ;) koja stoji u brodu... koji "plovi nebom"... e sad da sam zuja i da imam skener okacio bih ti sliku iz neke knige koje imam

Link to comment
Share on other sites

postavio sam fresku iz razloga da je svako shvati na svoj nacin.

opet to ima nekih dodira sa verom. ko kako shvata istu tu fresku.

freska je naslikana pre nekoliko vekova. tako da je skroz zanimljivo.

s te strane.

svako ima svoje vidjenje iste.

bez ikakvih aluzija.

69869493_l.jpg

i fuck my fans.

Link to comment
Share on other sites

Sace da ode tema u kurac ali moram

@Therion: Izvini el ti postujes 10 bozih zapovesti? Evo ja cu da ti kazem ne nepostujes ih!

Jer si 100% "ukrao"  ili OS ili muziku ili filmove koje imas na hardu. I sta sada? A da li ti pada na pamet da roknes nekoga na ulici iz cista mira? Pa naravno da ne... Tako  da i sa tih 10 bozih imaju isti uticaj na ljude da budu posteni i dobri ko i onaj paket pefeksa u mom kupatilu...

jbg, prochitaj ponovo postove...

hotju da kazhem da je religijsko vaspitanje ostavilo enorman uticaj na psihu choveka... Probaj da zamislish slobodu volje da nije bilo tih 10 zapovesti, ili bilo kog drugog oblika religijske manipulacije. Kao shto sam u prethodnom postu rekao, jedino shto bi sprechavalo choveka u nameri da ubije nekoga, je zakon, zakon koji se mozhe zaobitji, za razliku od "visheg suda pred bogom". Chovek, verovao , ne verovao, ipak strepi da je neshto od toga mozhda istina, i da priche o vechnom paklu nisu izmishljene. neki chova( ili neshto drugo) je to sve lepo predvideo/lo i reshio\lo da napishe te zakone. Ne znam zashto je toliko teshko poverovati da postoji zhivot na drugim planetama, i da je nash sunchev sistem relativno mlad, shto znachi da verovatno postoje civilizacije, na drugim planetama naravno, koje su mnogo starije od nashei samim tim naprednije od nashe. Ti oblici zhivota su mogli vrlo lako da manipulishu primitivnim shvatanjima ljudi u doba inka, maya i drugih, bio cilj manipulacije koristam za nas ili ne...

Link to comment
Share on other sites

Aj nemoj da se lazemo ali da su dosli ti neki "vanzemaljci" na zemlju potamanili bi nas kao kauboji indiance i naselili bi se ovde.

Evo ni ajkule npri nemaju tih 10 bozijih zapovesti pa nesto ne vidim da se ubijaju vise medjusobno do ljudi cak sta vise ubijaju se medjusobno manje...

Tako da ostajem pri teoriji prefeksa :)))

Edited by Stator
Link to comment
Share on other sites

"Religious suffering is, at one and the same time, the expression of real suffering and a protest against real suffering. Religion is the sigh of the oppressed creature, the heart of a heartless world, and the soul of soulless conditions. It is the opium of the people."

on posmatra religiju bez vere, i odmah je promasio temu i treba da dobije 1...

pa sto ne mozes... zamisli da su i Isus, David, Muhamed, itd bili jedno te isto bice (ili recimo pripadnici neke tudjinske rase) a ljudi ih uzimaju za bozanstva.

Sad ti kazes: "pa i da se dokaze da su to bili tudjinci ljudi ce opet verovati u Boga..." mozda si i u pravu ali to nas samo vraca na pricu o jajetu i kokoski. Sta znaci sam pojam Boga u materijalnom a sta u duhovnom smislu. Kako objasniti postojanje Boga. Kako je svet(ceo univerzum) nastao, i ako ima inteligentnog (ili ne) zivota na vise mesta u tom svetu(univerzumu) jel isti Bog za sve... ovo su samo par pitanja od milion i jednog koje mozes da zamislis.

pazi, logicno gledajuci, andjeo ili Isus jesu "vanzemaljci" utoliko sto nisu Zemljani. sto ne znaci, opet, da to ne bi mogli da budu samo njihovi materijalni oblici, dok su oni, inace, energetska bica. na primer. i tu smo sad na logickoj granici, najdalje gde bi se ateista i vernik poslednji put slozili (pod uslovom da ateista nije u fazonu da su nevaljali svestenici izmislili Isusa pre mnogo godina da bi dominirali masom). pod uslovom da ateista cak i prihvati mogucnost da su ti "vanzemaljci" energetska bica, on im nikada nece pripisati nikakav epitet bozanskog, iz prostog razloga sto ne prihvata koncept Boga-tvorca. e sad, vernik, s druge strane, prihvata koncept bozanske bespocetnosti (transcedentacije), i visu silu koja upravlja svime, osim slobodnom voljom coveka. tu dolazi pitanje vere, a onda je argumentacija i jednih i drugih neupotrebljiva.

danasnji covek ne veruje u Boga zato sto ovaj letucka u svemirskom brodu. prelaskom na monoteizam, a pogotovo sa Hriscanstvom, covecanstvo menja koncept poimanja Boga sa materijalnog na duhovno. religija pocinje da se zasniva na veri, a ne na drzavnom poretku.

za pocetak svi vi (nije hejt iako mozda lici :) koji verujete u Boga preslisajte se koliko je u tom verovanju zastupljena neka religija i njena ucenja/filozofija pa kad sve to odbacite i kad ostane gola vera recite da ste vernici.

ovo je otprilike kako i ja shvatam razliku izmedju vere i religije.

i mislite svojom glavom. Ovo je inace lajtmotiv koji bi ja svugde postavio a ne konkretno soljenje pameti tebi ignis ili bilo kome sa RuR-a [:D]

nisam ni imao utisak da mi solis pamet. naprotiv.

Ramirez daj da vidimo gde se to pojavljivao, naravno verodostojne argumente i dokaze.

Ne vidim sta ti je bilo nejasno u vezi Egipta pa mislis da su im vanzemaljci pomagali, to su najobicnije gluposti i nema veze smozgom...

Da ih ima usli bi u kontakt sa nama vec odavno i tako dalje, verovatno ima zivota na nekoj udaljenoj planeti ili galaksiji a dok nash signal dodje do njih moze da prodje i milion godina tako da ne trebas da se puno nadash tome.

Da ne pocne opet neko da prica demagogije kako su Egipcani izgradili piramide, veoma lako, zapravo imali su od drveta napravljene kalupe i znali su da prave beton verovali vi ili ne, naravno samo su lili beton u kalupe i to je bilo to, nisu nosili sigurno one stencuge i penjali ih ili vukli po pustinji, to je sve notorna glupost...

Inace jedan tim arheologa je probao da to uradi sa onim orudjem koji su oni imali i uspeli su sasvim u tome, tako da te price o vanzemaljcima i uopste o bicima sa drugih planeta padaju u vodu...

nemoj, 'leba ti...

Sto se tice religije i boga, nema tu sta da verujes jer boga nema, jednostavno skoci sa zgrade i moli se bogu kolko hoces ali ces opet umreti, ili se polupati ko picka...

sjajno! vaistinu ovo je dokaz svih dokaza. [:)]

cekaj, a sta ako je Bog izmislio zemljinu tezu da ubije one koji skacu sa zgrada?

Ja postujem nashu religiju jer su to stubovi nase kulture i dobro je brinuti se o svojoj kulturi i o svojoj istoriji jer ako ne znas ko si i sta si onda si niko i nista...

slazem se.

Aj nemoj da se lazemo ali da su dosli ti neki "vanzemaljci" na zemlju potamanili bi nas kao kauboji indiance i naselili bi se ovde.

ne bi ako su na visem nivou svesti.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Cisto za lika koji stalno pominje 10 zapovesti.

newsflash: Ljudi se nisu ubijali ko stoke pre tih zapovesti. Civilizacija je postojala i pre toga.

Ono shto si hteo reci je verovatno da bez religije i nekih, uslovno receno, ogranicenja iliti "pravila ponashanja" bi dolazilo do situacija o kojoj ti pricash. Shto je apsolutno moguce, ali mislim da se to deshavalo u nekom periodu kada smo tek "sishli sa grane" ili slicno.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...